Saat Markaları | En İyi ve Lüks 30 Marka Listesi

En iyi, lüks ve kaliteli saat markaları hangileri, dünyanın en pahalı saati hangisi, ya da uzaya çıkan ilk kol saati markası hangisi? Bu soruları merak ediyorsanız sizler için dünyanın en harika saatlarini üreten en iyi saat markaları listesini hazırladı. Kıyafetleri tamamlayan, tarzı sayesinde aslında nasıl bir ruh hali, hatta kişiliğimiz olduğunu, sadelikten mi yoksa lüksten mi hoşlandığımızı gösteren saatler, üretildikleri markalardan da izler taşıyarak kullanıcıları ile buluşma anını bekliyorlar. İşte size birbirinden kaliteli ve lüks saat markaları!

Saat Markaları

En İyi Saat Markaları

Günümüzde ilgisini yitirmiş olsa da, tarih boyunca saat, asaletin ve şıklığın temsili olmuştur. Bazıları için saat sadece zamanı gösteren basit bir aygıtken bazıları için bir sanat eserinden ötedir. Özel tasarımları, mükemmel isçilikleri ve hassas üretimleriyle listelediğimiz bu saat markaları, prestij ve ihtişamı yansıtıyor. Günümüzde her telefonda, her dijital aletde saat olsa da hiçbir şey güzelce işlenmiş bir saatin olağanüstü zarafetini geçemez. Üst düzey bir saat, kusursuz işçiliğin bir göstergesidir . Asırlık geleneklerin ve mühendislik tekniklerinin bir göstergesidir.

Saat Markaları : Jaeger-LeCoultre

Jaeger-LeCoultre

1833 yılında İsviçre’de kurulan, neredeyse iki asırlık köklü bir firma. Saat sektöründen birçok icadın patentini elinde bulunduruyor. Jaeger-LeCoultre, akıllı ve estetik tasarımlarıyla tanınır. Saat kasaları içinde kendini korumak için dönen özel bir düzenek mevcuttur. Sattler bu gün ki hafif ve ince tasarımlarını Jaeger-LeCoultre firmasına borçludur. En iyi saat markaları arasında bir ikondur.

A. Lange & Söhne

A. Lange & Söhne

Dünyanın en prestijli ve en pahalı saat markalarından biridir. Almanya’nın Glashütte kentinde Adolph Lange tarafından kurulmuştur. İlk kuruluş yıllarından daha çok cep saatleri üreten firma daha sonraları kol saati üretimine başlamış ve dünya çapında bir marka olmuştur.

Audemars Piguet

Audemars Piguet

Daha çok altın ve mücevherlerle kaplı ultra lüks saatler üreten marka, 1875 yılında Vallée de Joux’da Jules Louis Audemars ve Edward Auguste Piguet tarafından kurulmuştur. Audemars Piguet, üketicilere standart bir kol saatinden fazlasını sunmak için çabalamaya devam ediyor. Yıllık 1,1 milyar dolar geliri olan firmanın bünyesinde 1500 işçi çalışıyor.

Saat Markaları : Piaget

Piaget

Elmaslar ve mücevherlerle donatılmış saat severler için vazgeçilmez bir marka. Georges Edouard Piaget tarafından 1874 yılında İsviçre dağlarındaki La Cote Aux Fees köyündeki aile çiftliğinde kurulmuştur. Şu anda dünyanın en ince otomatik saatlerini üretmektedir. En iyi saat markaları arasında daima zirvededir.

Cartier

Cartier

Dünyanın en ikonik saat markalarından birisi olan Cartier, Louis-François Cartier tarafından 1847 yılında kurulmuştur. Tank stili bu firmanın dünyaya bir armağanı olmuştur. Genellikle düz ve sade tasarımlarıyla öne çıkan fırma Almaya’nın Münih kentindedir. Bayanlar için ürettiği şık modellerle üne kavuşmuştur.

Harry Winston

Harry Winston

1936 yılında Harry H. Winston tarafından Amerika’da kurulmuştur. Saat tasarımlarında kullandığı renkli, cıvıl cıvıl renkler ve yine kullandığı rengarenk mücevherlerle tanınır. Klasik tasarımlardan ziyade, renk cümbüşü sevenler için fantastik saatler sunuyor.

Saat Markaları : Benson

Benson

“Sevdiğiniz şeyi Yaparak Zaman Harcanmalıdır” sloganıyla Amerika’da kurulmuş olan firma, yuvarlak hatlı saat tasarımlarıyla ön planda. Genelde örme kordon kullanan firmanın ürünleri oldukça uygun fiyatta. Ucuz fiyata, kalite ve şıklığı yakalamak isteyenler için harika bir saat markası.

Longines

Longines

Dünyanın en eski saat markaları arasında yer alan Longines, Auguste Agassiz ve Ernest Francillon adlı iki kardeş tarafından 1832 yılında İşviçre’de kurulmuştur. Cep saati, duvar saati ve kol saati üretimi yapan firma 200 yıllık köklü geçmişitle saat sektöründe bir çok alanda öncülük yapmıştır. Günümüzde birçok yerde görmüş olduğunuz kum saati simgesi, firmanın Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü nezdinde tescilli logosudur.

IWC Schaffhausen

IWC Schaffhausen

IWC Schaffhausen, Amerika’nın en eski ve en köklü saat markalarından biridir. 1868 yılında Floransalı Ariosto Jones tarafından kurulmuştur. Havacıların kullandığı, zorlu şartlara dayanabilen titanyum saatler üretmişlerdir.

Saat Markaları : Parmigiani Fleurier

Parmigiani Fleurier

Parmigiani Fleurier, uzmanlar tarafından dünyanın en iyi saat markalarından biri olarak kabul edilmektedir. En üst düzey kalitede işçilik sunmaktadır. İngiltere kraliyet ailesinin bir çok üyesi Parmigiani Fleurier marka saaat kullanmaktadır. İngilterenin en iyi saat markaları arasında gösterilir.

Tudor

Tudor

Tudor aslında bağımsız bir firma değildir, Rolex’e aittir. Tek Farkı aynı kalitede ve aynı tarzda ürünleri daha uygun fiyata sunuyor olmasıdır. Rolex saatlerinin kurucusu Hans Wilsdorf tarafından İsviçre’de kurulmuştur. Bir dönem metal kordon kullanan firma, daha sonraları deri kordonlara yönelmiştir.

Omega

Omega

Dünya saat markalarına İşviçre damga vurmuş durumda, Omega’da o markalardan bir tanesi. 1842 yılında kurulan firma ayrıca Olimpiyar Oyunları’nın da resmi sponsorudur. Yapılan dayanıklılık testlerinde dünyanın en sağlam saat markası olmuştur. Satışından itibaren 50 yıl garantili olarak teslim edilir. Omega marka saatleri kimler kullanmadı ki şimdiye kadar! Aya ilk kez ayağını basan astronotlardan biri olarak tarihe geçen ve aya yolculuk sırasında da kullanılan Buzz Aldrin’den, Amerika’nın unutulmaz başkanlarından biri olan F. Kennedy‘ye, meşhur James Bond filmlerinden, dünyanın en gözde prenslerinden biri olan İngiltere’nin gelecekteki varisi Prens William’a kadar çok fazla kişi bu saati severek kullandı. Omega bir İsviçre saat markası ve görenleri genellikle hayran bırakan cinsten saatleri var.

Saat Markaları : Rolex

Rolex

En iyi saat markası olmasa da muhtemelen dünyanın en popüler saat markası Rolex’dir. Günde 2.000 saat üretimi ile dünyanın en büyük lüks saat üreticisi olarak kabul edilmektedir. 1905 yılıda kurulan firma, dünyanın ilk su geçirmez kol saatininde üreticisidir. Ayrıca ilk tarih değiştiren kol saati, ilk kronometreli kol saati, ilk gün ve ay değişimi yapan kol saati yine Rolex markasına aittir.

Patek Philippe

Patek Philippe

Popülerlik, kıymetli mücevher kullanımı bir yana Patek Philippe bir yana. 1839 yılında kurulan firma, dünya saat sektörünün en prestijli markası kabul edilmektedir. Dünya çapında 500’e yakın şubesi bulunmaktadır. Açık arttırmada satılan en pahalı kol saati olan Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A-010 (31,2 Milyon Dolar) yine bu firmaya aittir.

Vacheron Constantin

Vacheron Constantin

Dünyanın en eski ve en lüks saat markaları arasında yer alan Vacheron Constantin 1755 yılında yine İsviçre’de kurulmuştur. Kurucusu Jean-Marc Vacheron’dur. Napolyon Bonapart dahi dünya tarihinin birçok önemli şahsiyeti Vacheron Constantin marka saat kullanmıştır.

Saat Markaları : TAG Heuer

TAG Heuer

Edouard Heuer tarafından 1860 yılında İsviçre’de kurulmuştur. Keskin hatlara ve mekanik malzemelere ağırlık vermeyi seven bir firmadır. Astronot John Glenn’in Mercury-Atlas 6 uçuşunda bu saati takması ile uzaya çıkan ilk kol saati ünvanını kazanmıştır. TAG Heuer, İsviçre imzalı lüks bir aksesuar markası… Neredeyse iki asırdır, 1860 yılından beri varlığını sürdüren TAG Heuer, hem etkinlik olarak hem de görsel zenginlik olarak oldukça dikkat çekici saat modellerini piyasaya sürmeye devam ediyor. Edouard Heuer tarafından kurulan marka, saatlerde teknolojik özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Panerai

Panerai

Lüks saat markaları listesinin tepelerinde yer alan Panerai, Giovanni Panerai tarafından 1860 yılında Fransa’da kurulmuştur. Saat fiyatları 5.000-30.000 dolar arasında yer almaktadır. Tasarımlarında sportif ve cesur hatları ile meşhurdur. 2006 yılında ünlü araba markası Ferrari ile ortaklaşa saat üretimi yapmıştır.

Hublot

Hublot

Hublot, diğer birçok lüks saat markasından çok daha genç olsa da, marka kalitesi açısından diğerlerinden aşağı kalır değil. 1980’li yılların başından bu yana saat sektöründeki en prestijli markalardan birisi oldu. Daha çok Kauçuk kordon kullanan firma, modern ve minimalist tasarımlarıyla göz dolduruyor. Sınırların bir adım ötesine geçmek isteyenler için harika bir seçim.

Saat Markaları : Breitling

Breitling

1884 yılında kurulan lüks saat markası Breitling, saatlerinin mükemmel dayanıklılığı ve hassasiyeti ile tanınır. Saatleri özellikle savaş pilotları tarafından tercih edilmiştir. Tasarladığı saatler, tüm hava koşullarına dayanacak şekilde üretilir. Kar, yamur, soğuk, sıcak yada başınç onları etkilemez.

Chopard

Chopard

Chopard, yalnızca benzersiz tasarıma sahip saatleriyle değil aynı zamanda lüks mücevherleriyle de tanınır. İsviçreli bir saat ustası olan Louis-Ulysse Chopard tarafından 1860 yılında kurulan Chopard, klasik görünümü ve mükemmel işçiliği ile anılmıştır. Özellikle sofistike modelleri nedeniyle ilgi görmektedir.

MeisterSinger

MeisterSinger

1999 yılında Manfred Brassler tarafından Almanya’da kurulan saat markası, çok kısa bir süre içerisinde en lüks kol saati markalarından biri haline gelmiştir. Standart saatlerin aksine akrep ve yelkovan değil, sadece akrep kullanırlar. Kordonları genellikle deridir.

Saat Markaları : Arnold & Son

Arnold & Son

Arnold & Son, efsanevi bir lüks saat markasıdır. Ünlü İngiliz saatçi John Arnold tarafından yaratıldı. Bu nedenle, bu markanın kanında hassasiyet ve yenilik var. John artık çoktan gitmiş olsa da, Arnold & Son kusursuz saatler yaratmaya ve mirasını sürdürmeye devam ediyor.

Charles Oudin

Charles Oudin

Kraliçelerin saati olarak bilinen Charles Oudin 1797 yılında, Fransa’nın Paris şehrinde Charles Oudin tarafından kurulmuştur. Fransa kraliçesi dahil bir çok kraliçe ve ünlü bu saatleri kullanmıştır. Kendine has tasarımı ve kullandıkları kaliteli mücevherler ile bir dünya markası olmasının yanı sıra 220 yıllık köklü geçmişi ile de saat sektöründe oldukça prestijli bir konuma sahiptir.

Montblanc

Montblanc

Daha çok ürettiği üst düzey dolmakalemler ile anılan marka aynı zamanda olağanüstü lüks saatler de üretmektedir. El işçiliği ile üretilen saatler işlevsel olduğu kadar da şıktır. Yenilikçi tasarımlar sunan marka, geniş bir ürün yelpazesinin yanı sıra ürettiği akıllı saatler ile de dikkat çekmektedir.

Saat Markaları : Maurice Lacroix

Maurice Lacroix

Maurice Lacroix, geleneksel İsviçre saat işçiliği ve etkileyici ürün kalitesi ile meşhurdur. 1975 yılında kurulan saat markası, Les Mécaniques serisinin yardımıyla 90’lı yıllarda saat sektörün zirvesine yükseldi. Bugün, dünyanın en prestijli saat markalarından biri olarak biliniyor ve oldukça iddialı, yenilikçi, sportif ürünler sunuyorlar.

Seiko

Seiko

Dünyanın en bilinen saat markaları nelerdir diye sorsalar, Seiko marka saatler ilk sıralarda yerini alır. Seiko, 1881 yılında Tokyo’da kurulmuştur. İki tarz saati vardır, hem kuvars hem de mekanik saatler… Japonya’nın en lüks, dünyanın da en lüks saat markalarından biri olan Seiko oldukça şıktır. Üstelik Seiko marka saat kullananlar markanın kalitesini de beraberinde taşırlar.

Histoire De Tourbillon

Histoire De Tourbillon

Dünyanın en pahalı ve en lüks saatlerini üreten markalardan biri olan Histoire De Tourbillon, son derece lüks mücevherlerden sonra saat üretimiyle de adından oldukça söz ettiren Harry Winston markasının ürettiği önemli bir saat markası! Özellikle de “Histoire de Tourbillon” serisinin en son tasarımı olan Histoire de Tourbillon 10 kendine aşık edecek özeliklere sahip. Bu özelliklerin en başında da bu modelde dört ayrı turbillon olması… Benzersiz bir tasarıma sahip olan bu son model, dikdörtgen şeklindeki kasasıyla da göz dolduruyor. Histoire de Tourbillon 10’un kadranı, tek parça safirden meydana geliyor.

Saat Markaları : Ulysse Nardin

Ulysse Nardin

Ulysse Nardin de TAG Heuer gibi İsviçre imzalı saat markalarından bir tanesi… 1846 yılından beri faaliyette olan, saatçilik dünyasına başka bir bakış açısı ve hatta boyut kazandıran marka, genellikle sıra dışı ve mühendislik harikası modeller ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Markanın en önemli ve önde gelen ürünlerinde başı ise InnoVision model saatleri çekiyor. Ulysse Nardin InnoVision ve yakın zamanda piyasaya sürdüğü Ulysse Nardin InnoVision 2 ile dikkatleri tekrar üzerine çekmeyi başaran marka, bu üründe Dual Constant yani çift sabit güç maşa sistemi kullanıyor. Ürünün tamamı silikon ve 24 ayar som altın dişli çarkı ile son derece sağlam…

Breitling

Breitling

Saat markaları konusunda bir dünya ikonu olan İsviçre’nin bir başka saat markası olan ve 1884 yılından bu yana harika saatler üreterek kullanıcılarının gönlünü fetheden Breitling, saatlerinde üst seviye dayanıklılığa sahip ama bununla birlikte de bir o kadar hassas bir işleyişe sahip olan saat modelleri ile saat severlerin en çok tercih ettiği markalarda biri olmayı başarıyor. Breitling marka saatler havacılık sektöründen ilham alarak tasarlamış. Üstelik markalara özel saatler de üretiyor. Son dönemlerde en çok ses getiren modellerinden biri ise otomotiv sektöründe başı çeken markalardan biri olan Bentley için tasarlanan Breitling Bentley Supersports B55 saati!

Bremont

Bremont

Saatçilik sektörüne adını resmen altın harflerle yazan markalardan biri olan İngiltere kökenli saat markası Bremont, geçmişi pek çok saat markasına göre çok eskilere dayanmamasına ve henüz 2002 yılında kurulmasına rağmen saatçilik sektöründe rüzgarını estirmeyi başarıyor. Markanın yaratıcıları Nick ve Giles English… Bu markanın saatleri havacılık sektöründen etkilenmiş durumda ve genellikle de uçak temalı saatler yapıyor. Özellikle de Bremont Codebreaker saatleri erkek saat kullanıcılarının resmen göz bebeği konumunda… En iyi saat markaları denilince zirvededir.

Saat Markaları : Greubel Forsey

Greubel Forsey

Egzotik saatler denilince akla ilk gelen saat markalarından biri olan Greubel Forsey, son dönemlerde The Art Piece olarak adlandırdığı ürün gruplarıyla egzotizmi başka bir boyuta taşımış durumda… Markanın en dikkat çekici özelliği egzotik saatleri mekanizmada vurgulamasıydı. Ancak The Art Piece serileri ile sadece mekanizmada değil tasarımda da minyatür işleme sanatını tabir-i caizse konuşturduğu için benzersiz saatlere imza atıyor. Hele de en son piyasaya çıkan Greubel Forsey The Art Piece 2 saat modelinde öyle benzersiz ve öyle ince detaylar var ki, görenler resmen hayran kalıyor. Bu saatteki tasarımda sadece özel bir mikroskop yardımıyla görülebilen mükemmel bir minyatür işleme olduğunu unutmayın!

Saatler, görselliği sayesinde en önemli aksesuarlardan bir tanesi! İster klasik giyim olsun, ister casual giyim olsun, her koşulda saatler ile kombin yapmak mümkün. Üstelik saat zevkinizi ortaya koyduğunuzda, ince detaylardaki güzellikleri görebildiğinizi de çevrenize gösterebilirsiniz. Unutmayın, herkes saatlerin kıymetini bilemez.

“Saat Markaları | En İyi ve Lüks 30 Marka Listesi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler