Mezuniyet Makyajı Trendleri ve Makyaj Önerileri

Mezun olmaya çok yaklaştığınız şu günlerde mezuniyet balosu için hazırlıklar da başlamış olmalı. Hangi elbiseyi giyeceğinize karar verdiyseniz sıra nasıl bir makyaj yapacağınıza geldi. İşte sizin için derlediğimiz 2019 mezuniyet makyajı trendleri.

Mezuniyet Makyajı
Mezuniyet Makyajı

Lise mezuniyetine katılacaksanız ya da daha sade bir stiliniz varsa makyajınızı da sade tutmanızda fayda var. Bunun için cilt tonunuzu eşitleyecek bir BB krem, gözlerinizi belirginleştirecek kahve tonlarında far, sağlıklı gösterecek şeftali tonlu bir allık ve nude bir ruj yeterli olacaktır.

Mezuniyet Makyajı
Mezuniyet Makyajı

Mezuniyet balonuz şık bir mekanda yapılacaksa ağır bir makyaj yapabilirsiniz. Elbisenize uygun renklerde parıltılı, metalik bir göz makyajı harika olacaktır. Parıltılı bir far kullandıysanız eyeliner ve takma kirpik ile desteklemenizde fayda var. Eğer göz makyajınızı ağır yaptıysanız allık ve ruj renginizi daha nude tonlarda tutmalısınız.

Mezuniyet Makyajı
Mezuniyet Makyajı

Mezuniyet baloları haziran ayına denk geldiği için yaz makyajları çok daha idealdir. Pembemsi makyajlar sizi hem daha genç hem de daha canlı gösterir. Elbiseniz ne renk olursa olsun rose gold tonlarında far kullanabilir ve pembe ve nude tonlarında rujlar kullanabilirsiniz. Pembemsi bir makyaj tercih ettiyseniz bu canlı görünümü bir highlighter ile taçlandırmayı da ihmal etmeyin.

Mezuniyet Makyajı
Mezuniyet Makyajı

Mezuniyet balonuz hayatınızın en önemli günlerinden biri olduğu için ağır bir makyaj yaptırmak için de sonuna kadar özgürsünüz. Eğer uzun bir abiye tercih ettiyseniz elbiseniz makyajınızı taşıyacaktır. Bunun için gözlerinizi belirginleştirecek bir eyeliner ve takma kirpik ve kıpkırmızı bir ruj harika olacaktır.

Mezuniyet Makyajı
Mezuniyet Makyajı

En çok rastlanan mezuniyet makyajı trendleri de dumanlı göz makyajı ve toprak tonlarında rujlar kullanmaktır. Özellikle siyah, kahverengi, krem rengi gibi renklerde elbiseler tercih ettiyseniz bu renklerde bir makyaj harika olabilir.

Yorum yapın

casino siteleri - superbetin - 1xbet