Peaky Blinders Oyuncuları

Peaky Blinders oyuncuları kimlerdir? Peaky Blinders Cast, Peaky Blinders Karakterleri hakkında merak ettikleriniz. Peaky Blinders, Steve Knight tarafından yazılan, İngliz BBC kanalında yayınlanan, gerçek tarihi kişilerden ilham alınarak hazırlanan tarihi suç dizisidir. Dizi dönem ve yer olarak 1880’li yılların sonlarında ve 1900’lü yılların başlarında İngiltere’nin Bringham şehrinde geçmektedir. Peaky Blinders çetesi ve onların hırslı ve son derece tehlikeli patronu Thomas Shelby üzerine odaklanan dizi 350.000 kişinin oyu ile IMDb’den 8,8 gibi oldukça yüksek bir puan almıştır. Günümüzde yapılmış en iyi tarihsel dizilerden biri olarak kabul edilmektedir.

Peaky Blinders Oyuncuları

Peaky Blinders Oyuncular | Cast | Karakterler

Peaky Blinders dizisi oyuncuları arasında Cillian Murphy, Paul Anderson, Joe Cole, Helen McCrory, Tommy Flanagan, Sam Neill, Charlie Creed-Miles, Tom Hardy gibi önemli oyuncular yer almaktadır. Dizinin neredeyse tüm oyuncu kadrosu görevlerini oldukça iyi başarmaktadırlar. Gelin hep birlikte Peaky Blinders dizisi oyuncuları kimlerdir, hangi karakterleri canlandırıyor birlikte gözaralım.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Thomas Shelby

Thomas Shelby ( Cillian Murphy )

Cillian Murphy’nin hayat verdiği Thomas Shelby, Peaky Blinders’ın ve Shelby ailesinin lideridir. Son yılların en iyi oyunculuk şölenini izlemeye hazır olun. Haraketleri, miminkleri, konuşma tarzı ile Thomas Shelby şimdiden bie ekol olmuş durumda. Thomas, 1. Dünya Savaşı’nda asker olarak görev yapmış ve birçok onur madalyası almış eski bir askerdir. Zekası ve ileri görüşlülüğü sayesinde ailesini bir mahalle suç örgütünden ulusal çapta sözü geçen bir konuma ulaştıracaktır.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Arthur Shelby

Arthur Shelby ( Paul Anderson )

Tam adı Arthur William Shelby Jr. Peaky Blinders dizisinde yer alan kurgusal bir karakterdir ve Paul Anderson tarafından canlandırılmıştır . Ailesine oldukça sağdıktır. Çabuk sinirlenmesi ve sinirlendiğinde etrafının yakıp yıkmasıyla nam salmıştır. Ailenin en büyük erkek çocuğu olmasına rağmen para işlerinden anlamaması ve verdiği yalnış kararlar yüzünden yetkisini kardeşi Thomas Shelby’ye devretmiştir. Eşi Billy Shelby’ye tutku derecesinde bağlıdır.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Michael Gray

Michael Gray ( Finn Cole )

Polly Shelby’nin oğlu ve Peaky Blinders’ın güçlü ve yüksek rütbeli bir üyelerinden biridir. Aileye sonradan katılmasına rağmen kısa sürede uyum sağlamıştır. Zeki, hırslı ve cesurdur. Kadınlara ve içkiye oldukça düşkündür. Asi başlı bir yapıya sahip olan Michael Gray birçok kez aile üyeleriyle zıtlaşır.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / John Shelby

John Shelby ( Joe Cole )

Thomas ve Arthur’un küçük kardeşi olan John Shelby zamanla büyür ve ailenin en önemli üyelerinden birisi haline gelir. Yaptığı evlilik sonucu arkasına Lee Ailesi’nin desteğini alır. Güçlendikçe gözünü hırs bürüyen John Shelby, zamanla daha da hırslanarak Thomas Shelby’nin tahtına göz diker ve ailesine ihanet eder. Yuvadan ayrılan kurt, çakal sürüsü tarafından öldürülür.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Polly Gray

Polly Gray ( Helen McCrory )

Polly Gray, Shelby Kardeşler’in teyzesidir. Aileyi bir arada tutan, küllerinden yeniden doğmasını sağlayan kişidir. Ailesine ve kurallarına oldukça bağlıdır. Rütbesi ve konumu ne olursa olsun ailesine zarar verecek herkesi öldürmekten bir an tereddüt etmez. O, ailede kararların alınmasında en az Thomas Shelby kadar etkilidir.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Finn Shelby

Finn Shelby (Harry Kirton )

Finn Shelby , Shelby kardeşlerin en küçüğü ve Peaky Blinders’ın bir üyesidir . Polly teyzesi ve ağabeyi Thomas Shelby tarafından oldukça sevilmekedir. Yaşının küçük olmasından dolayı genelde şiddetden uzak tutulur. Ancak Finn zamanla büyüyecek ve ağabeylerinden aşağı kalmayacaktır.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Grace Shelby

Grace Shelby ( Annabelle Wallis )

Birmingham Polisi adına ajanlık yapmak ve Shelby ailesini gözetlemek için yerel bir barda garsonluk yapmaya başlar. Ancak zamanla Thomas Shelby ile aralarında yakınlaşma başlar. Bu işlerini aksatmasına ve iki taraflı oynamasına neden olacaktır. Thomas Shelby’ye olan aşkı üstün gelir ve Birmingham Polisi’ne sırt döner. İlerleyen zamanlarda evlenirler, ancak bu mutluluk çok uzun sürmeyecektir.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Ada Thorne

Ada Thorne ( Sophie Rundle )

Sehlby Ailesinin tek kız kardeşleridir. Asi ve dik başlıdır, en başından itibaren ailesinin işlerine karşıdır ve daima onlardan uzak durmaya çalışmıştır. O, hayatına bir aktivist olarak devam etmek istemektedir. Thomas’ın eski askerlik arkadaşı Freddie Thorne’a aşıktır.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Ruby Shelby

Ruby Shelby ( Lizzie Stark )

Thomas Shelby ve Lizzie Stark’ın kızıdır. İsmini Büyük halası Polly Shelby vermiştir.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Linda Shelby

Linda Shelby ( Kate Phillips )

Linda Shelby , Arthur Shelby Jr.’ın eski karısı ve Peaky Blinders’ın eski üyelerinden biridir. Alkol ve uyuşturucu bağımlısıdır. Zamanla Arthur’un panik ataklarının sıklaşması sonucu ayrılmışlardır. Ancak, Arthur ondan asla vazgeçmemiştir.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Esme Shelby

Esme Shelby ( Aimee-Ffion Edwards )

Lee Ailesi’nin bir üyesidir ve John Shelby ile evlenerek Shelby Ailesi’nin bir üyesi olmuştur. Aile işlerine pek karışmamıştır, ailesine oldukça bağlıdır. ve John Shelby’nin 4 çocuğunun annesidir.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Arthur Shelby Sr.

Arthur Shelby Sr. ( Tommy Flanagan )

Sheby ailesinin babasıdır. Çocukları tarafından hiç sevilmez, hatta onu yok sayarlar. Çocukları henüz çok küçükken onları terk etmiştir. Para için kendi çocuklarına dahi ihanet etmekten çekinmez. Bir bar çıkışı öldürülür, hiç bir evladı cenazesine dahi katılmaz.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Isiah Jesus

Isiah Jesus ( Jordan Bolger )

Sokak vaizi Yeremya Jesus’un oğludur. Korkusuz, cesur ancak bir o kadar da başına buyruk bir gençtir. Finn Shelby ve Michael Gray’in yakın arkadaşı ve yoldaşıdır.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Başmüfettiş Campell

Başmüfettiş Campell ( Sam Neill )

Devlete ait çalınan silahları bulmak üzere Winston Churchill tarafından Birmingham’a gönderilmiştir. Oldukça sert, kararlı ve kuralcıdır. En yakın arkaşının kızı Grace’e sapkınlık derecesinde aşıktır. Shelby ailesine oldukça zor günler yaşatmıştır. Polly Shelby tarafından öldürülmüştür.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Billy Kimber

Billy Kimber ( Charlie Creed-Miles )

Birmingham Boys çetisinin lideridir. Birmingham’da oldukça etkili bir güç sahibidir. Kimber, İngiltere’deki muhtemelen en büyük organize suç patronuydu. At yarışlarının neredeyse tüm kontolü onun elindeydi.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Alfie Solomons

Alfie Solomons ( Tom Hardy )

Peaky Blinders dizisinin en havalı karakterlerinden biridir. Birmingham’da oldukça etkili olan yahudi çetesinin lideri konumundadır. Soğukkanlı, zeki ve hırslıdır. Çıkarları doğrultusunda hareket eden Alfie Solomons , bazı durumlarda Thomas’ın dostu, bazı durumlarda ise düşmanı olmuştur.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Winston Churchill

Winston Churchill ( Andy Nyman )

Winston Churchill , 1921 ile 1922 arasında Koloniler Dışişleri Bakanıydı. İlerleyen yıllarda Birleşik Krallık Başbakanı olacaktır. İngiliz politikacıyı Andy Nyman canlandırmıştır.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Sergeant Moss

Sergeant Moss ( Tony Pitts )

Birmingham Polis Departmanı’nın başıdır. Fransa Savaşı’nda ülkesi adına hizmet etmiştir. Bazen iyi bazen kötü polisi canlandırmaktedır. Peaky Blinders’a karşı yumuşak tavrıyla dikkat çekmektedir. hatta bazı durumlarda onlara yardım etmekten çekinmez.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Freddie Thorne

Freddie Thorne ( Iddo Goldberg )

Freddie Thorne , Birmingham’da yaşayan ve Thomas Shelby’nin eski yakın arkadaşı olan tanınmış bir komünisttir. Ada Shelby ile tutkulu bir aşk yaşamaktadırlar. İlerleyen dönemlerde Karl Thorne adlı oğulları olacaktır. Thomas ile zıt görüşte olmalarına rağmen dostlukları bakidir.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Danny Whizz

Danny Whizz ( Samuel Edward-Cook )

Danny Whiz-Bang olarak bilinen Daniel Owen , Tommy’nin eski bir yoldaşı ve Peaky Blinders’ın sadık bir üyesiydir. Danny, savaşta Tommy ile birlikte savaştı, ancak dönüşlerinden kısa bir süre sonra Birmingham’dan ayrıldı ve Birmingham’daki herkesin onun öldüğüne inanmasına izin verirken Londra’ya taşındı.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Darby Sabini

Darby Sabini ( Noah Taylor )

İngiltere’nin en güçlü İtalyan çetelerinden birinin lideridir. Alfie Solomons ve Thomas Shelby ile savaş halindeydi. Sabini hakimler, politikacılar ve polis yetkilileri dahil olmak üzere bir çok polis ve siyasi bağlantılara sahipti. 300’den fazla silahlı adamı vardı.

Peaky Blinders Oyuncuları
Peaky Blinders Oyuncuları / Oswald Mosley

Oswald Mosley ( Sam Claflin )

Sir Oswald Mosley , Lancaster Dükalığı Bakanı, Maliye Bakanı’nın yardımcısı ve Büyük Britanya Başbakanının Kabine danışmanıdır. Ayrıca Thomas Shelby’nin seçim bölgesi Güney Birmingham sınırındaki seçim bölgesi Smethwick’in milletvekilidir. Shelby ailesinin en güçlü ve en tehlikeli düşmanıdır.

Film Önerileri

“Peaky Blinders Oyuncuları” üzerine bir yorum

  1. Peaky Blinders her şeyden önce oyunları ve oyuncu kalitesi ile son derece dikkat çeken bir yapım. Yazınız çok detaylı ve çok güzel olmuş bu aşamada sizi tebrik etmek isterim. Yapımı izleyen birisi olarak verdiğiniz detaylara bayıldım, tebrikler

    Yanıtla
  2. Alfie Solomon çok havalı geliyor bana çekicilik açısından yapısı ve huyarıyla insanları kendine hayran bırakıyor.

    Yanıtla

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler