Son Zamanların İlgisini Çeken E-Spor Nedir

Sporseverlerin ilgisini oldukça çeken e-spor nedir? Nasıl gelişmiştir ve bir sporun e- spor olması için gereken özellikleri nelerdir? Hadi hep birlikte bunları öğrenelim.

E-spor
E-spor

E-spor bazı bilgisayar oyunlarının profesyonel liglere katılan profesyonel oyuncular ile oynanmasıdır. Ayrıca oyunun e-spor olabilmesi için profesyonel lig olması gerekir.

E-spor
E-spor

Oyunların profesyonel sahnesi olan e-spor, aslında hayatımıza yeni yeni girmeye başlamış bir alan.  Teknolojinin bu kadar gelişmesiyle birlikte bilgisayar ve konsol oyunlarında, oyuncular arasında düzenlenen ligler, turnuvalar, yarışmalar e-spor olarak değerlendirilir.

E-spor
E-spor

İlk zamanlar atariler ve konsol oyunlarıyla ortaya çıkmış olan e-spor, daha sonra playstationlar ile gelişimini sürdürdü. Şimdilerde ise bilgisayarda ve mobil cihazlarda oyun oynanabilmesi, rekabetçi bir ortamın oluşması ile bu fikir hayata geçmiş oldu ve ilgiyi üzerine çekmeyi başardı.

E-spor
E-spor

E-sporun spor olarak kabul edilip edilmeyeceği hakkında fikirler ve tartışmalar sürmekte. Kimilerine göre bilgisayar başında oturmak ve oyun oynamak spor olarak kabul edilemez.

Yorum yapın