Biyografi Dizileri : En İyi 25 Dizi Önerisi

En iyi biyografi dizileri.. Bazı insanlar vardır ki, onlar hem yaşadıkları döneme damga vurmuş hemde ölümlerinin ardından yıllar sonra bile efsaneleri anlatılmaya devam etmiştir. Biyografi dizileri özellikle gerçek hayatlardan esinlenilmesiyle izleyicisinin ilgisini çekmeyi başaran öze yapımlardır. Bu günlerde neler izlesem diyenler için oldukça güzel seçenekler bulunuyor. Sizin için hepsini bu yazımızda bir araya getirdik. Keyifli okumalar.

Biyografi Dizileri

Pandemi döneminde, evde oturmaktan sıkılan, ne izlesem diye düşünenlere birbirinden güzel biyografi dizileri listesi hazırladık. Tarihe yön veren bu insanların yaşamları sizlerede ilham olabilir. Unutmayın; tarih korkakları değil cesur ve azimli olanları yazar.

Biyografi Dizileri

The Crown

İngiliz kraliyetinin kapılarından girmeye hazır mısınız? En başarılı biyografi dizilerinden birisi olan The Crown, Kraliçe 2. Elizabeth’in hayatını, saray yaşantısını, duygularını ve politikasını anlatıyor. Üstelik başarılı üslubu ile içiniz sıkılmadan The Crown dizisini bitireceğinize emin olabilirsiniz. The Crown dizisinin başrollerinde Claire Foy, Olivia Colman ve Imelda Staunton yer alıyor. Dizinin yaratıcı kadrosunun başında ise Peter Morgan yer alıyor. İngiltere Kraliçesi olan II. Elizabet’in tahta geçişi ve yaşananların arka planının anlatıldığı dizi, tüm dünyada ses getiren başarılı yapımlar arasına girmeyi başardı. Kraliçenin tahta geçişi ve 2. Dünya Savaşı sonrasında büyük bir yıkım yaşayan İngiliz siyasetinin arka planında neler yaşandığı, seyirciye gösteriliyor.

Biyografi Dizileri

Genius

2017 yılında yayınlanmaya başlayan Genius, daha ilk bölümlerinden geniş bir izleyici kitlesine sahip oldu. Genius, Pablo Picasso, Einstein gibi dünya tarihinde önemli yere sahip olan kişilerin hayatlarını, aşklarını, başarılarını ve hayallerini anlatan çok başarılı bir biyografik dizi. Genius dizisinin başarılı yaratıcı ekibinde ise Kenneth Biller, Noah Pink ve Suzan-Lori Parks yer aldı. Genius isimli dizi National Geographic’in biyografi dizileri arasında bulunuyor. Tarihin akışına etki eden isimleri, her yönüyle izleyici ile buluşturan yapımın ilk sezonunda Albert Einstein bulunuyor. Başarılı yapımın bölümleri ortalama 45 dakika sürüyor.

Biyografi Dizileri

Narcos

Narcos, hiç kuşkusuz en iyi biyografi dizilerinden birisi olarak listemizde hızla yerini alıyor. Harika kurgusuyla, müzikleriyle, efektleriyle ve oyuncularıyla kendisine aşık eden bir dizi olan Narcos, Pablo Escobar’ın hayatını anlatan harika bir dizi. Dizinin yaratıcı kadrosunda Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro gibi harika isimler yer alırken oyuncu kadrosunda ise Pedro Pascal, Wagner Moura ve Boyd Holbrook yer aldı. Herkesin az çok adını bir kez duyduğu Narcos, tüm dünyada adını duyurmuş olan bir uyuşturucu kaçakçısının hayatını anlatıyor. Pablo Escobar, sınırları aşan kötü bir üne sahiptir. Tüm zamanların en iyi biyografi dizileri arasında bulunan dizinin yönetmen koltuğunda Carlo Bernard, Chris Brancato ve Doug Miro yer alıyor.

Biyografi Dizileri

Spartaküs: Kan ve Kum

Dizi tarihinin en değerli yapımlarından birisi olan Spartaküs: Kan ve Kum ile en iyi biyografi dizileri listemize devam ediyoruz. 2010 yılında yayınlanmaya başlayan Spartaküs: Kan ve Kum, Romalı bir köle olan Spartaküs’ün hayatını anlatmaktadır. Köleliğinden isyanına kadar her detayın bulunduğu Spartaküs: Kan ve Kum tek seferde bitirebileceğiniz kadar sürükleyici. Üstelik kostümler ve dekor tek kelimeyle harika. Spartaküs: Kan ve Kum dizisinin oyuncu kadrosunda ise Andy Whitfield, Lucy Lawless, Manu Bennett yer alıyor. Gladyatör Spartaküs’ten ilham alınan hikâye, tarihi dokulardan oluşuyor. Bu tarz yapımları sevmeyenlerin bile ilgisini çekebilecek ultra güçlü ve başarılı bir yapımdır. İlk bölümden seyircisini hikayesine dahil eden başarılı yapım; dram, savaş ve biyografi kategorilerinde yer alıyor.

Biyografi Dizileri

The Great

The Great dizisi ile 18. yüzyılın Rusya topraklarına giriş yapmaya hazır mısınız? The Great, kırsalda yaşayan soylu bir kadının imparator ile evlenme sürecini anlatmaktadır. Çünkü bu evlilik sıradan bir evlilik değildir. Kadın kendi mutluluğu ile Rusya’nın geleceği arasında bir seçim yapmak zorundadır. The Great dizisinin oyuncu kadrosunda Elle Fanning, Nicholas Hoult, Phoebe Fox yer alıyor.

Biyografi Dizileri

Leonardo

Leonardo Da Vinci hakkında pek çok biyografi dizisi, filmi çekildi. Leonardo, 2021 yılında çekilmeye başlayan Da Vinci’nin eserleri üzerinden hayatını, çektiği sıkıntıları, mükemmellik takıntısını başarılı bir tarzda anlatıyor. Leonardo dizisinin oyuncu kadrosunda ise Aidan Turner, Matilda De Angelis, Freddie Highmore yer alıyor.

Biyografi Dizileri

American Crime Story

En iyi biyografi dizileri listemize aynı zamanda başarılı bir suç dizisi olan American Crime Story ile devam ediyoruz. American Crime Story, Amerika’da gerçekleşen en kötü suçları ve suçluların anlatıldığı bir antoloji. Gerçekçiliği ve sürükleyiciliğiyle bizden tam puan alan American Crime Story’nin başrollerinde Sarah Paulson, Annaleigh Ashford, Sterling K. Brown yer alıyor. Amerika tarihinde büyük bir etki bırakan ve tarihe damgasını vuran suçluların hayatları American Crime Story dizisinde anlatılıyor. Gerçeklerden ilham almıyor birebir gerçekleri izleyici ile buluşturuyor. Dizinin kadrosunda Sarah Paulson, Annaleigh Ashford ve Sterling K. Brown yer alıyor.

Biyografi Dizileri

Manhunt

Manhunt, en iyi biyografi dizileri listemizde yer alan suç ve gerilim dizisi. Her sezonda farklı bir davanın peşinden giden FBI ajanının hayatını anlatıyor. Bu FBI ajanlarının ortak özelliği ise her birinin çok büyük davaların başında olmaları. Yıllardır yakalanmayan suçluları yakalayan ajanların psikolojik durumlarına da yer veren Manhunt, bu açıdan biraz karanlık bir atmosfere sahip. Manhunt dizisinin oyuncu kadrosunda Gethin Anthony, Arliss Howard, Kelly Jenrette yer alıyor.

Biyografi Dizileri

Dickinson

2019 yılında yayınlanmaya başlayan Dickinson, en iyi biyografi dizileri listemizde başarılı bir kadın yazarın hayatını anlatmasıyla yer alıyor. Emily Dickinson’ın hayatını anlatan dizi, izleyicileri yazarın iç dünyasına götürüyor. Her bölümün ortalama 30 dakikadan oluştuğu Dickinson’ın yaratıcı kadrosunun başında Alena Smith yer alıyor ve oyuncu kadrosuna baktığımızda Hailee Steinfeld, Adrian Enscoe, Anna Baryshnikov gibi başarılı isimleri görüyoruz. Dickinson, ünlü yazar Emily Dickinson’ın hayatını anlatıyor. Biyografi, dram ve komedi kategorilerinde yer alan dizinin kadrosunda Hailee Steinfeld, Adrian Enscoe ve Anna Baryshnikov yer alıyor.

Biyografi Dizileri

Medici

2016-2019 yılları arasında yayınlanan Medici, izleyicileri 15. yüzyılın başlarına götürüyor. Cosimo de Medici’nin hayatını anlatan dizi, erkenden babasını kaybeden Medici’nin tüm aile işlerinin nasıl başına geçtiğini de vurguluyor. Başarılı dekorları ve kostümleriyle kendinizi tarihte yolculuk yapmış gibi hissedeceğiniz Medici dizisinin oyuncu kadrosunda ise Daniel Sharman, Alessandra Mastronardi ve Synnove Karlsen yer alıyor. İtalya tarihinde büyük bir etki bırakan Medici Ailesi’ni konu alıyor. Britanya-İtalya ortak yapımı olan dizi Floransa’nın 15’inci yüzyılında geçiyor. Dizi yayınlanmasının ardından milyonları ekrana kitlemiş ve 2016 yılında rekor kırmıştır.

Biyografi Dizileri

Scam 1992: The Harshad Mehta Story

En iyi biyografi dizileri listemize en sevilen Hint dizilerinden birisi olan Scam 1992: The Harshad Mehta Story ile devam ediyoruz. Scam 1992: The Harshad Mehta Story, 1980-1990 yıllarında Bombay’ın ne başarılı borsacısı olan Harshad Mehta’nın hayatını anlatan dizi, Mehta’nın nasıl yükseldiğini ve nasıl bir anda her şeyini kaybettiğini anlatıyor. Scam 1992: The Harshad Mehta Story’nin başrollerinde Pratik Gandhi, Shreya Dhanwanthary, Hemant Kher yer alıyor.

Biyografi Dizileri

Victoria

2016 yılından beri yayınlanmaya devam Victoria, Kraliçe Victoria’nın hayatını anlatmasıyla tarihi biyografi türünde başarılı bir dizidir. Kraliçe Victoria’nın 18 yaşında tahta çıkmasından aşk hayatına kadar pek çok detayın yer aldığı diziyi göz açıp kapayıncaya kadar bitireceksiniz. Victoria dizisinin başarılı yaratıcı kadrosunda ise Daisy Goodwin yer alıyor. Oyuncu kadrosuna baktığımızda ise Jenna Coleman, Adrian Schiller ve Tommy Knight’ı görüyoruz. Biyografi dizileri içinde güzel bir yere sahip olan dizi Victoria, Büyük Britanya Kraliçesi olan Victoria’nın hikayesini anlatıyor. Birebir gerçek hikâyeden esinlenilse de kraliçenin hayatı senaryo ile harmanlanarak izleyici ile buluşturuluyor.

Biyografi Dizileri

White House Farm

2020 yılında yayınlanan bir mini dizi ile en iyi biyografi dizileri listemize devam ediyoruz. Gerçek bir hikayeden esinlenilerek üretilen White House Farm, aynı aileden beş bireyin öldürüldüğü 1985 yılından bir geceyi anlatıyor. Polis soruşturmaları ve dava sürecinin gerçekçi kısmı da dizinin en ilgi çekici yönlerinden birisi. White House Farm dizisinin oyuncu kadrosunda Freddie Fox, Alexa Davies, Mark Addy yer alıyor.

Biyografi Dizileri

The Act

2019 yılında yayınlanan The Act, suç gerilim türünde bir biyografi dizisi. Sıkıntılı bir anne kız ilişkisini anlatan The Act, genç kızın özgürlüğünü ararken nasıl işlerin bir cinayete dönüştüğünü anlatıyor. 8 bölümden oluşan The Act, heyecan içinde bitirebileceğiniz türden bir dizi. The Act dizisinin oyuncu kadrosunda ise Patricia Arquette, Joey King, AnnaSophia Robb yer alıyor.

Biyografi Dizileri

When They See Us

2019 yılında Netflix’de yayınlanan When They See Us, gerçek bir hikayeye dayanan biyografi suç türünde bir mini dizi. When They See Us, Central Park’da beş siyahi gencin saldırıya uğramasını ve ardından başlarına açılan problemleri anlatmaktadır. Kısa ama sürükleyici olan When They See Us, izleyicileri düşünmeye zorlayan başarılı bir yapım. When They See Us dizisinin oyuncu kadrosunda ise Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse yer alıyor.

Biyografi Dizileri

The Durrells

2016-2019 yılları arasında yayınlanan The Durrels, komedi dram türünde eğlenceli bir dizi. Durrels ailesinin İngiltere’den Yunanistan’a uzanan hayat hikayesini anlatan dizi, gerçek hayattan esinlenilmiştir. The Durrels’ı izlerken zaman zaman gülümseyecek zaman zaman da hüzünleneceksiniz. Ancak çok keyif alacağınıza eminiz. The Durrels dizisinin oyuncu kadrosunda ise Keeley Hawes, Josh O’Connor, Milo Parker yer alıyor.

Biyografi Dizileri

For Life

İmkansız diyeceğiniz şeylerin gerçek olduğu harika bir dizi ile karşınızdayız. For Life, bir mahkumun haklarını ve kendisini savunabilmesi için avukat oluşunu anlatmaktadır. 2020 yılından beri yayınlanmaya devam eden For Life, farklı konusuyla oldukça ilgi çekici. For Life dizisinin yaratıcı kadrosunun başında Hank Steinberg yer alıyor. Başroldeki oyunculara baktığımızda ise Nicholas Pinnock, Indira Varma ve Joy Bryant’ı görüyoruz.

Biyografi Dizileri

Versailles

Çok keyif alacağınız, sahnelerine hayran kalacağınız hem biyografi hem de tarih dizisi olan Versailles ile devam ediyoruz. 1667 yılının Fransa topraklarına gittiğimiz dizide XIV.Louis’in dünyanın en büyük sarayını nasıl inşa ettirdiğine şahit oluyoruz. Bu güçlü ve başarılı kral imkanlar tükenince ve işler sarpa sarınca nasıl bir yol izlemiştir sizce? Versailles dizisinin başarılı yaratıcı kadrosunda Simon Mirren ve David Wolstencroft yer alıyor. Oyuncu kadrosunda ise George Blagden, Alexander Vlahos ve Tygh Runyan yer alıyor.

Biyografi Dizileri

Veneno

2020 yılında yayınlanmaya başlayan ve oldukça renkli, harika bir hayat hikayesini anlatan Veneno, listemizin en güzel dizilerinden birisi. Transseksüel bir kişi olan La Veneno’nun hayatını, kariyerini, aşklarını anlatan bu dizi gerçek bir hayat hikayesi. İzlerken hiç bitmesin diyeceğiniz, her sahnenin kaliteli olduğu bir yapım. Bu başarılı yapımın yaratıcı kadrosuna baktığımızda Javier Ambrossi ve Javier Calvo’yu görüyoruz. Oyuncu kadrosunda ise Lola Rodríguez, Isabel Torres, Paca la Piraña yer alıyor.

Biyografi Dizileri

Da Vinci’s Demons

En iyi biyografi dizileri listemiziyine başarılı bir Leonardo Da Vinci dizisi ile bitiriyoruz. Da Vinci’s Demons, özellikle Leonardo Da Vinci’nin gençlik zamanlarını, hayallerini, dünyayı değiştirme takıntısını anlatan ve oldukça başarılı kurguya sahip bir dizi. Da Vinci’s Demons dizisinin oyuncu kadrosunda ise Tom Riley, Gregg Chillin, Eros Vlahos yer alıyor.

Biyografi Dizileri

John Adams

Amerika’nın ikinci başkanı olarak bildiğimiz John Adams’ın hayatının anlatıldığı dizi, aynı zamanda bir mini dizi olma özelliği taşıyor. Hikayesinin yanı sıra yapım oyuncuların performansı ile ön plana çıkıyor. Ayrıca Altın Küre ödüllü bir yapımdır.

Biyografi Dizileri

Feud

IMDb puanı 8,5 olan Feud dizinin yönetmen koltuğunda Ryan Murphy bulunuyor. 1930’lu zamanlarda geçen hikâyede iki kadının amansız mücadelesi anlatılıyor başarılı yapımın kadrosunda Jessica Lange, Susan Sarandon ve Judy Davis yer alıyor

Biyografi Dizileri

Alias Grace

Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlanan Alias Grace, tek sezondan oluşuyor ve mini dizi olarak karşımıza çıkıyor. Dizide 1843 yılında Kanada’nın Toronto şehrinin yakınlarında bulunan bir kasabada işlenen vahşi cinayetin sorumlusu olarak yargılanan Grace Marks’ın hikayesi anlatılıyor.

Biyografi Dizileri

Wolf Hall

Dram, biyografi ve tarih kategorilerinde yer alan dizi, İngiliz reforma hareketinin kurucusu olan Thomas Cromwell’in hikayesini anlatıyor. Dönemin İngiltere kralı VIII. Henry’de dizide önemli bir yere sahiptir. Peter Kosminsky dizinin yönetmen koltuğunda yer alıyor.

Biyografi Dizileri

The Loudest Voice

Roger Ailesi, Fox News’in kurucusudur. Dizide bu ailenin hayatı ve gösterilen hayatının arka planı anlatılıyor. Özellikle cinsel taciz suçlamaları dizinin merkezinde yer alıyor. Dram ve biyografi dizileri arasında önemli bir yere sahip olan yapımın kadrosunda Russell Crowe, Sienna Miller ve Seth MacFarlane yer alıyor.

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler