Yeni İş Fırsatları Arayanların Öğrenmesi Gereken Yabancı 5 Dil

Artık günümüzde iş bulabilmek için tek bir dil yeterli olmuyor. Bu yüzden iş bulabilmek için bireyler ikinci ve üçüncü dil öğrenme yoluna gidiyor. Peki İngilizce dışında ek olarak hangi dilleri bilmek sizleri bir adım öne çıkarır?

İspanyolca

İspanyolca

İspanyolca birçok ülkede ikinci dil konumundadır ve İngilizceden sonra en çok konuşulan dildir. Ezberi güçlü insanların bile altından zor kalktığı ama kulağa bir o kadar da melodik gelen dil, iş hayatında güzel fırsatlar açıyor.

Fransızca

Fransızca

En geçerli dillerden birisi olan Fransızca 5 kıtada konuşulmaktadır. Aşkın dili olarak da kabul edilen dil kulağa bazen romantik ve melodik de gelmektedir. Aynı zamanda birçok uluslar arası örgütün de resmi dilidir.

Rusça

Rusça

Rusça dünyanın en popüler 8.dili olarak geçer. Ekonomik açıdan atılımlar içerisinden olan Rusya’nın dilini öğrendiğinizde özellikle turizm sektöründe birçok iş kapısını aralayacaktır. Rusya, bilim ve teknolojiye de önem veren bir ülkedir.

Almanca

Almanca

İngilizceden sonra Almancanın da önemli bir dil olduğunu kabul etmeliyiz. Fakat çoğunluk bu iki dili öğrendiği için başka dil bilenleri arayan sektörsel dağılışlar mevcut. Ama Almanca bilmenin size çok getirisi olacaktır. Özellikle de Türklerin en çok yaşadığı ülkenin Almanya olduğunu düşünecek olursak, güzel bir dil olduğunu görmezden gelemeyiz.

Korece

Korece

Belki de Türkçeye en yakın dildir Korece. Öğrenmesi düzgün bir süreçle bir yılı bulabilir. Son zamanlarda Güney Kore’ye olan ilginin artması aynı zamanda bu dile olan ilgiyi de artırmıştır. Yapısal olarak Türkçeye de yakınlık göstermesinden dolayı öğrenilebilecek dillerden birisidir.

Yorum yapın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.