Bilim Kurgu Filmleri : En İyi 25 Film Önerisi

En iyi en bilim kurgu filmleri hangileridir ? Ailecek izlenebilecek bilim kurgu film önerileri nelerdir ? Tüm zamanların en iyi bilim kurgu filmleri hangileridir ? En iyi bilimkurgu filmleri bizi hayal gücümüzün ötesindeki yerlere götürür ve kaçınılmaz olarak kendi teknolojik gelişmelerimizi şekillendirmeye devam eden imkansız gelecekler hayal eder. Hızlı, eğlenceli, renkli uzay maceralarından, şimdiki zamanda ya da uzak gelecekte, hatta çok çok uzak bir galakside çok uzun zaman önce geçen karanlık distopik trajedilere kadar bir çok sayıda konu içeren film türüdür.

Video oluşturmaya ve modern filmlere yönelik yapay zeka araçları yalnızca yararlı olmakla kalmıyor, aynı zamanda film yapım sürecinin giderek daha da ayrılmaz bir parçası haline geliyor; içeriğin yaratılma, düzenlenme ve hatta hayal edilme biçimini dönüştürüyor. Yapay zeka araçları, en iyi çekimleri otomatik olarak seçerek, ilerleme hızına ve anlatım akışına göre düzenlemeler önererek ve hatta renk derecelendirmeyi ve ses tasarımını ayarlayarak editörlere yardımcı olabilir. Yapay zeka video https://futuretoolsweekly.io/tag/video-generation/ düzenleme yazılımı, post prodüksiyon sürecini önemli ölçüde hızlandırarak içerik oluşturucuların yaratıcı kararlara odaklanmasına olanak tanır.

Bilim Kurgu Filmleri
Bilim Kurgu Filmleri

Bilim Kurgu Filmleri

Tüm zamanların en iyi bilimkurgu filmlerinin bir listesini istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Yaptığımız listede IMDb ve ya başka sitelerin sıralamalarından ziyade; editörlerimiz izlediği ve en çok beğendiği bilim kurgu filmlerini listeledir. Mesela IMDb’ye göre listenin en başında yer alan 1927 yılı yapımı Metropolis filmini kaç kişi izleyebilir !

The Matrix 1
Bilim Kurgu Filmleri / The Matrix 1

The Matrix 1

Matrix filmi 1999 yılında çıkmış aksiyon ve bilim-kurgu türlerinde yer alan bir film serisinin ilk filmidir. Lana Wachowski ve Lilly Wachowski ‘nin (Wachowski Kardeşler) ortaklığında yazılmış ve aynı zamanda yönetilmiştir. Filmin geniş oyuncu kadrosu oldukça başarılı oyunculardan oluşmaktadır. Başrolde KeanuReeves (Neo) olmak üzere, Laurence Fishburne (Morpheus), Carrie-Anne Moss (Trinity) ve V for Vendetta ve Yüzüklerin Efendisi gibi filmlerde başarısıyla ünlenen Hugo Weaving (Ajan Smith) gibi usta oyuncular yer almaktadır.

 • Yönetmen : Lana Wachowski, Lilly Wachowski
 • Oyuncular : Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving, Keanu Reeves, Laurence Fishburne
 • IMDb Puanı : 8,7
 • Kategori : Bilim Kurgu
Yıldız Savaşları: İmparatorun Dönüşü
Bilim Kurgu Filmleri / Yıldız Savaşları: İmparatorun Dönüşü

Yıldız Savaşları: İmparatorun Dönüşü

Seriyle en alakasız olan kişilerin bile bir kere de olsa oyunlarda, dergilerde, dizilerde ya da filmlerde gördüğü serinin 5. bölümü olan Yıldız Savaşları: Bölüm 5 – İmparatorun Dönüşü’dür. Hayranları tarafından çok sevilen serinin yönetmenlik koltuğunda bu sefer George Lucas yerine Irvin Kershner’in oturduğu görülüyor. Filmin yazarlık koltuklarında ise Leigh Brackett ve Lawrence Kasdan görülmekte. Diğer filmlerde de olduğu gibi yazarlar arasında tekrar George Lucas’a yer verilmiş.

 • Yönetmen : Irvin Kershner
 • Oyuncular : Billy Dee Williams, Carrie Fisher, Harrison Ford, Mark Hamill
 • IMDb Puanı : 8,7
 • Kategori : Bilim Kurgu
Yıldız Savaşları: Yeni Bir Umut
Bilim Kurgu Filmleri / Yıldız Savaşları: Yeni Bir Umut

Yıldız Savaşları: Yeni Bir Umut

Yıldız Savaşları: Bölüm 4 Yeni Bir Umut; Luke Skywalker, galaksiyi, İmparatorluğun dünyaları yok eden savaş istasyonundan kurtarmak için yola çıkmasıyla başlıyor. Anakin Skywalker’ın dönüştüğü yeni hali olan, herkes tarafından korkulu gözlerle bakılan zalim Darth Vader’ın emrindeki İmparatorluk Kuvvetleri, Galaktik İmparatorluğa karşı olan isyanı bastırma amacıyla Prenses Leia’yı (Carrie Fisher) rehin alır.

Bu sırada; Millennium Falcon adındaki efsane geminin kaptanı Han Solo (Harrison Ford) ve Luke (Mark Hamill), güzel prensesi kurtarma amacıyla yola çıkarlar. Bu yolda ise yanlarına; Her ne kadar saçmalasalar bile oldukça iyi bir ekip olan yoldaşları R2-D2 (Kenny Baker) ve C-3PO (Anthony Daniels) droid ikilisini de almayı unutmazlar. Ukala pilot Han Solo’nun arkadaşı olan Wookie ırkından Chewbacca’da (Peter Mayhew) bu yolculuklarında yanlarındadır. İsyancılara yardım etmek, Galaksiye özgürlük ve adaleti geri getirmek amacıyla çıktıkları bu imkansıza yakın olan yolda hayatlarını tehlikeye atacaklardır.

 • Yönetmen : George Lucas
 • Oyuncular : Carrie Fisher, Harrison Ford, Mark Hamill, Peter Cushing
 • IMDb Puanı : 8,6
 • Kategori : Bilim Kurgu
Geleceğe Dönüş 1
Bilim Kurgu Filmleri / Geleceğe Dönüş 1

Geleceğe Dönüş 1

Filmin ana kahramanı Marty McFly tipik bir 1980 Amerika gencidir. Marty hayatından pek memnun değildir çünkü müdürü Biff Tannen ve alkolik annesi Loraine hayatı ona zehir etmektedir. Bir gece Marty bilim insanı arkadaşı Doktor Doc’tan bir telefon alır. Doktor, De Lorean marka bir arabayı zaman makinesine çevirmeyi başarmıştır. Bu zaman makinesi plutonyüm ile çalışmaktadır. De Lorean 140 km/s hıza ulaştığında zaman makinesi devreye girmektedir. Marty zaman makinesini yanlışlıkla çalıştırır ve kendisini bir anda 1955 yılında bulur. Bu yılda anne ve babası henüz üniversite yıllarındadır ve henüz tanışmamışlardır. Marty onların tanışmasına bilmeden engel olur. Bu hatası tüm geleceğini değiştirir çünkü anne ve babası tanışmamış olurlarsa kendisi de doğmamış olacaktır. Yok olma tehlikesi ile karşılaşan Marty bilim insanı arkadaşı Doc’u 1955 yılında bulur ve ondan yardım ister.

 • Yönetmen : Robert Zemeckis
 • Senaryo : Robert Zemeckis, Bob Gale
 • Oyuncular : Christopher Lloyd, Crispin Glover, Lea Thompson, Michael J. Fox
 • IMDb : 8,5
 • Kategori : Bilim Kurgu
Terminator 2 : Mahşer Günü
Bilim Kurgu Filmleri / Terminator 2 : Mahşer Günü

Terminator 2 : Mahşer Günü

Aksiyon ve bilim kurgu kategorilerinin en önemli ve ünlü filmlerinden olan Terminatör serisinin ikinci filmi Terminator 2: Judgment Day, devam filmi niteliğinde bir film olarak karşımıza çıkıyor. Serinin bu devam filminde, bu sefer yıl 1995 yılıdır. Terminatör serisinin ilk filminde, Sarah Connor ve de Kyle Reese, kötü ve de oldukça tehlikeli bilgisayar sistemi Skynet tarafından yaratılmış ve Sarah’yı ne pahasına olursa olsun yok etmeye programlanmış olan Terminatör’ü ortadan kaldırmışlardır ve hikaye kaldığı yerden heyecanla devam ediyordur.

 • Yönetmen : James Cameron
 • Senaryo : James Cameron, William Wisher
 • Oyuncular : Arnold Schwarzenegger, Edward Furlong, Linda Hamilton, Robert Patrick
 • IMDb Puanı : 8,5
 • Kategori : Bilim Kurgu
Yenilmezler : Son Oyun
Bilim Kurgu Filmleri / Yenilmezler : Son Oyun

Yenilmezler : Son Oyun

22 Nisan 2019 tarihinde vizyona giren serinin en son filminde, tarih Thanos’un son yıkımından tam yirmi üç gün sonrayı gösteriyor. Thanos’un bütün evrendeki yaşamın yarısını yok etmek için Sonsuzluk Eldivenini kullanmasından tamı tamına yirmi üç gün sonra, Carol Danvers, Tony Stark ve Nebula’yı derin uzaydaki konumlarından kurtarır ve diğer Yenilmezler ile Dünya üzerinde yeniden bir araya gelirler.Thanos’un ıssız bir gezegende olduğunu öğrendiklerinde, her şeyi tersine çevirmek için Sonsuzluk Taşlarını kullanmayı planlarlar ancak Thanos, bu durumu önceden görmüş ve kullanımlarını engellemek için taşları yok etmiştir. Bu duruma oldukça öfkelenen Thor, Thanos’un başını keser. Ve Macera başlar …

 • Yönetmen : Anthony Russo, Joe Russo
 • Oyuncular : Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Robert Downey Jr.
 • IMDb Puanı : 8,4
 • Kategori : Bilim Kurgu
Kara Şövalye Yükseliyor
Bilim Kurgu Filmleri / Kara Şövalye Yükseliyor

Kara Şövalye Yükseliyor

Batman’in yeni serisinin sonuncu filmi olan Kara Şövalye Yükseliyor filminin yönetmenliğini yine serinin ilk iki filminin yönetmeni Christopher Nolan yapmakta. Senaryosunu ise Christopher Nolan, kardeşi Jonathan Nolan ve David S. Goyer kaleme alıyor. 250 milyon dolar bütçesi bulunan Amerikan süper kahraman filmi dünya çapında 1.8 milyar dolar hasılat elde etmiştir.

 • Yönetmen : Christopher Nolan
 • Oyuncular : Christian Bale, Gary Oldman, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy
 • IMDb Puanı : 8,4
 • Kategori : Bilim Kurgu
Çılgın Max : Öfkeli Yollar
Bilim Kurgu Filmleri / Çılgın Max : Öfkeli Yollar

Çılgın Max : Öfkeli Yollar

1980’li yılların ünlü post apokaliptik filmleri arasında yerini almış olan Mad Max serisi, yine George Miller tarafından beyaz perdeye aktarılmıştır. 2015 yılında gösterime giren film, çıktığı dönem eleştirmenler ve seyirciler tarafından büyük övgüler almıştır. Fosil yakıtların tükenme noktasına geldiği, küresel ısınmanın etkilerinin çölleşmeyle görüldüğü ve hükümetlerin yıkıldığı bir gelecekte geçen film, Max adındaki bir polisin uzun çöl yollarında çetelerle mücadelesini anlatmaktadır.

 • Yönetmen : George Miller
 • Oyuncular : Charlize Theron, Hugh Keays-Byrne, Nicholas Hoult, Tom Hardy
 • IMDb : 8,1
 • Kategori : Bilim Kurgu
Logan
Bilim Kurgu Filmleri / Logan

Logan

2029 yılında hükümetin genetiği ile oynanmış besinleri sayesinde mutantların ya güçleri körelmiş ya da tamamen öldürülmüştür. Mutantların soyu neredeyse tamamen tükenmiştir. Mutantlara karşı tepki büyüdüğü için X-Men grubu da dağılmıştır. Logan filmi X-Men grubundan Wolverine’nin ekip dağıldıktan sonraki hayatına odaklanmaktadır. Logan, mutantlar artık pek sevilmediği için sakin ve beladan uzak bir hayat sürmeye çalışmaktadır. Geçimini şoförlük yaparak sürdüren Logan aynı zamanda bir alkolik olmuştur. X-Men’in eski lideri Profesör X’i gizli sığınağında hem saklamakta hem de ona bakmaktadır çünkü profesör artık eski gücünde değildir.

 • Yönetmen : James Mangold
 • Oyuncular : Boyd Holbrook, Dafne Keen, Hugh Jackman, Patrick Stewart
 • IMDb : 8,1
 • Kategori : Bilim Kurgu
Jurassic Park
Bilim Kurgu Filmleri / Jurassic Park

Jurassic Park

Steven Spielberg’ni yönetmenliğini yaptığı ve Michael Crichton’un kendi yazdığı romandan esinlenerek kaleme aldığı senaryosu ile Jurassic Park serisinin ilk filmi ülkemizde 17 Eylül 1993’te gösterime girmiştir. Film en iyi ses, görsel efekt ve ses efekti dallarında üç Oscar Akademi Ödülü kazanmıştır. Hikâye, Kosta Rika kıyılarının 120 mil açıklarında küçük bir ada olan Nublar Adası’nda başlıyor. Büyük bir inşaat işçisi ve hayvan bakıcısı grubu, görünmeyen bir yaratık ile birlikte büyük bir konteyneri indirir. Süreç boyunca, hayvan kaçmaya çalışır, bu da paniğe yol açan bir eylemdir ve işçilerden birinin ölümüne yol açar.

 • Yönetmen : Steven Spielberg
 • Oyuncular : Jeff Goldblum, Laura Dern, Richard Attenborough, Sam Neill
 • IMDb : 8,1
 • Kategori : Bilim Kurgu
Zack Snyder’s Justice League
Bilim Kurgu Filmleri / Zack Snyder’s Justice League

Zack Snyder’s Justice League

Zack Snyder’s Justice League aslında çekimler 2017de yapılıp piyasaya sürülen film sersinin farklı bakış açıları ve olmayan sahnelerinden oluşturulmuş versiyonudur. Filmin tekrar çekilmesinin nedeni ise o dönem filmin yönetmeni olan Zack Snyder bazı sorunlar yüzünden filme ara vermeyi ve yönetmenlği Joss Whedon’a devretmiştir. Bu vesileyle Joss filmin ortasından dahil olması nedeniyle bazı sahneler çekilmemiş veya eklenmemişti seyircilerin yıllardır baskıları sayesinde Zack Snyder yani filmin asıl patronu ve yıllardır DC serilerini yöneten tecrübeli isim filmin tekrar çekilip eksik sahnelerinin de ekleneceği müjdesini vermiştir. İronik olan şey ise DC ve Marvel arasındaki büyük bir çekişme varken DC yapımı bir filmin çekimi esnasında ara verilip yönetmenliğin Marvel yapımı Yenilmezler serilerinin yönetmeni olan Joss Whedon’a verilmesidir.

 • Yönetmen Zack Snyder
 • Oyuncular Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill
 • IMDb : 8,1
 • Kategori : Bilim Kurgu
Shang-Chi ve On Halka Efsanesi
Bilim Kurgu Filmleri / Shang-Chi ve On Halka Efsanesi

Shang-Chi ve On Halka Efsanesi

Shang-Chi ve 10 Yüzük Efsanesi ismiyle sitemizde 4k formatında izleyeceğiniz aksiyon Fantastik ve macera kategorilerinde yer alan filmde Shang Chi babası tarafından eğitilen ve aynı onun gibi mükemmel bir suikastçidir. Fakat Shang Chi babasından biraz daha ötededir. Çünkü Shang Chi aynı zamanda büyücülük gibi bir yeteneğe ve ölümsüzlük gibi bir ayrıcalığa sahiptir. Babası tarafından çok iyi bir eğitim verilen Shang Chi’nin dersleri arasında ise simya ve metafizik gibi uç konularda yer almaktadır. Shang Chi’nin aksine babasının kalbi iyilikle dolu değildir ve babası kendi güçlerini insanlara zarar vermek için kullanmak üzeredir. Bu durumu fark eden Shang Chi ise babasına karşı gelebilecek tek kişidir. 

 • Yönetmen : Destin Daniel Cretton
 • Oyuncular : Awkwafina, Simu Liu, Tony Chiu-Wai Leung
 • IMDb : 8,0
 • Kategori : Bilim Kurgu
Demir Adam
Bilim Kurgu Filmleri / Demir Adam

Demir Adam

Demir Adam 2008 yapımı Amerikan aksiyon macera ve bilim kurgu filmidir. Film ülkemizde 2 Mayıs 2008’de vizyona girmiştir. Filmin yönetmenliğini “Şef (2014)” “Hızlı Yaşayanlar (1996)” ve “ Avengers: Endgame” filmlerinin yapımcılığı ve yönetmenliğini üstlenen Jon Favreau yapmaktadır. Filmin senaryosunu ise Demir Adam isimli çizgi romandan uyarlayarak Mark Fergus, Hawk Ostby, Art Marcum ve Matt Holloway kaleme almıştır. Film Marvel Evreninin Marvel Comics tarafından yayımlanan ilk filmidir.

 • Yönetmen : Jon Favreau
 • Oyuncular : Gwyneth Paltrow, Jeff Bridges, Robert Downey Jr., Terrence Howard
 • IMDb : 7,9
 • Kategori : Bilim Kurgu
Thor : Ragnarok
Bilim Kurgu Filmleri / Thor : Ragnarok

Thor : Ragnarok

Ragnarok ya da orijinal adı ile Ragnarök, İskandinav mitolojisinde kıyamet demektir. Thor serisinin üçüncü filminde gök gürültüsünün Tanrısı Thor, Asgard’ı rangarök’ten kurtarmak zorunda kalır çünkü şehir savunmasız kalmıştır ve ondan başka bu kıyameti durdurabilecek kimse yoktur. Sakaar gezegeninde mahsur kalan Thor, Tanrıların şehrini kurtarmak için zamanla yarışacaktır. Şehir Odin’in kızı yani Thor ve Loki’nin diğer kardeşleri olan fakat kötü tarafı seçen Hela’nın ellerine geçmek üzeredir. Bu sefer düşmanları Muspellheim ve Surtur gibi çok güçlü varlıklar olan Thor’a, Hulk ve Doktor Strange’de yardım edecektir.

 • Yönetmen : Taika Waititi
 • Oyuncular : Cate Blanchett, Chris Hemsworth, Idris Elba, Tom Hiddleston
 • IMDb : 7,9
 • Kategori : Bilim Kurgu
Kaptan Amerika : Kış Askeri
Bilim Kurgu Filmleri / Kaptan Amerika : Kış Askeri

Kaptan Amerika : Kış Askeri

Serinin ilk filminde üst düzey bir güce ve hayali olan askerliğe kavuşan Steve Rogers bunların yanında ölümsüzlüğe de kavuşmuştur. Modern dünyada hayatta kalma ve etrafa uyum sağlama mücadelesi veren kahraman Kış Askeri adı verilen kötü kahramana karşı Yenilmezler ve SHIELD grubu üyesi olan Black Widow ile berber çalışacaktır.

 • Yönetmen : Anthony Russo, Joe Russo
 • Oyuncular : Chris Evans, Robert Redford, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson
 • IMDb : 7,7
 • Kategori : Bilim Kurgu
Finch
Bilim Kurgu Filmleri / Finch

Finch

Gezegen solar felaketi atlattıktan sonra artık şimdiki gibi kolayca yaşanılabilen bir yer değildir. Kum ve solar fırtınaların devam ettiği gezegende hava ısısı ise 150 derece olmuştur. Artık bu yüzden kimse dışarıda bir hayat kuramaz hale gelir ve geriye kalan bir avuç insan ise yer altında yeni bir yaşam tarzına alışmak zorunda kalırlar. Finch ise geriye kalan bir avuç insandan birisidir ve köpeği ile birlikte yer altında bu yeni yaşam tarzına ayak uydurmaya çalışmaktadır. Fakat Finch’in canını sıkan bir olay aklından çıkmamaktadır.

 • Yönetmen : Miguel Sapochnik
 • Oyuncular : Caleb Landry Jones, Lora Martinez-Cunningham, Tom Hanks
 • IMDb : 7,0
 • Kategori : Bilim Kurgu
Bilim Kurgu Filmleri / Infinite

Infinite

Mark çocukluğundan bu yana çok zor zamanlar geçirmiştir ve yetişkinliği de bu yüzden neredeyse çok çekilmez bir hal almıştır. Mark çocukken sürekli olarak duvarlara ya da bulduğu her yere farklı dillerde yazılar yazmaktadır ve çeşitli semboller işlemektedir ve hatta bazı garip sisler dahi duymaktadır. Bu yüzden doktorda kendisine şizofreni teşhisi konmuştur ve Mark bu durumu nedeni ile asla normal ve mutlu bir çocukluk geçirememiştir.

 • Yönetmen : Antoine Fuqua
 • Oyuncular : Chiwetel Ejiofor, Mark Wahlberg, Sophie Cookson
 • IMDb : 5,4
 • Kategori : Bilim Kurgu
Karadul
Bilim Kurgu Filmleri / Karadul

Karadul

Natasha son görevinde beklenmedik bir şekilde oldukça tehlikeli ve birçok kişinin de sonunu hazırlayabilecek ve asla ortaya çıkması planlanmayan bir komployu ortaya çıkarmaya başarmıştır. Natasha bu görevinde elde ettiği başarısıyla sevinirken aslında kendisi çok büyük bir tehlikenin içine de girmiştir. Henüz nelere sebebiyet vereceğini fark etmeyen Natasha, bu komplonun ortaya çıkmasıyla sonunda unutmak istediği ve karanlık kalması gereken geçmişiyle de yüzleşmek zorunda kalacaktır.

 • Yönetmen : Cate Shortland
 • Oyuncular : David Harbour, Florence Pugh, Scarlett Johansson
 • IMDb : 6,8
 • Kategori : Bilim Kurgu
Yarının Savaşı
Bilim Kurgu Filmleri / Yarının Savaşı

Yarının Savaşı

Dan Forester (Chris Pratt) adında eski asker olan ve günümüzde fen öğretmenliği yapan sıradan bir aile babasıdır. Dan Forester filmde sürekli olarak baba ve kız sahnelerinde duygusal anlar yaşatacak ve filme dram havasını işleyecektir. Hiçbir şey den habersiz ailecek televizyon da maç izlerlerken ortaya çıkan bir portaldan ışınlanan insanlara şaşkınlıkla baka kalmışlardır. Bu insanlar uzaylılara karşı ölümcül bir savaşta savaşmak için 30 yıl sonrasından yani gelcekten gelen zaman yolcularıdır. İnsanlık yaptıkları hatalar yüzünden 11 ay içerisinde yok olma ile burun buruna gelcek ve bundan kimsenin haberi yoktur. Gelecekten bir kaptan eşliğinde gelen topluluk insanlığın 11 ay içerisinde yok olacağını 30 yıl sonrasının olup olmayacağının garantisinin olmadığını bir çok insanın eğer yardım edilmezse öleceğini söylemektedir.

 • Yönetmen : Chris McKay
 • Oyuncular : Chris Pratt, J.K. Simmons, Yvonne Strahovski
 • IMDb : 6,6
 • Kategori : Bilim Kurgu
Bilim Kurgu Filmleri / Ölümcül Deney

Ölümcül Deney

Resident Evil yani türkçe adıyla Ölümcül Deney filminin yapımcı ve yönetmenliğini dünyaca ünlü bir çok esere imza atmış ingiliz yönetmen Paul W. S. Anderson yapmıştır. Paul W. S. Anderson bir çok kişinin belki ismini duyduğu ama hangi filmleri yaptığını bilmediği gizemli bir yönetmendir. Bundan yıllar sonra bir çok başarıya daha imza atacağını kimse bilemezken bu zeki adam daha bu filmden 7 yıl önce dünyaca ünlü 80 ve 90lı nesilin gençlerinin bıkmadan oynadığı “Mortal Combat” oyununun filmini çeken ingiliz yönetmenin ta kendisidir.

 • Yönetmen : Paul W.S. Anderson
 • Oyuncular : Michelle Rodriguez, Milla Jovovich, Ryan McCluskey
 • IMDb : 6,7
 • Kategori : Bilim Kurgu
Robocop
Bilim Kurgu Filmleri / Robocop

Robocop

Televizyonda yayınlanan dizilerinin haricinde, oyuncaklarından, oyunlarından ve hatta film üçlemesinden de bildiğimiz Robocop serisinin 2014 yapımı olan filmi. Aksiyon, suç ve bilim kurgu türündeki bu filmde oldukça suç, kargaşa ve aksiyon sizleri bekliyor. İlk filmin yeniden çekimi de sayılan film IMDb’de 6.1’lik bir puan alıyor ve en son 1993 senesinde çıkmış olan RoboCop 3 filmini geride bırakıyor ve seriye yeni bir bakış açısı katıyor. Filmin yönetmenlik koltuğunda ise seride hiç görmediğimiz bir isim olan Jose Padilha bulunmakta. Yazarlar kadrosu ise yönetmenliğin aksine daha tanıdık isimlerle dolu.

 • Yönetmen : José Padilha
 • Oyuncular : Abbie Cornish, Gary Oldman, Joel Kinnaman, Michael Keaton
 • IMDb : 6,3
 • Kategori : Bilim Kurgu
Transformers
Bilim Kurgu Filmleri / Transformers

Transformers

Transformes adlı çizgi filmden uyarlanan serinin ilk filminde iki uzaylı robot ırkı arasındaki eski zamanlardan kalma bir rekabet dünyaya taşınır. İyi Autobotlar ve kötü Decepticonlar dünya’da hayatta kalma savaşı verirler. All Spark adında küp şekildeki alet elektronik ve mekanik nesnelere hayat vermektedir. Bu alet tüm Transformersların yaşam kaynağıdır. Megatron adlı transformers tarafından ihanete uğradıklarında tüm medeniyetleri çökmüştür ve All Spark daha önce keşfedilmemiş bir gezegene gitmiştir.

 • Yönetmen : Michael Bay
 • Oyuncular : Josh Duhamel, Megan Fox, Shia LaBeouf, Tyrese Gibson
 • IMDb : 7,0
 • Kategori : Bilim Kurgu
Dune: Çöl Gezegeni
Bilim Kurgu Filmleri / Dune: Çöl Gezegeni

Dune: Çöl Gezegeni

Dram ve maceranın birlikte mükemmel bir uyumla anlatıldığı Dune: Çöl Gezegeni filminde vahşi bir gezegenler savaşı konu olarak işlenmektedir. Paul Atreides isimli genç ve deneyimsi bir adamın başından geçen kader oyununa tanık olacağınız filmde Paul’ün hem kendi hem de ailesinin kaderine karşı duruşu anlatılmaktadır.

Paul Atreides’in aile hanedanlığı Arrakis isimli bir gezegenin yönetimini üstlenen bir ailedir. Bu gezegene çöl gezegeni denilse de aslında bu gezegen içinde korkunç bir gücü de barındırmaktadır. Bu güç sayesinde gezegende yaşayanlar çok uzun yıllar boyu yaşayabilmekte ve beyinsel olarak da diğer gezegenlerden çok daha fazla bir bilince sahip olmaktadırlar. Bu özelliklerinde yanı sıra bu güç sayesinde buradaki kişiler yıldızlar arası yolculuk yapma gücünü de elde etmişlerdir. İşte böyle büyük bir güce sahip olan gezegenin yöneticileri yani Paul’ün ailesi bu güç yüzünden başka kişiler tarafından birer hedef haline gelmişlerdir.

 • Yönetmen : Denis Villeneuve
 • Oyuncular : Rebecca Ferguson, Timothée Chalamet, Zendaya
 • IMDb : 8,2
 • Kategori : Bilim Kurgu
Pasifik Savaşı
Bilim Kurgu Filmleri / Pasifik Savaşı

Pasifik Savaşı

2013 yapımı bir Amerikan macera, aksiyon ve bilim kurgu filmi olan Pasifik Savaşı’nın yönetmenliğini iki Oscar Akademi Ödülü sahibi ve iki Oscar adaylığı ile 99 ödüle sahip ve 129 ödüle de aday olmuş olan “Hellboy”, “Shape of Water” ve “Pan’ın Labirenti” filmlerinin senaristi Guillermo del Toro yapmaktadır. Filmin senaryosunu ise daha önce “Clash of theTitans” ve “Carnival Row” adlı filmlerin senaryosunda imzası bulunan Travis Beacham, Guillermo del Toro eşliğinde beraber kaleme alıp ekrana uyarlamıştır.

Ana kahramanlarını Idris Elba, Rinko Kikuchi, Diego Klattenhoff ve Chralie Hunnam’ın canlandırdığı film en iyi görsel efekt dalında BAFTA ödülüne aday olmuş ve diğer 6 ayrı ödülü almaya hak kazanmanın yanı sıra 48 ödüle de aday gösterilmiştir. 180 milyon dolar bütçesi ile film ülkemizde 19 Temmuz 2013’de vizyona girmiştir ve dünya çapında 411 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Film 2020 yılında Büyük Okyanus’da ortaya çıkan başka bir boyuta ait canlılar ve insanlar arasındaki savaşı anlatmaktadır.

 • Yönetmen : Guillermo del Toro
 • Oyuncular : Charlie Hunnam, Diego Klattenhoff, Idris Elba, Rinko Kikuchi
 • IMDb : 6,9
 • Kategori : Bilim Kurgu
Yaratık : Covenant
Bilim Kurgu Filmleri / Yaratık : Covenant

Yaratık : Covenant

Alien: Covenant, Ridley Scott tarafından yönetilen ve John Logan ve Dante Harper tarafından yazılan, Michael Green ve Jack Paglen’ın hikayesinden uyarlanan, 2017 yapımı bilim kurgu korku filmidir. Bir Amerikan ve İngiliz ortak yapımı olan film, Prometheus’un (2012) devamı niteliğindedir ve Alien serisinin altıncısı ve aynı zamanda Scott tarafından çekilen üçüncüsüdür. Film, keşfedilmemiş bir gezegene inen ve korkunç bir keşif yapan bir koloni gemisinin ekibini konu almaktadır.

 • Yönetmen : Ridley Scott, Harper
 • Oyuncular : Billy Crudup, Danny McBride, Katherine Waterston, Michael Fassbender
 • IMDb : 6,4
 • Kategori : Bilim Kurgu
Prometheus
Bilim Kurgu Filmleri / Prometheus

Prometheus

Başarılı arkeolog Doktor Elizabeth Shaw ve ortağı Charlie Holloway, on yedi kişilik mürettebatla birlikte zayıf bir ipucunu takip ederek, oldukça hevesli bir şekilde, derin bir uzay araştırmasına atılır. Çıktıkları yolculukta, “mühendisler” olarak bilinen dünya dışı yaşamlarını incelemek ve öğrenmek adına 2093 yılında, öte uydu LV-233’e seyahat eden ekibin uzay araştırma gemisine ayak basarlar. Ancak ekibini orada, mağara gibi karanlık odalardan oluşan gizemli, karmaşık bir yapının ve karmaşık bir yeraltı tünel sisteminin içinde daha fazla muamma bekliyor.

 • Yönetmen : Ridley Scott
 • Oyuncular : Charlize Theron, Idris Elba, Michael Fassbender, Noomi Rapace
 • IMDb : 7,0
 • Kategori : Bilim Kurgu

“Bilim Kurgu Filmleri : En İyi 25 Film Önerisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - siyahbet / youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler