Silah Markaları : Tüm Dünyada En İyi 15 Silah Markası

En iyi silah markaları üretmiş oldukları silahlara göre değişiklik göstermektedir. Kullanım amacı bu üretimi belirleyen kriterlerden bir tanesidir. Biz sizin için dünya çapında kendini kanıtlamış, kabul görmüş ve başarı sağlamış olan markaları bu yazımızda bir araya getirdik.

Silah Markaları

En iyi silah markaları arasında dünyaca ünlü birçok firma bulunmaktadır. Bu silahlar tarih boyunca birçok askerin en yakın arkadaşı oldu.

Walther

Walther

Walther, Almanya merkezli bir silah markasıdır. Carl Carl Walther tarafından kurulan marka, 1886 yılında kurulmuştur. Markanın genel merkezi Ulm ve Arnsberg, Almanya’dadır. Walther ürettiği tüfek ve tabancaları ile dünyanın en iyi markaları arasında yer alıyor.

Taurus

Taurus

Taurus 1939 yılında kurulan Brezilya merkezli bir silah markasıdır. İlk kurulduğu yıllarda alet ve kalıp dövme tesisi olsa da daha sonraları metal üretimi ve ateşli silah üretimi ile ön plana çıkmıştır. Şirketn merkezi São Leopoldo’da yer almaktadır. Ürettiği kaliteli ve başarılı silahlar ile dünyanın sayılı markaları arasında yer almayı başarıyor.

Glock

Glock

Bıçakları ve silahları ile tüm dünyada büyük bir şöhrete sahip olan Glock, Avusturya merkezli bir silah markasıdır. Dünya çapından en çok bilinen silah markaları arasında yer alır. Gaston Glock tarafından 1963 yılında kurulmuştur. Avusturya ordusu tarafından da yoğunlukla tercih edilen Glock, dünyanın en iyi silah markaları arasında yer alıyor. Yüksek güvenlikli ve güçlü silahları ile ABD ve Avrupa Devletlerinde de polis birimlerinin tercihi çoğu zaman Glock marka silahlar oluyor.

FN Herstal

FN Herstal

FN Herstal markasının ürettiği silahlar genellikle özel atıcılar tarafından tercih ediliyor. II. Léopold tarafından 1889 yılında kurulan markanın merkezi Belçika’da bulunuyor. Ürettiği ateşli silahlar ile Avrupa’nın en büyük silah ihracatına da sahiptir.

Beretta

Beretta

Beretta markası en eski ve en büyük silah üreticilerinden bir tanesidir. En iyi silah markaları arasında bulunan Beretta, 1526 yılında kurulmuştur. Uzun yıllardır Beretta marka silahlar; polis, ordu ve sivil atıcılar tarafından ilk tercih edilen silahlar arasında yer almaktadır.

SIG Sauer

SIG Sauer

Markanın genel merkezi Almanya’dadır. 1751 yılında kurulan markanın ürettiği silahlar, pek çok devletin özel güçleri tarafından tercih edildiği gibi ülkemizde de SAT komandoları tarafından kullanılmaktadır. Markaya ait ürünler; farklı orta koşullarda çalışması, kusursuz bir dengeye sahip olması, tutukluluk gibi sorununun olmaması ve dayanıklılık testlerindeki başarı ile ön plana çıkıyor.

Springfield

Springfield

Dünyanın en pahalı silahları denildiğinde genellikle bu ürünler Springfield’e ait oluyor. Pahalı olmasının yanında markanın ürünlerinde öne çıkan kalitede kullanıcılar için ayırt edici bir özellik oluyor.

Colt

Colt

Samuel Colt tarafından kurulan Colt silah markası, 1847 yılında kurulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’nin eyaleti olan Connecticut eyaletinde kurulmuştur.

Browning

Browning

1927 yılında kurulan marka Browning, Utah ABD’de kurulmuştur. En iyi silah markaları arasında bulunan Browning, ağır makineli silahları ve tabancaları ile ön plana çıkıyor.

Smith & Wesson

Smith & Wesson

Genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde olan Smith & Wesson ateşli silahlar markası, 1852 yılında kurulmuştur. Kuruluşu Horace Smith ve Daniel B. Wesson tarafından gerçekleştirilmiştir. Markanın adıyla piyasaya çıkan ilk ürün The Volcanic’tir. Smith & Wesson markasına ait tabancaların en belirgin özelliği toplu ve şarjörlü olmasıdır.

Winchester

Winchester

Dünyanın en çok bilinen ve en popüler silah markalarından biridir. ABD’de üretilen ürünleri I. ve II. Dünya savaşında ordu ve siviller tarafından oldukça tercih edilmişlerdir. Ayrıca Plevne Savaşı’nda özellikle Osmanlı İmparatorluğu tarafından kullanılmış ve Rus’lara karşı oldukça etkili olmuştur.

Remington Outdoor

Remington Outdoor

Amerika Birleşik Devletlerine ait bir silah daha. Firmanın ürettiği Model 700 ve Model 870 tüm zamanların en çok satan silahları arasındadır. Avcılık, atıcılık, kolluk kuvvetleri için yenilikçi mühimmat ve silahlar üretmektedir.

Heckler & Koch

Heckler ve Koch

Heckler and Koch, tabanca, tüfek, hafif makineli tüfek ve el bombası üreten Almanya merkezli silah üretim şirketidir. Heckler Ve Koch’un silah tasarımlarında polimer kullanımı ve tabancalarda el fenerleri için entegre ray kullanımı gibi yenilikçi tarafları vardır.

Benelli

Benelli

1967 yılında kurulan firma, siviller tarafından en çok kullanılan av tüfeklerini üreten firmadır. Şirket, av tüfeği, tüfek, hedef tabanca, tabanca, havalı tabanca, hafif makineli tüfek dahil olmak üzere çok çeşitli silahlar üretmektedir.

Sarsılmaz

Sarsılmaz

Silah serüvenine 1880 yılında başlayan SARSILMAZ, Türkiye’de tabanca, askeri silah ve spor silahları üretebilen tek özel kuruluştur. Ödün vermediği kalite anlayışı ve bilgi birikimi ile dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden biridir. 65.000 m² açık, 38.000m² kapalı alanı ile Avrupa’nın en büyük silah üretim tesisi olan fabrikamızda tüm ürünler, yüksek verim ve kaliteyi sağlayan son teknolojik sistemlerle üretilir

Yorum yapın