En İyi Western Dizileri : En İyi 20 Dizi Önerisi

En iyi western ve kovboy dizileri önerileri. Vahşi Batı filmlerini ve dizilerini sevenlerin çok hoşlanacağı bir yazı ile karşınızdayız. En sevilen ve en çok izlenen en iyi Western dizileri listemizde istediğiniz tarzda dizi bulmanız mümkün. 1590’li yıllardan 2021’e kadar çekilmiş Western dizilerini sizin için derledik. Keyifli okumalar.

Western Dizileri

Vahşi batının uçsuz bucaksız kurak topraklarında yaşam mücadelesi veren bu insanlar yıllar boyunca film ve dizilere ilham olmuş, anlatılan hikayeler zamanla efsaneye dönüşmüştür.

The Son
Western Dizileri / The Son

The Son

En iyi Western dizileri listemize başarılı bir yapım olan The Son ile başlıyoruz. The Son, hem Amerika’nın yükselişini hem de Teksas petrol imparatorluğunun doğuşunu anlatıyor. The Son dizisi ile hem kendinizi vahşi batı temasıyla iç içe bulacak bir yandan da tarihi olaylara şahit olacaksınız. 2017 yılında yayınlanmaya başlayan The Son dizisinin yönetmenliğini Brian McGreevy, Philipp Meyer ve Lee Shipman yapmaktadır. The Son dizisinin başarılı oyuncu kadrosuna bakacak olursak Pierce Brosnan, Jacob Lofland, Henry Garrett gibi isimleri görüyoruz. The Son dizisinin IMDb puanı 7,5.

Walker
Western Dizileri / Walker

Walker

2021 yılının yeni dizilerinden birisi olan Walker ile en iyi Western dizileri listemize devam ediyoruz. Walker, dul bir babanın çocuklarıyla iletişime geçmesini ve ailesini tekrardan kurma çabasını anlatmaktadır. Walker dizisinin yönetmenliğini Anna Fricke yapıyor ve oyuncu kadrosuna baktığımızda ise Jared Padalecki, Lindsey Morgan, Molly Hagan gibi isimleri görüyoruz. Walker dizisinin IMDb puanı 5,8.

Westworld
Western Dizileri / Westworld

Westworld

2016 yılında yayınlanmaya başladığı gibi herkesin gözdesi haline gelen yarı Western yarı bilim kurgu bir dizi olan Westworld, kesinlikle izlenmeye değer. İzleyicileri yakın geleceğe götüren Westworld, herkesin istediğinde similasyona girerek istediği bir zamana gittiği ve orada istediğini yaptığı bir dünyayı anlatmaktadır. Ancak bu dünyada ve similasyonda bir şeyler yanlış gider ve vahşi batı rayından çıkar. Westworld dizisinin yönetmenliğini Lisa Joy, Jonathan Nolan yapmaktadır. Westworld dizisinin IMDb puanı 8,6.

Deadwood
Western Dizileri / Deadwood

Deadwood

2004 yılında yayınlanmaya başlayan 1800’lü yılları anlatan harika bir Western suç dizisi. Güney Dakota bölgesinde bulunan bir maden kasabası olan Deadwood’u anlatan dizi, zamanla nasıl şehirleştiğini eleştirel bir dil ile izleyiciye aktarmaktadır. Yaşanan yolsuzlukları da izleyiciye aktarmayı unutmayan Deadwood dizisinin yönetmenliğini David Milch yapmaktadır. Deadwood dizisinin IMDb puanı 8,6.

Damnation
Western Dizileri / Damnation

Damnation

2017-20018 yılları arasında Netflix üzerinden yayınlanan ve toplamda bir sezondan oluşan Damnation, 1931 yılında yaşanan Büyük Amerikan Buhranı’nı anlatmaktadır. Buhran sırasında zayıfların ayakta kalmak için çabalarını, açgözlü sanayicilerin ve bankacıların sömürme isteğini gözler önüne seren Damnation dizisinin yönetmenliğini Tony Tost yapmaktadır. Damnation dizisinin IMDb puanı 7,7.

Hell Ain't Civilized
Western Dizileri / Hell Ain’t Civilized

Hell Ain’t Civilized

En iyi Western dizilerinden birisi olan Hell Ain’t Civilized dizisi, Türkçe çevirisiyle Yürüyen Cehennem, her bölümde intikam ateşini hissedeceğiniz başarılı bir yapım. 2011-2016 yılları arasında yayınlanan Hell Ain’t Civilized, İç Savaş esnasında düşman askerleri tarafından öldürülen karısını unutamayan ve intikam için yaşayan Cullen Bohannon’ın hayatı anlatılmaktadır. Bu başarılı dizinin başrollerinde ise Anson Mount, Colm Meaney, Robin McLeavy, Phil Burke yer alıyor. Hell Ain’t Civilized dizisinin IMDb puanı 8,3.

Godless
Western Dizileri / Longmire

Godless

2017 yılında yayınlanan Godless, Western türünün en güzel örneklerinden birisi. İzleyicileri 1880 yıllarının Amerikasına götüren Godless dizisi, kanun kaçağı ve tehlikeli bir suçlu olan Frank’in önceden akıl hocalığını yaptığı Roy’un peşine düşmesini konu alıyor. Roy, bir nevi eski dostu Frank’den kaçarken tamamen kadınlarla dolu bir kasabaya düşer. Godless dizisinin başrollerinde ise Jack O’Connell, Michelle Dockery, Scoot McNairy ve Merritt Wever yer alıyor. Godless dizisinin IMDb puanı 8,3.

Longmire
Western Dizileri / Longmire

Longmire

En iyi Western dizileri listemize oldukça başarılı bir diziyle devam ediyoruz. 2012-2017 yılları arasında yayınlanan Longmire, kurgusal bir kasaba Wyoming’in şerifi olan Walt Longmire’ın hayatını anlatmaktadır. Kasabanın güvenliğinden sorumlu olan şerif, çeşitli olayları sonuca kavuştururken kimseye göstermediği acılarıyla da savaşmak zorundadır. Longmire dizisinin başrollerinde Robert Taylor, Katee Sackhoff, Lou Diamond Phillips ve Adam Bartley yer alıyor. Longmire dizisinin IMDb puanı 8,3.

Wynonna Earp
Western Dizileri / Wynonna Earp

Wynonna Earp

2016 yılında yayınlanmaya başlayan Wynonna Earp, Western temalı gerilim dizisidir. Beau Smith’in çizgi romanlarınından uyarlanan Wynonna Earp, Wyatt’ın büyük torunu olan Wynonna’nın doğaüstü canavarlarla savaşmasını anlatıyor. Wynonna Earp dizisinin yaratıcılığını Emily Andras yapıyor ve Wynonna Earp dizisinin başrollerinde Melanie Scrofano, Dominique Provost-Chalkley ve Tim Rozon yer alıyor. Wynonna Earp dizisinin IMDb puanı 7,4.

Yellowstone
Western Dizileri / Yellowstone

Yellowstone

2018 yılında yayınlanmaya başlayan ve Western türünün en başarılı örneklerinden birisi olan Yellowstone, Taylor Sheridan ve John Linson tarafından yaratıldı. Yellowstone, Montana’da yaşayan çiftçilik yapan sıradan bir ailenin topraklarını işgal edenlere karşı verdiği savaşı anlatıyor. Başarılı Yellowstone dizisinin oyuncu kadrosuna baktığımızda ise Kevin Costner, Luke Grimes ve Kelly Reilly gibi oldukça harika isimleri görüyoruz. Yellowstone dizisinin IMDb puanı 8,6.

Hatfields & McCoys
Western Dizileri / Hatfields & McCoys

Hatfields & McCoys

Hatfields & McCoys, toplamda üç bölümden oluşan ve izlerken “keşke devamı da olsaydı” diyeceğiniz oldukça başarılı bir Western dizisi. Batı Virginia/Kentucky sınırlarında yaşayan iki ailenin arasındaki kan davasını konu alan Hatfields & McCoys, izleyenlere oldukça dramatik sahneler sunuyor. Hatfields & McCoys dizisinin yönetmen koltuğunda Kevin Reynolds oturuyor ve başrollerinde ise Kevin Costner, Bill Paxton ve Matt Barr yer alıyor. Hatfields & McCoys dizisinin IMDb puanı 8,0.

Maverick
Western Dizileri / Maverick

Maverick

Başarılı birt Warner Bros yapımı olan Maverick ile en iyi Western dizileri listemize devam ediyoruz. 1957-1962 yılları arasında yayınlanan Maverick, gerçekten Western temalı dizi izlemek isteyenler için yaratılmış. Siyah beyaz çekilen Maverick, iki kumarbaz kardeşin iyi bir oyun için şehirden şehire gezişini konu edinmektedir. Her detayıyla oldukça başarılı olan bu dizinin yönetmenliğini Roy Huggins yapmaktadır. Dizinin başrollerinde ise Jack Kelly, James Garner ve Roger Moore yer alıyor. Maverick dizisinin IMDb puanı 8,0.

Texas Rising
Western Dizileri / Texas Rising

Texas Rising

En iyi Western dizileri listemize keyifli tarihi bir dizi olan Texas Rising ile devam ediyoruz. Texas Rising için müzikleriyle de çok seveceğiniz bir dizi olduğunu belirtelim. Bir dönem dizisi olan Texas Rising 2015 yılında çekilmiştir ve Texas Devrimi’ni anlatmaktadır. Aynı zamanda Texas Rangers’ın nasıl kurulduğunu da anlatan Texas Rising dizisinin yönetmenliğini Roland Joffé yapmaktadır. Texas Rising dizisinin başrollerinde Bill Paxton, Jeffrey Dean Morgan, Olivier Martinez ve Thomas Jane yer almaktadır. Texas Rising dizisinin IMDb puanı 6,7.

Gunsmoke
Western Dizileri / Gunsmoke

Gunsmoke

Western klasiklerinden birisi olan Gunsmoke, 1955-1975 yılları arasında yayınlanan keyifli bir dizi. Gunsmoke dizisinde Dodge City’nin şerifi olan Matt Dillon’ın hayatı anlatılmaktadır. Şerifin kasabayı korumasını, aile hayatını ve dost çevresini anlatan dizi izleyileri bir anda yıllar öncesine götürebiliyor. Gunsmoke dizisinin yönetmenliğini Charles Marquis Warren yapıyor ve dizinin başrollerinde James Arness, Milburn Stone, Amanda Blake yer alıyor. Gunsmoke dizisinin IMDb puanı 7,9.

Into the West
Western Dizileri / Into the West

Into the West

Tarihi bir dizi olan Into the West, sizi 19. yüzyılın Amerikasına götürüyor. Beyaz Amerikalılar ve Kızılderililerin beraber yaşadığı bu dönemde her iki tarafında gözünden bakma imkanı sunan Into the West, hem beyaz bir ailenin hem de Kızılderili bir ailenin gözüyle hayatı anlatıyor. 2005 yılında yayınlanan Into the West dizisinin başrollerinde Joseph M. Marshall, Irene Bedard ve Gil Birmingham yer alıyor. Into the West dizisinin IMDb puanı 8,1.

Strange Empire
Western Dizileri / Strange Empire

Strange Empire

Western türündeki dizilerde hep erkekleri görmeye alışmıştınız değil mi? 2014 yılında yayınlanmaya başlayan Strange Empire, kadınların başrolde olduğu bir Western dizisi. 1869 yılında Montana sınırında bir kasabada tüm erkekler öldürüldükten sonra kadınlar bir araya gelir ve hayatta kalmaya çalışır. Strange Empire dizisinin başrollerinde ise Cara Gee, Tattiawna Jones ve Melissa Farman yer alıyor. Strange Empire dizisinin IMDb puanı 6,4.

Tin Man
Western Dizileri / Tin Man

Tin Man

2007 yılında yayınlanan Tin Man aslında hepimizin aşina olduğu bir hikayenin farklı bir uyarlaması. Western temasına sahip fantastik bir mini dizi olan Tin Man, Oz Büyücüsü masalını çok farklı bir şekilde izleyicilere sunuyor. Eğlenceli olduğu kadar merak da edeceğiniz bu dizinin yönetmenliğini Nick Willing yapıyor. Tin Man dizisinin başrollerinde ise Zooey Deschanel, Alan Cumming ve Neal McDonough yer alıyor. Tin Man dizisinin IMDb puanı 7,2.

Justified
Western Dizileri / Justified

Justified

Justified, 2010-2015 yılları arasında yayınlanan ve vahşi batının en sevilen bölgelerinden birisi olan Kentucky’de geçen bir dizi. Justified, Miami’de görev yapan Amerikalı mareşalın, çocukluk evi olan Kentucky’e atanmasını konu ediniyor. Eski yaşadığı bölgeye dönen mareşalı orada neler bekliyor? Justified başarılı bir Western dizisi ve IMDb puanı da oldukça yüksek. Dizinin yönetmenliğini Graham Yost yapıyor ve dizinin başrollerinde Timothy Olyphant, Nick Searcy, Joelle Carter yer alıyor. Justified dizisinin IMDb puanı 8,6.

The Ranch
Western Dizileri / The Ranch

The Ranch

2016-2020 yılları arasında Netflix üzerinden yayınlanan The Ranch, oldukça iç burkan ancak bir o kadar da komik bir Western dizisi. Profesyonel futbol oynayan çiftçinin oğlu bir gün futbol kariyerinden vazgeçip çiftliğe, aile mesleğine geri dönmek zorunda kalır. Onu bekleyen birbirinden komik durumlar vardır. Bu keyifli dizinin yönetmenliğini ise Jim Patterson ve Don Reo yapıyor. Dizinin başrollerinde ise Ashton Kutcher, Sam Elliott, Grady Lee Richmond yer alıyor. The Ranch dizisinin IMDb puanı 7,5.

The Young Riders
Western Dizileri / The Young Riders

The Young Riders

En iyi Western dizileri listemizi başarılı bir yapım olan The Young Riders dizisi ile sona erdiriyoruz. Ed Spielman tarafından yaratılan The Young Riders, 1989-1992 yılları arasında yayınlanan ve oldukça popüler olan bir dizi. Sürücülerin maceralarını anlatan The Young Riders dizisi kült Western dizilerinin başında yer almaktadır. Dizinin başrollerinde Stephen Baldwin, Josh Brolin, Ty Miller gibi başarılı isimler yer almaktadır. The Young Riders dizisinin IMDb puanı 7,9.

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler