Uzay Makyajı Nedir ve Nelere Dikkat Edilir

Uzay makyajı son dönemlerde kadınların gözde makyaj stillerinden… Neden mi?… Çünkü uzay makyajı gerek sosyal medyada, gerek sezon trendlerinde hatta sokak stilinde dahi en çok sevilen makyaj stillerinden biri oldu çıktı. Uzay makyajında vurgu ise metalik makyaj ürünleriyle gerçekleştiriliyor bilesiniz.

Uzay Makyajı Nasıl Yapılır

Örneğin öncelikle işe silver tonlarındaki krem göz farı uygulaması ile başlayabilirsiniz. Ardından parlak bej rengiyle de göz kapaklarınızın üst noktalarını destekleyebilirsiniz. Yine uzay makyajında hacimli kirpikler yaratmak için hacimli maskaralardan yararlanmanızı da öneririz.

Nelere Dikkat Edilir

Yine pürüzsüz bir cilt yapısı için teninize uygun mat bir fondöten seçin ve yüzünüze uygulayın. Mat bitişli bu fondöteni dilerseniz fırça ile de uygulayabilirsiniz. Likit bir concienal kapatıcı ile de göz çevrenizi ve gözaltınızı ters üçgen formunda kapatmayı unutmayın. Yine iyi bir sabitleyici ve fixleyici pudra seçerek fondöteninizi yüzünüze sabitlemelisiniz.

Kaş yüzümüzün çerçevesi olduğundan uzay makyajında kaşlarımızı profesyonel dokuda doldurmamız gerekir. İncecik tarak uçlu kaş maskarasıyla önce kaşlarınızı tarayabilir ardından doldurabilirsiniz. Ardından siyah ve opak bir ruj seçin ve dudaklarınızı doldurun. Bunu yaparken asla dudaklarınızdan taşırmamalısınız zira siyah ruj dudaklarda taştığında kendini fena yakalatır. Dilerseniz ince uçlu bir dudak fırçasından yararlanabilirsiniz.

Yorum yapın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.