Anime Diziler : En İyi 20 Dizi Önerisi

En iyi anime diziler.. İddia ediyoruz! Gelmiş geçmiş en güzel Anime Dizi Önerileri tavsiyelerimizden derlediğimiz bu yazımız, sizden de fazlasıyla beğenisini alacak… Haydi, buyurun da beraberce bakalım… Japon çizgi romanlar için kullanılan manga sözcüğünün ilk kullanımı 1770’li yıllara fayanmaktadır.

Anime Dizi

Bu mangalardan oluşturulan çizgi diziler ise anime olarak adlandırılmaktadır. Dünya çapında son yıllarda oldukça hızlı bir yükselişe geçen anime diziler her geçen gün daha da iyi yapımlarla seyircilerle buluşuyor.

Anime Diziler / Nezha : Tanrının Dönüşü

Nezha : Tanrının Dönüşü

En iyi anime fimler listesinde yer alan Nezha : Tanrının Dönüşü mutlaka izlemeniz gereken bir film. 2021 yapımı olan filmde Donghai şehrinde yaşayan, başına buyruk bir genç olan Li Yunxiang’ın maceralarını izleyeceğiz. Çin mitolojisine efanevi bir şekilde değinen Nezha, son dönemlerin en popüler anime filmlerinden birisi. Donghai şehri insanları susuzluk ve sefalet içerisinde yaşamaktadır. Doğu Denizinin Ejderha Kralı olan De Clan’ın lideri tüm temiz suları hain bir plan için çalmaktadır. Kahramanımız Li Yunxiang, Nezha’nın reankarnasyonudur. Gerçek güçlerini keşfetmeli, ailesini ve halkını koruyabilmek için Ejderha Kralı’na meydan okumalıdır.

Code Geass
Anime Diziler / Code Geass

Code Geass

İşte karşınızda sadece anime bir dizi değil, aynı zamanda video oyunları çekilen ve kitapları yazılan 2006 yılı yapımı: Code Geass. Dizi, bizlere Britanya ve Japonya arasındaki savaşı anlatmaktadır. Britanya İmparatoru Japonya’ya savaş açmaya karar verir. Savaşın başlamasıyla beraber artık her şey çok değişmiştir. Öyle ki; Britanya, Japonya’dan Alan11, Japonlardan ise 11’ler diye bahsetmektedir. Savaştan 7 yıl sonrasında gördüğümüz Lelouch,  kendi halinde liseye giden bir öğrencidir. Lelouch, bir gün bir kaç terörist ile karşı karşıya gelir. Teröristler ile dolu kamyon, askerlerden kaçarken kaza yapar ve Lelouch ne olduğunu anlamak için kamyona yanaşır. Kamyonun hareket etmesiyle beraber Lelouch, kamyonun içine düşer. Evet! Küçük kahramanımız Lelouch’de, artık teröristlerle aynı kamyonun içerisindedir. Çok geçmeden, Lelouch  kamyonun içerisinde yakalanır. Lelouch ‘u yakalayan ise; onun ilkokul arkadaşı Suzaku’dur. Tüm bunlar olurken, kamyonun gizli bölmesinden esrarengiz bir kız çıkar. Üzerine ateş açılan Lelouch’u korumak için Suzaku ve esrarengiz kız vurulurlar. Fakat kamyondan çıkan esrarengiz kız, ölmeden önce küçük kahramanımıza özel bir güç verir ve kahramanımızın hayatını sonuna kadar değiştirir…

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu
Anime Diziler / Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

Şimdiyse karşımızda, itina ile çizilmiş bir anime dizi olan Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu. Kahramanımız Yotaro, hapisten yeni çıkmıştır ve artık hayatını tamamen değiştirmek istemektedir. Hapishanedeyken rakugo sanatı ile tanışan kahramanımız Yotaro’ya, dışarı çıktıktan sonra bu konuda eğitim almak ister. Bu eğitimlerle beraber ise, geçmiş ile arasındaki tüm perde adeta kalkmaya başlar. Dizi boyunca, bir yandan rakugo sanatını görüp fikir sahibi olurken, diğer taraftan ise Yotaro’nun geçmişine tanıklık ediyoruz. Kahramanımızın hocası Sukeroku’nun verdiği bu eğitim ve Yotaro ile aralarında gelişen bu dostluk eminiz ki sizleri de derinden etkileyecek…Gelin, şimdi Anime Dizi Önerileri listemizin bir diğer dizisine geçelim:

Steins: Gate
Anime Diziler / Steins: Gate

Steins: Gate

Steins: Gate, 2009 yılında bir oyun olarak tasarlanmıştır.  2011 yılında ise, animeye uyarlanmıştır. Konu, genel itibariyle kurgudur ancak animenin içindeki “Cern” gerçek bir kuruluştur. Cern; İsviçre ve Fransa arasında çok büyük  ve içinde zaman yolculuğu çalışmaları da yapılan bir laboratuvardır. Şimdi gelelim anime dizimisin konusuna; Okabe Rintarou, sevgilisi Mayuri Shiina ile beraber bir konferansa katılır ve burada zaman yolculuğu ile ilgili çalışmalar yapan genç bir akademisye olan Makise Kurisu ile tanışırlar. Konferans bittikten sonra herkes dağılırken bir çığlık duyulur ve kahramanımız o tarafa doğru koşar. Okabe, genç akademisyen Makise Kurisu’yu yerde kanlar içerisinde yatarken görür. Hızlıca binadan dışarı çıkan Okabe, yakın bir arkadaşına haber vermek için telefonuna sarılır.  Fakat dışarı çıktığında gördükleri ile adeta  donakalır. Kalabalık bir sokağa çıkması gerekirken, sokakta sadece kendisi olan kahramanımız, çıktığı binaya ise; bir uydu aracının çarptığını fark eder. İşte herşey bundan sonra başlar. Okabe, eve döndüğünde katıldığı konferansın aslında iptal olduğunu, öldüğünü düşündüğü akademisyenin de aslında hayatta olduğunu fark eder. Kahramanımız artık durumu anlamıştır. O, zamanda yolculuk etmektedir. Anime dizileri kategorimizde ki en iddialı yapımlarından olan Steins: Gate, siz anime severleri  kendine hayran bırakacak diyebiliriz. 

Psycho-Pass
Anime Diziler / Psycho-Pass

Psycho-Pass

Şimdi de sıra; Anime Dizi Önerileri listemizin en iddialı dizilerinden gelecekte geçen bir anime tavsiyesi olan: Psycho-Pass’da. Dizi de “Psycho-Pass” adında bilgisayar merkezli cihazların, insanların suç işleme olasılığını ölçmesi anlatılmaktadır. Ayrıca dizide ki  “Dominators” adındaki silahlar ise; bu cihazlara bağlıdır ve suç işleme olasılığı yüksek kişilere ateş etmektedir. Silahlar, potansiyel suçlular dışında  kimseye ateş etmemektedir. Ateş ettiğinde ise, iki farklı mod vardır. Ya felç edecek, ya da tamamen öldürecek… Bakalım kahramanımız Akane Tsunemori, makinelerle kolayca işbirliği yapabilecek mi? 

Ergo Proxy
Anime Diziler / Ergo Proxy

Ergo Proxy

Ergo Proxy, dünyada meydana gelen birçok ekolojik değişimden sonra, insanların inşa ettiği Romdeau Adında ütopik bir şehirde geçmektedir. Romdeau’da, katı kurallar uygulanmaktadır ve bu kurallar sayesinde şehirde barış hakimdir. Şehir, tamamen tüketime dayalı bir yapı ile kurulmuştur ve auto-rave adındaki robotlar da insanlara hizmet etmektedir. Bir gün, aynı zamanda güvenliği de sağlama yardım eden bu robotlara bir virüs bulaşır. Cogito virüsüne yakalanan robotlar, artık cinayet işlemektedirler. Robotlardaki bu tehlikeli değişim, Romdeau‘nun barışçıl yapısını tümüyle bozmuştur. Ütopyayı eski haline getirmek için Real Mayer ve android ortağı Iggy görevlendirilir. İki kahramanımızın ise, Romdeau hakkında öğrenecekleri çok şey vardır…

Monster
Anime Diziler / Monster

Monster (2004-10)

Kenzou Tenma, 80’li yıllarda Amerika’da yaşamaktadır ve çok başarılı bir beyin cerrahıdır. Bir gün, hastaneye Türk bir hasta gelir. Hastane prosedürü dolayısıyla muayenesi geciken hasta orada ölür. Ardından, hastaneye ikiz çocuklar gelir ve biri ameliyata alınır. Fakat bu gelişen olaylar, gitgide esrarengiz bir hal almaktadır… Anime Dizi Tavsiyeleri listemizde şimdi sıra: Tokya Ghoul’de…

Tokyo Ghoul
Anime Diziler / Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

Üniversite öğrencisi baş kahramanımız Ken Kaneki, Rize Kamishiro’dan çok hoşlanmaktadır ve birgün hoşlandığı kız tarafından saldırıya uğrar. Çünkü, Rize Kamishiro bir Ghoul’dur. Ghoullar, insanların arasına karışan, onlar gibi davranan, fakat çok açıklıklarında gözleri kırmızıya dönüşüp insanları ya da birbirlerini yiyebilen etobur canavarlardır.  Ken Kanek, şans eseri Rize Kamishiro’un elinden kurtulmayı başarır; ancak hayatta kalması için ona,   Rize Kamishiro’un organları nakledilmiştir.  Ne yazık ki kahramanımız artık yarı Ghoul’dır.  Bakalım  Ken Kaneki’i yeni hayatında  neler bekliyor….  Gelin şimdi biz, anime diziler tavsiyelerimizden  Dragon Ball Z’ye geçelim…

Anime Diziler / Dragon Ball Z

Dragon Ball Z

Anime Diziler Tavsiyeleri listemisin bir diğer dizisi olan Dragon Ball Z’de, dedesini kaybeden 12 yaşındaki Son Goku, dedesinden kendisine kalan 7 ejder topundan biri olan, 4 yıldızlı özel top ile yaşamaktadır. Dileğini gerçekleştirmek isteyen herkes, 7 Ejder topunun peşindedir. Son Goku’da, bu amaçla yola çıkmıştır. Onun dileği ise; kendisini çok seven, yakışıklı bir sevgili bulabilmektir. Kahramnımızla yolu kesişen Son Goku, onu da diğer topları aramaya razı edebilecek midir?

Anime Diziler / Sailor Moon

Sailor Moon

14 yaşındaki minik kahramanımız Usagi Tsukino, bir gün okula giderken diğer çocukların minik bir kediyi rahatsız ettiğini fark eder.  Kediyi diğer çocukların elinden kurtaran Luna,  kedinin başındaki yara bandını çıkarır ve kedinin başında bir ay simgesi görür. İşte, her şey tam da bu anda başlar. Kedi, minik kahramanımıza dünyayı kurtarmanın onun kaderinde olduğunu söyler ve ondan Sailor Moon dönüşmesini ister. Artık, Yıldız Savaşçısı olan minik kahramanımız Luna için ise,  hayat tamamen değişmiştir…. 

Death Note
Cowboy BebopAnime Diziler / Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

2021 yılında artık gezegenler arası seyahat etmek mümkündür. Fakat, bu sistemde bir arıza vardır ve uzun zaman göz ardı edilmiştir.  Her şeyin çok sıradan olduğu bir gün, sistemin arızalı kısmında büyük bir patlama yaşanır ve aydan kopan parçalar dünyaya çarpar. Dünya üzerindeki bütün insanlar ise, yer altına sığınırlar… Anime diziler tavsiyelerimizden olan Cowboy Bebop, bu olaydan 50 yıl sonrasını konu almaktadır. Bakalım 2071 de kahramanlarımızı neler beklemektedir? En iyi filmlerin bir dizide toplandığını düşünün, işte Cowboy Bebop böyle bir anime. En azından severleri böyle düşünüyor. En iyi aksiyon animelerinden biri olarak kabul edilen Cowboy Bebop, galaksilerarası kelle avcılarının yaşadığı maceraları anlatıyor.

Death Note
Anime Diziler / Death Note

Death Note

Tüm zamanların en iyi animesi olan Death Note’da ana karakterimiz tipik bir iyi adam değil. Onun yerine ahlak kurallarımızı sorgulamamıza neden olan bir karakter var karşımızda: 17 yaşındaki lise öğrencisi Light Yagami. Bir ölüm meleğinin düşürdüğü ölüm defterini bulan Light, bu defter sayesinde adını ve görünüşünü bildiği kişileri öldürebileceğini öğrenir. Peki defteri kullanacak mıdır?

Mirai Nikki
Anime Diziler / Mirai Nikki

Mirai Nikki

Asosyal bir genç olan Yuki, hayali arkadaşları olan ve tüm gününü telefonuna yazarak günlük tutan bir öğrencidir. Günlük tuttuğu telefonu zamanla geleceği öngören mesajlarla dolmaya başlar. Telefonun öngördüğü şeyler olmaya başladıkça, hikâye ilginçleşmeye başlar. Yuki, mesajları hayali arkadaşı zannettiği zaman tanrısı olduğunu öğrenir. Bir zaman sonra Yuki, kendini 11 kişiyle birlikte bir hayatta kalma yarışında bulur. Sağ kurtulan kişi, yeni zaman tanrısı olacaktır.

Pokemon
Anime Diziler / Pokemon

Pokemon

Çocukluğumuzu hatırlatan bir anı… Pokemon, Ash Ketchum ve ortağı Pikaçu’nun maceralarını anlatan bir anime. Oyunu ile farklı konuları işleyen anime, bize Ash’ın Pokemon Ustası olma yolculuğuna eşlik etme imkanı sunuyor. Anime sevmeyenlerin bile aşina olduğu Pokemon, en iyi anime olmasa da en meşhur anime olduğu kesin.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Anime Diziler / Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Yetişkinler için en iyi animelerden biri olan Fullmetal Alchemist: Brotherhood, ölen annelerini simya ile geri getirmeye çalışırken bazı vücut parçalarını kaybeden iki küçük kardeşi anlatır. Kardeşler vücutlarını geri almak için Felsefe Taşı denen ve her şeyi mümkün kıldığı söylenen taşı arıyorlar. Anime altmış dört bölüm boyunca nefes kesmeden ve izleyiciyi her açıdan tatmin ederek ilerliyor.

Attack on Titan
Anime Diziler / Attack on Titan

Attack on Titan

Ranker’a göre en iyi aksiyon animesi olan Attack on Titan, çığır açan bir anime. Yaşadığı yer devler tarafından istila edilen ve annesinin bir dev tarafından canlı canlı yendiğini gören Eren Jaegar, arkadaşları ile birlikte bütün devleri öldürmeye yemin eder. Attack on Titan hikayesi, kullandığı imgeleri, sahnelerin göz alıcılığı ve atmosferi ile gerçekten en iyi animeler arasına girmeye hak kazanıyor.

Naruto
Anime Diziler / Naruto

Naruto

Naruto Uzumaki gürültücü ve hiperaktif genç bir Ninja. Bilinmek ve kabul görmek isteyen Naruto’nun yolculuğu 5 sezon sürüyor. Öngörülemeyen bir hikâyeye sahip olan Naruto, ülkedeki anime severler tarafından çok sevilen animelerden biridir.

Sword Art Online
Anime Diziler / Sword Art Online

Sword Art Online

2022 yılında geçen anime, sanal gerçeklik konusuna odaklanıyor. Oyuncu kafasına bir cihaz takaran sanal bir gerçekliğe geçiş yapar. Oyuna giren oyuncular, oyundan çıkış tuşunun kaldırıldığını görürler. Söylenene göre oyundan çıkmanın tek yolu 100.kattaki son canavarı yenmektir. Üstelik oyuncular eğer oyunda ölürlerse, gerçek hayatta da öleceklerini öğrenirler.

One-Punch Man
Anime Diziler / One-Punch Man

One-Punch Man

Anime, tek bir yumrukla tüm kavgaları bitirebilen bir kahramanı anlatır. Genelin aksine bu animede karakterimiz kendi dişine uygun bir düşman bulmakta zorlanıyor. Heyecan arayan kahramanımız aradığını bulabilecek mi?

One Piece
Anime Diziler / One Piece

One Piece

Yüzlerce bölümü olan bir animeyi tanımlamak çok da kolay değil. Ama ana karakter Luffy’nin size anlamlı bir ders vereceğini garanti edebiliriz. Hasır Şapka Korsanları’nın maceralarını izlediğimiz animenin mangası “tek bir yazar tarafından yayınlanan aynı çizgi roman dizisi için en fazla kopya” olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir.

Umarız, sizler için hazırladığımız Anime Dizi Önerileri listemizi beğenmiştirsiniz, bir sonraki listemizde görüşmek üzere…

“Anime Diziler : En İyi 20 Dizi Önerisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - siyahbet / youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler