Dedektif Dizileri : En İyi 30 Dizi Önerisi

En iyi dedektif dizileri, Gizem, Sır, Aksion, Macera .. Katil kim ? Sherlock Holmes karakteri hiç süphe yok ki, polisiye / dedektif romanlarına ve hikayelerine konu olduğu kadar, günümüzde de popülerliğini dizi ve film serileriylede sürdürüyor. Sherlock, Patrick Jane, Dexter; onlar bu dünyanın baş aktörleri. İşte karşınızda en iyi detktif dizileri

Dedektif Dizileri

Gizemli olaylardan, cinayetler soruşturmalarından ve ipuçlarını takip etmekten zevk alan diziseverlerin çok seveceği en iyi dedektif dizileri listemiz ile karşınızdayız. Bu listede bulunan dedektiflik dizilerini heyecanla izleyeceğinize eminiz. Keyifli okumalar!

Sherlock

Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan ünlü dedektif karakteri Sherlock Holmes tüm zamanların en popüler kahramanlarından biridir. Onlarca film ve dizi karakterlerine hayat vermiştir. Polisiye edebiyatın en önemli karakteri olarak kabul edilir. Olayları gözlem yoluyla çözen ve tümdengelim metodunu mükemmel bir biçimde kullanan Sherlock, en yakın dostu Dr. Watson ile birlikte maceradan macereya atılır. IMDb’den 9,1 puan alan Sherlock tüm zamanların en iyi dizilerinden birisi olarak kabul ediliyor.

Detaylı Bilgi : Cumberbatch! Sherlock Holmes Konusu ve Oyuncuları

The Mentalist

Efsanevi karakter Sherlock Homes karakerinden yola çıkarak yaratılan bir kahraman daha doğuyor; Patrick Jane.. Polisiye / Dram türünde bir dizi olan The Mentalist 7 sezon ve 151 bölümden oluşmaktadır. Yönetmenliğini Chris Long ve David Nutter’ın yaptığı dizi California Araştırma Bürosu’nda Danışman olarak görev yapan Patrick Jane üzerine odaklanıyor. Yalnız şunu söylemeden geçemeyeceğim ki ; Sherlock’a bir rakip lazım olsaydı mutlaka Patrick Jane olurdu !

Detaylı Bilgi : Sherlock’a Bir Rakip Daha The Mentalist Konusu ve Oyuncuları

Elementary

Elementary en az Sherlock dizisi kadar mükemmel ve sürükleyici bir dizi. Kahramanımızın adı ise tahmin edeceğiniz üzere Sherlock Holmes, ancak bu kez kahramanımız İngiltere / Londra’da değil Amerika / Newyork şehrinde kötülerin başına bela oluyor… Kahramanımız Sherlock Holmes, İngiltere’de yaşadığı bazı tatsız olaylardan dolayı Amerika’ya taşınmış ve Newyork Polis Deparmanı’nda danışman dedektif olarak görev yapmaktadır. Olaylara farklı bir bakış açısı ile yaklaşan, çalışmaları esnasında prosedüre bağlı kalmadan haraket eden kahramanımızın dahi denebilecek seviyede üstün zeka sahibidir.

Detaylar : Sherlock Yeniden Doğuyor! Elementary Konusu ve Oyuncuları

Luther

En iyi dedektif dizileri listemize başarılı bir dedektiflik dizisi olan Luther ile devam ediyoruz. Başarılı bir dedektif olan John Luther’ın hayatını ve karşısına çıkan davaları nasıl çözdüğüne Luther dizisi ile şahit oluyoruz. Kurallar, her zaman herkes için geçerli midir? Londra Ağır Suçlar Birimi’ne bağlı John Luther, işinde oldukça bağlı bir polistir, ancak onun diğerlerinden farklı kılan, ne üstün zekası ne de olaylara diğerlerinden farklı bir açıdan bakıyor olması. O; kötüleri yakalamak konusunda hiç bir kuralıa bağlı kalmayan, gözü kara, dik kafalı ve sonunu düşünmeyen bir polis. Masumları kurtarmak için, cehennem ateşini dünyaya getirmekten korkmayacak kadar cesur.

Lucifer

Cehennemin efendisi Şeytan yaşadığı hayattan sıkılır ve fani insanoğlu ile birlikte bir hayat yaşamayı seçerse ne olur ? Dizimizin kahramanı Lucifer Morningstar (Şeytan), Tanrı’nın en yaramaz ve asi oğullarından biridir, insanların yaptığı hataların ve işlediği günahların cezalarını çekmeleri için gönderildiği Cehennem’e kral olarak atanmıştır. Oldukça eğlenceli ve enerjik bir dizi olan Lucifer’ı mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz. Lucifer dizisinin yönetmenliğini Tom Kapinos yapıyor ve başrollerde ise Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro yer alıyor.

Detaylar : Cehennemin Efendisi! Lucifer Konusu ve Oyuncuları

True Detective

True Detective, diziden ziyade belgesel tarzında bir antoloji. Hikayede anlatılan olayların ve isimlerin çoğu gerçek hayattan alınma. Birinci sezonda, Louisiana’da 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için iz süren Louisiana Eyalet Polisi Kriminal Soruşturma Şubesi’nden iki cinayet masası dedektifinin öyküsü konu alındı. Başarılı bir suç antoloji dizisi olan True Detective’in yaratıcılığını Nic Pizzolatto ve başrollerinde ise Vince Vaughn, Colin Farrell, Rachel McAdams yer alıyor.

Narcos

IMDB’den 9,0 puan alan Narcos, ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın gerçek hayatından kesitler sunuyor. Ülkesinde bir kahraman olarak görülen Escobar gerçekte kimdi ? Bu sorunun cevabını Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi’nde çalışan Meksikalı ajan olan Javier Pena’nın bakış açısından izleyeceğiz.

Dexter

Kötüler iyi olabilir mi ? Ya da iyiler ne kadar kötü olabilir .. Hikayemiz Miami Metro Polis teşkilatında çalışan Dexter Morgan üzerine kurulu. Polis ekibimiz, her bölümde suçluların peşine düşüyor ve dünyayı onlara dar ediyor. Ancak, bilmedikleri bir sır var ki, o da gelmiş geçmiş en büyük seri katillerden birisi bizzat kendilerinden birisi !

The X-Files

X-Files tüm zamanların en meşhur polisiye / bilim kurgu dizilerinden biridir. 1993-2002 yılları arasında yayınlanmıştır. Fox Mulder ve Dana Scully isimli iki FBI ajanının maceralarını konu almaktadır.

The Blacklist

NBC tarafından yayınlanan Emmy Ödüllü the Blacklist dram, gerilim ve gizem dizileri sevenler için biçilmiş kaftan. Dünyanın en çok aranan suçlularından eski ABD Deniz Kuvvetleri Subayı Raymond Reddington devlet kaçağı olarak uzun süre aranmasına rağmen yakalanamamıştır ancak, bir gün ansızın gönüllü olarak FBI’ya teslim olur ve yalnızca ajan Elizabeth Keen ile görüşeceğini aksi takdirde tek bir kelime etmeyeceğini söyler. Dünya çapında bir çok örgütü ile bağlantısı olan Raymond’ın teklifi şudur; FBI tarafından hakkında yöneltilen tüm şuçlar düşürülecektir, bunun karşılığında ise Raymond en tehlikeli ve en çok aranan suçluların yakalanmasında FBI ile birlikte çalışacaktır.

Detaylar : The Blacklist Konusu ve Oyuncuları

Galip Derviş

Yerli Sherlock’a daha doğrusu Patrick Jane’e merhaba deyin. Obsesif kompulsif kişilik bozukluğuna sahip kahramanımız Galip Derviş ülkemizde başarı ile taklit edilmiş nadir dizilerden bir tanesi, Engin Günaydın’ın oyunculuğu ise gerçekten harika. Sherlock, The Mentalist, Elementary tarzı dedektiflik dizilerini seviyosanız mutlaka izleyin.

Mindhunter / IMDb : 8,6

Mindhunter, hiç kuşkusuz kendine has temasıyla, karakterlerin canlandırılmasıyla ve başarılı isimlerle oldukça özel bir dizi. İki FBI ajanının kendine özel sorgulama yöntemleriyle suçluları sorguladığı Mindhunter’da suçluların bakış açısına da tanık oluyoruz. Olayları oldukça farklı açılardan gösteren Mindhunter’ın dört bölümünü David Fincher yönetti. Başrollerde ise Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv gibi isimler yer alıyor.

The Killing / IMDb : 8,2

The Killing, şu an Netflix’de yayınlanan dedektiflik dizilerinden birisidir. 2011 yılında yayınlanmaya başlayan The Killing, Seattle’da bir politikacının arabasında ölü bulunan kızın soruşturmasını anlatıyor. Bu konuyu araştıran dedektifler davanın arkasında çok fazla kişinin parmağı olduğunu yavaş yavaş fark eder. The Killing dizisinin yönetmenliğini Veena Sud yaparken başrollerinde ise Mireille Enos, Joel Kinnaman ve Billy Campbell yer alıyor.

The Sinner / IMDb : 7,9

The Sinner, dedektiflik dizileri arasında oldukça farklı yere sahip bir dizi. 2017 yılından itibaren Netflix üzerinden yayınlanan The Sinner, sıradan insanların nasıl cinayet işlediklerini, nasıl bir psikolojide olduklarını çok başarılı bir dil ile ekranlara yansıtıyor. Aynı zamanda antoloji niteliği taşıyan The Sinner dizisinin Petra Hammesfahr’ın aynı isimli kitabından uyarlandığını da belirtelim.

Broadchurch / IMDb : 8,4

2013 yılında yayınlanmaya başlayan Broadchurch, İngiliz yapımı bir dedektiflik dizisidir. Sakin bir sahil kasabasında bir gün ufak bir çocuğun öldürülmesiyle her şey altüst olur. Tüm dünyanın dikkati bu sakin kasabaya çevrilir. Bu davayla uğraşan dedektiflerin oldukça zor bir görevi vardır. Broadchurch dizinin yönetmenliğini Chris Chibnall yapıyor ve David Tennant, Olivia Colman, Jodie Whittaker gibi isimler dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.
Broadchurch dizisinin IMDb puanı 8,4.

Fargo / IMDb : 8,9

1996 yılı yapımı aynı isimli filmden uyarlanarak yaratılan Fargo, kelimenin tam anlamıyla bir dedektiflik dizisi. Her bölümde ve her sezonda ekrana kitleneceğiniz dizide Minnesota bölgesindeki bir seri katil ile tanışıyoruz. Oldukça başarılı bu seri katil bir gün kaza sonucu hastaneye düşer ve tesadüfen tanıştığı bir adamı etkisi altında bırakır. Böylece sonu gelmeyen cinayetler, entrikalar başlar. Her sahnesinden çılgınca keyif alacağınız Fargo dizisi 66. Emmy Ödülleri’nde en iyi mini dizi ödülünü almıştır. Bu başarılı dizinin yönetmenliğini ise Noah Hawley yapıyor.

The Fall / IMDb : 8,2

Kuzey İrlanda’da geçen oldukça başarılı bir dedektiflik dizisi ile listemize devam ediyoruz. The Fall, bir aydır çözülemeyen bir cinayet davasını çözmek için bir başkomiserin ve ekibinin bölgeye gidişini anlatıyor. Özellikle başarılı kadınları öldüren bir seri katil vakasını çözerken izleyicilere seri katilin hayatı da aktarılıyor. Her iki tarafı da izleyebileceğiniz oldukça keyif alacağınız bu dizinin arkasında da pek çok yaratıcı bulunuyor. Bunlardan bazıları Allan Cubitt, Patrick Irwin, Justin Thomson-Glover. The Fall dizisinin başrollerinde ise Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch gibi isimleri görüyoruz.

La Mante / IMDb : 7,4

En iyi dedektif dizileri listemizde sırada Fransız mini dizisi olan La Mante yer alıyor. Oldukça heyecanlı olan konusuna göz atacak olursak La Mante, yılların en başarılı seri katili olan Jeanne Deber’ı taklit eden bir seri katilin yakalanma sürecini anlatıyor. Tutuklanmış seri katil Deber, seri katili yakalamalarında polise yardım edebileceğini söylüyor ancak tek bir şartı vardır. Dedektiflik yapan çocuğuyla vakit geçirmek. İzleyicileri duygusal anlamda ikiye bölecek bu başarılı dizinin yönetmenliğini ise Alice Chegaray-Breugnot, Grégoire Demaison, Nicolas Jean gibi başarılı isimler yapıyor.

The Valhalla Murders / IMDb : 7,1

Netflix’de yayınlanan ikinci İzlanda yapımı dizi olan The Valhalla Murders, izleyicileri İzlanda’nın soğuk sokaklarına ve kan dondurucu olaylara götürüyor. Devlet tarafından işletilen bir kurumda bulunan zihinsel engelli çocukların dövüldüğü ve görevliler tarafından istismar edildiği, kan dondurucu bir olayı anlatan The Valhalla Murders dizisi gerçek olaylardan esinlenilerek üretilmiştir.

Brooklyn Nine-Nine / IMDb : 8,4

En iyi dedektif dizileri listemize aynı zamanda bir komedi dizisi olan Brooklyn Nine-Nine ile devam ediyoruz. Brooklyn Nine-Nine, kurgusal bir bölge olan 99. Bölge Karakolu’nda görev alan ve yeni atanan dedektif ve komiserlerin hayatını anlatıyor. Onlara gelen davalara yaklaşımları, çözüm şekilleri ise izleyicileri kahkahalara boğuyor. Her bölümünden ayrı keyif alacağınız dizinin yönetmenliğini Dan Goor ve Michael Schur yapıyor. Üstelik Brooklyn Nine-Nine dizisinin 2013 yılında Altın Küre ödülü kazandığını da belirtelim.

The Missing / IMDb : 8,2

Listemizde bulunan bir diğer antoloji dizisi olan The Missing, İngiliz yapımı bir web dizisidir. The Missing toplamda iki sezondan ve 16 bölümden oluşuyor. Her iki sezonda da küçük çocukların esrarengiz bir şekilde kaybolmasını işleyen The Missing, izleyicilere bu davanın çözümünde heyecanlı sahneler sunuyor. The Missing dizisinin yönetmen koltuğunda Tom Shankland ve Ben Chanan yer alıyor.

Deep Water / IMDb : 6,9

2016 yılında yayınlanan Avustralya yapımı bir mini suç dizisiyle listemize devam ediyoruz. Toplam da dört bölümden oluşan Deep Water, 1980-1990 yıllarında Sidney’in sakin bölgelerinde yaşayan eşcinsel kişilerin ölümünü anlatıyor. Günümüzde de oldukça önemli bir konuyu ele alan Deep Water dizisinin yönetmenliğini Shawn Seet yapıyor. Oyuncu kadrosunda ise Noah Taylor, Yael Stone, Jeremy Lindsay Taylor gibi isimler yer alıyor.

Seven Seconds / IMDb : 8,1

2018 yılında yayınlanan ve tek sezondan oluşan Seven Seconds, Rus filmi olan The Major’dan uyarlanmıştır. Beyaz bir polisin yanlışıkla siyahi bir genci öldürmesi sonucu olaylar patlak verir. Beyaz polis ve arkadaşları gencin öldüğünü zannedip izleri saklar. Ancak onları bekleyen olaylar vardır. Tek sezondan oluşan Seven Seconds Veena Sud tarafından yaratılmıştır ve dizinin başrollerinde Clare-Hope Ashitey, Beau Knapp ve Michael Mosley yer alıyor.
Seven Seconds dizisinin IMDb puanı 7,7.

Aquarius / IMDb : 7,7

2015 yılında yayınlanan Amerikan yapımı Aquarius, izleyicileri 1960’lı yılların Los Angeles’ına götürüyor. Başarılı bir LAPD dedektifi olan Sam, esrarengiz bir şekilde kaybolan bir kızın davasını araştırıyordur. Dava şekillendikçe Sam ve gizli narkotik stajyer arkadaşı karşısında Charles Manson’ı bulur. John McNamara’nın yaratıcılığını yaptığı Aquarius dizisi gerçek olaylardan ilham alarak üretilmiştir ancak iki sezonluk bu dizide kurgusal karakterlere ve olaylara da yer verilmiştir.

Agatha Christie’s Poirot / IMDb : 8,2

Agatha Christie’nin olmadığı bir dedektiflik listesini düşünebilir miydiniz? Elbette hayır. Agatha Christie’nin sevilen kahramanı Poirot’un dedektiflik maceralarını daha önceden duymadıysanız bu dizi size harika gelecektir. Her bölümün Agatha Christie’nin romanlarından ve hikayelerinden uyarlandığı Agatha Christie’s Poirot oldukça sürükleyici bir dizi. 1989 yılından 2013 yılına kadar süren bu efsanevi diziye mutlaka göz atmalısınız.

Sharp Objects / IMDb : 8,1

Sharp Objects, 2018 yılında yayınlanan, daha sonrasında beyazperdeye de uyarlanan oldukça başarılı bi dedektiflik dizisidir. Yönetmen koltuğunda Marti Noxon’un yer aldığı Sharp Objects, bir muhabirin oldukça önemli bir olayı haber yapmak için yaşadığı yere geri dönmesini anlatır. Döndüğü yerde onu bekleyen birtakım kötü sürprizler vardır. Amy Adams, Patricia Clarkson, Chris Messina gibi isimlerin yer aldığı Sharp Objects kesinlikle izlenmeye değer bir dizi.

The Irregulars

Dedektif Dizileri deyince işin işi bir şekilde Sherlock Holmes’a dokunuyor. Viktorya Dönemi Londrası’nda geçen dizide yine Sir Arthur Conan Doyle’un Baker Sokağı Çetesi’ni ve Londra’da gerçekleşen doğaüstü olayları konu alıyor.

Grimm

Dedektif dizilerinin yanı sıra fantastik dizilerden de hoşlananlar için mükemmel bir dizi. Bildiğiniz canavarlar dünyasını, aklınızda ki kurt adam, cadı, vampir figürlerini tamamen hafızalarınızdan silin .. Nick Burkhardt’ın gözünden fantastik kahramanlara ve canavarlara yeniden göz atın.

Detaylar : Fantastik Dünyanın Gözbebeği Grimm Konusu ve Oyuncuları

“Dedektif Dizileri : En İyi 30 Dizi Önerisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler