Netflix Suç ve Polisiye Dizileri : En İyi 20 Dizi Önerisi

Netflix suç dizileri listemizde Metaforya ekibi olarak siz değerli okuyucularımız için en başarılı suç dizilerini bir araya getirdik. Aksiyonun, heyecanın bir dakika eksik olmadığı bu dizileri incelerken keyifli okumalar diliyoruz.

Netflix Suç Dizileri

Netflix yayınladığı dizi ve filmler ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde yayımladığı Lucifer, Narcos, Breaking Bad gibi suç dizileri ile rekor üstüne rekor kırıyor.

Lucifer

Lucifer

Netflix’in en sevilen dizilerinden birisi olan Lucifer ile Netflix suç dizileri listemize başlıyoruz. Lucifer, cehennemi terk edip dünyada yeni bir hayat kurmaya başlayan şeytanın ta kendisini konu alıyor. Şeytanımız Lucifer Morningstar’ı Los Angeles’da hem çözmesi gereken davalar bekliyor hem de kendini bulması gerekiyor. Lucifer dizisinin başrollerinde Tom Ellis, Lauren German ve Lesley-Ann Brandt yer alıyor. Dizinin yaratıcılığını ise başarılı yönetmen Tom Kapinos üstleniyor.

Detaylar : Lucifer Konusu ve Oyuncuları

Breaking Bad

Breaking Bad

Netflix suç dizileri denilince ilk akla gelen dizilerden birisi hiç kuşkusuz Breaking Bad. Sıradışı konusuyla, oyuncularıyla izleyicilerin kalbini çelen Breaking Bad, kansere yakalanan bir kimya öğretmeni olan Walter’ın hayatını anlatıyor. Walter ailesine iyi bir gelecek bırakmak için planlar yaparken hayatta tek bildiği şey olan kimya onu uyuşturucu dünyasının önemli bir ismi haline getiriyor. Breaking Bad dizisinin başrollerinde ise Bryan Cranston, Aaron Paul ve Anna Gunn yer alıyor.

Narcos

Narcos

Tüm dünyaya ses getiren, final bölümünün nefessiz izlendiği bir dizi Narcos ile listemize devam ediyoruz. Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos, hem suç dünyasını tanıtıyor hem de Pablo Escobar’ın öyküsünü aktarıyor izleyicilere. 2015-2017 yılları arasında yayınlanan başarılı biyografik dizi Narcos’un yaratıcı kadrosuna baktığımızda Carlo Bernard, Chris Brancato ve Doug Miro gibi başarılı isimleri görüyoruz. Narcos dizisinin başrollerinde ise Pedro Pascal, Wagner Moura ve Boyd Holbrook yer alıyor.

Lupin

Lupin

2021 yılında Netflix üzerinden yayınlanmaya başlayan Lupin, yayınlandığı tarihten itibaren pek çok olumlu eleştiri aldı. Arsene Lupin’in maceralarından uyarlanan Lupin, centilmen bir hırsızın hayatını konu alıyor. Yaratıcılığı George Kay tarafından yapılan Lupin dizisinin başrollerinde ise Omar Sy, Vincent Londez ve Ludivine Sagnier yer alıyor.

Sherlock

Sherlock

Suç dizisi denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Sherlock, Netflix suç dizileri listemizin en iddialı dizilerinden birisi olabilir. Londra sokaklarında yaşayan Sherlock Holmes’un maceralarından uyarlanan Sherlock, başarılı oyuncu kadrosu ve müzikleriyle diziseverlerin favorisi haline geldi. Sherlock dizisinin yaratıcı kadrosunda Mark Gatiss ve Steven Moffat yer alıyor. Dizinin başrollerinde ise Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs gibi başarılı isimler yer alıyor.

Detaylar : Sherlock Holmes Konusu ve Oyuncuları

Peaky Blinders

Peaky Blinders

Suç ve İngiltere denilince aklınıza ilk hangi dizi geliyor? Bizim aklımıza ilk gelen isim Peaky Blinders. 1900’lerin İngiltere’sinde geçen Peaky Blinders, yerel bir çete olan Shelby ailesinin hayatına odaklanıyor. Yozlaşmış polis teşkilatını da gözler önüne seren dizide, sokakların ve halkın güvenliğini Shelby ailesi sağlıyor. Heyecanın hiç bitmeyeceği, tüm sezonları göz açıp kapayıncaya kadar izleyeceğiniz bu dizinin oyuncu kadrosunda ise Cillian Murphy, Paul Anderson ve Helen McCrory yer alıyor.

Detaylar : Peaky Blinders Konusu ve Oyuncuları

Dark

Dark

2017-2020 yılları arasında yayınlanan Dark, isminden de tahmin edeceğiniz üzere sizleri oldukça karanlık ve karışık bir dünyaya sokacak. Zaman kavramınızın karışacağı, karakterlerin yüzlerini unutmamak için notlar alacağınız Dark, bir Alman kasabasında geçiyor. Zaman zaman kaybolan çocukların sırlarını çözmek isteyen kasaba halkı bir yandan da sakladığı sırlarla durumu daha da zorlaştırıyor. Bu başarılı yapımın başrol oyuncuları arasında Louis Hofmann, Karoline Eichhorn, Lisa Vicari gibi isimler yer alıyor. Dark’ın yaratıcı ekibinin başında ise Baran bo Odar ve Jantje Friese bulunuyor.

Riverdale

Riverdale

Riverdale kasabasının gizemleriyle tanışmaya hazır olun. Hem de bir grup gencin gözüyle tanışacaksınız bu kasabayla. Son dönemlerde en sevilen gençlik dizilerinden birisi olarak sayılsa da suç, dram ve gizemin başarılı bir örneği Riverdale. Roberto Aguirre-Sacasa’nın yaratıcılığını yaptığı Riverdale, lise dönemindeki bir grup gencin aile, aşk ve seks hayatına odaklanırken kasabada yaşanan birtakım gariplikleri de aktarıyor ekrana. Riverdale dizisinin başrollerinde ise K.J. Apa, Lili Reinhart ve Camila Mendes yer alıyor.

The Blacklist

The Blacklist

2013 yılında yayınlanmaya başlayan The Blacklist, en başarılı suç, polisiye dizilerin başında geliyor. Eğer suç türündeki dizilerden keyif alıyorsanız ve henüz The Blacklist’i izlemediyseniz çok şey kaçırdınız diyebiliriz. The Blacklist, yıllardır yakalanmayan bir seri katilin teslim olmasıyla başlıyor. Ancak teslim olan seri katilin kimsenin hesaba katmadığı bir FBI ajanıyla işi var. Bu başarılı yapımın başrollerinde James Spader, Megan Boone ve Diego Klattenhoff yer alıyor.

Detaylar : The Blacklist Konusu ve Oyuncuları

How to Get Away with Murder

How to Get Away with Murder

Netflix suç dizileri arasında yer alan en farklı dizilerden birisi olan How to Get Away with Murder ile listemize devam ediyoruz. How to Get Away with Murder, bir grup üniversite öğrencisinin ders aldıkları profesör ile beraber bir davayı üstlenmelerini konu alıyor. Ancak üstlendikleri bu davayı çözerken kendilerini bambaşka olayların içinde bulurlar ve kendilerini aşan bu durumdan bir an evvel kurtulmaları gerekir. How to Get Away with Murder dizisinin başrollerinde Viola Davis, Billy Brown ve Jack Falahee yer alıyor.

El Chapo

El Chapo

2017 yılında yayınlanmaya başlayan El Chapo için Narcos’u andırıyor diyebiliriz. Ancak elbette Narcos gibi etkileyici olamadı şu zamana kadar. Uyuşturucu baronu El Chapo’nun hayatını anlatan dizi, uyuşturucu dünyasının her dönemini aktarırken izleyiciye El Chapo’nun nasıl yükselişe geçtiğini ve nasıl kaybetmeye başladığını da anlatıyor. El Chapo dizisinin oyuncu kadrosunda ise Marco de la O, Humberto Busto ve Diego Vásquez gibi isimler yer alıyor.

Elite

Elite

Elite, son dönemlerin en çok izlenen Netflix suç dizilerinden birisi. Sınıflar arası farkı tüm gerçekçiliğiyle ortaya koyan Elite, özel bir liseye kayıt yaptıran üç sıradan gencin başına gelenleri anlatıyor. Onlar ile zengin öğrencilerin arasındaki çatışma cinayete kadar ilerliyor. Elite dizisinin yaratıcı kadrosunun başında Darío Madrona ve Carlos Montero yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Itzan Escamilla, Omar Ayuso ve Miguel Bernardeau bulunuyor. Her anlamda heyecanlı olan bu diziyi izlemek için gecikmeyin.

Who Killed Sara?

Who Killed Sara?

Netflix’in 2021 yılından yayınlanan dizilerinden birisi olan Who Killed Sara? intikam ve heyecan dolu sahneleriyle geliyor ekranlara. Who Killed Sara? kardeşinin intikamını almak isteyen ve kardeşinin ölümünün arkasındaki büyük sırrı bulmaya çalışan Alex’in hayatını konu alıyor. Who Killed Sara? dizisinin başrollerinde ise Manolo Cardona, Ginés García Millán ve Carolina Miranda yer alıyor. Yepyeni bir dizi olan Who Killed Sara? için bir şans vermelisiniz.

The Sinner

The Sinner

Suç dünyasına farklı bir bakış açısıyla yaklaşan The Sinner, tarzıyla Netflix suç dizileri listemizin en keyifli dizilerinden birisi oluyor. Antoloji niteliğine sahip The Sinner, her sezonda farklı bir katilin hayatına odaklanıyor ve sıradan bir insanın nasıl katil olabileceğini açıklamaya çalışıyor. Başarılı yapım The Sinner dizisinin yaratıcı koltuğunda Derek Simonds yer alıyor, muhteşem oyuncu kadrosunda ise Bill Pullman, Dohn Norwood, Adam LeFevre gibi isimler bulunuyor.

Detaylar : Who Killed Sara Konusu ve Oyuncuları

Manhunt

Manhunt

Suç ve biyografik dizileri seviyorsanız Manhunt için tam size göre diyebiliriz. Uzman FBI proficisinin Ted Kaczynski’nin izini nasıl sürdüğünü anlatan Manhunt, zaman zaman gözlerinizin dolmasına zaman zaman heyecandan kıpırdayamamanıza sebep olacak. 2017 yılında yayınlanmaya başlayan bu yapımuın yaratıcı koltuğunda ise Andrew Sodroski, Jim Clemente ve Tony Gittelson yer alıyor. Dizinin başrollerinde ise Andrew Sodroski, Jim Clemente, Tony Gittelson gibi başarılı isimler bulunuyor.

Black

Black

Bir Kore yapımı ile devam ediyoruz Netflix suç dizileri listemize. Orjinal ismi Beulraek olan Black, fantastik unsurlarıyla oldukça farklı bir konuya sahip. Ölüm tarafından ele geçirilmiş bir adam ve ölümü görebilen bir kadının çarpıcı hayatını anlatan dizide dünya ve öbür dünyanın karşı karşıya gelmesi işleniyor. 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Black toplam 10 bölümden oluşuyor.

Mindhunter

Mindhunter

2017 yılında yayınlanmaya başlayan Mindhunter, suç türündeki dizilerin gözbebeği diyebiliriz. FBI tarihine uzanan ve profil çıkarma tekniklerinin nasıl oluştuğuna da ışık tutan Mindhunter, 1970’lerdeki 2 FBI ajanının azılı suçlularla görüşüp yaptığı röportajları anlatıyor. Mindhunter dizisinin her bölümü ortalama 1 saat ve toplam 19 bölümden oluşuyor. 2019 yılında final yapan dizinin başrollerinde ise Jonathan Groff, Holt McCallany ve Anna Torv yer alıyor.

Masum

Masum

2017 yılında yayınlanan Türk yapımı Masum’un olmadığı Netlflix suç dizileri listesi düşünülemezdi. Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay gibi usta isimlerin oyuncu kadrosunda bulunduğu Masum, emekli komiser Cevdet ve eşinin çocuklarından gelen bir haber ile hayatlarının altüst olmasını anlatıyor. Oldukça gizem dolu bu dizi toplam 8 bölümden oluşuyor ve izlerken zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz.

Alias Grace

Alias Grace

Netflix suç dizileri listemizin sonlarına doğru yaklaşıyoruz. Alias Grace, yıllar önce işlenen bir cinayetten hapis yatan bir genç kızın hayatını anlatıyor. Bu davayı inceleyen psikiyatrist, Alias Grace’in psikolojik problemlerinden dolayı affedilip affedilemeyeceğini inceliyor. 19. yüzyılda Kanada’da geçen bu dizi hem sizi farklı bir döneme götürecek hem de heyecan dolu sahnelerle başbaşa bırakacak. Dizinin başrollerinde ise Sarah Gadon, Edward Holcroft ve Rebecca Liddiard yer alıyor. Toplam 6 bölümden oluşan Alias Grace mini dizi sevenlerin ilk tercihi olabilir.

Marcella

Marcella

2016 yılında yayınlanmaya başlayan Marcella ile Netflix suç dizileri listemizi sonlandırıyoruz. Evliliği için kariyerinden vazgeçen Marcella Backland, yaşanan olaylar sonrası iş hayatına geri döner. Ve geri döner dönmez ona çok tanıdık gelen bir dava onu bekliyordur. Sürükleyici, merak uyandırıcı ve başarılı oyuncularıyla çok seveceğiniz bu dizinin başrollerinde Anna Friel, Ray Panthaki ve Jack Doolan yer alıyor. Marcella dizisinin yaratıcı kadrosunda ise Hans Rosenfeldt ve Nicola Larder bulunuyor.

“Netflix Suç ve Polisiye Dizileri : En İyi 20 Dizi Önerisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler