En Güzel 24 Kasım 2021 Öğretmenler Günü Teşekkür Mesajları ve Sözleri

En Güzel 24 Kasım 2021 Öğretmenler Günü Teşekkür Mesajları ve Sözleri, Facebbok, Instagram, WhatsApp gibi platformalarda paylaşabilirsiniz… Öğretmenlik mesleği şüphesiz dünyanın iyi ve en kutsal mesleklerinden biri kabul edilmektedir. Öyleki Hz. Ali’nin ” Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum sözü” bu meslek için söylenebilecek en güzel sözlerdendir. Anaokul çağından Lisans dönemine kadar yıllar boyunca emanet ettiğimiz evlatlarımıza; bizden çok değer ve ilgi gösteren öğretmenlerimiz ne kadar teşekkür etsek azdır. Türkiye’de her yıl kutlanan 20 Kasım Öğretmenler Günü, onlar için verebileceğimiz küçücük bir hediye..

Öğretmenler Günü Mesajları ve Sözleri

Metaforya ailesi olarak bu güzel ve kutsal mesleği icra eden öğretmenlerimizi anmak adına resimli, kısa ve anlamlı 24 Kasım Öğretmenler günü mesajları ve sözleri hazıradık. Öğretmenler yaptıkları meslek gereği bir ülkenin geleceğini belirlerler. Atarük’ün öğretmenler günü ve öğretmenlerimiz için söylediği “Cumhuriyet sizden “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller ister.” ve “Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınız için yol açtı. Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur. Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz. Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız.” sözlerini daima hatırlamalıyız.

Image Credit : iStockPhoto

“En iyi öğretmenler kitaptan değil yürekten öğretir. Harika bir öğretmen olduğun için teşekkürler.”

Image Credit : iStockPhoto

“Sen kıvılcımsın, ilhamın, rehberin, hayatımın mumu. Benim öğretmenim olduğunuz için çok müteşekkirim.”

Image Credit : iStockPhoto

“Ne olursa olsun düşüncelerimizde özgür olmayı, doğru bulduğumuz ne varsa onun için savaşmayı öğrettiniz. Eşsiz yüreğiniz ve engin bilgilerinizle hayatımda çok özel bir yer ettiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”

Image Credit : iStockPhoto

“Dünyanın en kutsal vazifesini kendisine yaşam tarzı benimsemiş, gözü pek, yüreği güzel öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutlarız.”

Image Credit : iStockPhoto

“Öğretmen taze ruhları işleyen ustadır. Nesiller yaratır, gönüller fetheder. Tüm değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun!”

Image Credit : iStockPhoto

“Hayatın tüm zorluklarına karşı sarsılmaz bir kaya gibi güçlü olmamı öğrettiğiniz için size her zaman minnettar olacağım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”

Image Credit : iStockPhoto

“Bilginiz ile hayatıma güneş gibi doğdunuz. Bana eğitimi sevdiren en özel insan oldunuz. Ne zaman kendime olan inancımı kaybetsem siz bana güvendiniz ve güveniniz sayesinde bugün iyi bir insan olabildim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun canım öğretmenim.”

Image Credit : iStockPhoto

“Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.”

Image Credit : iStockPhoto

“Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!”

Image Credit : iStockPhoto

“Güzel yürekli öğretmenim, bilir misin sana olan sevgimi? Sorsan bana neredeyim, gösteririm hemen kalbimi… İyi ki varsınız.”

Image Credit : iStockPhoto

“Çocukların yetişmesinin temelini atan ve her türlü özveride bulunan öğretmenler… Gelecek sizin ellerinizde. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”

Image Credit : iStockPhoto

“Bu özel günde size mutlu, huzurlu ve başarılı bir gelecek diler ellerinizden öperim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”

Yorum yapın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.