Eski Türk Dizileri

Türk dizilerine ilham kaynağı olmuş İstanbul, bir çok diziye ve filme ev sahipliği yapıyor. İstanbul’un 1990-2000’li yıllardaki halini özleyenlerin, çocukluğuna dönüp İstanbul’un o zamanki halini izlemek isteyenlerin çok seveceği bu listeyi sizin için derledik.

Eski İstanbul'u Konu Alan Diziler
Eski İstanbul’u Konu Alan Diziler

Perihan Abla(TRT-1986)

Türk dizi sektörünü ateşleyen dizi olarak bilinir. 2 sezon sürmüştür. Yayın hayatına TRT1’de başlamıştır ve iki kardeşine bakmak zorunda olan Perihan ablayı konu alır.

Eski ve Güzel Diziler
Eski ve Güzel Diziler

Şaşıfelek Çıkmazı(TRT-1996)

1996-1998 yılları arasında yayınlanmıştır ve yayınlandığı dönemde çok ilgi görmemiştir. Ancak tekrar bölümleriyle kitlesini çok büyültmüştür. Dizide güçlü kadın figürleri öne çıkmıştır.2001’de tekrar çekilmeye başlandığında yönetmenlik koltuğu Çağan Irmak’a geçmiştir.Dizi Üsküdar’da çekilmiştir.

Yeditepe İstanbul
Yeditepe İstanbul

Yeditepe İstanbul(TRT-2001)

Zuhal Olcay,Uğur Polat, Özgü Namal’ın oyunculuğunu yaptığı dizi 2001-2002 yılları arası geçmiştir. Dizi, eşi intihar ettikten sonra servetini kaybeden Olcay’ın  kenar mahallede bir konağa taşınması ile yaşadığı şeyleri konu edinir.Dizinin hayran kitlesi de oldukça fazladır.

Sultan Makamı

Sultan Makamı(KANALD-2003)

Yeditepe İstanbul dizisi sevenlerin özlem giderdiği dizidir diyebiliriz.Aynı kalemden çıkmadır ikisi. Tuba Büyüküstün’ün de ilk rolünü oynadığı dizidir.Dizinin mekanı Balat’tır. Yazlık sineması yöneten Sultan ve aşkı Asiye’nin hikayesi ve sokaktaki diğerlerinin hayatlarını konu eder.

Gülbeyaz
Gülbeyaz

Gülbeyaz(KANALD-2002)

Dizi aslında Karadeniz hikayesidir ama ilk bölüm ve final bölümü dışında İstanbul Beykoz’da çekilmiştir.İki düşman aileyi konu edinir. İki düşman ailenin çocukları Gülbeyaz ve Kadir’in aşkını anlatır.

Yorum yapın

casino siteleri - superbetin - 1xbet