En İyi 20 Kedi Maması Tavsiye

Türkiye’de ve dünyada en doyurucu, en besleyici, en iyi kedi maması markaları. Peki en iyi kedi maması markası hangisi? Evcil hayvanların vazgeçilmezlerinden olan kediler, bizlerin en iyi dostlarındandır. Onlarla oynayabilir ve güzel vakit geçirebilirsiniz. Size kendilerini sevdirirler ve sizin en iyi arkadaşınız olmak için çabalarlar. Tabii sizin de bu dostluğa karşı ona olan borcunuzu bir şekilde ödemeniz gerekir.

En İyi Kedi Maması Markaları

Bu borcunuzu da minik dostunuza en iyi kedi mamalarından alarak ödeyebilirsiniz. Hadi gelin! Hep birlikte minik dostlarımıza olan borçlarımızı en iyi nasıl ödeyebileceğimiz en iyi kedi mamaları listesine bakalım.

N&D Pumpkin Kedi Maması

Küçük dostlarımıza tamamen hitap eden ve birçok çeşidi bulunan bu kedi maması, içerisinde GDO gibi katkı maddelerinin olmadığı için en çok tercih edilen mamalardandır. Oldukça doyurucu olan bu mamamızın besin değeri çok yüksektir. Tavuklu ve narlı, portakallı ve somonlu, elma ve dana eti… Oldukça fazla çeşidi olan bu kedi mamasını, minik dostunuza hediye etmelisiniz.

Hill’s Science Plan Kedi Maması

Minik dostunuz çok mu kilolu ya da aşırı mı hareketsiz. Bu iyiye işaret değildir, obeziteye yol açabilir. Eğer kediniz böyle bir haldeyse bu mama tam size göre. Kendisi light bir ürün olan bu mama, düşük kalorisi ile kedinizin daha fazla kilo almasını ve obeziteye doğru ilerlemesini engeller. Aynı zamanda yüksek protein oranı ile arkadaşınızın güçlü bir bağışıklığa sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Orijen Six Fish Kedi Maması

Bu mamazının besin değeri oldukça yüksektir. Birçok hayvan türünün etini ve taze sebzelerin katıksız halini içeren bu mamamız, %100 doğaldır ve asla GDO içermez. Besin değeri yüksek olduğu için minik arkadaşımızın tok kalmasını sağlar.

Purina Pro Plan Kedi Maması

Yavru kedilerden yetişkin kedilere birçok evreye ait kedi dostumuza göre çeşitleri olan bu mamamız, genellikle kalitesinin yanında fiyatından dolayı tercih edilmektedir. Sindirimi zayıf olan kedi arkadaşlarımız için çok güzel bir tercih olan bu kedi maması, içerdiği yüksek proteinden dolayı kedinizin iştahını açacaktır. Her yaş grubuna, kısırlaştırılmış ya da kısırlaştırılmamış kedi dostlarıma göre daha uygun fiyatlı bir mamadır.

Acana Wild Prairie Kedi Maması

%100 doğal ve katıksız bir mamayı daha öğrenmek üzeresiniz. Acana Wild Prairie, kediniz için gerekli et besinlerini taze bir şekilde içermektedir. Markanın kendi beslediği ördek ve tavuk gibi hayvanların etlerini , taze bir şekilde kedinize mama şekline getirdiğini söylesek yanlış olmaz. İçerdiği taze olarak bulunan ürünlerden biri de yaban mersinidir. Yaban mersini ve özel balığı sayesinde kedi dostumuzun idrar yollarındaki yaşayacağı hastalıkların yaşanmamasını sağlar.

Royal Canin Fhn Fit 32 Kedi Maması

Bu mamamız; vitamin, mineral ve yağ bakımından zengindir. Kedilerimizin kilosunu korumasında yardımcı olan mamamız, her yaş grubu kediye hitap eden özel türleriyle ve fiyatıyla tercih edilmektedir. Yaş ve kuru şekilde bulunduğu gibi konserve şekli de vardır. Tavuk ve sığır eti içeren mamamız aynı zamanda sebze de içeren sağlıklı bir ürünüdür.

Enjoy Cat Food Kedi Maması

Hem fiyatı hem de içerdikleri sebebiyle çok sevilen bir mamadır ‘’Enjoy Cat Foof’’. Küçük dostlarımızın bağışıklığını korumasına yardımcı olan bu mamamız, kolay ve rahat sindirilebilirdir. Zengin vitaminlere sahiptir ve oldukça da lezzetlidir. Kedinizin bağışıklığını güçlendiren Omega 3 ve Omega 6 vitaminleri de mamanın sürprizlerinden biridir.

LaVital Kedi Maması

GDO içermeyen mamamız tam anlamıyla kısırlaştırılmış, deri hassasiyeti olan ve çok tüylü kedilerimiz için birebirdir. Yüksek protein içeren mamamız somonlu haliyle yetişkin kediler için vazgeçilmezdir. Aynı zamanda yavru kedilerimiz için de türleri mevcuttur. Bu kedi maması, küçük arkadaşlarımızın daha sağlıklı ve parlak tüylere sahip olmasının yanında tüy dökmeyi engelleyen bir çeşit de içermektedir.

Pro Choice 38 Kedi Maması

Bu mama, yavru kediler için kullanılan ve çok sevilen bir mamadır. Kuzu eti ve pirinç içeren düşük tahıllı bir küçük dost yemeğidir. Kediniz her mamayı yemiyor mu? Mama ayırt eden küçük dostunuz bu ürünü afiyetle yiyecektir. Yavru dostlarımızın ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin zengin bir birleşimi olan bu mama, içerdiği doğal antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini destekler.

Reflex Kitten Kedi Maması

İçerisinde bulunan tavuk proteini ile yavru dostlarımız için vazgeçilmezler arasında yerini almış bir mama ile karşı karşıyasınız. Yavru kedinizin günlük enerji ihtiyacını bu mama ile karşılayabilirsiniz. Fiyat olarak uygun olan mamamız, hem yüksek kaliteli proteini için hem de içerisinde bulunan mira mayası için tercih edilmektedir. Bira mayası mı, ama neden? Çünkü formülüne eklenen bira mayası sayesinde yavru kedinizin tüyleri ve cildi daha parlar ve daha sağlıklı olacaktır.

Felicia Kedi Maması

Kimsayal ve GDO içermeyen doğal mamamız, tam olarak ailemizin yeni üyesi olan yavru kedilere göredir. İçerisinde sindirilebilir yüksek hayvan proteini barındırır. İçerisinde yapay tatlandırıcı, süt ürünleri, renklendirici ve kimyasal aroma vericiler bulunmamaktadır. Bu ürünlerin içinde bulunmaması küçük miniğimizin alerjiye karşı dirençli olması içindir. Bu mama tam anlamıyla bağışıklı güçlendiricidir. Dünya ile yeni tanışan yavru kedilerimiz için çok iyi bir tercihtir.

Dr. Sacchi Kedi Maması

E hadi ama! Hep yavru kedi hep yavru kedi, yetişkin kedisi olanlara önereceğin bir kedi maması yok mu? Elbet de var. Dr. Sacchi, tam da yetişkin kedilerinize uygun bir mamadır. Kendisi somonlu yetişkin kedi mamasıdır. Doğal antioksidanlar içeren mama, kedilerimizin bağışıklığı için mükemmel bir fırsattır. Aynı zamanda Omega 3 ve Omega 6 vitaminlerini de içeren mamamız, yapay tatlandırıcı hayvan proteinleri içeren mama, bu proteinleri somon ve tavuktan alır.

Brit Premium Kedi Maması

Yetişkin dostlarımız için uygun olan ‘’Brit’’, dengeli mineraller içermektedir. Eğer kedinizin idrar yollarında bir sorun varsa tebrikler, aradığınız kanı buldunuz! İçerdiği şifalı otlar ve dengeli mineraller sayesinde bu mama, kedinizin idrar yollarını özellikle idrar taşlarından korur. Zengin tavuk proteini içerir, e tavuk var da sosu yok mu? Elbette o da var, tavuk ciğeri sosu ile mama, lezzetine lezzet katıyor.

Hill’s Tavuklu Yaşlı Kedi Maması

Daha önce ‘’Hill’s Science Plan’’ mamasına değinmiştik, lakin söz konusu ‘’Hill’s’’ olunca tek bir ürünle üstünden geçmek yeterli olmuyor. Hill’s’in kısırlaştırılmış yaşlı kediler için yaptığı bu ürün, hem dişi hem de erkek kediler için gayet kaliteli bir üründür. 7 ve üzeri yaşındaki kedilerinizin günlük enerji ihtiyacını karşılayabilmesi için bu mama tam size göredir. Aynı şekilde daya önce de değindiğimiz ‘’Hill’s Science Plan’’ ürününde olduğu gibi bu ürün de kilo alımının önüne geçerek obeziteyi engellemektedir.

Royal Canin Kedi Maması

Yine ‘’Royal Canin’’ yine harika bir ürün. Yetişkin kediler için üretilen bu ürünün özelliklerini duyunca dayanamayacak ve alacaksınız. British Shorthair yetişkin kedileri için üretilen bu mama, tamamen özel bir üründür. İçerdiği protein ile birlikte British Shorthair kedilerinin kaslı yapısını korumasına yardımcı olur. Omega 3 yönünden zengin olmakla birlikte sağlıklı kemik ve eklem yapısı inşa eder.  Taurin, EPA ve DHA ile birlikte kalp sağlığını korur. Dengeli mineralleri ile birlikte üriner sistem sağlığını korur. Ayrı bu mama kümes hayvanları proteini ve bitkisel protein izolatı içermektedir. Lutein kaynağı olan kadife çiçeği ekstraktı ve glukozamin kaynağı olan hidrolize kabukluları içeren bu ürün, anlat anlat bitmez. En iyi kedi maması olarak gösteriliyor.

Orijen Tundra Kedi Maması

Orijen demek; mama demek, protein demek. Her yaş evresindeki kediye ayrı ürün yapan orijen, bu sefer de güzel bir ürün ortaya çıkardı. Kediniz ister yavru olsun ister yaşlı, hiç fark etmez. Orijen ürünleri her kediye uygundur. Tabii bu ürünün diğer Orijen ürünlerinden farkları vardır. Yüksek protein içeren bu mama; keçi, yaban domuzu, karaca, kutup alabalığı, ördek, koyun ve daha birçok hayvanı protein kaynağı olarak kullanıyor. Yaz yaz bitmeyen bir protein zenginliğine sahip bu mama, tahılsızdır. Aynı zamanda sebze de içermektedir: kabak, balkabağı, ıspanak, kara lahana… Taze ve vitaminli besinler içeren bu ürün, kedilerinize yapacağınız çok iyi bir güzelliktir.

N&D Prime Yetişkin Kedi Maması

En iyi kedi mamaları nelerdir, diye sorduğunuzda hiç şüphesiz ismi verilecek mamalardan biri de N&D’dir. Daha önce değindiğimiz bu markanın başka bir ürününe ele almak üzereyiz. Yetişkin kedi dostlarımız için üretilmiş yaban mersinli olan bu mama, sindirilebilir hayvansal proteinini kuzu etinden karşılamaktadır. Mannan- oligosakkarit kaynağını maya özünden sağlayan mamamız, A, E,C ve birçok vitamin içermektedir. Fosfor, kalsiyum ve magnezyum içeren mama, tam da yetişkin kedilerinize göredir.

SHEBA Somonlu Kedi Maması

Yapay renklendirici ve koruyucu içermeyen doğal bir yetişkin kedi maması olan bu ürün, kedi dostumuzun ağzına layıktır. Yetişkin kedilere uygun olduğu gibi yaşlı kedilere de verilebilir. Et ve hayvansal ürünlerin ağrılıklı olduğu bu mama, zengin bir protein kaynağıdır. Tahıl ve mineral içeren mamamız aynı zamanda balık lezzeti de içermektedir. Tam besin değerli olmasından dolayı kediniz asla aç kalmaz. Eğer yetişkin ya da yaşlı bir kediniz varsa onu bu mama ile ödüllendirebilirsiniz.

Animonda Vom Feinsten Kedi Maması 

Yetişkin kedilerinizin metabolizması içi eğer doğru mamayı arıyorsanız, adres bu üründedir. Balık eti yönünden zengin bir mamadır. Tahıllı bir üründür, protein zenginidir. D3 ve E vitaminlerini kapsayan bu mama, yetişkin kedileriniz içi ziyafet olacaktır.

Bestpet Kitten Pouch Jelly Kedi Maması

Yavru kedi dostlarımız için üretilen bir ürün olmakla birlikte, mineral ve protein içerir. Sindirilebilir hayvansal proteininin kaynağı tavuk etidir. Renklendirici ve koruyucu madde içermez, yani yavru dostunuz için doğal bir besindir. Fiyatı uygun olan bir yaş mamadır, aynı zamanda tahıl içerir. Yavru kedilerimizin lezzetle yiyeceği kaliteli bir üründür.

Yorum yapın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.