Kedi Maması Markaları : En İyi 20 Marka Önerisi

Türkiye’de ve dünyada en doyurucu, en besleyici, en iyi kedi maması markaları. Peki en iyi kedi maması markası hangisi? Evcil hayvanların vazgeçilmezlerinden olan kediler, bizlerin en iyi dostlarındandır. Onlarla oynayabilir ve güzel vakit geçirebilirsiniz. Size kendilerini sevdirirler ve sizin en iyi arkadaşınız olmak için çabalarlar. Tabii sizin de bu dostluğa karşı ona olan borcunuzu bir şekilde ödemeniz gerekir.

En İyi 20 Kedi Maması

Bu borcunuzu da minik dostunuza en iyi kedi mamalarından alarak ödeyebilirsiniz. Hadi gelin! Hep birlikte minik dostlarımıza olan borçlarımızı en iyi nasıl ödeyebileceğimiz en iyi kedi mamaları listesine bakalım.

N&D Pumpkin Kedi Maması

N&D Pumpkin Kedi Maması

Küçük dostlarımıza tamamen hitap eden ve birçok çeşidi bulunan bu kedi maması, içerisinde GDO gibi katkı maddelerinin olmadığı için en çok tercih edilen mamalardandır. Oldukça doyurucu olan bu mamamızın besin değeri çok yüksektir. Tavuklu ve narlı, portakallı ve somonlu, elma ve dana eti… Oldukça fazla çeşidi olan bu kedi mamasını, minik dostunuza hediye etmelisiniz.

Hill’s Science Plan Kedi Maması

Hill’s Science Plan Kedi Maması

Minik dostunuz çok mu kilolu ya da aşırı mı hareketsiz. Bu iyiye işaret değildir, obeziteye yol açabilir. Eğer kediniz böyle bir haldeyse bu mama tam size göre. Kendisi light bir ürün olan bu mama, düşük kalorisi ile kedinizin daha fazla kilo almasını ve obeziteye doğru ilerlemesini engeller. Aynı zamanda yüksek protein oranı ile arkadaşınızın güçlü bir bağışıklığa sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Orijen Six Fish Kedi Maması

Orijen Six Fish Kedi Maması

Bu mamazının besin değeri oldukça yüksektir. Birçok hayvan türünün etini ve taze sebzelerin katıksız halini içeren bu mamamız, %100 doğaldır ve asla GDO içermez. Besin değeri yüksek olduğu için minik arkadaşımızın tok kalmasını sağlar.

Purina Pro Plan Kedi Maması

Purina Pro Plan Kedi Maması

Yavru kedilerden yetişkin kedilere birçok evreye ait kedi dostumuza göre çeşitleri olan bu mamamız, genellikle kalitesinin yanında fiyatından dolayı tercih edilmektedir. Sindirimi zayıf olan kedi arkadaşlarımız için çok güzel bir tercih olan bu kedi maması, içerdiği yüksek proteinden dolayı kedinizin iştahını açacaktır. Her yaş grubuna, kısırlaştırılmış ya da kısırlaştırılmamış kedi dostlarıma göre daha uygun fiyatlı bir mamadır.

Acana Wild Prairie Kedi Maması

Acana Wild Prairie Kedi Maması

%100 doğal ve katıksız bir mamayı daha öğrenmek üzeresiniz. Acana Wild Prairie, kediniz için gerekli et besinlerini taze bir şekilde içermektedir. Markanın kendi beslediği ördek ve tavuk gibi hayvanların etlerini , taze bir şekilde kedinize mama şekline getirdiğini söylesek yanlış olmaz. İçerdiği taze olarak bulunan ürünlerden biri de yaban mersinidir. Yaban mersini ve özel balığı sayesinde kedi dostumuzun idrar yollarındaki yaşayacağı hastalıkların yaşanmamasını sağlar.

Royal Canin Fhn Fit 32 Kedi Maması

Royal Canin Fhn Fit 32 Kedi Maması

Bu mamamız; vitamin, mineral ve yağ bakımından zengindir. Kedilerimizin kilosunu korumasında yardımcı olan mamamız, her yaş grubu kediye hitap eden özel türleriyle ve fiyatıyla tercih edilmektedir. Yaş ve kuru şekilde bulunduğu gibi konserve şekli de vardır. Tavuk ve sığır eti içeren mamamız aynı zamanda sebze de içeren sağlıklı bir ürünüdür.

Enjoy Cat Food Kedi Maması

Enjoy Cat Food Kedi Maması

Hem fiyatı hem de içerdikleri sebebiyle çok sevilen bir mamadır ‘’Enjoy Cat Foof’’. Küçük dostlarımızın bağışıklığını korumasına yardımcı olan bu mamamız, kolay ve rahat sindirilebilirdir. Zengin vitaminlere sahiptir ve oldukça da lezzetlidir. Kedinizin bağışıklığını güçlendiren Omega 3 ve Omega 6 vitaminleri de mamanın sürprizlerinden biridir.

LaVital Kedi Maması

LaVital Kedi Maması

GDO içermeyen mamamız tam anlamıyla kısırlaştırılmış, deri hassasiyeti olan ve çok tüylü kedilerimiz için birebirdir. Yüksek protein içeren mamamız somonlu haliyle yetişkin kediler için vazgeçilmezdir. Aynı zamanda yavru kedilerimiz için de türleri mevcuttur. Bu kedi maması, küçük arkadaşlarımızın daha sağlıklı ve parlak tüylere sahip olmasının yanında tüy dökmeyi engelleyen bir çeşit de içermektedir.

Pro Choice 38 Kedi Maması

Pro Choice 38 Kedi Maması

Bu mama, yavru kediler için kullanılan ve çok sevilen bir mamadır. Kuzu eti ve pirinç içeren düşük tahıllı bir küçük dost yemeğidir. Kediniz her mamayı yemiyor mu? Mama ayırt eden küçük dostunuz bu ürünü afiyetle yiyecektir. Yavru dostlarımızın ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin zengin bir birleşimi olan bu mama, içerdiği doğal antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini destekler.

Reflex Kitten Kedi Maması

Reflex Kitten Kedi Maması

İçerisinde bulunan tavuk proteini ile yavru dostlarımız için vazgeçilmezler arasında yerini almış bir mama ile karşı karşıyasınız. Yavru kedinizin günlük enerji ihtiyacını bu mama ile karşılayabilirsiniz. Fiyat olarak uygun olan mamamız, hem yüksek kaliteli proteini için hem de içerisinde bulunan mira mayası için tercih edilmektedir. Bira mayası mı, ama neden? Çünkü formülüne eklenen bira mayası sayesinde yavru kedinizin tüyleri ve cildi daha parlar ve daha sağlıklı olacaktır.

Felicia Kedi Maması

Felicia Kedi Maması

Kimsayal ve GDO içermeyen doğal mamamız, tam olarak ailemizin yeni üyesi olan yavru kedilere göredir. İçerisinde sindirilebilir yüksek hayvan proteini barındırır. İçerisinde yapay tatlandırıcı, süt ürünleri, renklendirici ve kimyasal aroma vericiler bulunmamaktadır. Bu ürünlerin içinde bulunmaması küçük miniğimizin alerjiye karşı dirençli olması içindir. Bu mama tam anlamıyla bağışıklı güçlendiricidir. Dünya ile yeni tanışan yavru kedilerimiz için çok iyi bir tercihtir.

Dr. Sacchi Kedi Maması

Dr. Sacchi Kedi Maması

E hadi ama! Hep yavru kedi hep yavru kedi, yetişkin kedisi olanlara önereceğin bir kedi maması yok mu? Elbet de var. Dr. Sacchi, tam da yetişkin kedilerinize uygun bir mamadır. Kendisi somonlu yetişkin kedi mamasıdır. Doğal antioksidanlar içeren mama, kedilerimizin bağışıklığı için mükemmel bir fırsattır. Aynı zamanda Omega 3 ve Omega 6 vitaminlerini de içeren mamamız, yapay tatlandırıcı hayvan proteinleri içeren mama, bu proteinleri somon ve tavuktan alır.

Brit Premium Kedi Maması

Brit Premium Kedi Maması

Yetişkin dostlarımız için uygun olan ‘’Brit’’, dengeli mineraller içermektedir. Eğer kedinizin idrar yollarında bir sorun varsa tebrikler, aradığınız kanı buldunuz! İçerdiği şifalı otlar ve dengeli mineraller sayesinde bu mama, kedinizin idrar yollarını özellikle idrar taşlarından korur. Zengin tavuk proteini içerir, e tavuk var da sosu yok mu? Elbette o da var, tavuk ciğeri sosu ile mama, lezzetine lezzet katıyor.

Hill’s Tavuklu Kısırlaştırılmış Yaşlı Kedi Maması

Hill’s Tavuklu Yaşlı Kedi Maması

Daha önce ‘’Hill’s Science Plan’’ mamasına değinmiştik, lakin söz konusu ‘’Hill’s’’ olunca tek bir ürünle üstünden geçmek yeterli olmuyor. Hill’s’in kısırlaştırılmış yaşlı kediler için yaptığı bu ürün, hem dişi hem de erkek kediler için gayet kaliteli bir üründür. 7 ve üzeri yaşındaki kedilerinizin günlük enerji ihtiyacını karşılayabilmesi için bu mama tam size göredir. Aynı şekilde daya önce de değindiğimiz ‘’Hill’s Science Plan’’ ürününde olduğu gibi bu ürün de kilo alımının önüne geçerek obeziteyi engellemektedir.

Royal Canin British Shorthair Kedi Maması

Royal Canin Kedi Maması

Yine ‘’Royal Canin’’ yine harika bir ürün. Yetişkin kediler için üretilen bu ürünün özelliklerini duyunca dayanamayacak ve alacaksınız. British Shorthair yetişkin kedileri için üretilen bu mama, tamamen özel bir üründür. İçerdiği protein ile birlikte British Shorthair kedilerinin kaslı yapısını korumasına yardımcı olur. Omega 3 yönünden zengin olmakla birlikte sağlıklı kemik ve eklem yapısı inşa eder.  Taurin, EPA ve DHA ile birlikte kalp sağlığını korur. Dengeli mineralleri ile birlikte üriner sistem sağlığını korur. Ayrı bu mama kümes hayvanları proteini ve bitkisel protein izolatı içermektedir. Lutein kaynağı olan kadife çiçeği ekstraktı ve glukozamin kaynağı olan hidrolize kabukluları içeren bu ürün, anlat anlat bitmez. En iyi kedi maması olarak gösteriliyor.

Orijen Tundra Kedi Maması

Orijen Tundra Kedi Maması

Orijen demek; mama demek, protein demek. Her yaş evresindeki kediye ayrı ürün yapan orijen, bu sefer de güzel bir ürün ortaya çıkardı. Kediniz ister yavru olsun ister yaşlı, hiç fark etmez. Orijen ürünleri her kediye uygundur. Tabii bu ürünün diğer Orijen ürünlerinden farkları vardır. Yüksek protein içeren bu mama; keçi, yaban domuzu, karaca, kutup alabalığı, ördek, koyun ve daha birçok hayvanı protein kaynağı olarak kullanıyor. Yaz yaz bitmeyen bir protein zenginliğine sahip bu mama, tahılsızdır. Aynı zamanda sebze de içermektedir: kabak, balkabağı, ıspanak, kara lahana… Taze ve vitaminli besinler içeren bu ürün, kedilerinize yapacağınız çok iyi bir güzelliktir.

N&D Prime Tahılsız Kuzu Eti ve Yaban Mersinli Yetişkin Kedi Maması

N&D Prime Yetişkin Kedi Maması

En iyi kedi mamaları nelerdir, diye sorduğunuzda hiç şüphesiz ismi verilecek mamalardan biri de N&D’dir. Daha önce değindiğimiz bu markanın başka bir ürününe ele almak üzereyiz. Yetişkin kedi dostlarımız için üretilmiş yaban mersinli olan bu mama, sindirilebilir hayvansal proteinini kuzu etinden karşılamaktadır. Mannan- oligosakkarit kaynağını maya özünden sağlayan mamamız, A, E,C ve birçok vitamin içermektedir. Fosfor, kalsiyum ve magnezyum içeren mama, tam da yetişkin kedilerinize göredir.

SHEBA Somonlu-Grey Soslu Kedi Maması

SHEBA Somonlu Kedi Maması

Yapay renklendirici ve koruyucu içermeyen doğal bir yetişkin kedi maması olan bu ürün, kedi dostumuzun ağzına layıktır. Yetişkin kedilere uygun olduğu gibi yaşlı kedilere de verilebilir. Et ve hayvansal ürünlerin ağrılıklı olduğu bu mama, zengin bir protein kaynağıdır. Tahıl ve mineral içeren mamamız aynı zamanda balık lezzeti de içermektedir. Tam besin değerli olmasından dolayı kediniz asla aç kalmaz. Eğer yetişkin ya da yaşlı bir kediniz varsa onu bu mama ile ödüllendirebilirsiniz.

Animonda Vom Feinsten Somonlu ve Karidesli Kedi Maması

Animonda Vom Feinsten Kedi Maması 

Yetişkin kedilerinizin metabolizması içi eğer doğru mamayı arıyorsanız, adres bu üründedir. Balık eti yönünden zengin bir mamadır. Tahıllı bir üründür, protein zenginidir. D3 ve E vitaminlerini kapsayan bu mama, yetişkin kedileriniz içi ziyafet olacaktır.

Bestpet Kitten Pouch Jelly Kedi Maması

Bestpet Kitten Pouch Jelly Kedi Maması

Yavru kedi dostlarımız için üretilen bir ürün olmakla birlikte, mineral ve protein içerir. Sindirilebilir hayvansal proteininin kaynağı tavuk etidir. Renklendirici ve koruyucu madde içermez, yani yavru dostunuz için doğal bir besindir. Fiyatı uygun olan bir yaş mamadır, aynı zamanda tahıl içerir. Yavru kedilerimizin lezzetle yiyeceği kaliteli bir üründür.

Kedi Maması Markaları

Kedinizi ne ile beslediğiniz konu kedinizin ömrü, yaşam kalitesi ve enerji seviyelerine gelince oldukça kritik bir noktada bulunuyor. Tabii ki her kedi sahibi ne de tüylü dostları için en iyisini istiyor. Bu sebeple sizin için en iyi 10 kedi maması markasını derledik.

Hill’s
Kedi Maması Markaları

Hill’s

Hill’s kedi maması, adlı marka evcil hayvanlarımızın sağlığını da kendimizi ki kadar önemsememiz gerektiğini savunan bir veteriner olan Dr. Mark Morris tarafından kuruldu. Kurulduğundan bu yana kediler için her damak tadına uygun ve en yüksek kalite mamalar üretmeye devam eden bu marka, kedinizin beslenme şeklinin hayat kalitesi üzerinde kritik etkileri olduğunu savunuyor.

Royal Canin
Kedi Maması Markaları

Royal Canin

1967 yılında kurulan Royal Canin, sektördeki en eski markalardan biri olma özelliğini taşıyor. Her türlü kedinin tüketebileceği bir mama yelpazesine sahip olan Royal canin, farklı ırklardan ve yaşlardaki kediler için birçok farklı aromada ve yüksek kalitede kuru ve yaş mamaları piyasaya sunuyor. Kısır, özel ihtiyaçları olan veya bebek kedileriniz için rahatlıkla kullanabileceğiniz Royal Canin mamalar, şüphesiz kedi sahiplerin içini ferah tutmasına yardımcı oluyor.

Purina
Kedi Maması Markaları

Purina

Kökleri William Danforth’un kurduğu Purina Mills’in açılışına, yani 1894 yılına kadar dayanan bu marka sektördeki tecrübesi ile kedilerinize gözünüz kapalı yedirebileceğiniz bir marka. Özellikle “Purina Pro Plan” adı ile piyasaya sürülen ürünleri ile özel ihtiyaçları olan hayvanlarınız için en uygun beslenme planını bulabilir ve uygulayabilirsiniz. Purina kuru ve yaş mamalar yavru kedilerinizin gelişimine destek olurken yaşlı kedilerde sıklıkla oluşabilecek hastalıklara karşı da önlem alır.

N&D
Kedi Maması Markaları

N&D

1965 yılında bir hayvan beslenmesi uzmanı olan Francesco Russo tarafından kurulmuştur. 1999 yılında oğlu Angelo Russo’nun hayvanların yaşam kalitesini yükseltmek adına eşsiz bir mama piyasaya sürme isteği ile bu günkü şeklini almıştır. Klasik mama aromaları dışında balkabağı ve nar gibi sıradışı aromalar da kullanan şirket tamamen organik olması ile de dikkat çekiyor.

LaVital
Kedi Maması Markaları

LaVital

Sektörde uzun süredir yerini koruyan LaVital, her yaştan kedileriniz için yüksek proteinli kuru kedi mamaları sunuyor. Özellikle deri problemleri veya yumak problemleri olan kedileriniz düşünülerek üretilen bu mamalar, kaliteli protein kavramını sektöre sokmakla kalmıyor, aynı zamanda kedinizin sağlığını en az sizin kadar önemsiyor.

Mera
Kedi Maması Markaları

Mera

Mera kedi mamaları yüksek içerdiği yüksek kalitede et proteini ile kedinizin sindirimi kolay ve hipoalerjenik besinler ile beslenmesini amaçlıyor. Hem yetişkin hem de yavru kedilerinize verebileceğiniz mama seçenekleri olan bu marka şüphesiz birçok hayvan severin tercihi.

Acana
Kedi Maması Markaları

Acana

Kurulduğu tarihten beri piyasadaki en iyi ve kaliteli mamaları üretmeyi amaçlayan bu marka kanada kökenli olsa bile günümüzde birçok Avrupa ülkesinde fabrikaları bulunmaktadır. Tamamen organik malzemelerden yapılan ve soya, mısır, tahıl veya herhangi bir alerjen içermeyen formülleri ile hedefledikleri şey kedinizin hayatını enerjik, sağlıklı ve kaliteli bir şekilde yaşaması. Bu marka sadece kediler için değil köpekler için de mama üretmekte.

Orijen
Kedi Maması Markaları

Orijen

Piyasada 30 yıldan uzun süredir varlığını sürdürmeyi başaran bir markadır. Markanın amacı kedileriniz için biyolojilerine uygun, doğal ortamlarında da sürdükleri diyeti evinizde uygulamanıza yardımcı olmaktır. İçeriğinde kedilerinizin midesini rahatsız edebilecek veya sindirimi zor hiçbir tahıl bulunmayan Orijen mamalar, mümkün olan en yüksek dozda hayvan proteini içermektedir. Tavuktan, kuzuya ve hatta elle yakalanmış balığa kadar geniş bir yelpazesi olan bu marka sadece kedi değil köpek mamaları da üretmekte.

Advance
Kedi Maması Markaları

Advance

Eğer siz de kedinizi elinizden gelen en iyi mamalar ile beslemek istiyorsanız ancak yukarıda sıralanan üst sınıf mamaların fiyatlarını karşılayamıyorsanız Advance sizin için iyi bir tercih olabilir. Avusturalya menşeli bu marka her ne kadar mısır gibi tahıllar içerdiği için orta sınıf sayılsa da kendi sınıfının en iyisi olarak konumunu yıllardır koruyor.

Felicia
Kedi Maması Markaları

Felicia

Felicia da kedilerine kaliteli mamaları uygun fiyata vermek isteyenler için ideal bir marka. Oldukça kaliteli olan Felicia mamalar hem yavru hem de yetişkin kediler için seçenekleri ile bütün dostlarınızı besleyebilir. GDO’suz, soya ve tahıl içermeyen formülleri ile Felicia mamaların uzun vaadeli kullanımında dostlarınızın enerji seviyelerinde ve sindirimlerinde ciddi bir gelişme fark edeceksiniz.

“Kedi Maması Markaları : En İyi 20 Marka Önerisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler