Dram Dizileri : En İyi 20 Dizi Önerisi

En iyi dram dizileri, önerileri, netflix, yorumları.. Her izleyicinin en sevdiği bir dram dizisi vardır. Dram dizileri özellikle duygularımıza hitap etmesiyle derinden etkiler. Bu listemizde sizler için en iyi dram dizilerini bir araya getirdik. Keyifli okumalar.

Dram Dizileri
Dram Dizileri

Dram Dizileri

Senaryosu, oyuncu kadrosu ve müthiç çekim teknikleriyle günümüzün en iyi dram dizileri. Bazen kan ve sex, bazen dram ve gözyaşı. Bu dizilerin bir çoğu sizlerde bağımlılık yaratacak.

Game of Thrones

Game of Thrones

2011-2019 yılları arasında yayınlandı ve her yaştan izleyicinin en beğendiği dizilerden birisi oldu. Kostümleriyle, dekoruyla, oyuncu kadrosuyla, senaryosuyla ve hatta kullanılan çekim filtreleriyle bile bir bütün olan Game of Thrones, dokuz asil ailenin toprakları kontrol etme savaşını konu almaktadır. Eğer hala Game of Thrones’u izlemediyseniz mutlaka bu evrene bir göz atmalısınız. Bu başarılı yapımın arkasında David Benioff ve D.B. Weiss yer alıyor. Dizinin harika oyuncu kadrosunda ise Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington gibi isimleri görüyoruz.

The Crown

The Crown

2016 yılında çekilen, izleyicileri İngiliz kraliyetine götüren bir yapım olan The Crown ile listemize devam ediyoruz. Kraliçe 2. Elizabeth’in ilişkilerini, hayatını, alışkanlıklarını ve kendisini anlatan bu yapım çok başarılı ellerin eseri. Peter Morgan’ın yaratıcılığını yaptığı The Crown, politik konuları da işlerken izleyicinin sıkılmamasını da sağlıyor. The Crown dizisinin başrollerinde Claire Foy, Olivia Colman ve Imelda Staunton yer alıyor.

The Walking Dead

The Walking Dead

En iyi dram dizileri listemize yine yılların eskitemediği ve aksine her geçen gün izleyicisinin daha da arttığı bir dizi ile devam ediyoruz. The Walking Dead, dünyanın zombiler tarafından istila edildiğini en başarılı şekilde anlatan dizilerden birisi. Bir gün komadan uyanan şerif, artık eski dünyasında olmadığını fark eder ve hayatta kalması için bir grup insanı yönetmesi gerekir. The Walking Dead dizisinin Frank Darabont ve Angela Kang yapıyor. Dizinin başrollerinde Andrew Lincoln, Norman Reedus ve Melissa McBride yer alıyor.

The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021 yılında yayınlanan ve Marvel dizisi olan The Falcon and the Winter Soldier, en iyi dram dizileri listemizde yerini alıyor. Avengers: Endgame’den sonra oluşan boşluğu tamamlamak için çekilen, Falcon ile Winter Soldier’ın maceralarını anlatan dizi toplam 6 bölümden oluşuyor. The Falcon and the Winter Soldier’ın başrollerinde Anthony Mackie, Sebastian Stan ve Wyatt Russell yer alıyor.

WandaVision

WandaVision

Disney+ tarafından yaratılan 2021’nin sevilen mini dizilerinden birisi olan WandaVision ile listemize devam ediyoruz. WandaVision, Doktor Strange dizisine paralel olarak çekilen Wanda ve Vision karakterlerinin hayatını anlatan bir Marvel dizisi. Çok kısa sürede büyük beğeni toplayan WandaVision toplam 9 bölümden oluşuyor. Olumlu eleştiriler alan oyuncu kadrosunda ise Elizabeth Olsen, Paul Bettany ve Kathryn Hahn yer alıyor.

Vikings

Vikings

Vikings dizisi ile hem tarihte bir yolculuğa çıkın hem de çok güzel bir hikayeye şahit olun. Başarılı bir dram aksiyon dizisi olan Vikings, Ragnar Lothbrok gizemli hayatını anlatmaktadır. Sıradan bir çiftçi ve oldukça başarılı bir savaşçı olan Ragnar Lothbrok’un mücadele dolu dünyasını keşfedin. Vikings dizisinin yaratıcı kadrosunda Michael Hirst yer alıyor. Dizinin başrollerinde ise Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Alexander Ludwig gibi isimler bulunuyor. Vikings izlerken müziklere ve kostümlere ayrıca hayran kalacağınızı belirtelim.

New Amsterdam

New Amsterdam

New Amsterdam, en iyi dram dizileri listemizde bulunan başarılı bir tıbbi dram dizisidir. 2018 yılında yayınlanan New Amsterdam, Amerika’nın en köklü hastanesine yönetici olarak gelen Dr. Goodwin’in hayatını anlatıyor. Dizi, Dr. Goodwin, sistemi daha iyi hale getirmek için ve hastalara daha kapsamlı bir hizmet sunabilmek için kuralları çiğnerken karşısına çıkanlarla nasıl baş ettiğini de ekranlara yansıtıyor. New Amsterdam dizisinin başrollerinde Ryan Eggold, Freema Agyeman ve Janet Montgomery yer alıyor.

Peaky Blinders

Peaky Blinders

Netflix’in en sevilen dizilerinden birisi olan Peaky Blinders ile listemize devam ediyoruz. 1900’lü yılların İngiltere’sinde geçen Peaky Blinders, hem yozlaşmış polisleri hem de o dönemin suç dünyasını çok başarılı bir dille aktarıyor. Shelby ailesinin gözünden izlediğimiz Peaky Blinders hem kostümleriyle, hem kurgusuyla tüm kalpleri fethediyor. Üstelik Shelby ailesinin lideri konumundaki Thomas Shelby’nin kararları, vicdanı izleyicileri derinden etkileyecek. Peaky Blinders dizisinin kadrosuna baktığımızda Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory gibi çok değerli oyuncuları görüyoruz.

Outlander

Outlander

Zamanda yolculuk yapmaya hazır mısınız? Hem romantik sahneleriyle içinizi sıcacık yapacak hem de kendinizi 1743 yılında bulacaksınız bir anda. Outlander, 2.Dünya Savaşı esnasında hemşirelik yapan Claire Randall ve kocasının bir anda kendilerini 1743 yılında bulmalarını konu ediniyor. Outlander dizisinin başrollerinde ise Caitriona Balfe, Sam Heughan ve Duncan Lacroix yer alıyor.

Breaking Bad

Breaking Bad

Dizi dünyasının en başarılı dizilerinden birisi olan Breaking Bad ile listemize devam ediyoruz. Breaking Bad yayınlandığı tarihten itibaren pek çok izleyici tarafından tam not alan oldukça önemli bir yapım. Bir kimya öğretmeninin kanser olduğunu öğrenmesiyle başlayan dizi, kimya öğretmeninin uyuşturucu dünyasının önemli bir karakteri haline gelmesini çok başarılı bir şekilde anlatıyor. Breaking Bad dizisinin oyuncu kadrosunda ise Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn yer alıyor.

Resident Alien

Resident Alien

Resident Alien ile eğlenmeye hazır olun. Çünkü en iyi dram dizileri listemizdeki en eğlenceli dizilerden birisi karşınızda. Colorado’da doktorluk yapan bir adamın kimliğini alan bir uzaylının hayatını anlatan Resident Alien, hem dünyadaki görevini gerçekleştirmek zorundadır hem de vicdanının sesini bastıramıyordur. Oldukça keyif alacağınız Resident Alien dizisinin başrollerinde Alan Tudyk, Sara Tomko, Corey Reynolds yer alıyor.

Shameless

Shameless

2011 yılında yayınlanmaya başlayan Shameless dizisini duymayan yoktur herhalde. Hem komik hem de bir o kadar trajedik sahneleriyle tüm dünyayı sarsan Shameless, tam anlamıyla sorunlu bir ailenin hayatını anlatıyor. Ailenin başına gelenler, her bireyin birbirinden çok farklı olması ve aralarındaki tartışmaları başarılı bir şekilde ekranlara aktaran Shameless dizisi oldukça sevildi. Başrollerin Emmy Rossum, William H. Macy ve Ethan Cutkosky’nin bulunduğu Shameless dram komedinin başarılı bir örneği.

Modern Family

Modern Family

Dram komedi klasiklerinden birisi olan Modern Family ile listemize devam ediyoruz. 2009 yılında yayınlanmaya başlayan Modern Family, gerçekçi bir dile sahip. İzleyenlerin kendisinden izler bulacağı bölümlerinde üç farklı ailenin ilişkileri ve hayatları anlatılıyor. Dizi hem yüzünüzü güldürecek hem de zaman zaman sizi hüzüne boğacak. Modern Family ayrıca pek çok ödüle de sahip. Dizinin başrollerinde Ed O’Neill, Sofía Vergara ve Julie Bowen yer alıyor.

This Is US

This Is US

2016 yılından beri yayınlanan This Is Us, herkesin içini ısıtan harika bir aile dizisi. Ailedeki birbirinden tamamen farklı bireylerin kendi hayatlarını, aile ilişkilerini, sevgilerini, kavgalarını gerçekçi bir dille anlatan This Is US, izleyicilerin bölümlerde kendilerinden izler bulmasını sağlıyor. Her bölümünden keyif alacağınız This Is US, kesinlikle dram dizilerinin en eğlencelisi. This Is US dizisinin başrollerinde ise Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Sterling K. Brown yer alıyor. Eminiz bu karakterleri çok seveceksiniz.

The Queen's Gambit

The Queen’s Gambit

2020 yılının son aylarında yayınlanan ve Netflix’in popüler dizilerinden birisi olan The Queen’s Gambit, sıradışı konusuyla oldukça sürükleyici bir dizi. Yetimhanede büyüyen Beth, bir gün orada çalışan birisinin satranç oynadığını görür ve satranç oyununda kendisini geliştirir. Zamanla oldukça başarılı bir oyuncu olan Beth’in bir sorunu vardır. The Queen’s Gambit dizisinin oyuncu kadrosunda Anya Taylor-Joy, Chloe Pirrie ve Bill Camp yer alıyor.

The Sopranos

The Sopranos

The Sopranos ile hem hüzünlenecek hem de tehlikeli bir suç dünyasına giriş yapacaksınız. The Sopranos, New Jersey’nin tehlikeli bir mafya patronunun hayatını anlatıyor. Aile hayatında ve ilişkilerinde problemi olan Tony Soprano, bu sorunların üstesinden gelemeyip profesyonel destek almaya karar verir. Bir mafya patronunun psikojik destek alması da oldukça ilginç sahneleri meydana getiriyor. The Sopranos dizisinin yaratıcılığını ise David Chase yapıyor.

Lost

Lost

En iyi dram dizileri listemizin olmazsa olmazlarından birisi ile Lost ile devam ediyoruz. Lost, bir grup insanın adada mahsur kalmasını ve oradaki yaşam mücadelelerini anlatan oldukça uzun soluklu bir dizi. Lost’un en başarılı yanlarından birisi ise insan psikolojisini ve ilişkileri başarılı şekilde ekranlara yansıtması. Lost dizisinin yaratıcı koltuğunda J.J. Abrams, Jeffrey Lieber ve Damon Lindelof yer alıyor. Oyuncu kadrosunda ise Jorge Garcia, Josh Holloway, Yunjin Kim gibi başarılı isimleri görüyoruz.

Unforgotten

Unforgotten

En iyi dram dizileri listemizde bulunan Unforgotten, başarılı bir İngiliz suç dram dizisi. Unforgotten, Londra sokaklarına götürüyor izleyicileri. Londra dedektiflerin geçmişteki olayları tekrar incelemeleri üzerine aslında hala çözüme kavuşulmamış sırların olduğu ortaya çıkıyor. Dedektifler bunları çözmeye çalışırken karşılarına birbirinden ilginç ve beklenmeyen olaylar çıkıyor. Unforgotten dizisinin başrollerinde Nicola Walker, Sanjeev Bhaskar ve Jordan Long yer alıyor.

Ted Lasso

Ted Lasso

En iyi dram dizileri listemize çok keyif alacağınız Apple Tv+ tarafından yayınlanan Ted Lasso ile devam ediyoruz. Amerikan futbolunun en başarılı koçlarından birisi olan Ted Lasso’nun hayatını anlatan dizi, koçun İngiliz takımını yönetmesi için İngiltere’ye gitmesiyle başlıyor. Hem komedi hem de dram türünün güzel bir birleşimi olan Ted Lasso’nun yaratıcı koltuğunda Brendan Hunt, Joe Kelly ve Bill Lawrence gibi başarılı isimler yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Jason Sudeikis, Hannah Waddingham ve Brendan Hunt yer alıyor.

Yellowstone

Yellowstone

En iyi dram dizileri listemizin sonuna geldik. Listemizi başarılı bir Western dram dizisi olan Yellowstone ile sonlandırıyoruz. Montana’da yaşayan bir ailenin oldukça geniş topraklarına olan saldırılara karşı savunmalarını anlatan Yellowstone, ayrıca Amerika’nın güç savaşlarını da ekranlara aktarıyor. Yellowstone dizisinin başrollerinde ise Kevin Costner, Luke Grimes, Kelly Reilly yer alıyor.

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler