Viski Markaları : En İyi 25 Marka Önerisi

En İyi Viski Markaları? Dünyada en iyi ve en pahalı viski hangisi? Viski ne karıştırılarak içir ? En iyi viski markaları denildiğinde fiyatla ilişkili olduğunu düşünülüyor. Ne kadar pahalıysa o kadar kalitelidir düşüncesi ne yazık ki her zaman doğru olmuyor. Viski, farklı bir kültür olmasının yanında kalitesini belirleyen de birden fazla kriter bulunuyor. Tüm bu kriterlere uygun olan ürünler de zaten tüm dünyada ilgi gören ve beğenilen viski markaları arasına giriyor. Biz size bu yazımızda her kriteri başarı ile yakalamış viski markalarından bahsedeceğiz.

Viski Markaları

En İyi 25 Viski Markası

Alkollü içecekler söz konusu olduğunda viski birçok kişi için en iyi seçimdir . Diğer alkollü içkilerin aksine, çok çeşitli tatlar ve aromatik lezzetler sunar. Her fırsatta içmek için favori 25 viski markaları listesi hazırladık . En iyi bütçeli viskiyi mi arıyorsunuz , en iyi tek malt viski mi yoksa hayatta bir kez denenmesi gereken viski mi? Hepsini aşağıdaki kılavuzumuzda bulacaksınız.

Viski Markaları : Speyburn

Speyburn Viski

1897 yılında İskoçya’da kurulan firma 120 yıldan daha uzun süredir viski üretimi yapmaktadır. Speyburn firması dünya çapında 100’den fazla ödül almıştır. Viskileri oldukça yumuşak bir içime sahip olup ürünlerini kendi tarlalarında yetiştirmektedirler. Uygun fiyatından dolayı oldukça tercih edilen Speyburn, elma, bal, limon vevanilyalı çeşitleriyle oldukça rağbet görmektedir.

Viski Markaları : Glen Moray

Glen Moray Viski

Dünyanın en eski viski markalarından biridir, bu da onu dünyanın en güvenilir viski damıtıcılarından biri yapıyor. Viskiye yeni başlayanlar için önerilen Glen Moray, damakta mükemmel bir narenciye tadı bırakmaktadır. Ayrıca unutulmamalıdır ki Glen Moray, dünyada malt viski üreten tek markadır.

Viski Markaları : Glenmorangie

Glenmorangie Viski

Glenmorangie viski markasının başarılı tarifi iki yüzyıl boyunca neredeyse hiç değişmedi ve her zaman dünyanın en iyi viski markaları arasında yer almasını sağladı. Uzmanlar ve koleksiyoncular için oldukça tercih edilen bir markadır. En iyi İskoç viskisi ünvanı yine onlardadır. 1843 yılında kurulan firmanın Orta Çağ’dan beri Tain ve çevresinde şu veya bu türden alkollü içeceklerin üretildiğini söyleniyor.

Viski Markaları : Teeling

Teeling Viski

Kökleri 1782 yılına kadar uzanan firma Teeling Viski, İrlanda’nın en iyi viski markasıdır. Yılda 500.000 litre üretim kapasitesine sahiptir. Piyasadaki hiçbir viskiye benzemeyen eşssiz tadı ile ön plana çıkmaktadır. Viski koleksiyoncuları tarafından tercih edilmektedir.

Viski Markaları : Lagavulin

Lagavulin Viski

Lagavulin, herkesin ilk içişinde beğeneceği bir viski markası değildir. İçimi zordur ve serttir bu nedenle ilk defa viski deneyecek kişilere tavsiye edilmez. Kendisine has kokusu olan Lagavulin daha çok viski tutkunlarının hoşlandığı kaliteli ürünlere sahiptir. İlk içişlerde ya da deneme için içmek için doğru bir tercih olmayabilir. Ancak ilk deneyiminiz değilse Lagavulin en favori viski markalarınız arasına girebilir.

Viski Markaları : The Macallan

The Macallan Viski

İlk üretimi 1700’lü yıllarda gerçekleştiren The Macallan, geniş bir kitleye hitap eden başarılı markalardandır. İskoç markası olan ürün, kesinlikle viskiden hoşlanmayanların bile fikrini değiştirebilecek eşsiz bir lezzete sahiptir.

Viski Markaları : Caol İla

Caol İla Viski

Caol İla viski markası, en iyi viski markaları arasında yer almasının yanında uygun fiyatlı viskiler arasında da yerini alabilir. Lagavulin size ağır geliyorsa Caol İla bir o kadar hoşunuza gidebilir. Lezzetli, başarılı ve diğer viskilerle kıyaslandığında oldukça ekonomik ürünlerin markasıdır.

Viski Markaları : Glenlivet

Glenlivet Viski

Glenlivet viski markası da bir İskoç üretimidir. Geçmişi 500 yıl öncesine dayanan marka, dünyanın en iyi malt viski markaları arasında yer alıyor. Lezzeti ve kalitesiyle dünyada en çok satılan viski markaları arasında da yer almayı başarıyor. Meyvelerin hissedildiği özel serisi, özellikle yumuşak içim arayanlar için ideal bir seçim olacaktır.

Viski Markaları : The Glenlivet

The Glenlivet Viski

Yalnızca pahalı viskilerin kaliteli ve içilebilir olmadığını kanıtlayan bir diğer viski markası da The Glenlivet’tir. Yumuşak içimli ve hoş kokuludur. Uygun fiyatının da getirdiği etki ile dünyanın en çok satan markaları arasında yer alıyor. Tam anlamıyla bir fiyat performans ürünü diyebiliriz.

Viski Markaları : Hibiki

Hibiki Viski

Japon markası olan Hibiki, en iyi viski markaları arasında kalıcı bir yer edinmiştir. 17 yıllık bir geçmişi vardır. Pek çok ödülü bulunan viskinin ekşi ve tatlı bir aroması bulunuyor. 2010 yılında aynı firma tarafından üretilen bir viski “Dünyanın En İyi Viskisi” ödülüne sahip olmuştur.

Viski Markaları : Gentleman Jack

Gentleman Jack Viski

Viskiyi hoş bulmayanların fikrini değiştirecek kadar kaliteli ve başarılı ürünleri bulunuyor markanın. Baharatlı bir yapıya sahip olmasına rağmen içimi oldukça yumuşaktır. Bu yumuşak içimi sağlayan ise içeriğindeki karamelden denilebilir.

Viski Markaları : Jameson

Jameson Viski

Tüm viskiler arasında en çok satanlar arasında bulunan Jameson, bir İrlanda markasıdır. Satışta olduğu ülkelerde sahip olduğu lezzeti ile ön plana çıkıyor. Viski severlerin de ilk tercihleri arasına lezzeti ve kalitesi ile giriyor.

Viski Markaları : Chivas Regal

Chivas Regal Viski

Chivas Regal hangi ülkenin? sorusuyla balarsak, İskoçya’nın Aberdeen kentinde üretiliyor. Chivas Regal, yurtdışında uygun fiyatlı olan ve çok sayıda kişi tarafından tercih edilen bir viski markasıdır. Tam anlamıyla bir fiyat performans ürünü denilebilir. Özellikle markanın klasik ürünleri ile beğenileri topluyor.

Viski Markaları : Jim Bean

Jim Bean Viski

Yine Jim Bean markası da bir fiyat performans ürünüdür. Jack Daniel ile lezzet bakımından yarışacak kadar başarılıdır. Vanilya aroması ve meşe kokusuna sahip ürünleri ile dünyada satışı yüksek olan viski markaları arasında yer alıyor.

Viski Markaları : Johnnie Walker

Johnnie Walker Viski

Johnnie Walker dünyanın en bilinen ve en popüler viski markalarından biridir. Hem acemiler hem de uzmanlar tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca dünyada en çok satışı yapılan viski markası yine Johnnie Walker’dır. Blue Label, markanın en prestijli harmanlanmış viskisidir. Firma 1805 yılında Johnnie Walker tarafından kurulmuştur.

Viski Markaları : Jack Daniel’s

Jack Daniel’s Viski

En iyi viski markaları denildiğinde Jack Daniel’s olmazsa olmaz markalar arasında yer alıyor. Dünyanın en çok satan viski markalarına sahip olan Jack Daniel’s, başarılı ürünleri ile viski severlerin tercihi oluyor. Tabi kaliteli viskilere alışanlar için ilk seçenekler arasında yer almayabiliyor.

Glenfiddich Viski

En yeni viski markalarından Glenfiddich, malt viskileri ile ünlü bir firma. Ürünlerinde genellikle arpa kullanırlar. Hemen hemen her yaş aralığında viskileri mevcut. Hatta öyle ki bazı yıllanmış ( 50 yıllık ) visli ürünleri 55 bin dolar civarında alıcı buluyor.

Talisker Viski

Meşhur İskoçya viski markalarından biri olan Talisker, ürünlerinin İskoçya’nın el deymemiş arazilerinde üretiyor. Ürettikleri viskilerin yaş aralığı genellikle 10-35 yaş aralığında. Viski yapımının klasik örneklerinden biri olan dumanlı, yoğun malt viskiler üretiyorar. Dünya çapında en iyi viski markalarından biri olarak kabul görüyorlar.

Glenmorangie Viski

İskoç dağlı bölgelerinde yetişen ürünlerinin kalitesiyle nam salmış bir viski markası. Ürettikleri viskilerine daha hafif, daha saf, daha çiçeksi ve meyvemsi bir tat verdiğini iddia ettikleri İskoçya’daki en uzun damıtma yöntemlerini kullanıyorlar. Glenmorangie ayrıca burbon fıçılarında yıllandırılan en iyi viski çeşitlerini de sunar.

Glenkinchie Viski

Malt ve 14-15 yıllık viskiler üreten Glenkinchie firması, Lowland’da bulunan viski fabrikalarında, en iyi viskilerini üretmek için üç kez damıtarak daha hafif bir tat verir. Glenkinchie Viskileri, genel olarak, damakta daha tatlı daha parlak ve çileksi bir tada sahiptir.

Royal Salute Viski

Chivas Regal’in bir üst seviyes olan Royal Salute, 20 ila 25 yıllık malt viski üretiyor. İnanılmaz derecede kaliteli ürünler üreten firmanın viskileri ise piyasaya göre oldukça pahalı.

Dewar’s Viski

San Francisco Spirit Ödülleri’nde Altın Ödül alan firma, mükemmel olma yolunda ağır adımlarla ilerliyor. Şimdilik alt segmentte, uygun fiyata viski üretiyorlar. Malt viski üretiminde kapasitesini her geçen gün yükselten bu marka, kaliteden değilse de en azından sürümden kazanmaya devam ediyor.

Auchentoshan Viski

Lowland Scotch’un üç kez damıtılarak üretilen viskisi Auchentoshan, olağanüstü ve pürüzsüz içimi ile viski severlerin favori viski markaları arasında yer alıyor. Yumuşak ve meyveli bir tat sunan ürünleri piyasa da kapış kapış gidiyor. Türkiye’de pek tanınan bir viski markası olmasa da, Avrupalı viski severlerin gözbebeklerinden bir tanesi.

Makers Mark Viski

Jim Beam ve Suntory Whiskey’in üreticileri tarafından yaratılan viski markası, yenilikçi üretieri ie tanınıyor. 50 yıla aşkın süredir viski üreten firma; az ama kaliteli viskiler üretmeye devam ediyor. Çok az sayıda ancak standartların üstünde viski üreten firma; dünyanın en iyi viski markaları arasında yer alıyor.

Eagle Rare Viski

Dünya çaından bir çok ödül kazanann Eagle Rare viski markası, 10 yıla aşkın süredir meşe fıçı içinde yaşlandırılanburbon üretimi yapıyor. Aynı zamanda San Francisco World Spirits Competition’da beş kez çifte altın madalya kazanan tek burbon markasıdır. Ölmeden önce mutlaka tatmanız gereken viskiler arasında yer alıyor.

En Pahalı Viski
En Pahalı Viski Ne Kadar?

En Pahalı Viski Ne Kadar?

En Pahalı Viski Ne Kadar? Dünyanın en pahalı viskisi ünvanı The Macallan Viski Markasına ait. 1926 yılında piyasaya sürülen The Macallan Valerio Adami isimli ürün açık arttırma yöntemiyle tam 848.000 Sterline satıldı. ( 8.676.648,58 TL ). İlk üretildiği yıl bu üründen sadece 12 şişe üretilmiştir.

Viski Ne ile Karıştırılarak İçilir?

Yunanlılar tarafından bulunan, İskoçya sayesinde popüler olan, “yaşam suyu” anlamına gelen viski yaklaşık iki bin yıldır tüketilen ve tüm dünyada oldukça popüler olan bir alkol çeşitidir. Peki viski nasıl içilir ? Viski ne ile içilir…

Sek Viski

Halk arasında en çok konuşulan, eski dönemlerde de en çok tercih edilen viski içme yöntemi sek olarak, katıksız bir şekilde sade olarak içmektir. Böylelikle viskinin orjinal tadını ve kokusunu alabilirsiniz.

Su ile Viski

Viskiyi sert bulanlar ve alkol oranını düşürmek isteyenler için en çok kulanılan yöntem viskiyi su ile içmektir. % 40 oranında su ilave dilerek içilir.

Sodalı Viski

En çok tercih eilen viski içme seçeneklerinden biridir. %25 ile %30 arasında soda karıştırılarak içilir. Türkiye’de yaygın olan bir içme şekli olsa da yabancı ülkelerde pek tercih edilmemektedir.

Buzlu Viski

Alkollü içeceklerin ve yaz aylarında insanların pek çoğu viskiye su atmaktadır. Buz eski dönemlerde pek bulunmadığında genelde sek içilirdi, ancak günümüzde buza kolay ulaşabilinmesi ile buzlu viskiler oldukça popüler bir hal aldı.

Enerji İçeceği ile Viski

Viskinin yada alkollü içeceklerin asla enerji içeceği ile içilmemesi gerekirken, günümüzde enerji içeceği ile içki içmek en çok tercih edilen viski içme yöntemi haline gelmiştir.

Viski Markaları Listesi

Viski markaları listesi ve viski markaları internet sitelerini aşağıda bulabilirsiniz. Sizi alıp götürecek viski çeşitlerine derinlemesine dalmadan önce, viski hakkında bilmeniz gereken terminoloji ve dünyanın en iyi viski markalarını belirlemeye yönelik seçim sürecimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

En Yumuşak Viski Hangisi?

Viski Markaları arasında en çok merak edilenlerden biriside yumuşak içimli viskiler bizim sizlere öneri niteliğinde tavsiye edeceğimiz en yumuşak viski The Glenlivet 12 yıllık olanıdır diyebiliriz.

Viski ile Ne Karışır?

Zamanında viskiler kola ile karıştırılıp içiliyordu. Son dönemlerde viskiler genellikle Red Bull ile karıştırılarak içilmektedir.

Chivas Regal nasil bir viski?

Özellikle Türkiye’de en çok merak edilen viskiler arasında olan Chivas Regal yumuşak içim viski arayanlar için oldukça idealdır. Karamel ve vanilyalımmsı bir aroma veren Chivas Regal’in 12 yıllık olanı en çok sevilenidir.

Şarap Severlere : Şarap Markaları : En İyi 15 Marka Önerisi

Ayrıca güncel fiyatları takip etmek için ” Viski Fiyatları” sitesine göz atabilirsiniz. – viski fiyatları

“Viski Markaları : En İyi 25 Marka Önerisi” üzerine bir yorum

  1. En iyi viski hangisi diye soracak olursanız tabi ki Chivas Regal, Jack Daniel’s ve Johnnie Walker çok abartılıyor bence

    Yanıtla
  2. Dimple golden selection fiyat tat ve yumuşak içimi ayrıca kesinlikle baş ağrısı yapmıyor. Listede olmamasına şaşırdım

    Yanıtla

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - valleyvascularsurgeons.com - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
deneme bonusu veren bahis siteleri
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler