Netflix Macera Dizileri : En İyi 20 Dizi Önerisi

En iyi Netflix macera dizileri.. Her biri olağanüstü ve efsane olmuş sürükleyici diziler. Aksiyon, macera, dram ve gizem.. Her dönemin en sevilen türlerinden birisi hiç kuşkusuz maceradır. Bu listemizde de zamansız macera dizilerini sizler için bir araya getirdik. Netflix macera dizileri listemizi incelerken pek çok farklı türün bir arada olduğunu fark edeceksiniz. Romantizmden suç türüne kadar tüm macera içeren diziler bu yazımızda sizlerle. Keyifli okumalar.

Netflix Macera Dizileri

Virüs nedeniyle evlere kapıldığımız şu günlerde, çoğumuz vakit geçirmek için kendinizi dizilere ve filmlere adamış durumda. Bizlerde sizler için oldukça popüler olan Netflix’de izleyebileceğiniz en iyi macera dizileri listesi hazırladık. İyi eğlenceler ..

Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Prison Break

Prison Break

Macera ve hapisten kaçış denilince ilk akla gelen dizilerden birisi Prison Break. 2005 yılında yayınlanmaya başlamasına rağmen halen popülerliğini koruyan, zamansız bir dizi. Ayrıca 2017 yılına kadar da devam etti. Kendinizi kaptıracağınız, günlerce izlemek istediğiniz bir dizi arıyorsanız hemen Prison Break dizisine başlayabilirsiniz. Her bölümü size ayrı bir heyecan yaşatacak.

Detaylı İnceleme : Prison Break Konusu ve Oyuncuları

 • IMDb Puanı : 8,3
 • Oyuncular : Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Teen Wolf

Teen Wolf

2011-2017 yılları arasında yayınlanan Teen Wolf, her ne kadar gençlik dizisi olarak görülse de başarılı bir macera dizisi. Sürükleyici ve gizemli olması günümüzde halen popüler olmasının sebeplerinden biri. Teen Wolf, genç bir çocuğun beklemediği bir şekilde kurtadam olmasını konu alıyor. Gençliğin vermiş olduğu sorunlar, ailevi konular, aşk hayatı ve bir de kurtsal sorunlar eklenince oldukça eğlenceli bir macera ortaya çıkıyor.

 • IMDb Puanı : 7,2
 • Oyuncular : Tyler Posey, Holland Roden, Dylan O’Brien
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Vikings

Vikings

Dünya tarihinde Vikingler’in ismini defalarca kez duymuşsunuzdur. Savaşçı bir millet olan Vikingler’in hayatını anlatan dizi, izleyicileri hırslı mücadelelerle ve Viking kültürüyle tanıştırıyor. 2013-2020 yılları arasında yayınlanna Vikingler dizisinin başrollerinde ise Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård ve Alexander Ludwig yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 8,5
 • Oyuncular : Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Alexander Ludwig
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / The 100

The 100

The 100, özellikle son zamanlarda popüler hale gelen Netflix yapımlarından birisi. Dünyada insan yaşamının son bulduğu bir gelecekte geçen The 100, uzayda yaşamaya başlayan insanlar arasından 100 kişinin dünyaya geri gönderilmesini konu alıyor. Birbirinden çok farklı olan bu 100 kişi dünyada yaşamın olup olmadığını kontrol edeceklerdir. Ancak hiçbir şey planlandığı gibi gitmez.

 • IMDb Puanı : 7,6
 • Oyuncular : Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Outlander

Outlander

Zamanda yolculuk yapmaya hazırlanın! Çünkü Outlander hem sizi zamanda bir yolculuğa çıkaracak hem de karmaşık aşk duygusuyla sizi sarıp sarmalayacak. Outlander, İkinci Dünya Savaşı esnasında hemşire olarak görev alan evli Claire Randall’ın gizemli bir şekilde 1743 yılına gitmesini konu ediniyor. Ancak Claire Randall, 1743 yılında hayatta kalmak için bir ilişkiye başlar ve gönlünü kaptırır.

 • IMDb Puanı : 8,4
 • Oyuncular : Caitriona Balfe, Sam Heughan, Duncan Lacroix
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / The Punisher

The Punisher

Netflix macera dizileri arasında nefessiz izleyeceğiniz bir Marvel dizisi ile listemize devam ediyoruz. Ailesini kaybeden ve intikam peşinde koşan bir adamın hayatını anlatan The Punisher, izlerken sizi sık sık ikilemde bırakacak bir dizi. The Punisher dizisinin başrollerinde Jon Bernthal, Amber Rose Revah ve Ben Barnes yer alıyor. The Punisher toplam 2 sezondan oluşuyor.

 • IMDb Puanı : 8,5
 • Oyuncular : Jon Bernthal, Amber Rose Revah, Ben Barnes
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Daredevil

Daredevil

Marvel’ın sevilen dizilerinden birisi olan Daredevil ile Netflix macera dizileri listemize devam ediyoruz. Daredevil, radyoaktif bir kaza sonucu görme yetisini kaybeden Matt Murdock’ın hayatını anlatıyor. Kahramanımız Matt, görme yetisini kaybeden birisinden beklenmeyecek kadar yeteneklidir. Daredevil dizisinin başrollerinde Charlie Cox, Vincent D’Onofrio ve Deborah Ann Woll yer alıyor. Daredevil dizisi toplam 3 sezondan oluşuyor.

 • IMDb Puanı : 8,6
 • Oyuncular : Charlie Cox, Vincent D’Onofrio, Deborah Ann Woll
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / The Witcher

The Witcher

The Witcher ile bambaşka bir evrene giriş yapacaksınız. 2019 yılında yayınlanmaya başlayan The Witcher daha ilk bölümünden geniş bir izleyici kitlesine sahip olmuş ve Netflix’in en çok izlenen dizilerinden birisi haline gelmiştir. Canavarların insanlardan daha iyi olduğu bu evrende bir canavar avcısı olan Geralt of Rivia’nın hayatı anlatılıyor.

 • IMDb Puanı : 8,2
 • Oyuncular : Anna Shaffer, Henry Cavill, Freya Allan
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / The Walking Dead

The Walking Dead

The Walking Dead olmadan macera dizilerinin bulunduğu bir liste hayal edilemezdi. Zombilerin en başarılı şekilde işlendiği dizilerden birisi olan ve belki tek dizi olan The Walking Dead, 2010 yılında yayınlanmaya başladı ve tüm hızıyla devam ediyor. Zombilerin insan yaşamını sona erdirmeye başladığı bu dünyaya henüz tanık olmadıysanız bir an evvel The Walking Dead’i izlemeye başlayın.

 • IMDb Puanı : 8,2
 • Oyuncular : Andrew Lincoln, Norman Reedus, Melissa McBride
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / El Chapo

El Chapo

2017 yılında yayınlanmaya başlayan Netflix dizisi El Chapo, sizi uyuşturucu dünyasının tüm gerçekliğiyle karşı karşıya bırakıyor. El Chapo adıyla bilinen Joaquin Guzman’ın uyuşturucu dünyasına girişi, uyuşturucu çetesinin başı olmasını ve nasıl her şeyini yitirdiğini anlatan bu dizi oldukça sürükleyici. Dizinin başrollerinde ise Marco de la O, Humberto Busto ve Diego Vásquez yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 7,8
 • Oyuncular : Marco de la O, Humberto Busto, Diego Vásquez
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Van Helsing

Van Helsing

Vampirlerle dolu maceraya hazır mısınız? Üstelik ünlü vampir avcısı Abraham Helsing’in soyundan gelen Vanessa Helsing ile gireceksiniz bu maceraya. Artık dünyayı vampirler ele geçirmiştir, gündüzleri dışarı çıkabiliyor ve insan ırkı tehlikeli durumdadır. Ta ki Vanessa Helsing gelene kadar. Van Helsing dizisinin başrollerinde Kelly Overton, Jonathan Scarfe ve Aleks Paunovic yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 6,2
 • Oyuncular : Kelly Overton, Jonathan Scarfe, Aleks Paunovic
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Lost In Space

Lost In Space

Ailecek izleyebileceğiniz, izlerken çok eğlenceğiniz keyifli bir macera dizisi ile listemize devam ediyoruz. Lost In Space, uzayda yolculuk yapan bir ailenin bazı terslikler sonucu hiç bilmedikleri bir gezegene iniş yapmasını ve ardından yaşanacak olan tehlikeli maceraları anlatıyor. Eğer uzay temalı film ve dizilerden keyif alıyorsanız Lost In Space’i mutlaka izlemelisiniz.

 • IMDb Puanı : 7,3
 • Oyuncular : Maxwell Jenkins, Molly Parker, Toby Stephens
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Dark

Dark

Netflix macera dizileri listemize zaman kavramını unutacağınız harika bir dizi ile devam ediyoruz. Alman yapımı Dark, küçük bir kasabada bir çocuğun kaybolmasıyla başlıyor. Zaman içinde kasabadaki herkesin bir sırrı olduğu ortaya çıkıyor. Bir zaman makinesi, bir geçit, yolcular ve sırlar. Dark dizisini izlerken kafanız karışacak ve meraktan tüm diziyi tek seferde bitireceksiniz. Ayrıca belirtmeliyiz ki İngilizce dizilerden sonra Almanca dizi izlemek oldukça keyifli geliyor.

 • IMDb Puanı : 8,8
 • Oyuncular : Louis Hofmann, Karoline Eichhorn, Lisa Vicari
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Locke & Key

Locke & Key

Gizem dolu bir maceraya hazır mısınız? Locke & Key, son zamanların en çok izlenen macera dizilerinden birisi. Gizemli bir şekilde öldürülen babalarının arkasından bu sırrı çözmek için kafa kafaya veren üç kardeşin hayatını anlatıyor. Sırlarla dolu anahtar ev, gizemli bir ölüm ve çözülmesi gereken sırlar. Locke & Key bölümlerini nefessiz izleyeceksiniz.

 • IMDb Puanı : 7,4
 • Oyuncular : Darby Stanchfield, Connor Jessup, Emilia Jones
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Ragnarok

Ragnarok

2020 yılında yayınlanmaya başlayan keyifli bir Nordik noir dizisi Ragnarok ile Netflix macera dizileri listemize devam ediyoruz. Norveç’te geçen bu dizi izleyicileri oldukça zor şartlara sahip bir kasaba olan Edda kasabasına götürüyor. Eğer birileri bu hava durumuna müdahale etmezse durum oldukça vahim. Ragnarok dizisinin başrollerinde David Stakston, Jonas Strand Gravli ve Herman Tømmeraas yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 7,5
 • Oyuncular : Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Altered Carbon

Altered Carbon

Çizgi roman uyarlaması bir Netflix dizisi olan Altered Carbon, izleyicileri fantastik bir geleceğe götürüyor. Öyle ki bu gelecekte insanların karakterleri ve ruhları yeni bedenlere transfer edilebiliyor. 2018 yılında yayınlanan Altered Carbon, toplam 2 sezondan oluşuyor ve dizinin başrollerinde Chris Conner, Renée Elise Goldsberry ve Dichen Lachman yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 8,0
 • Oyuncular : Chris Conner, Renée Elise Goldsberry, Dichen Lachman
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Black Sails

Black Sails

Netflix macera dizileri listesi olur da Black Sails olmaz mı? Hem denizlerde yolculuk edeceğiniz hem de korsanların hayatına birebir şahit olacağınız enfes bir yapım. Black Sails, kaptan Flint’in devlet ile olan mücadelesini, eşsiz planlarını sürükleyici bir şekilde izleyicilere sunuyor. 2014-2017 yılları arasında yayınlanan Black Sails dizisinin başrollerinde ise Jessica Parker Kennedy, Toby Stephens ve Hannah New yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 8,2
 • Oyuncular : Jessica Parker Kennedy, Toby Stephens, Hannah New
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / The Last Kingdom

The Last Kingdom

Vikinglerin tarih boyunca pek çok krallığa zulüm çektirdiğini biliyor muydunuz? The Last Kingdom, Vikingler tarafından işgal edilen topraklarda kendi özgürlükleri için savaşan krallığın hayatını anlatıyor. Çekişmeli mücadeleler, entrikalar ve bolca kan. The Last Kingdom dizisinin başrollerinde Alexander Dreymon, Eliza Butterworth ve Ian Hart yer alıyor.

IMDb Puanı : 8,4
Oyuncular : Alexander Dreymon, Eliza Butterworth, Ian Hart

Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / The Umbrella Academy

The Umbrella Academy

Netflix macera dizileri listemizin sonuna geliyoruz. The Umbrella Academy, yüksek IMDb puanıyla ve ilgi çekici konusuyla listemizde yerini alıyor. The Umbrella Academy, 7 özel güçlere sahip çocuğun beraber büyüyüp, zaman yolculuğu yaparak girdikleri macerayı anlatıyor. Bu çocukları bir araya getiren babaları ise apayrı bir sır konusu. The Umbrella Academy mutlaka izlemeniz gereken bir macera dizisi.

 • IMDb Puanı : 8,0
 • Oyuncular : Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda
Netflix Macera Dizileri
Netflix Macera Dizileri / Narcos

Narcos

Hem biyografi, hem suç hem de bir macera dizisi olan Narcos, yayınlandığı andan itibaren Netflix’in en çok izlenen dizilerinden birisi oldu. Kolombiya uyuşturucu kralı Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos, 2015-2017 yılları arasında yayınlandı. İzleyicilerin final bölümünü nefessiz izledikleri Narcos, toplam üç sezondan oluşuyor. Dizinin başrollerinde Pedro Pascal, Wagner Moura ve Boyd Holbrook yer alıyor.

 • IMDb Puanı : 8,8
 • Oyuncular : Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook

Netflix Macera Dizileri yazımızı sevdiyseniz, eminiz bu içeriğimiz de hoşunuza gidecektir : En İyi 20 Macera Dizileri : Aksiyon ve Adrenalin Tutkunlarına

“Netflix Macera Dizileri : En İyi 20 Dizi Önerisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler