Şişkinlikten Kurtulmak ve Ödem Atmanın Yolları

Şişkin ve rahatsız hissettiğiniz günlerde motivasyonunuz azalıyor ve kendinizi kötü hissediyorsanız ödem atmanın yollarını keşfetmenin vakti gelmiş demektir. Eğer sık sık ödem problemiyle uğraşıyorsanız sizin için ödem atmanın yolları listesi hazırladık.

Tuz tüketimini azaltın

Vücutta ödemin oluşmasının en büyük sebeplerinden biri fazla tuz kullanımıdır. Yemeklerinizi hazırlarken az miktarda tuz kullanmalı ve ekstra tuz atmamalısınız. Zamanla az tuzlu yemeklere damak tadınız alışır ve ödem probleminiz de günden güne yok olur.

Bol su için

Ödem atmak için susamasanız bile sık sık su içmeye özen göstermelisiniz. Gün içinde 2,5 litre su tüketerek ödem probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bitki çayı tüketin

Gün içinde sık sık kahve tüketiyorsanız bu de vücudunuzda ödem oluşmasına neden olabilir. Kahve yerine yeşil çay gibi ödem atmayı kolaylaştıran bitki çayları tüketebilirsiniz.

Lifli besinler tüketin

Lif ağırlıklı beslenmek hem bağırsak hem de ödem sorunlarını ortadan kaldırır. Bu açıdan yulaf gibi lif yönünden zengin besinleri öğlen ya da ara öğünlerinize sıkıştırabilirsiniz.

Meyve ve sebze tüketin

Fast food besinler yerine bol bol meyve ve sebze tüketin. Meyveler ve sebzeler bol miktarda su içerdiği için ödem probleminizi ortadan kaldırır.

Yeşil yapraklı sebzeler tüketin

Yemek olarak ya da smothie olarak yeşil yapraklı sebzeler tüketerek de ödem konusunu tamamen çözebilirsiniz. Özellikle maydonoz gibi ko

Yorum yapın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.