Netflix Bilim Kurgu Filmleri : En İyi 20 Film Önerisi

En iyi Netflix bilim kurgu filmleri listesi, bilim kurgu film önerileri ile beğenerek izleyeceğiniz filmleri derledik. Bilim kurgu filmleri, sinema tarihi boyunca daima en çok bütçeye sahip filmler olmuştur. Aynı şekilde, izlenme rekorları kıran filmlerin çoğuda bu tür filmlerdir. Günümüz teknolojinin gelişmesi ile birlikte görsel efekt kullanımı kolaylaşmış, CGI Teknolojisi ile birlikte filmler daha gerçekçi görsellere sahip olmaya başlamıştır.

Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Son dönemlerde sunduğu yapımlarla, adeta tüm dünya izleyicilerini ekranlara kitleyen Netflix, bilim kurgu filmleri ve bilim kurgu dizileri ile de bizleri kendine bağlamaya devam ediyor.

The Matrix
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / The Matrix

Matrix

Tüm zamanların en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan Matrix serisi Wachowski kardeşler tarafından 1999 yılında yazılıp yönetilmeye başlanmıştır. Ülkenin en önemli yazılım firmasında çalışan Thomas Anderson aynı zamanda geceleri Neo lakabıyla hackerlık yapmaktadır. Yaşadığı tüm hayatta bir anormallik olduğunu düşünen Neo, bir gün ismini çok duyduğu ancak daha önce hiç görmediği bir kişi ile tanışır : Morpheus. Bu tanışma onu bambaşka bir hayata ve yepyeni maceralara sürükleyecektir. Sinema tarihini mühenk taşlarından biri olan film serisini mutlaka izlemelsiniz.

 • Orjinal Adı : The Matrix
 • IMDb Puanı : 8,7
 • Oyuncular : Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss
Transformers
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Transformers

Transformers

Çocukluğumuzun harika çizgi film serisi Michael Bay imzasıyla bizlerle buluşuyor. Dünyadan çok uzak bir galakside Cybertron adlı bir gezegen vardır. Gezegen üzerinde yaşayan robotlar iki cepheye ayrılır ve büyük bir savaş başlar. Bu savaş Otobotlar(iyiler) ve Decepticonlar(kötüler) arasında yaşanmaktadır. Savaş sonucu yok olmak üzere olan gezegenlerini düzeltmek isteyen Otobotlar Energon Küplerini bulmak üzere dünyaya gelirler. Optimus Prime ve Megatron arasında yüzlerce yıl sürecek destansı bir savaşa hazır olun. Unutmayalım ki filmin yardımcı yapımcısı Steven Spielberg.

 • Orjinal Adı : Transformers
 • IMDb Puanı : 7,0
 • Oyuncular : Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel
Edge of Tomorrow
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Edge of Tomorrow

Yarının Sınırında

Netflix bilim kurgu filmleri listesinde yer alan Yarının Sınırında, son dönemlerin en kült filmlerinden bir tanesi. Yakın bir gelecekte dünya uzaylı bir yaratık ırkı tarafından ele geçirilmiştir. Tüm dünya ülkeleri birer birer yok olulun eşiğine gelmiştir. Hiç bir savaş tecrübesi olmayan ve savaştan ölesiye korkan Bill Cage, gönülsüz bir şekilde savaşa dahil olur ve daha savaşın ilk dakikalarında ölür. Ancak bu bir son değil, herşeyin başlangıcı olacaktır. Zira Bill Cage öldüğünde yeniden dirilmektedir ve yaşadığı tüm olayları hatırlamaktadır.

 • Orjinal Adı : Edge of Tomorrow
 • IMDb Puanı : 7,9
 • Oyuncular : Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton
Star Trek
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Star Trek

Star Trek

Dünyaca ünlü film ve dizi serisi Star Trek, ünlü yönetmen J.J. Abrams tarafından yeniden sinemaya aktarılıyor. 2009 yılında başlayan bu müthiş seride sinemanın efsane karakterleri Kaptan Kirk, Mister Spock, Doktor McCoy’un yepyeni maceralarına tanık olacağız. Bilim kurgu dünyasının en meşhur gemisi Aılgan yeni yolculuklarına ve uzayın derinliklerini keşfetmeye hazırlanıyor.

 • Orjinal Adı : Star Trek
 • IMDb Puanı : 7,9
 • Oyuncular : Chris Pine, Zachary Quinto, Simon Pegg
Jurassic Park
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Jurassic Park

Jurassic Park

Ünlü yönetmen Steven Spielberg tarafından çekilen mükemmel üçlemenin ardından, J. A. Bayona tarafından yepyeni bir seri başladı. Jurassic World: Yıkılmış Krallık ile başlayan bu mükemmel seriye mutlaka bir göz atmalısınız. Konu olarak, insanlar milyonlarca yıl önce bulunmuş dinazorların genlerinden yararlanarak yeni dinazor ırkları üretmeye başlamışlardır. Ürettikleri bu dinazorları bir adada toplayan firma, üstelik bu adaya bir hayvanat bahçesine çevirerek insanların ziyaretine açmıştır. Firmanın ürettiği en son dinazor bir canavar çıkacak, ve koca adada bulunan herkesi öldürmeye başlayacaktır.

 • Orjinal Adı : Jurassic World
 • IMDb Puanı : 7,5
 • Oyuncular : Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Ty Simpkins
Total Recall
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Total Recall

Gerçeğe Çağrı

Ünlü aktör Arnold Schwarzenegger’in 1990 yapımı müthiş filminin yeniden uyarlanmış halidir. Bunda çok uzak olmayan yakın bir gelecekte tüm ülkeler parçalara ayrılmış ve sadece iki ülke ayakta kalmıştır. Bri fabrikada isçi olarak çalışan Quaid’in harika bir eşi ve hayatı vardır. Rekall adlı bir firmanın verdiği ilanla kendisine sahte anılar yükletmek isteyen Quaid, işlerin kötüye gitmesiyle Rekall’dan kaçar. Ancak işler hiç de onun istediği gibi gitmeyecektir, zira bildiği tüm hayat ve tüm gerçekler yıkılmak üzeredir.

 • Orjinal Adı : Total Recall
 • IMDb Puanı : 6,3
 • Oyuncular : Colin Farrell, Bokeem Woodbine, Bryan Cranston
Batman vs Superman
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Batman vs Superman

Batman vs Superman

Sinema ve çizgi roman dünyasının en popüler iki kahramanı bir düşman olarak karşı karşıya geliyor. Yönetmenliğini Zack Snyder’ın yaptığı bu harika bilim kurgu filmi sizleri destansı bir yolculuğa çıkartacak. DC Evreni’nin kötü çocuğu Lex Luthor’un en büyük isteği Superman’i öldürmektir. Bu amaç için her geçen gün Batman’in zihnini yönlendirir. Diğer kriptonluların genlerinden yararlanarak çok güçlü mutant bir canavar yaratır. Batman, Superman ve Wonder Woman bu harika filmde düşmanları alt etmek için bir takım olmak zorundadırlar.

 • Orjinal Adı : Batman v Superman: Dawn of Justice
 • IMDb Puanı : 6,4
 • Oyuncular : Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams
Interstellar
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Interstellar

Yıldızlararası

Christopher Nolan tarafından yönetilen Yıldızlararası, tüm zamanların en iyi bilim kurgu filmlerinden birisi olarak kabul ediliyor. Yakın bir gelecekte tuhaf bir toz yığını tüm dünyanı üzerini kaplamıştır, bunun sonucunda tüm bitkiler yavaş yavaş ölmeye ve bildiğimiz dünya yok olmaya başlamıştır. Ailesiyle birlite mutlu bir hayat yaşayan Cooper, Nasa’nın yürüttüğü bir görev ile uzaya çıkacaktır. Yıldızlar, karadelikler ve diğer gezegenler.. Cooper ile destansı bir yolculuğa çıkmaya hazırlanın.

 • Orjinal Adı : Interstellar
 • IMDb Puanı : 8,6
 • Oyuncular : Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain
Elysium
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Elysium

Elysium : Yeni Cennet

Netflix bilim kurgu filmleri arasında yer alan Elysium 2013 yapımı olmasına rağmen, mutlaka izlemeniz gereken harika bir yapım. 2154 yılında geçen filmde, dünyada ki tüm ülkeler artık yok olmuştur. Hayatta kalan insanların bir çoğu dünyada yoksulluk ve sefalet içerisinde yaşarken, zengin insanlar refah içerisinde Elysium adı verilen yapay bir uyduda yaşamaktadırlar. Max ve bir grup insanın en büyük hedefi ise Elysium’a gitmek ve bu eşitsizliği ortadan kaldırmaktır.

 • Orjinal Adı : Elysium
 • IMDb Puanı : 6,6
 • Oyuncular : Matt Damon, Jodie Foster, Sharlto Copley
Blade Runner 2049
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Blade Runner 2049

Bıçak Sırtı 2049

Dünyanın en iyi blim kurgu filmleri listesinde ilk 10’a giren 1982 yapımı Blade Runner filminin devamı olarak çekilmiştir. 2049 yılında gelişen teknoloji ile birlikte robotlar ve insanlar neredeyse ayırt edilemeyecek şekilde birbirlerine benzemektedirler. LAPD görev yapan bir polis memuru olan K’nin buldukları bir çok sırrın ortaya çıkmasına ve var olan düzenin yıkılmasına neden olabilecektir. Memur K’nin artık tek bir hedefi vardır, o da eski ödül avcısı Rick Deckard bulmaktır.

 • Orjinal Adı : Blade Runner 2049
 • IMDb Puanı : 8,0
 • Oyuncular : Harrison Ford, Ryan Gosling, Ana de Armas
Pacific Rim
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Pacific Rim

Pasifik Savaşı

Yönetmenliğini Guillermo del Toro’nun yaptığı bu harika bilim kurgu filmine bayılacaksınız. Biz uzaylıları dünyanın dışından beklerken, onlar bambaşka bir yerden geldiler. Okyanuslardan. Başka bir boyuttan gelen ve büyük okyanusun zemininden çıkan bu devasa yaratıklar kısa zaman kıyı ülkelerin çoğunu yok etmiştir. 40-50 metre boyunda ve özel güçleri olan bu yaratıkları öldürmek hiç de öyle kolay değildir. Bu yaratıklardan kurtulmak isteyen dünya ülkeleri, teknolojilerini birleştirerek Jaegers adını verdikleri devasa robotları üretirler. Onlar artık insanlığın son umududur.

 • Orjinal Adı : Pacific Rim
 • IMDb Puanı : 6,9
 • Oyuncular : Idris Elba, Charlie Hunnam, Rinko Kikuchi
Waterworld
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Waterworld

Su Dünyası

Biraz nostaljiye ne dersiniz ? Eski ama oldukça kaliteli bir kıyamet sonrası bilim kurgu filmi ile karşınızdayız. Başrolde ise ünlü oyuncu Kevin Costner yer alıyor. Günümüzden neredeyse 1000 yıl sonra kutup buzulları tamamen erimiş ve bilinen tüm kara kıtaları denizin suların yüzlerce metre altında kalmıştır. Yaşanan bu felaket sonrası hayatta kalan bir avuç insan tüm zorluklara rağmen hayatta kalmaya çalışmaktadırlar.

 • Orjinal Adı : Waterworld
 • IMDb Puanı : 6,3
 • Oyuncular : Kevin Costner, Jeanne Tripplehorn, Dennis Hopper
Green Lantern
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Green Lantern

Yeşil Fener

DC Evreni’nin en sevilen süper kahramanlarından Yeşil Fener’in hikayesini izlemeye hazır olun. Çok başarılı ama sorumsuz ve serseri ruhlu pilotumuz Hal Jordan’un hayatı son zamanlarda oldukça kötü geçmektedir. Ancak, kaderin onun için planları çok farklıdır. Evrenin Muhafızları olarak kabul edilen Yeşil Fener’in en güçlü askerlerinden biri olan Abin Sur, büyük bir savaşın ardından ağır yaralı bir şekilde dünyaya iniş yapar. Ölümünün yaklaştığını hisseden Abin Sur, Yeşil fenerin büyülü yüzüğünü Hal Jordan’a teslim eder. Milyarlarca yıllık yeşil fener yüzüğüne insanoğlu ilk kez sahip olacaktır.

 • Orjinal Adı : Green Lantern
 • IMDb Puanı : 5,5
 • Oyuncular : Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard
Ready Player One
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Ready Player One

Başlat

Başlat filmi, bilim-kurgu ve çizgi roman severler için tam bir altın madeni. Yönetmenliği sinema dünyasının efsanelerinden olan Steven Spielberg tarafından yapılmıştır. 2045 yılında OASIS adlı bir sanal oyun tüm dünyada, istisnasız herkes tarafından her saat oynanan bir uygulama haline gelmiştir. Gözlüğü takan herkes bu oyunda gerçekçi bir şekilde hayallerini gerçekleştirebilmekte, her yerde yada herkes olabilmektedir. Oyunun yapıncısı bir gün ölür ve geride oyun içine gizlenmiş 3 altın yumurta bırakmıştır. Her kim ki bu yumurtaları bulur ve şifreyi çözerse, milyarlarca dolar değerinde ki bu oyuna sahip olacaktır. Kazanmak isteyenler için, yarış başladı… !

 • Orjinal Adı : Ready Player One
 • IMDb Puanı : 7,4
 • Oyuncular : Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Valerian

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu

Luc Besson tarafından yönetilen, Fransız sinemasının en iyi bilim kurgu filmlerinden bir tanesi. Günümüzden binlerce yıl sonra insanlar artık uzaylı ırklarla uyum içerisindedirler. Tüm galaksilerden oluşan canlılarla dünya dışında yapay bir uydu oluşturulur. Bu uydu (Alpha) zaman içerisinde o kadar büyür ve içindeki canlı çeşitliliği o kadar çoğalır ki, en sonunda yörüngesinden çıkartılmasına ve galaksiler arası seyahatine başlamasına karar verilir. İnsanlar ve diğer tüm galaktik canlılar Alpha gezegeninde huzur içerisinde yaşarken, gezegenin merkezinde oluşan karanlık bir güç herşeyi tehlikeye atmaya başlamıştır. Bu sorunu çözmek, rütbeli iki asker olan Valerian ve Laureline’nin görevi olacaktır.

 • Orjinal Adı : Valerian and the City of a Thousand Planets
 • IMDb Puanı : 6,5
 • Oyuncular : Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen
 I Am Mother
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / I Am Mother

Ben Anneyim

Bir kıyamet sonrası bilim kurgu filmi daha izlemeye hazır mısınız? Bundan yüzlerce yıl sonra insanoğlunun nesli tükenme aşamasına geçmiştir. İnsanoğlunun yok olmasını engellemek isteyen robotlar, anne adında , görünüşü ve davranışları insana çok benzeyen bir robot yaratırlar. Bu robotun, yani Anne’nin görevi kendisine teslim edilen insan embriyolarını büyütmektir. Yetiştirdiği insan bir kız ile planlarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren Anne ve kızın hayatı, kapılarına yardım için dayanan başka bir kadının gelmesiyle alt üst olacaktır. Zira, Anne gibi robotlar gerçek dünyada tüm insanları katletmektedirler.

 • Orjinal Adı : I Am Mother
 • IMDb Puanı : 6,7
 • Oyuncular : Luke Hawker, Rose Byrne, Maddie Lenton
Annihilation
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Annihilation

Yok Oluş

Dünyanın bir bölgesinde, bitkiler ve hayvanlarda beklenmeyen anomaliler oluşmaya başlamıştır. Bu alan derhal devlet tarafından mühürlenir ve tüm giriş çıkışlar kapatılır. Neler olduğunu anlamaya çalışan yetkililer içeriye kaç kez keşif ekibi gönderirlerse göndersinler hiçbir sonuç alamazlar. Biz ise içeriye giren 12. keşif grubunun yaşadıkları doğaüstü olaylara şahit olacağız. Bu keşif grubunu amacı, araziyi haritalamak, örnek toplamak ve bütün gözlemlerini raporlamaktır.

 • Orjinal Adı : Annihilation
 • IMDb Puanı : 6,8
 • Oyuncular : Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson
 2012
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / 2012

2012

Kıyamet sonrası bilim kurgu filmleri bitmek bilmiyor, dünyayı yok etmek için denemediğimiz yol kalmayacak gibi! Ünlü jeofizik profesörü Dr. Adrian Helmsley, güneşte meydana gelen şiddetli patlamaların yakın bir zamanda dünyayı yok edeceğini, dünya kabuğunu eriteceğini fark eder. Dünya liderleri bir araya gelerek hayatta kalmanın bir yolunu ararlar ancak buldukları tek çözüm seçilmiş bazı insanları kurtaracak sığınaklar yapmaktır. Yaşayan insanların %99’u bu felaket sonrası hayatlarını kaybedecektir. Kahramanımız Jackson Curtis’in kendisinin ve ailesinin hayatını kurtarma çabasını ve yaşadığı maceraları izleyeceğiz.

 • Orjinal Adı : 2012
 • IMDb Puanı : 5,8
 • Oyuncular : John Cusack, Thandiwe Newton, Chiwetel Ejiofor
The Hunger Games
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / The Hunger Games

Açlık Oyunları

Bilinmeyen bir gelecekte, kuraklık ve açlık nedeniyle ülkeler yıkılmış, insan nüfusunun çoğu yok olmuştur. Panem adında yeni kurulan ülke ise bir başkent ve onun etrafını saran 12 eyaletten oluşmaktadır. Ülke başkentden yönetilmektedir. Diğer eyaletler açlık ve sefalet içinde yaşarken, başkent bolluk ve zenginlik içerisindedir. Silah ve ekonomik gücü elinde bulunduran başkent, diğer eyaletlerin isyanını engellemek ve onlara gözdağı vermek için her yıl açlık oyunları adında ölümcül bir turnuva düzenlemektedir. Kız kardeşini korumak için açlık oyunlarına katılan Katniss Everdeen’in, bir teslim oluş ile başlayan ve kısa zaman da bir özgürlük başkaldırısı haline dönüşen hikayesini izleyeceğiz.

 • Orjinal Adı : The Hunger Games
 • IMDb Puanı : 7,2
 • Oyuncular : Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth
Fullmetal Alchemist
Netflix Bilim Kurgu Filmleri / Fullmetal Alchemis

Metal Simyacısı

Dünyaca ünlü manga ve anime serisi Fullmetal Alchemist, Fumihiko Sori yönetmenliğinde dünya sinema izleyicileriyle buluşuyor. Filmin yapımını Square Enix dağıtımını ise Warner Bros üstleniyor. Annelerinin ölümünün ardından onu çok özleyen ve tekrar hayata döndürmek isteyen iki kardeş, yaptıkları ritüelin ters gitmesi sonucu büyük bir talihsizlik yaşarlar. Kardeşlerden Edward bir ayağını ve kolunu kaybederken, diğer kardeş Alphonse ise vücudunu tamamen kaybeder. Eski hallerine dönebilmelerinin tek yolu ise bir felsefe taşına sahip olabilmektir. Simyacı kardeşlerin, felsefe taşını bulabilmek adına çıktıkları bu yolculuk, bizlere destansı bir hikayenin kapılarını açacak.

 • Orjinal Adı : Fullmetal Alchemist
 • IMDb Puanı : 5,2
 • Oyuncular : Ryôsuke Yamada, Tsubasa Honda, Dean Fujioka

“Netflix Bilim Kurgu Filmleri : En İyi 20 Film Önerisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - siyahbet / youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler