Gerilim Dizileri : En İyi 20 Dizi Önerisi

En iyi gerilim dizileri hangileridir? Gerilim olmazsa dizi izlediğini fark etmeyenlerden misiniz? Her sahnede daha da gerileceğiniz, final bölümlerinde ise şaşkınlıktan ağzınızın açık kalacağı birbirinden başarılı gerilim dizilerini sizler için derledik.

Gerilim Dizileri
Gerilim Dizileri

Gerilim Dizileri

Gerilim dizleri, barındırdığım gizem, korku ve aksiyon öğelerinden dolayı günümüzde saf korku filmlerinden daha çok izlenilmekte. Aşırı kan ve şiddet şiddet öğeleri kullanmadan izleyiciyi korkutmayı başaran gerilim dizileri oldukça yüksek izleyici potansiyeline sahip.

The Walking Dead

The Walking Dead

The Walking Dead, yıllardır en başarılı gerilim dizilerinin başında geliyor. 2010 yılında yayınlanmaya başlayan The Walking Dead, komadan uyanan Şerif Rick’in dünyanın harap durumunu görmesiyle başlar. Alanındaki en başarılı zombi dizisi olan The Walking Dead dizisinin başrollerinde ise Andrew Lincoln, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan ve Danai Gurira yer alıyor.

Line of Duty

Line of Duty

2012 yılında yayınlanmaya başlayan Line of Duty, başarılı bir suç gizem dizisi. Her bölümde kafanızın daha da karışacağı Line of Duty, polisin yolsuzlukla mücadele birimi olan AC-12’in gizemli soruşturmalarını anlatıyor. Line of Duty dizisinin başrollerinde ise Adrian Dunbar, Martin Compston ve Vicky McClure yer alırken, yaratıcı kadronun başında Jed Mercurio yer alıyor.

The Blacklist

The Blacklist

2013 yılında yayınlanmaya başlayan The Blacklist, kuşkusuz en başarılı gizem, gerilim dizileri arasında yer alıyor. The Blacklist, yeni başlayan bir FBI ajanı olan Elizabeth Keen’in yıllardır yakalanmayan bir suçlunun teslim olup sadece Elizabeth ile konuşacağını söylemesiyle hayatının altüst oluşunu anlatıyor. The Blacklist dizisinin başrollerinde James Spader, Megan Boone ve Diego Klattenhoff yer alıyor.

Breaking Bad

Breaking Bad

2008-2013 yılları arasında yayınlanan Breaking Bad, kısa bir sürede devasa bir hayran kitlesine sahip oldu. Dizi, bir kimya öğretmeni olan Walter’ın tedavi edilemeyen türden bir kanser hastası olduğunu öğrenmesiyle başlar. Ailesinin ileride hayatını iyi geçindirmesini isteyen Walter’ın bildiği tek şey ise kimyadır. Kısa bir süre sonra uyuşturucu dünyasının önemli bir yüzü haline gelir. Breaking Bad dizisinin efsanevi oyuncu kadrosunda ise Bryan Cranston, Aaron Paul ve Anna Gunn yer alıyor.

Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021 yılında yayınlanan Behind Her Eyes, gerilim dolu sahneleriyle başarılı bir mini dizi. Toplam 6 bölümden oluşan Behind Her Eyes, bir oğlu olan ve bekar bir anne olan Louise’in yarı zamanlı olarak çalışmaya başladığı psikiyatri kliniğinde patronuyla olan ilişkisini ve eşiyle olan arkadaşlığını anlatıyor. Behind Her Eyes dizisinin başrollerinde ise Simona Brown, Eve Hewson ve Tom Bateman yer alıyor.

The Stand

The Stand

2020-2021 yılları arasında yayınlanan bir mini dizi olan The Stand, Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlamadır. The Stand, insan tarafından oluşturulan bir virüsün tüm dünya nüfusunu yok etmesini anlatırken en son sadece iki insan kalır. Bu insanlar aynı İncil’deki gibi iyi ve kötü olarak ayrılırlar. The Stand dizisinin başrollerinde Whoopi Goldberg, Alexander Skarsgård ve James Marsden yer alıyor.

Bates Motel

Bates Motel

2013-2017 yılları arasında yayınlanan Bates Motel, izleyicilere korku ve gerilim dolu dakikalar yaşatacak. Psycho filminin kahramanı Norman Bates’in hayatını, anne-çocuk ilişkisini anlatan Bates Motel, Norman Bates’in neden öyle olduğunu açıklar nitelikte. Bates Motel dizisini izlerken heyecandan tırnaklarınızı kemirmeye başlayabilirsiniz. Dizinin başrollerinde ise Vera Farmiga, Freddie Highmore ve Max Thieriot yer alıyor.

Supernatural

Supernatural

Elbette Supernatural olmadan en iyi gerilim dizileri listesi olamazdı. Yılların eskitemediği, halen oldukça geniş bir izleyici kitlesine sahip olan ve 2005 yılında yayınlanmaya başlayan Supernatural, iki kardeşin avcı olan babalarını aramalarıyla başlıyor. Babalarını aradıkları süreçte kendilerinin de doğuştan avcı olduğunu fark eden kardeşleri iblisler ve canavarlarla dolu maceralar bekliyor. Supernatural dizisinin başrollerinde ise Jared Padalecki, Jensen Ackles ve Jim Beaver yer alıyor. Tavsiye edebileceğimiz en iyi gerilim dizileri arasında.

American Horror Story

American Horror Story

En iyi gerilim dizileri listemize 2011 yılında yayınlanmaya başlayan American Horror Story ile devam ediyoruz. Her sezon farklı bir konuyu anlatan American Horror Story adeta bir korku filmi tadında ilerliyor. Her sezonda farklı mekan ve karakterlerle tanışacağınız American Horror Story’i geceleri izlememenizi tavsiye ederiz. American Horror Story dizisinin oyuncu kadrosunda ise Lady Gaga, Kathy Bates, Angela Bassett, Evan Peters ve Sarah Paulson yer alıyor.

Stranger Things

Stranger Things

2016 yılında yayınlanmaya başlayan Stranger Things, kısa sürede Netflix’in en sevilen yapımlarından birisi haline geldi. Her yaş grubundan izleyicinin sevdiği Stranger Things, sıradan bir kasabada yaşayan üç arkadaşın başına gelenleri anlatıyor. Aralarından birisinin kaybolmasıyla başlayan olaylar ile bu kayıp vakasının hiç de sıradan olmadığını kanıtlıyor. Üstelik yaşadıkları kasabanın da sıradan bir kasaba olmadığı küçük çocuklar tarafından keşfediliyor. Stranger Things dizisinin oyuncu kadrosunda ise Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder ve David Harbour yer alıyor. Son dönemlerin en iyi gerilim dizileri arasında listebaşı bir yapım.

Black Mirror

Black Mirror

Sarsıcı bölümleriyle tüm dünyayı etkisi altına alan, izleyicilere hiç de imkansız olmayan gerçekleri gösteren başarılı bir yapım ile listemize devam ediyoruz. Black Mirror, insanlığın sürekli teknolojideki gelişimini ve karanlık iç dünyasını harmanlayan bölümlere sahip bir antoloji. Her bölümün birbirinden bağımsız olması ve her bölümün ayrı ayrı çarpıcı etkilere sahip olması Black Mirror’ı vazgeçilmez kılıyor. Eğer henüz Black Mirror’ı izlemediyseniz çok şey kaybetmiş olabilirsiniz.

The Sinner

The Sinner

Hem polisiye hem gizem hem de gerilim türünün harika bir birleşimi olan The Sinner, sıradan bir insanın nasıl cinayet işleyebileceğini anlatıyor. Farkında olmadan cinayet işleyen bir kadını sorguya çeken dedektif her bölümde kadının geçmişte yaşadığı olaylara iniyor. The Sinner dizisinin oyuncu kadrosunda ise Bill Pullman, Dohn Norwood, Adam LeFevre ve Jessica Biel yer alıyor.

Snowpiercer

Snowpiercer

2020 yılında yayınlanmaya başlayan Snowpiercer, gerilimi tüm vücudunuzda hissedeceğiniz başarılı bir bilim kurgu dizisi. Snowpiercer, dünyanın topraklarının buzla kaplandığı bir gelecekte geçiyor. Bu gelecekteki güç savaşlarını, adaletsizlikleri ve hayatta kalma politikalarını gözler önüne seriyor. Snowpiercer dizisinin oyuncu kadrosunda ise Daveed Diggs, Iddo Goldberg ve Mickey Sumner yer alıyor.

Şahsiyet

Şahsiyet

En iyi Türk yapımı gerilim dizisi elbette Şahsiyet. 2018 yılında yayınlanan Şahsiyet, yayınlandığı andan itibaren çok sevildi. Başarılı dizinin konusu kadar yaratıcı ekibi de oldukça harika. Dizinin başrollerinde Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu ve Hüseyin Avni Danyal yer alıyorken yaratıcı kadrosunda ise Onur Saylak ve Hakan Günday yer aldı.

True Detective

True Detective

True Detective izlemeye başladıysanız karanlık bir dünyaya hoşgeldiniz diyebiliriz. True Detective, uzun yıllardır yakalanmayan bir seri katilin davasını üstlenen iki dedektifin hayatını anlatıyor. İki dedektifte takıntı yapacak derecede bu katile kafayı takmışlardır ve bu durum artık hayatlarını etkiliyordur. True Detective dizisinin başrollerinde ise Vince Vaughn, Colin Farrell ve Rachel McAdams yer alıyor.

Dark

Dark

Elbette en sevilen gerilim, bilim kurgu dizilerinden birisi ile listemize devam ediyoruz ve bu dizi Dark oluyor. İzlerken sürekli kafanızın karışacağı, karakterlerin geçmişleriyle gelecekleri hakkında tahminlerde bulunacağınız ve zaman çizgisinde gidip geleceğiniz harika bir konuya sahip. 2017 yılında yayınlanan Dark dizisi Almanya’nın bir kasabasında geçiyor ve dizinin Almanca oluşu da oldukça keyifli bir dizi deneyimi yaşatıyor. Dizinin başrollerinde ise Louis Hofmann, Karoline Eichhorn ve Lisa Vicari yer alıyor. Dünyanın her ülkesinden hayran kitlesi olan mükemmel bir gerilim dizisi.

Hannibal

Hannibal

En iyi gerilim dizileri listemize yine çok sevilen bir dizi ile devam ediyoruz. 2013-2015 yılları arasında yayınlanan Hannibal, zarif ve başarılı bir seri katil olan Hannibal Lecter’ı ve peşine takışlan dedektifleri anlatıyor. Hannibal dizisinin başrollerinde Hugh Dancy, Mads Mikkelsen ve Caroline Dhavernas yer alıyor. Yaratıcı kadrosunun başında ise Bryan Fuller bulunuyor.

Dexter

Dexter

Bol kanlı sahnelere sahip suç gerilim dizisi Dexter ile devam ediyoruz. 2006 yılında yayınlanan Dexter, oldukça keyifli bir konuya sahip olsa da kan görmeye dayanamayanlar için keyifsiz bir dizi olabilir. Günlük hayatında kan analisti olan geceleri ise seri katilleri avlayan bir avcı olan Dexter’ın hayatını anlatan dizinin başrollerinde ise Michael C. Hall, Jennifer Carpenter ve David Zayas yer alıyor. İzlerken hem Dexter’ı sevecek hem de biraz ürpereceksiniz.

Ozark

Ozark

2017 yılında yayınlanmaya başlayan Ozark, bir finans danışmanını ve ailesinin hayatını anlatıyor. Başarılı bir finans danışmanı olarak yaşam sürerken bir yandan da bir uyuşturu kartelinin paralarını aklayan Martin, bu işi yaptığı için zaman zaman sıkıntılar yaşayacaktır. Ozark dizisinin oyuncu kadrosunda ise Jason Bateman, Laura Linney ve Sofia Hublitz yer alıyor.

Sharp Objects

Sharp Objects

2018 yılında yayınlanan ve başarılı oyuncularıyla izleyicilerin kalbini çelen Sharp Objects ile en iyi gerilim dizileri listemizi sonlandırıyoruz. Bir muhabirin hayatını anlatan Sharp Objects, muhabirin bir olayı haber yapmak için eski yaşadığı yere geri dönmesini anlatıyor. Ancak muhabirimizi oradan bekleyen ilginç sürprizler vardır. Sharp Objects izlerken başrollerde size Amy Adams, Patricia Clarkson ve Chris Messina eşlik edecek. Sharp Objects, bir mini dizi olup 8 bölümden oluşuyor. Tek seferde izleyebileceğiniz keyifli bir dizi.

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - valleyvascularsurgeons.com - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
deneme bonusu veren bahis siteleri
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler