Türkiye’nin En Güzel 7 Harika Lezzet Festivali

Türk mutfağı hepinizin bildiği üzere dünyaca bir üne sahip. Türkler yemek yemeyi kültürlerinin merkezine koyunca tabii ki festivallerde kaçınılmaz oluyor. İşte 7 harika lezzet festivali

Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali

Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali

Gaziantep, 2015 yılında UNESCO’nun ‘Yaratıcı Şehirler Ağına’ girdi. Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen yemeklere sahip Gaziantep’e yemek yemeye gelenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. 2018 yılında başlayan bu festival her yıl eylül ayında yapılıyor.

Adana Lezzet Festivali

Adana Lezzet Festivali

Adana’nın mutfak kültürünü dünyaya tanıtmak için düzenlenen bu festival her yıl ekimin ilk haftası düzenleniyor ve festival yaklaşık 3 gün sürüyor. Fırsatı olanların kesinlikle gitmesi gereken bir festival.

Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

Her yıl nisan ayında düzenlenen festival yaklaşık 10 yıldır İzmir Alaçatı’da düzenleniyor. Çeşme’de yaz sezonunun müjdecisi olan festival Türkiye’nin en kalabalık festivallerinden biri.

Uluslararası Urla Enginar Festivali

Uluslararası Urla Enginar Festivali

Her yıl Nisan ayında İzmir’in önemli ilçelerinden biri olan Urla’da düzenlenen festivalde ayrıca workshoplar ve paneller de düzenleniyor.

Slow Cheese Bodrum

Slow Cheese Bodrum

Slow Food Türkiye katkısıyla her yıl nisan ayında düzenleniyor. Türkiye’nin en kapsamlı peynir festivallerinin başında geliyor. Baharın sıcaklığını iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu festivali eminim çok seveceksiniz.

Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali

Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali

Her yıl mayıs ayında düzenlenen bu festival Edirne’nin tava ciğerini tanıtarak yerli ve yabancı turisti şehre çekmeyi amaçlıyor. ‘Edirne’ye gel ciğerimi ye’ sloganıyla düzenlenen festivalde 7 metre çapa sahip 50 metre karelik dünyanın en büyük tavası yapılmıştır. Görülmeye değer bir festival.

101 İstanbul Lezzet Festivali

101 İstanbul Lezzet Festivali

Nisan ayının son haftası düzenlenen bu festival Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşiyor. Bir gün boyunca süren festivalde canlı müzik performansları da mevcut ve festivalden sonra da after party düzenleniyor.

Yorum yapın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.