Hint Dizileri : En İyi 40 Dizi Önerisi

En iyi Hint Dizileri, 2021 Hint Dizileri, 2020 Hint Dizileri, Hint Dizisi Öneri, Hint Dizi Önerileri gibi arama sorularınıza, efsane olmuş 40 adet hint dizisi ile cevap vereceğiz. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen hint dizileri, sadece ülkemizde değil tüm dünyada oldukça geniş bir izleyici kitlesine ulaşmış durumda. Genellikle aşk konularının işlendiği hint dizileri, son dönemlerde macera, aksiyon, bilim-kurgu ve komedi türünden de diziler yapmaya başlamış durumda. Bollywood filmleri, aktörleri, artistleri dünya çapında ün yapmaya başlıyor.

Hint Dizileri
En İyi Hint Dizileri | Hint Dizisi Önerileri

Hint Dizileri

En iyi hint dizileri listesi elbette izleyiciden izleyiciye farklılık gösterecektir, biz sayfamızda o daha iyi bu daha iyi ayrımı yapmadan karışık olarak sıraladık ve tarafsız olarak inceledik. Ancak, en azından bir fikir vermesi açısından IMDb puanlarını ekledik. Hint dizileri, muhteşem kıyafetleri, acıklı öyküleri, aşk çekişmeleri, kast ayrımları ve binlerce yıllık hint kültürü ile sizleri adeta masalsı bir hayata davet ediyor.

Hint Dizileri
Scam 1992: The Harshad Mehta Story

Scam 1992: The Harshad Mehta Story

2020 yılında yayınlanan Scam 1992: The Harshad Mehta Story en çok merak edilen ve izlenen Hint dizileri arasında yerini alıyor. 1980 ve 1990 yıllarında Hindistan’da geçen dizinin konusunda başarılı bir borsa simsarının hayatı ve yaptığı hatalar sonucu hayatının nasıl çöktüğü anlatılıyor. Dizinin kurgusu ve tercih edilen müzikler ise dizinin neden başarılı olduğunu açıklıyor. Hansal Mehta ve Jai Mehta tarafından yönetmenliği yapılan dizinin IMDb puanı ise 9,4. Scam 1992: The Harshad Mehta Story dizisinin başrollerinde ise Pratik Gandhi, Shreya Dhanwanthary, Hemant Kher yer alıyor. Hint dizileri arasında oldukça başarılı bir suç-gerilim dizisi.

Hint Dizileri
Kutsal Oyunlar

Kutsal Oyunlar

Kutsal Oyunlar, Netflix’in yayınladığı ilk Hint dizisidir. Hindistan’ın ünlü yazarı Vikram Chandra’nın aynı isimli kitabından uyarlanmıştır ve Kutsal Oyunlar dizisinin IMDb puanı da bir hayli yüksek. Kutsal Oyunlar dizisi polisiye, gerilim türünde bir eser. Dizi sadece üç adet ana karakteri olsa da yardımcı karakterler oldukça fazla. Kutsal Oyunlar, Hindistan’ın Bombay kentinde geçiyor. Babası gibi başarılı bir polis olmayı hedefleyen ve bu amaç uğruna çaba sarf eden Sartaj Bombay’ın bozulan polislik kurumu içinde doğruları başarmaya çalışıyor. Bir gün telefonu çalıyor ve açtığında “Tanrıya inanır mısın?” sorusunu duyuyor ancak Sartaj ciddiye almıyor. Daha sonra ise kendisini tanrı diye tanıtan ve Bombay’daki tüm suç dünyasının başında olan, babasının hayatının tehlikede olduğunu söyleyen ancak yıllardır yakalanmayan mafya babası olduğunu öğreniyor. Kutsal Oyunlar kesinlikle Hint yapımı en başarılı dizilerin başında geliyor.

Hint Dizileri
TVF Pitchers

TVF Pitchers

2015 yılında yayınlanmaya başlayan ve yönetmenliğini Amit Golani’nin yaptığı TVF Pitchers umut, azim, risk dolu bir gençlik dizisi. Alışılmış Hint dizilerinin İngilizce olması, hem yerel hem de evrensel imgelerle dolu olması ise dizinin tüm dünyada hızla izlenmesine sebep oldu. TVF Pitchers dizisinde dört tane Hintli genç hayatta başarılı olmaya, hayata tutunmaya çalışır. Hayatlarını tekrardan kurmaya çalışan gençlerin mantığında ise başarmak için risk almak gerektiği yatıyor. İzleyicilerin zaman zaman kendi hayallerini göreceği, zaman zaman ilham alacağı ve zaman zaman çok kahkaha atacağı keyifli bir dizi TVF Pitchers. Bu başarılı ve eğlenceli dizinin IMDb puanı 9,1.

Hint Dizileri
Mirzapur

Mirzapur

Mirzapur, izleyicileri Hindistan’ın illegal olaylarla dolup taşan, sefalet kokan sokaklarına götürüyor. Karan Anshuman ve Gurmet Singh tarafından yönetmenliği yapılan Mirzapur bir aksiyon dram dizisidir. Mirzapur dizisinde hem halı ihracatçısı hem de mafya lideri olan Tripathi’nin Hindistan’ın en güçlü avukatıyla yaşadığı savaş anlatılmaktadır. Bu savaş her ne kadar iki karakter arasında gerçekleşse de savaşın ölümcül okları Hindistan’ın bu iki güçlü adamın ailesine de yönelecek. Mirzapur’un IMDb puanı ise 8,6.

Hint Dizileri
Paatal Lok

Paatal Lok

Paatal Lok hem başarılı oyuncu kadrosuyla, hem yaratmaya çalıştığı atmosferin başarısıyla pek çok izleyici tarafından tam puan almış bir suç-gerilim dizisi. Amazon Prime tarafından yayınlanan Paatal Lok’un yönetmenliğini ise Prosit Roy yapmaktadır. Paatal Lok dizisinde bir müfettiş farklı 4 farklı olayı incelemeye başlar. Ancak müfettiş bu dört farklı olayın birbirisiyle bağlantısı olduğunu fark eder. Ardından arkasındaki güçlü, karanlık kuvveti bulmaya çalışırken olayların içinde kaybolmaya ve kendisini bir karanlık bir bulmacada hissetmeye başlar. Paatol Lok, karanlık atmosferin her dakikasına işlediği, siyasi göndermelerin de bulunduğu, cennet, dünya ve hiçlik gibi kavramların üzerine kurulmuş çok başarılı bir Hint dizisi. Bazı izleyicilere göre ise en başarılı Hint dizisi olarak anılmakta. Paatol Lok’un IMDb puanı ise 7,8.

Hint Dizileri
Kota Factory

Kota Factory

Kota Factory, internette Hintçe olarak yayınlanan ve yönetmenliğini Saurabh Khanna yaptığı komedi-dram dizisidir. Bir grup gencin günlük hayatlarını, eğitim hayatlarındaki basamaklarını ve aldıkları kararların iş hayatlarını nasıl şekillendirdiğini gözler önüne seriyor. Kota Factory’nin IMDb puanı ise 9,0. Son dönemlerde en çok izlenen Hint dizileri arasında gösterilmeye devam ediyor.

Hint Dizileri
Panchayat

Panchayat

2020 yılında Amazon Prime tarafından yayınlanan ve yönetmenliğini Deepak Kumar Mishra’nın yaptığı Panchayat komedi-dram türünde bir Hint dizisidir. Başrollerde Jitendra Kumar ve Raghubir Yadav yer almaktadır. Panchayat dizisi mühendislik mezunu bir gencin iş bulamaması ve Panchayat ofisinden gelen teklifi değerlendirmesiyle başlayan macerasını anlatır. Kahramanın başına gelenler zaman zaman izleyiciyi güldürecek, bazen de hüzünlendirecektir. Panchayat’ın şu an 1 sezon ve 8 bölümden oluşmaktadır. Dizinin IMDb puanı ise 8,7.

Hint Dizileri
Asur: Welcome to Your Dark Side

Asur: Welcome to Your Dark Side

Asur: Welcome to Your Dark Side, 2020 yılına damgasını vuran en iyi Hint dizileri arasında yer alan oldukça başarılı bir dizi. Suç ve gerilim türündeki dizinin yönetmenliğini ise Oni Sen yapmaktadır. Asur: Welcome to Your Dark Side günümüz Hindistan’ın geçmektedir ve her bölümde birbirinden farklı, kan donduran cinayet olayları anlatılmaktadır. Asur: Welcome to Your Dark Side izlerken Hindistan mitolojisine de tanık olacaksınız. Dizinin IMDb puanı 8,4 ve dizinin başrollerinde Arshad Warsi, Barun Sobti, Riddhi Dogra yer alıyor.

Hint Dizileri
Permanent Roommates

Permanent Roommates

2014-2016 yılları arasında yayın hayatını sürdüren Permanent Roommates dizisinin konusu üç yıl boyunca uzak mesafe ilişkisi yaşayan ancak sonradan işler farklı gelişip evlilik kararıyla burun buruna gelen bir çiftin hikayesini anlatıyor. İki sezondan oluşan Permanent Roommates izleyicileri bol bol güldürecek romantik komedi türünde bir Hint dizisidir. Permanent Roommates dizisinin başrollerini Sumeet Vyas, Nidhi Singh ve Deepak Kumar Mishra paylaşıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Biswapati Sarkar ve Sameer Saxena yer alıyor. Permanent Roommates dizisinin IMDb puanı 8,6. Kesinlikle izlenmeye değer!

Hint Dizileri
Flames

Flames

2018 yılından günümüze kadar devam eden Flames, romantizmin yoğun olduğu çok keyifli bir Hint dizisi. Flames dizisi izleyicileri hem kendi gençlik zamanlarına götürecek, hem de Rajat’ın hayatındaki olaylar ile bol kahkahaya sebep olacak. Ritvik Sahore, Tanya Maniktala, Sunakshi Grover gibi isimlerin başrolleri paylaştığı Flames dizisinin IMDb puanı ise 9,1.

Hint Dizileri
Yeh Meri Family

Yeh Meri Family

2018 yılında yayına giren Yeh Meri Family, komedi-dram türünde bir Hint dizisidir. Yönetmenliğini Sameer Saxena’nın yaptığı Yeh Meri Family dizisinin konusu ise 12 yaşındaki bir çocuk olan Rajasthan’ın yaşadıkları şehir olan Jaipur’daki hayatını anlatıyor. Yeh Meri Family hem 90’lar dönemini başarılı şekilde anlatışından, hem de günlük hayattaki kritik sıkıntılara değinişinden fazlasıyla övgü topladı. Yeh Meri Family şu an bir sezondan oluşuyor ve dizinin IMDb puanı ise 9,1.

Hint Dizileri
Sarabhai & Sarabhai

Sarabhai & Sarabhai

Sarabhai vs Sarabhai, komedi ve sitcom türündeki gelmiş geçmiş en iyi Hint dizisi olarak anılmaktadır. 2004 yılından 2017 yılına kadar yayınlanan ve her bölümün ortalama 30 dakika olduğu dizi Sarabhai vs Sarabhai’nin konusu orta sınıftan bir geline sahip olan ailenin yaşadıklarını anlatıyor. Yüksek sosyete ailenin ve orta sınıf gelinin bir arada yaşamasıyla ortaya çıkan sahneler uzun yıllar boyunca Hint halkının favori dizisi haline gelmesini sağladı. Sarabhai vs Sarabhai dizisinin yönetmenliğini Deven Bhojani ve Aatish Kapadia yapmaktadır. Satish Shah, Ratna Pathak Shah ve Sumeet Raghvan gibi isimler de uzun yıllar boyunca dizinin başrollerini paylaşmıştır. Sarabhai vs Sarabhai’nin IMDb puanı ise 8,8.

Hint Dizileri
Ramayan

Ramayan

Ramayan dizisi için Hint dizi tarihinin en değerli dizisi demek mümkün. 1987-1988 yılları arasında yayınlanan dizi o dönemde en yüksek izlenme rekorunu kırmıştı ve dünya sıralamasına girmişti. Ardından 2020 yılında Korona sebebiyle televizyonlarda yayınlanan dizi tekrardan yüksek izlenme rekorları kırdı. Ramayan dizisi Ramanand Sagar tarafından yazılıp, yönetilen eski bir Hint destanının uyarlaması Hint dizisidir. Ramayan dizisinde Arun Govil, Deepika Chikhalia ve Sunil Lahri başrol oyuncuları olarak yer almıştır. Bu değerli dizinin IMDb puanı ise 9,1

Hint Dizileri
Delhi Crime

Delhi Crime

Gerçek bir olayı anlatan Delhi Crime, Netflix’in orjinal Hint dizisidir. Delhi Crime dizisinin konusu 2012 yılında Delhi’de yaşanan toplu tecavüz olayını anlatıyor. Hem konusunun gerçek bir olaydan alınması, hem oyuncuların rollerini abartısız ve doğal şekilde yapması izleyicilere alışık olunmayan bir Hint dizisi sunuyor. Delhi Crime’ın yönetmen koltuğunda Richie Mehta oturuyor. Tek sezondan oluşan Delhi Crime, suçun çözülmesiyle beraber finale ulaşıyor. Delhi Crime’ın IMDb puanı 8,5.

Hint Dizileri
Inside Edge

Inside Edge

Inside Edge 2017 yılında yayınlanan spor-drama türündeki Hint dizisidir. Inside Edge dizisinin konusu kurgusal bir kriket takımı olan Mumbai Mavericks’i konu alıyor. Amazon Prime tarafından ilk defa Hintçe olarak yayınlanan dizi olma özelliğinin yanında Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Drama dizisi için aday gösterildi. Inside Edge dizisinin yönetmenliğini Karan Anshuman yapıyor ve Richa Chadha, Angad Bedi ve Tanuj Virwani oyuncular arasında yer alıyor. Inside Edge dizisinin IMDb puanı ise 8,0.

Hint Dizileri
Satyamev Jayate

Satyamev Jayate

Satyamev Jayate, 2012 yılından 2014 yılına kadar yayınlanmaya devam eden ünlü Hintli oyuncu Aamir Khan tarafından hayata geçirilen Hint talk show programıdır. Satyamev Jayate programının konusu Hindistan’da gerçekleşen cinayetlere, tacizlere, alkolizme, tecavüze dikkat çekmek, halkı bu konuda bilinçlendirmek ve halkı harekete geçirmektir. Hindistan’ın sevilen yüzün Aamir Khan’ın televizyon tarihindeki ilk girişimi olarak gösterilir. Satyamev Jayate programının IMDb puanı 8,6.

Hint Dizileri
Taarak Mehta Ka Ooltah Chashmah

Taarak Mehta Ka Ooltah Chashmah

2008 yılından 2020 yılına kadar yayınlanmaya devam eden Taarak Mehta Ka Ooltah Chashmah Hindistan’ın en uzun süreli olan sitcom programıdır. Uzun yıllar boyunca yönetmen koltuğundan Abhishek Sharma, Dheeraj Palshetkar, Harshad Joshi ve Malav Suresh Rajda yer almıştır. Programın oyuncu kadrosunda ise Dilip Joshi, Disha Vakani, Amit Bhatt gibi isimler bulunuyor. Taarak Mehta Ka Ooltah Chashmah, beraber yaşayan ve hemen hemen her şeyi beraber yapan Gokuldham grubundaki üyelerin günlük hayatını anlatmaktadır. Bu keyifli televizyon programının IMDb puanı ise 8,0.

Hint Dizileri
Mahabharat

Mahabharat

Mahabharat, 2013-2014 yılları arasında yayınlanan mitolojik temalı bir Hint dizisidir. Konusu Mahabharat destanından oluşmaktadır. Mahabharat tüm insanlığın, savaşın, mücadelenin anası olan bir tanrıçadır. Krallıkların entrika ve taht problemleriyle çalkalandığını seyirciye başarılı kostümler ve müzikler eşliğinde sunan Mahabharat’ın yönetmenliğini Siddharth Kumar Tewary yapmaktadır. Dizinin başrollerinde ise Saurabh Jain, Shaheer Sheikh ve Pooja Sharma yer almaktadır. Mahabharat dizisinin IMDb’den aldığı puan ise 8,8.

Hint Dizileri
Bose: Dead or Alive

Bose: Dead or Alive

Her bölümün ortalama 20 dakikadan oluştuğu ve gizem, tarih türündeki bir Hint dizisi olan Bose: Dead/Alive 2017 yılında yayınlanmaya başladı. Dizi çok kısa sürede Hindistan’ın sevilen ve merak edilen bir dizisi haline geldi. Bose: Dead/Alive dizisinin konusu ise 1845 yılında bir Japon uçağı şu an ki Tayvan bölgesine düşüyor. Bu kaza sonrasında bölgede bulunan Bose’un öldüğü düşünülüyor ve cenazesi için gerekli törenler yapılacakken ölmeme ihtimali olduğu haberi geliyor ve gizemli bir süreç başlıyor. Bose: Dead/Alive dizisinin yönetmenliğini Pulkit yapıyor. Dizinin başrollerinde Ekalavya Bhattacharya, Jyoti Kapur Das, Ekta Kapoor gibi önemli isimler yer alıyor. Dizinin IMDb puanı ise 8,8.

Hint Dizileri
Comedy Nights with Kapil

Comedy Nights with Kapil

Hindistan’ın en çok sevilen komedyeni olan Kapil Sharma’nın 2013-2016 yılları arasında yaptığı sitcom, talk show türündeki Hint programıdır. Comedy Nights with Kapil’in yayınlandığı dönemler Hindistan’ın en sevilen programı haline gelmiş ve program çeşitli ödüller almıştır. Comedy Nights with Kapil’de komedyen Kapil Sharma her bölümde çeşitli oyunculara yer vererek bol kahkahalı film tanıtımları yapmıştır. Comedy Nights with Kapil programının IMDb’den aldığı puan ise 8,0.

Hint Dizileri
Shaktimaan

Shaktimaan

1997-2005 yılları arasında yayınlanan Shaktimaan, eğlenceli ve aksiyon dolu bir süper kahraman temalı Hint dizisidir. Shaktimaan, doğanın beş elementini kullanarak süper güçlere ulaşır. Bu elementler; uzay, hava, su, toprak ve ateş. Süper güçlere sahip olan Shaktimaan her zaman çeşitli kötülerle mücadele ederken aynı zamanda kadınlarında hayran olduğu bir karakterdir. Shaktimaan aksiyon ve macera dizisinin yönetmenliğini Dinker Jani yapmaktadır ve Shaktimaan karakterini Mukesh Khanna oynadı. Shaktimaan Hint dizisinin IMDb puanı ise 8,1.

Hint Dizileri
The Kapil Sharma Show

The Kapil Sharma Show

Sony tarafından çekilen The Kapil Sharma Show Hint talk show gösterisidir. Kapil Sharma’nın sunduğu bu gösteri 2016 yılından beri devam etmektedir. 2021 Ocak ayında ara verilen çekimlere Şubat veya Mart gibi tekrar başlanacağı açıklandı. The Kapil Sharma Show’un komedyeni Kapil Sharma her bölümde çeşitli film ve dizilerin aktrisleriyle eğlenceli, komik sohbetler yapıyor. Programın IMDb puanı 7,9.

Hint Dizileri
Malgudi Days

Malgudi Days

1986 yılında yayına giren Malgudi Days aynı adlı hikaye koleksiyonundan esinlenilerek üretilen Hint dram dizisidir. 2006 yılında sadece 15 bölüm tekrardan yeni teknoloji ile çekilmiştir. Malgudi Days dizisinin konusu hayali bir kasaba olan Malgudi’de yaşayan insanların günlük hayatlarını konu alıyor. Geçim sıkıntıları, ilişki problemleri, toplumsal sıkıntılar gibi konular ekrana yansıtılıyor. Malgudi Days adlı Hint dizisinin yönetmenliğini Shankar Nag ve Kavitha Lankesh yapmaktadır. Malgudi Days’in başrollerinde ise Master Manjunath, Girish Karnad ve Vaishali Kasaravalli gibi isimler yer alıyor. Dizinin IMDb puanı 9,5.

Hint Dizileri
Bhabi Ji Ghar Par Hai

Bhabi Ji Ghar Par Hai

Bhabi Ji Ghar Par Hai, 2015 yılından beri çekilen Hint komedi dizisidir. Yönetmenliğinin Shashank Bali ve Rajan Waghdhare’nin yaptığı ve başrollerinde Saumya Tandon, Aasif Sheikh, Rohitash Gaud gibi isimlerin olduğu dizinin şu ana kadar 1400’ü aşmış bölümü bulunmaktadır. Her bölümün ortalama 22 dakika sürdüğü Bhabi Ji Ghar Par Hai dizisinin konusu iki komşunun komik olaylarla dolu hayatını anlatmaktadır. İki komşu sürekli olarak birbirilerinin eşlerini baştan çıkarmaya çalışır ancak her denemeleri gülünç ve başarısız olur. Bhabi Ji Ghar Par Hai dizisinin IMDb puanı 8,5.

Hint Dizileri
Fauji

Fauji

1988 yapımı Fauji, aksiyon-dram türünde bir Hint dizidir. Fauji’nin konusu asker okulundaki öğrencilerin hayatını, eğitim sonrası asker olarak işe başlamalarını anlatır. Fauji, Türkçe’ye çevrildiğinde de asker anlamına gelmektedir. Askerlerin hayatını anlatan Hint dizisi Fauji’nin yönetmenliğini Raj Kumar Kapoor yapmaktadır ve oyuncu kadrosunda Hint dizilerinin önemli isimlerinden Shah Rukh Khan, Rakesh Sharma, Vikram Chopra gibi isimler yer almaktadır. Fauji dizisinin IMDb puanı 8,2.

Hint Dizileri
Khichdi

Khichdi

Khichdi, Hint dizi sektörünün ilk Batı tarzını benimseyen Hint komedi dizisi olarak geçmektedir. 2002 yılında yayınlanmaya başlayan Khichdi komedi dizisinin konusu Gujarati ailesi -birden fazla çekirdek ailenin birleşmesiyle oluşmuş bir aile- dev bir konakta yaşamaktadırlar. Her gün başlarına birbirinden farklı olaylar gelir ve bu aile bu olayları seyircileri güldürecek biçimde saçma şekillerde çözmeye çalışır. Gujarati ailesinin çeşitli olaylarından ve iç çekişmelerinden oluşan Khichdi dizisinin yönetmenliğini Aatish Kapadia yapmaktadır ve başrollerinde ise Anang Desai, Rajeev Mehta ve Supriya Pathak yer almaktadır. Khichdi dizisinin IMDb puanı ise 8,6.

Hint Dizileri
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon

Türkiye’de yayınlanan ve büyük bir istekle takip edilen Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon, Türk kanallarında Bir Garip Aşk adıyla varlığını sürdürdü. Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon dizisinin konusu ise çok başarılı bir işadamı olan Arnav kendi işini sabote etmeye çalışan Khushi’nin hayatını bozmaya çalışır. Oysa ortada bir yanlış anlaşılma vardır. Üstelik bu karmaşık olayların içerisine aşk da dahil olunca işler daha da karışmaya başlar. Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon dizisinin yönetmenliğini Arshad Khan ve Lalit Mohan yapmaktadır ve başrollerinde Barun Sobti, Sanaya Irani, Akshay Dogra gibi isimler yer alıyor. Romantik-drama türündeki Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Hint dizisinin IMDb puanı ise 7,5.

Hint Dizileri
Yeh Un Dinon Ki Baat Hai

Yeh Un Dinon Ki Baat Hai

2017-2019 yılları arasında Sony Tv üzerinden yayınlanan ve romantik dönem dizisi olan Yeh Un Dinon Ki Baat Hai’i diğer Hint dizilerinden ayıran özelliği gerçek bir aşk hikayesinden esinlenilmiş olması. Yeh Un Dinon Ki Baat Hai dizisinin konusu henüz 17-18 yaşlarındaki kahramanların “ilk aşk”larıyla tanışması anlatılıyor. Bir yandan aile kaybı, günlük ve dönem sorunları yansıtılırken bir yandan da aşkın büyüsü ve heyecanı izleyiciye aktarılıyor. Randeep Rai, Ashi Singh, Ayesha Kaduskar gibi isimler dizinin başrollerinde yer alırken, yönetmenliğini ise Jaladh K Sharma yapıyor. Yeh Un Dinon Ki Baat Hai adlı romantik drama Hint dizisinin IMDb puanı ise 8,6.

Hint Dizileri
Diya Aur Baati Hum

Diya Aur Baati Hum

2011-2018 yılları arasında yayın hayatını sürdüren Diya Aur Baati Hum dizisi romantik-dram türündeki uzun soluklu bir Hint dizisidir. Diya Aur Baati Hum dizisinin konusu, Sandhya Kothari babasının da isteği üzerine bir kadın olarak subay olma hayalini taşımaktadır ve bu yönde eğitimler almaktadır. Ancak bir gün bir saldırı sırasında Sandhya tüm ailesini kaybeder. Hayallerinden vazgeçerek yurtdışına gitmeyi planlar. Ancak hayatının aşkı tüm planlarını değiştirecektir. Üstelik değişen şey sadece planları değil, kendi karakteri de olacaktır. Diya Aur Baati Hum dizisinin yönetmenliğini Sumeet Hukamchand Mittal yapmaktadır ve başrollerinde Deepika Singh, Anas Rashid, Kunal Khosla gibi isimler yer alıyor. Diya Aur Baati Hum dizisinin IMDb puanı ise 5,4.

Hint Dizileri
Yudh

Yudh

2014 yılında yayına giren Yudh dizisinin Türkçe çevirisi Savaş anlamına geliyor. Yudh dizisinin konusu büyük holdingler yöneten ve çok başarılı bir işadamı olan Yudhisthir Sikarwar bir gün Huntington bozukluğu adındaki bir nöropsikolojik rahatsızlığı olduğunu ve sayılı günleri olduğunu öğrenir. Yudh dizisinin yönetmenliğini Ribhu Dasgupta ve Dipti Kalwani yaparken başrollerinde ise Amitabh Bachchan, Zakir Hussain, Avinash Tiwary gibi isimler yer alıyor. Başarılı bir psikolojik gerilim türünde mini bir Hint dizisi olan Yudh’un IMDb puanı ise 8,5.

Hint Dizileri
The Test Case

The Test Case

2017-2018 yılları arasında yayınlanan The Test Case, Samar Khan tarafından yönetilen ve başrollerinde Nimrat Kaur, Akshay Oberoi, Atul Kulkarni gibi isimlerin yer aldığı aksiyon-dram türünde bir Hint dizisi. The Test Case dizisinin konusu ise Hint ordusuna katılacak olan bir kadın askerin test sürecini anlatıyor. Konu bakımından oldukça farklı olan The Test Case’in temel hikayesi bir Amerikan filminden esinleniliyor. The Test Case’in IMDb puanı 8,4.

Hint Dizileri
F.I.R.

F.I.R.

2006 yılından 2015 yılına kadar devam eden ve toplamda 1323 bölüme sahip olan başarılı dizi F.I.R. komedi türünde bir Hint dizisidir. F.I.R. dizisinin konusu ise bir karakolda geçer. Karakola her bölümde farklı olaylar gelir ve aslında bu olayların hiçbirinin polisle bir alakası yoktur. Bu olaylar boşanma, horlama gibi birbirinden ilginç ve komik konulardır. Ancak polisin bir ciddiyetle bu olayı çözmesi ise durumları daha da komik hale getirir. Bol kahkaha atacağınız bir Hint komedisi izlemek istiyorsanız bu dizi tam sizlik diyebilirsiniz. F.I.R. dizisinin başrollerinde Kavita Kaushik, Gopi Bhalla, Aamir Ali gibi isimler yer alıyor ve dizinin IMDb puanı ise 7,7.

Hint Dizileri
Stories by Rabindranath Tagore

Stories by Rabindranath Tagore

2015 yılında yayınlanan Stories by Rabindranath Tagore dizisi dram türünde bir Hint dizisidir. Çeşitli hikayelerden oluşan Stories by Rabindranath Tagore dizisinde her bölümde farklı bir hikaye seyircilere anlatılmaktadır. Zaman zaman seyirciyi hüzüne boğan sahnelerin yer aldığı Stories by Rabindranath Tagore dizisinin yönetmenliğini Anurag Basu yapmaktadır. Stories by Rabindranath Tagore dizisinde başrolleri Radhika Apte ve Shreya Narayan paylaşmaktadır. Stories by Rabindranath Tagore dizisinin IMDb puanı ise 8,8. Her bölümde farklı hikayelerle tanışmak isteyen, birbirinden bağımsız bölümlerden oluşan dizileri seven izleyiciler için Stories by Rabindranath Tagore dizisi kesinlikle tercih edilebilir.

Hint Dizileri
Bepannah

Bepannah

Aditya Hooda ve Zoya Siddiqui adlı birbirinden farklı, iki ayrı dünyanın insanı olan karakterlerin acı bir gerçeği öğrenmeleri ile hayat onları bir araya getirir. Aditya ve Zoya’nın eşleri birbirileriyle onları aldatıyordur ve bu ikili bunu ancak eşleri öldüğünde öğrenir. Bepannah dizisi hem hayatın tesadüflerini hem de gizemlerle dolu olduğunu anlatan romantik, gizem türünde bir Hint dizisidir. 2018 yılında yayınlanan Bepannah dizisi bir sezondan oluşmaktadır ve bölümler ortalama 22 dakika uzunluğundadır. Bepannah dizisinin yönetmen koltuğunda Aniruddha ve Rajderkar yer alıyor. Bepannah dizisinin IMDb puanı ise 7,8. Gizem ve aşk dolu bir Hint dizisi izlemek istiyorsanız Bepannah güzel bir tercih olabilir.

Hint Dizileri
P.O.W. Bandi Yuddh Ke

P.O.W. Bandi Yuddh Ke

P.O.W. Bandi Yuddh Ke, iki savaş esirinin kurtulup normal hayata adapte olmasını anlatan, siyasi gerilim türünde bir Hint dizisidir. P.O.W. Bandi Yuddh Ke dizisinin konusu iki asker esirlikten kurtulup ailelerinin yanlarına geri dönerler. Ancak ikisinin de esirlik döneminden sakladıkları bir sır vardır. Bir devlet ajanı ise bu iki askerin sakladığı sırrın peşindedir. Askerler normal yaşamaya çalışırken ajanın hayatlarına girmesiyle işler sarpa sarmaya başlar. P.O.W. Bandi Yuddh Ke dizisinin yönetmenliğini Nikkhil Advani ve Gideon Raff yapmaktadır ve dizinin IMDb puanı ise 8,9.

Hint Dizileri
Kuch Rang Pyar Ke Aise Bhi

Kuch Rang Pyar Ke Aise Bhi

2016 ve 2017 yıllarında Sony Tv’de yayına giren Kuch Rang Pyar Ke Aise Bhi romantik-dram türünde bir Hint dizisidir. Kuch Rang Pyar Ke Aise Bhi’de Dev ve Sonakshi adlı iki karakterin aşk hayatı anlatılırken, aile problemleri ve diğer karakterlerin çifti ayırma çabaları da aktarılır. Akhilesh S. Bhagat, Prateek Shah, Noel Smith ve Jagrut Mehta gibi isimler ise yönetmen koltuğunu paylaşmıştır. Kuch Rang Pyar Ke Aise Bhi dizisi toplam iki sezondan oluşmakta ve her bölüm ortalama 22 dakika uzunluğundadır. Kuch Rang Pyar Ke Aise Bhi dizisinin IMDb puanı ise 8,7.

Hint Dizileri
Devon Ke Dev… Mahadev

Devon Ke Dev… Mahadev

Devon Ke Dev… Mahadev, 2011 yılında yayın hayatına başlayan ve 2014 yılında final bölümünü yayınlayarak sona eren ana temasını Hint mitolojisinden alan bir Hint dizisidir. Devon Ke Dev… Mahadev’in yönetmen koltuğunda ise birden çok başarılı yönetmen yer almıştır. Bunlar; Nikhil Sinha, Ismail Umarr Khan, Manish Singh, Govind Agrawal ve Satish Bhargav’dır. Devon Ke Dev…Mahadev dizisinde Hint mitolojisinden Lord Shiva ve Tanrıça Shakti’nin beraberlikleri ve zorunda ayrılıkları izleyicilere aktarılırken bu iki mitolojik karakterin arasında yaşananların dünyayı nasıl etkilediği gösterilmektedir. Devon Ke Dev…Mahadev dizisinin IMDb puanı ise 9,1.

Hint Dizileri
Crime Patrol

Crime Patrol

2003 yılında yayınlanmaya başlayan Crime Patrol, günümüzde de hala sevilerek izlenen bir Hint dizisidir. Crime Patrol, polisiye-suç türünde bir dizidir ve çok kısa sürede popüler hale gelen dizinin yönetmenliğini Subramanian S. Iyer yapmaktadır. Crime Patrol, Hindistan’da gerçekleşen suç olaylarını izleyicilere aktarır. Ancak diğer Hint dizilerinden farklı olarak suç işleyeni ve nedenini başarılı bir kurguyla anlatmaktadır. Nitekim Crime Patrol dizisinin bu kadar uzun soluklu olmasının sebebi dizinin başarılı kurgusunda saklıdır. Crime Patrol dizisinin IMDb puanı ise 9,0.

Hint Dizileri
Hatim

Hatim

Hatim, 2003-2004 yılları arasında yayınlanmış, fantastik bir Hint dizisidir. Hatim bir sezonluk fantastik bir dizi olmasına rağmen toplam 47 bölüm ve her bölüm 45 dakikadan oluşmaktadır. Hintçe dilinde olan Hatim dizisi Orta Çağ döneminde geçmektedir. Jaffar imparatorunun bir oğlu olur ancak bu oğul saraydaki bir büyücü tarafından lanetlenmiştir, oğul şeytanın hizmetkarıdır. Bunu öğrenen imparator oğlunun öldürülmesinin dünya için en iyi şey olacağına karar verir. Ancak ilerleyen zamanlarda bu çocuğun Hatim ile arkadaşlığı ve yaşam mücadeleleri bu kararın gerçekleşmesini engelleyecektir.

“Hint Dizileri : En İyi 40 Dizi Önerisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler