Netflix Dedektif Dizileri : En iyi 20 Dizi Önerisi

En iyi Netflix Dedektif Dizileri. Gizem dolu dedektif yapımlarından keyif alanlardansanız, doğru yerdesiniz! Çünkü Netflix dedektif dizileri listemizde sizler için en iyi dizileri bir araya getirdik. Dedektif dizileri daima en sevilen yapımlardan olmuştur. Barındırdığı gizem, aksiyon ve gerilim sahnelerinden dolayı akıllarda hep çözülmesi gereken bir nokta bırakmıştır. Ünlü yazar Arthur Conan Doyle’un ölümsüz eseri Sherlock ile başlayan bu akım, günümüzde adeta altın çağını yaşamaktadır.

Netflix Dedektif Dizileri

Netflix bir çok dizi kategorisinde olduğu gibi dedektif dizilerinde de harika yapımlar ortaya çıkartıyor. Soluksuz izleyeceğiniz Netflix dedektif dizileri, virüs nedeniyle evlerimize kapandığımız şu günlerde, eğlenceli vakit geçirmek için oldukça güzel bir alternatif oluşturuyor. İyi seyirler.

The Sinner
Netflix Dedektif Dizileri / The Sinner

The Sinner

Sıradan insanlar, sıradan hayatlar… İnsanların neden cinayet işlediğine dair araştırma yapan, olayı tetikleyen duyguyu bulmaya çalışan bir dedektifin hayatını anlatıyor. 2017 yılında yayınlanmaya başlayan The Sinner, her sezonda farklı bir cinayet davasını konu alıyor. The Sinner dizisinin başrollerinde ise Bill Pullman, Dohn Norwood ve Adam LeFevre yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 7,9
 • Oyuncular : Bill Pullman, Dohn Norwood, Adam LeFevre
American Crime Story
Netflix Dedektif Dizileri / American Crime Story

American Crime Story

Dedektiflik ve polisiye dizi denilince ilk akla gelen isimlerden birisi olan American Crime Story ile listemize devam ediyoruz. Netflix dedektiflik dizileri arasında en uzun soluklu olan dizilerden birisi olan American Crime Story, 2016 yılından beri yayınlanmaya devam ediyor. Gerçek hayattan esinlenilerek yaratılan American Crime Story her sezonda birbirinden farklı büyük davaları konu alıyor.

 • IMDb Puanı : 8,4
 • Oyuncular : Sarah Paulson, Annaleigh Ashford, Sterling K. Brown
La Mante
Netflix Dedektif Dizileri / La Mante

La Mante

Fransız yapımı La Mante, 2017 yılında Netflix’de yayınlandı. Toplam 6 bölümden oluşan La Mante, başarılı bir dedektiflik dizisi. Peygamberdevesi lakaplı, erkekleri hedef alan bir katil yıllar önce tutuklanmıştır. Ancak Peygamberdevesini taklit eden bir katil ortaya çıkar. Peygamberdevesi, taklitçinin bulunması için teklifte bulunur ancak tek bir şartı vardır. Özel timde çalışan oğluyla işbirliği yapmak.

 • IMDb Puanı : 7,4
 • Oyuncular : Carole Bouquet, Fred Testot, Manon Azem
Safe
Netflix Dedektif Dizileri / Safe

Safe

2018 yılında yayınlanmaya başlayan Safe, sizi sırlarla dolu bir kasabaya sürüklüyor. Bir parti sonrası ortadan kaybolan kızını arayan doktor, aramaları sonucunda sakin ama sırlarla dolu bir semtte yaşadığını fark eder. Her konuştuğu komşusundan yeni bir sır öğrenen doktor, kızını bulmak için kasabanın gizem dolu tarafıyla tanışmak zorunda kalır. Safe toplamda 8 bölümden oluşuyor ve dizinin başrollerinde Michael C. Hall, Amy James-Kelly ve Amanda Abbington yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 7,3
 • Oyuncular : Michael C. Hall, Amy James-Kelly, Amanda Abbington
Sherlock
Netflix Dedektif Dizileri / Sherlock

Sherlock

Netflix dedektiflik dizileri arasında en sevilen dizilerden birisi hiç kuşkusuz Sherlock. Dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes’un maceralarından esinlenilerek yaratılan Sherlock, aslında kitaplardan çok farklı bir atmosfere sahip. 2010 yılında yayınlanan Sherlock toplam 4 sezondan oluşuyor ve dizinin başrollerinde Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs ve Rupert Graves yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 9,1
 • Oyuncular : Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs
The Blacklist
Netflix Dedektif Dizileri / The Blacklist

The Blacklist

Netflix dedektiflik dizileri söz konusu olunca The Blacklist’i eklemesek elbette olmazdı. Yıllardır aranan bir seri katil Raymond Reddington tutuklanır ancak hapis yatmak yerine FBI’a bir teklifte bulunur. Bulunduğu teklif ise yeni başlayan FBI görevlisi Elizabeth Keen ile ilgilidir. Elizabeth Keen’in hayatı hakkında pekçok gizemli bilgiye sahiptir bu seri katil. The Blacklist dizisinin başrollerinde James Spader, Megan Boone ve Diego Klattenhoff yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 8,0
 • Oyuncular : James Spader, Megan Boone, Diego Klattenhoff
Hinterland
Netflix Dedektif Dizileri / Hinterland

Hinterland

İngiliz yapımı Hinterland, izleyicileri Londra’nın dağlık kesimlerine götürüyor. İzlerken içinizi açacak manzaralara sahip Hinterland, daha ilk bölümlerde sizleri bu manzaralarla tezatlık oluşturacak kadar vahşet dolu bir cinayete sürüklüyor. Tom Mathias, dört kişilik küçük ekibiyle davadan davaya koşacaktır. Hinterland’in başrollerinde ise Richard Harrington, Mali Harries ve Alex Harries yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 7,6
 • Oyuncular : Richard Harrington, Mali Harries, Alex Harries
How To Get Away With Murder
Netflix Dedektif Dizileri / How To Get Away With Murder

How To Get Away With Murder

2014 yılında yayınlanmaya başlayan How To Get Away With Murder, hiç alışık olmadığınız türden bir dedektiflik dizisi. Annalise Keating, bir ceza hukuku profesörüdür ve başarılı bir iş hayatı vardır. Üniversite öğrencilerinden oluşan bir grup genç ile bir davayı üstlenir. Ancak profesörü ve genç ekibini üstlendikleri davada sürpriler bekliyordur. Dizinin başrollerinde ise Viola Davis, Billy Brown ve Jack Falahee yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 8,1
 • Oyuncular : Viola Davis, Billy Brown, Jack Falahee
Marcella
Netflix Dedektif Dizileri / Marcella

Marcella

2016 yılında yayınlanmaya başlayan Marcella’nın her bölümü ortalama 40 dakikadan oluşuyor. Marcella, ailesi için işinden vazgeçen bir dedektifin yıllar sonra mesleğine geri dönüşünü anlatıyor. Kocası tarafından terkedilen Marcella Backland, dedektifliğe geri döndüğünde onu bekleyen çok tanıdık bir vaka ile karşılaşır.

 • IMDb Puanı : 7,6
 • Oyuncular : Anna Friel, Ray Panthaki, Jack Doolan
Seven Seconds
Netflix Dedektif Dizileri / Seven Seconds

Seven Seconds

Ayrımcılığın başarılı bir şekilde işlendiği Seven Seconds ile Netflix dedektiflik dizileri listemize devam ediyoruz. Jersey City’de geçen Seven Seconds, beyaz bir polisin Afrikalı bir genci öldürmesiyle başlar. Diğer beyaz polisler meslektaşı yardım etmeye çalışırken Afrikalı vatandaşlar da bir araya gelmeye başlar. Seven Seconds dizisinin başrollerinde ise Clare-Hope Ashitey, Beau Knapp ve Michael Mosley yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 7,7
 • Oyuncular : Clare-Hope Ashitey, Beau Knapp, Michael Mosley
Limitless
Netflix Dedektif Dizileri / Limitless

Limitless

2015-2016 yılları arasında yayınlanan Limitless, aynı isimli filmden uyarlanmıştır. Oldukça sevilen Limitless dizisi hem komedi hem de suç türünde bir dizidir. Limitless, bir ilaç sayesinde beyninin tamamını kullanabilen Brian Finch’in hayatını anlatmaktadır. Brian Finch, FBI ile işbirliği yapar ve yeni davalar onu bekler. Limitless dizisinin başrollerinde ise Jake McDorman, Jennifer Carpenter, Hill Harper gibi isimleri görüyoruz.

 • IMDb Puanı : 7,7
 • Oyuncular : Bradley Cooper, Anna Friel, Abbie Cornish
Unbelievable
Netflix Dedektif Dizileri / Unbelievable

Unbelievable

2019 yılında yayınlanmaya başlayan Unbelievable, 8 bölümden oluşan bir mini dizi. Tecavüze uğradığını söyleyerek polise şikayette bulunan Marie, yeterli kanıt olmadığı için yalan söylemekle suçlanır. Sessizliğe bürünen Marie’nin ardından tecavüz vakaları artar ve iki kadın dedektif Marie’nin şikayetini tekrardan gün yüzüne çıkartır. Unbelievable gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmıştır.

 • IMDb Puanı : 8,4
 • Oyuncular : Kaitlyn Dever, Toni Collette, Merritt Wever
Fargo
Netflix Dedektif Dizileri / Fargo

Fargo

2014 yılında yayınlanmaya başlayan Fargo, her bölümde gerileceğiniz bir suç dizisi. Üstelik başrolde de çok sevdiğimiz Martin Freeman yer alıyor. Fargo, bir katilin kaza sonucu hastaneye düşmesiyle başlıyor. Sıradan bir adamı etkisinde bırakan katil, Lester’ın karısını öldürmesine sebep oluyor ve böylece ortaklıkları başlıyor. Fargo dizisinde Billy Bob Thornton, Allison Tolman, Colin Hanks ve Russell Harvard yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 8,9
 • Oyuncular : Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman
Mindhunter
Netflix Dedektif Dizileri / Mindhunter

Mindhunter

2017-2019 yılları arasında adeta bomba etkisi yaratan ve geniş izleyici kitlesine sahip Mindhunter, 1970’li yıllara götürüyor izleyicileri. Azılı suçlularla ve seri katillerle ilgili araştırmalar yapan dedektifler yeni profil çıkarma teknikleri geliştirirler. Gerçekçi kurgusuyla tam puan alan Mindhunter dizisinin başrollerinde ise Jonathan Groff, Holt McCallany ve Anna Torv yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 8,6
 • Oyuncular : Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv
True Detective
Netflix Dedektif Dizileri / True Detective

True Detective

Dedektif dizileri arasında en karanlık atmosfere sahip dizilerden birisi olan True Detective ile listemize devam ediyoruz. Nic Pizzolatto’nun ellerinden çıkan True Detective, her sezon farklı bir davayı konu alan bir antolojidir. True Detective dizisinin başrollerinde Vince Vaughn, Colin Farrell ve Rachel McAdams’ı görüyoruz. Eğer dedektiflik dizilerini seviyorsanız bu diziyi asla kaçırmamalısınız.

 • IMDb Puanı : 8,9
 • Oyuncular : Vince Vaughn, Colin Farrell, Rachel McAdams
Luther
Netflix Dedektif Dizileri / Luther

Luther

2010-2019 yılları arasında yayınlanan Luther, dahi bir dedektif olan John Luther’ın hayatını anlatıyor. Aşırı zeki olan Luther, davaları çözerken gerektiğinde şiddete başvuran, tutkuları olan bir dedektiftir. Ancak bazı durumlarda dengeyi kurmakta zorlanmaktadır. Luther dizisinin başrollerinde Idris Elba, Dermot Crowley ve Michael Smiley yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 8,5
 • Oyuncular : Idris Elba, Dermot Crowley, Michael Smiley
Sharp Objects
Netflix Dedektif Dizileri / Sharp Objects

Sharp Objects

2018 yılında Netflix üzerinden yayınlanan Sharp Objects, bir cinayet haberi için doğduğu yere geri dönmesini konu alıyor. Muhabirin iki genç kızın ölümünü araştırmak için geri döner ancak muhabirin kendi geçmişinde de çözmesi gereken birtakım olaylar vardır. Sharp Objects dizisinin başrollerinde Amy Adams, Patricia Clarkson ve Chris Messina yer alıyor. Dizi toplam 8 bölümden oluşuyor.

 • IMDb Puanı : 8,1
 • Oyuncular : Amy Adams, Patricia Clarkson, Chris Messina
Freud
Netflix Dedektif Dizileri / Freud

Freud

Hem bir biyografi hem de bir dedektiflik dizisi olan Freud ile listemize devam ediyoruz. Dünyaca ünlü dahi Sigmund Freud’un hem hayatını hem de birbirinden ilginç cinayet vakalarının çözümünü anlatan dizi 2020 yılında yayınlanmaya başladı. Freud dizisi izleyicileri 1880 yılına götürürken izleyicilere Robert Finster, Ella Rumpf ve Georg Friedrich eşlik ediyor.

 • IMDb Puanı : 6,5
 • Oyuncular : Robert Finster, Ella Rumpf, Georg Friedrich
Brooklyn Nine-Nine
Netflix Dedektif Dizileri / Brooklyn Nine-Nine

Brooklyn Nine-Nine

Brooklyn Nine-Nine olmadan bir dedektiflik dizisi listesi düşünülemezdi. Uzun yıllar devam eden Brooklyn Nine-Nine, hem izleyicileri kahkahalara boğabilen hem de merak duygusunu uyandırabilen başarılı yapımlardan. Hayali bir yer olan New York 99. Bölge Karakolunda görev alan dedektiflerin ve memurların birbirinden farklı davaları komik şekillerde çözmesini konu alan dizinin başrollerinde Andy Samberg, Stephanie Beatriz ve Terry Crews yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 8,4
 • Oyuncular : Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews
Valhalla Murders
Netflix Dedektif Dizileri / Valhalla Murders

Valhalla Murders

2019 yılında yayınlanmaya başlayan Valhalla Murders ile Netflix dedektiflik dizileri listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Valhalla Murders, İzlanda’da yaşanan bir cinayet davasını konu alır. Polisler ilk bakışta davanın ne kadar büyük olduğunu fark etmez ancak ardından ikinci cinayet gerçekleştiğinde bunun bir seri katil işi olduğunu fark eder. Ancak polislerin işi yine sıkıntılıdır. Çünkü cinayetler arasında ortak nokta bulmak neredeyse imkansız gibidir.

 • IMDb Puanı : 7,1
 • Oyuncular : Aldís Amah Hamilton, Bergur Ebbi Benediktsson, Edda Björgvinsdóttir

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler