En İyi Şampuan Markaları : Türkiye’de ve Dünyada

Dünyada ve ülkemizde en iyi şampuan markaları listesini sizler için araştırdık, özellikle doktorların önerdiği şampuan markaları üzerinde yoğunlaştık. Her insan saçlarını çok sever ancak çoğumuz saçlarımıza yeterli bakımı yapmayız. Yanlış ve fazla işlemler, yanlış şampuan ve ürün kullanımları, yanlış yıkama gibi pek çok sebep saçlarımızın yıpranmasına ve kafa derimizin bozulmasına sebep olmaktadır. Bu sebeplerden en baskını ise yanlış şampuan seçimi.

Şampuan Markaları

En İyi Şampuan Markaları

Kalitesiz ve saç tipine uygun olmayan şampuan kullanımı saçların kepeklenmesinden dökülmesine kadar pek çok soruna neden oluyor. Bu yazımızda size en başarılı ve en iyi şampuan markalarını listeledik. Hangilerini kullandınız veya hangilerini kullanmak isterdiniz? Keyifli okumalar.

Kerastase Şampuan Markası

Kerastase

Kérastase saç bakım ürünleri arasındaki en profesyonel olan markalardan birisidir. L’Oréal’e bağlı olan Kérastase markasının ürünlerini genellikle kuaförlerde görmekteyiz. 1964 yılında kurulan bir Fransız markası olan Kérastase, saç bakım ürünlerinin hazırlanmasında saç problemlerine yönelik çözümler üretiyor. Özellikle saç dökülmesi problemi yaşayan kullanıcıların düzenli kullanımda hem kafa derisini rahatlattığı hem de saç dökülmesini azalttığı gözlemleniyor. Dünyanın en iyi şampuan markaları arasında yer alıyor.

OGX Şampuan Markası

OGX

Johnson & Johnson firmasının şaç bakım markası olan OGX, listedeki şampuan markalarından farklı olarak saç tiplerine göre, saç sorunlarına göre şampuanlar üretmiyor. OGX markası her saç tipi için ihtiyacı olan vitaminleri şampuanlarında bulundurarak tüm saç tiplerine hitap eden bir şampuan markası. Ürünlerin içerisinde sülfat bulunmuyor ve egzotik kokularla saçlarınızı yumuşacık yapıyor. OGX ürünlerini büyük marketlerde veya eczanelerde bulabilirsiniz.

Yves Rocher Şampuan Markası

Yves Rocher

Yves Rocher, 1959 yılında kurulan Fransız güzellik ve kozmetik markasıdır. Yves Rocher ülkemizde oldukça popüler bir marka olmakla beraber, elimizin altında istediğimiz zaman kolaylıkla ulaşabileceğimiz bir firmadır. Yves Rocher, ürünlerinde çeşitli bitki özleri kullanan, içerisinde vegan ürünleri de bulabileceğiniz bir markadır. Yves Rocher marka şampuanlarda da doğal bitki özleri kullanılmakta ve şampuanın çeşidine göre oldukça etkili olmaktadır. Özellikle hızlı yağlanan saçlarınız varsa yağlanma karşıtı şampuanları hem saçlarınızın olduğundan daha geç yağlanmasını sağlayacak hem de saçlarınıza dolgunluk kazandıracaktır.

L'Oreal Professionnel Şampuan Markası

L’Oreal Professionnel

Kuaförlerinizde en sık gördüğünüz markalardan birisi olan L’Oreal Professionnel markası saçlar için en harika şampuanlardan birisi olabilir. Ancak fiyatları da bir hayli yüksek. Saçlarına düzenli ve doğru bakım yapmayı sevenler için harika bir marka diyebiliriz. Saçlarınızda veya kafa derinizde sorunlar varsa ve tüm market şampuanlarını kullanıp bir çözüm alamadıysanız L’Oreal Professionnel marka şampuanları mutlaka denemelisiniz. Düzenli ve doğru kullanımdan sonra saçlarınızın düzeldiğini ve kafa derinizin hava aldığını, saçlarınızın daha sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz.

Otacı Şampuan Markası

Otacı

Otacı, uzun yıllardan beri doğal ürünler üreten bir kozmetik firması. Ürünlerinin sade tasarımlarıyla da ürünlerinin kalitesine dikkat çeker gibi. Otacı markasının şampuanları özellikle doğal ürünler kullanmayı sevenler için harika. İçerisinde bulunan doğal yağlar ve vitaminler ile saçlarını dipten uca beslenirken sülfatsız formülüyle saçlarınız her zamankinden daha sağlıklı olacak. Özellikle Otacı Lab Yeni Nesil Saç Terapisi serisi hem güzel kokularıyla hem de içerisinde bulunan çeşitli vitamin ve minarellerle favorimiz. Üstelik fiyatları da doğal bir şampuana göre oldukça uygun. Ülkemizin en iyi şampuan markaları arasında.

Dove Şampuan Markası

Dove

Market şampuanlarından birisi olan Dove, marketlerde satılan diğer şampuanlara göre çok daha farklı bir yere sahip. Dove markasının hemen hemen her ürününden sonra saçlarınız daha dolgun ve parlak bir görünüm kazanacaktır. Dove şampuanlarının uzun ve devamlı kullanımı sonucunda ise bu sonuçları çok daha net bir şekilde görebilirsiniz. Üstelik Dove şampuanlardan saç tipinize uygun olarak seçtiğinizde mükemmel sonuca daha hızlı ulaşabilirsiniz. Dünyanın en popüler şampuan markaları arasında zirvede yer alıyor

Vichy Şampuan Markası

Vichy

Fransız markası Vichy, kozmetik ve bakım ürünlerinde oldukça iddialı markalardan birisidir. Formüllerinde kaplıca suyu kullanılan Vichy ürünlerini eczanelerden kolaylıkla bulabilirsiniz. Vichy markasının iyileştirici ve düzeltme özelliği ile genellikle saçlarında problem yaşayanlar tercih etse de sağlıklı saçların da ihtiyacı olan, kafa derisine bakım yapan ve nemlendiren, saçların daha sağlıklı ve güçlü uzamasını sağlayan ürünler üretiyor.

Urban Care Şampuan Markası

Urban Care

Yerli saç bakım markası olan Urban Care, son zamanlarda en çok tercih edilen markalardan birisi olmaya devam ediyor. İlk kullanımdan itibaren saçlarınızı daha güçlü ve dolgun gösteren Urban Care, şampuanlarını yan ürünlerle de destekliyor. Aynı markanın saç bakım yağı, saç bakım kremi, kürü ve serumuyla saçlarınıza bakım yaptığınızda adeta saçlarınız yeniden yaratılmış gibi oluyor. Üstelik Urban Care ürünlerinin fiyatları da oldukça uygun. Urban Care markasında en sevdiğimiz ise Argan Yağı ve Keratin serisi!

Bioxcin Şampuan Markası

Bioxcin

Özellikle saç dökülme uzmanı olarak nitelendirilen ve eczanelerde satılan Bioxcin bu alandaki başarısıyla en iyi şampuan markaları listemizde yerini alıyor. Bioxcin içerisindeki doğal yağlar ile saçı beslerken aynı zamanda Biota laboratuvarlarında geliştirilen formül ile saç problemlerinizin çözümünde önemli bir rol alıyor. Her şampuanda olduğu gibi doğru ve kalıcı sonuçlara ulaşmak için Bioxcin marka şampuanların düzenli olarak kullanılması gerekiyor.

Insight Şampuan Markası

Insight

En iyi şampuan markaları listemizdeki bir diğer organik ürünler üreten marka Insisght ile henüz hiç tanışmamış olabilirsiniz. Insight markası, saç için özel formüller geliştiren, içerisinde paraben, SLS, SLES, renklendirici gibi zararlı madde içermeyen şampuanlar üretiyor. Markanın “Sizin saçınız, bizim tutkumuz.” sloganı ise başarısıyla uyum sağlıyor. İtalya’da üretilen Insight şampuanlar sade şişe tasarımlarıyla en doğal yoldan saçlarınıza bakım yaparken saç yapınızı da iyileştiriyor. En iyi şampuan markaları listemizdeki en özel markalardan birisi diyebiliriz. Doğallığa en çok önem veren şampuan markaları listesinde.

Tresan Şampuan Markası

Tresan

En iyi şampuan markaları listemizde bulunan Tresan markası doğal maddelerle saçı korumayı amaç edinmiş ve bu amaç doğrultusunda ürünler üreten bir Alman markası. Tresan şampuanların içerisinde biberiye, ısırgan, papatya, kayın ağacı gibi doğal özütler bulunuyor. Bu özütler hem kafa derinize bakım yaparken hem de saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlıyor. 1998 yılından beri doğal şampuanlar üreten Tresan markasının ürünlerini büyük süpermarketlerden, eczanelerden ve internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Sebamed Şampuan Markası

Sebamed

Ülkemizde özellikle eczanelerde ve büyük marketlerde bulabileceğiniz Sebamed markası şampuanlar saçlarına dikkat eden, hassas davranan veya saçlarında problem olan kullanıcıların tercih ettiği bir Alman markası. Sebamed şampuanlardaki pH dengesi hem saçlarınızı hem de kafa derinizi iyileştirip, güçlendiriyor ve hava almasını sağlıyor. Aynı zamanda Sebamed markası cilt bakım ürünlerinde de oldukça iddialı bir marka.

Bonacure Şampuan Markası

Bonacure

Dünyaca ünlü saç bakım markası olan Schwarzkopf firmasının markalarından birisi olan Bonacure özellikle yıpranmış ve sorunlu saçlar için harika çözümler üretiyor. Bonacure markasının her saç tipine ve sorununa uygun şampuanları ve bakım ürünleri yıllardır yaşadığınız problemleri kökünden çözüyor. Özellikle Bonacure Peptide Acil Kurtarma serisi boyadan ve işlemlerden bozulmuş saçları eski haline kavuşturuyor.

Kuaf Şampuan Markası

Kuaf

Kuaf markasını daha önceden hiç duymamış olabilirsiniz. Çünkü Kuaf markası profesyonel ürünler üretip, çoğunlukla kuaförlere satış yapan bir marka. Sadece kuaförlerin kullandığı bir ürün oluşu bile Kuaf markasını tercih etmek için bir sebep. Kuaförden çıktıktan sonra saçlarınızın yumuşaklığına, pürüzsüzlüğüne ve hacimli oluşuna hayransanız Kuaf markasının ürünlerini tercih edebilirsiniz. Üstelik Kuaf markasının tuzsuz şampuan seçenekleri de mevcut.

Pantene Şampuan Markası

Pantene

Market şampuanları arasında en iddialı markalardan birisi olan Pantene, daha ilk kullanımda saçta etkisini gösteren markalardan birisi. Pantene markasının çeşitli ürünlerini kullaranak saçlarınıza hacim kazandırabilir, kırılmaya başlayan saçlarınızı kurtarabilir, yıpranmış saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Hiç şüphesiz dünyanın en iyi şampuan markaları arasında ilk üçte yer alıyor.

John Frieda Şampuan Markası

John Frieda

En iyi şampuan markaları arasındaki en iyilerden birisi olan John Frieda, başarılı bir saç bakım uzmanının markasıdır. John Frieda markasının şampuanlarına baktığınızda sadece saç tiplerine göre değil, saç renklerine de uygun şampuanlar olduğunu göreceksiniz. Kendi saç renginize uygun şampuanı kullandığınızda ise saç renginizin daha parlak olduğunu fark edeceksiniz. John Frieda ürünlerinin hepsinin çok başarılı olduğunu ve mutlaka herhangi birisiyle tanışmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Gliss Şampuan Markası

Gliss

Saç bakımı alanındaki öncü firma Schwarzkopf markası olan Gliss, market şampuanları arasındaki başarılı yerini koruyor. Gliss markasının saç bakım ürünlerini kullananların bir daha vazgeçemediği de sık sık bahsedilir. Gliss marka şampuanlar saçlarınızın uzun süre güzel şampuan kokmasını sağlarken aynı zamanda ipek gibi yapıyor. Gliss marka saç kremi ve saç serumlarıyla şampuanı desteklediğinizde tam anlamıyla başarılı sonuç alıyorsunuz. Gliss markasının özellikle boyalı saçlar için olan serileri çok başarılı.

Syoss Şampuan Markası

Syoss

Alman merkezli Henkel firmasının saç bakım markası olan Syoss marketlerde satılan en sağlıklı ürünlerden birisi sayılabilir. Profesyonel kuaförler tarafından geliştirilen Syoss marka şampuanlar hem harika kokusuyla, hem yumuşacık olan saçlarınızla sizi büyüleyecek. Özellikle Syoss şampuanlar arasından keratinli olanı kullanmanızı tavsiye ederiz. Hem saçlarınız yumuşacık olacak hem de saç dökülme problemi yaşıyorsanız dökülme oranında ciddi bir azalma göreceksiniz. Üstelik saç kremi kullanma alışkanlığınız varsa Syoss saç kremleri kullandığınızda hem saçlarınız yumuşacık oluyor hem de saçları tarama da kolaylık sağlıyor.

Head & Shoulders Şampuan Markası

Head & Shoulders

Listemizdeki bir diğer başarılı market şampuanı markası olan Head & Shoulders özellikle kepek ile başı dertte olanların bir numaralı çözümlerinden birisi. Kepeğe karşı arındırma ve koruma sağlayan Head & Shoulders markası aynı zamanda saçlara dolgunluk ve yumuşaklık da kazandırıyor. Üstelik Head & Shoulders ürünleri arasında en sevdiğimiz Supreme serisi. İçerisinde Argan yağı bulunan Supreme serisinde saçlar ekstra yumuşak ve hacimli oluyor. Devamlı kullanımda ise bu sonuç daha da belirgin bir hale geliyor.

Botanicals Fresh Care Şampuan Markası

Botanicals Fresh Care

L’Oreal tarafından çıkartılan Botanicals Fresh Care doğal ürünler sevenleri kendisine çekiyor. İçerisinde paraben, silikon ve yapay renklendirici bulunmayan Botanicals Fresh Care ürünleri ilk kullanımdan itibaren kendisine hayran bırakıyor. Üstelik saçlarınıza bir nebze de olsa daha doğal ürünler kullanmak da saçlarınıza çok iyi gelecek. Botanicals Fresh Care fiyatları bir tık pahalı olsa da saç tipinize uygun şampuanı aldığınızda memnun kalacaksınız.

“En İyi Şampuan Markaları : Türkiye’de ve Dünyada” üzerine bir yorum

  1. En iyi sampuan markası bana göre Pantene, diğerleri faso fiso. Her sene ayrı bir zımpırtı çıkartıp yok şu özelliği var yok bu özelliği var diye milletle dalga geçiyorlar.

    Yanıtla

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler