Marvel Kötüleri ve En Güçlü 25 Marvel Karakteri

Marvel kötüleri, suçluları, acımasız kanun kaçakları…Marvel, Sinematik Evreni ile son 10 yıldır sinema dünyasını kasıp kavurmaya devam ediyor. Iron Man ile başlayan sürecin ardından, Kaptan Amerika, Örümcek Adam, Kara Panter, Galaksinin Koruyucuları, Thor, Yenilmezler gibi mükemmel filmlere imza attı. Marvel DC, hiç süphesiz bu başarısını süper iyi karakterlerine olduğu kadar, süper kötü karakterlerine de borçlu. Gelin hep birlikte Marvel’in en tehlikeli ve en kötü karakteri hangileri ve güçleri nelerdir bir göz atalım…

Marvel Kötüleri

Bilinen en kötü Marvel Karakteri sanırım şu an için oldukça popüler olmuş olan Thanos. Tabi Marvel filmleri ile oldukça meşhur olmuş Loki, Doctor Doom, Apocalypse, Magneto ve Surtur’u da unutmamak lazım.

Typhoid Mary
Typhoid Mary

Typhoid Mary

Typhoid Mary yaşadığı psikolojik sorunlar yüzünden kişilik bozukluğu yaşayan bir murtantdır. Daredevil’in eski sevililerinden biridir. Mary Mezinis, Bloody Mary I, Virgin Mary gibi birçok isimle anılmıştır. Yakın dövüş sanatlarında ve kılıç kullanımında çok iyidir. Ateşi Kontrol edebilir, kısa mesafede telekinetik güçlere sahiptir, Telepati yeteneği sayesinde insanların zihinlerine müdahele edebilir.

Silver Samurai
Silver Samurai

Silver Samurai

Silver Samurai hemen hemen tüm dövüş sanatlarında ustalaşmış mutant bir samuraydır. Kullandığı Katana kılıcı ile durduulması zor ölümcül bir düşmandır. Mutant yetenekleri sayesinde ürettiği takyon enerjisini kılıcına aktarabildiğinden, kılıcı bilinen her nesneyi kesebilecek güçtedir. Uzun bir süre Wolverine ile mücadele etmiştir.

Vulture
Vulture Vulture

Vulture

Vulture kostüm ve kimliğinin ilk yaratıcısı iş adamı ve mucit Adrian Toomes’dir. Akbaba kostümünü başka kullananlar da olmuştur. Spider-Man’in en büyük düşmanlarındandır

Romulus
Romulus

Romulus

Wolverine ile nerdeyse aynı özlelliklere sahip bir süper kötüdür. Adamantium pençelerini daha çok kötülük için kullanımış, sahip olduğu güçler ile Wolverine’nin en büyük rakibi ve düşmanı olmuştur.

Leader
Leader

Leader

Leader, Hulk gibi radyosyana maruz kalarak evrim geçirmiştir, onun sahip olduğu yetenek ise vucüt gücü değil sahip olduğu beyin gücüdür. Yaşayan en zeki kişilerden biri olarak kabul edilir. İnsanüstü zekasının yanı sıra, telepati, telekinezi be psikokinez güçlerine sahiptir.

Hecate
Hecate

Hecate

Hecate, bir Titan’dır. Tütanlar, güçleri Tanrı’ya çok yakın olan varlıklardır. Yeraltı Tanrıçası olarak kabul edilir. Tanrısal güçlere sahip olan Hecate, sahip olduğu güçler sayesinde neredeyse Marvel Evreni’nin en güçlülerinden biridir.

Lizard
Lizard

Lizard

Lizard, yani Dr. Connors bir patlamada kolunu kaybetmiş dahi bir profesördür. Kaybettiği uzuvlarını yeniden kazanmak amacıyla luşturduğu formülün yan etkisi olarak timsah görünümlü korkunç bir canavara dönüşür. Spider-Man’in azılı düşmanlarından biridir.

Dark Beast
Dark Beast

Dark Beast

Hank McCoy X-Men’in kurucu üyelerindendir ve bir Mutantdır. Kendini normal bir insana çevirmesini planlayarak hazırladığı serum ters tepki yaratarak onun mavi görünümlü bir canavar dönüşmesini sağlamıştır. Bu değişim O’na insan üstü güçler vermiştir, her zaman iyilikten yana olan Hank, ileri dönemlerde Dark Beast’a dönüşerek bu seferde tam bir süper kötü olmuştur.

Alistair Smythe
Alistair Smythe

Alistair Smythe

Alistair Smythe, Spider-Man’i öldürmek için tasarlanan robotlardan biridir. Normal bir insan olan Alistaire sahip olduğu zırhı sayesinde çok büyük güçler elde eder. Tüm vücuduna biyorganik bir şekilde bağlanan zırh, ona insan üstü hüç, çeviklik, hız be gelişmiş refleksler sağlar.

Super Skrull
Super Skrull

Super Skrull

Super Skrull başlangıçta normal bir askerdi, sahip olduğu güçler ona sonradan verildi; bu güçler, Fantastic Four üyelerinin tümünün sahip olduğu güçlere eşit derecedeydi.

Zzzax
Zzzax

Zzzax

Zzzax, bir grup ağır silahlı terörist New York City’nin gücünü kapatmaya çalışırken Consolidated Edison nükleer santralinde meydana gelen bir kaza sonucu mutasyona uğramıştır. Saf elektrikten oluşmaktadır. Elektrik üretebilir, uçabilir ve elektrikle çalışan tüm herşeyi manipüle edebilir.

Juggernaut
Juggernaut

Juggernaut

Juggernaut,yani Cain Marko bir mutant değildir. X-Men’in başında bulunan Charles Xavier’ın üvey kardeşidir. Sahip olduğu tüm güçleri Cytorrak’ın Kızıl Mücevheri’nden alır. Yiyecek, içecek ve oksijene ihtiyaç duymaz. Durdurulamak bir şekilde güç ve dayanıklılığa sahiptir. Psişik saldırılardan kurtulmak için Magneto gibi metalden bir miğfer giyer.

Morbius
Morbius

Morbius

Morbius, Nobel Ödülü kazanan biyokimyacı olan parlak bir bilim insanıydı. Yakalndığı hastalıklardan kurtulmak için hazırladığı formül onun Vampir güçlerine sahip olmasını sağladı. Bir çok kez X-Men ve Spider-Man’in düşmanı olarak sahneye çıkmıştır.

Loki
Loki

Loki

Loki, Odin’in oğlu ve Thorun kardeşi. Aslında Loki, buz devlerinin kralı olan Laufey’in oğludur. Odin ile yapılan savaşta Laufey ölünce, Odin tarafından evlatlık olarak alınmıştır. Thor ile kardeş olmasına rağmen zamanla Asgard, Odin ve Thor’a düşmen olmuştur. Kötülük ve Fesatlık Tansırsı olarak kabul edilir. Loki’nin dahi düzeyinde bir zekası vardır ve mistik sanatlar hakkında geniş bir bilgiye sahiptir. Ayrıca son derece kurnaz ve yeteneklidir.

Norman Osborn
Norman Osborn

Norman Osborn

Norman Osborn, kendi kurduğu ve yüksek teknoloji ürünlerinin üretildiği şirketin sahibidir. Kullandığı serum sayesinde insan üstü yeteneklere sahip, ancak bir okadar da akli dengesi bozuk biri haline dönüştü. Spider-Man’in en büyük düşmanıdır.

Doctor Doom
Doctor Doom

Doctor Doom

Doctor Doom, yani Victor Von Doom. Marvel Evreni’nin en bilinen, en popüler ve en korkulan süper kötülerinden biridir. İnsanüstü bir zekaya sahiptir, zırhı sayesinde inanılmaz bir güç ve kuvvete sahip olur. Mistik sanatlar konusunda uzmandır, hatta zaman yolculuğu yapabilmektedir.

Apocalypse
Apocalypse

Apocalypse

Apocalypse, ilk mutanlardan biridir. Evlatlık olarak alınan ailesi tarafından En Sabah Nur adını almıştır. Adının manası “İlk Olan”dır. Hulk kadar güçlü, Wolverine kadar çabuk iyileşebilmektedir. Uçabilir ve Teleport gücüne sahiptir. Başka mutantların güçlerini emebilir yada onların güçlerini arttırabilir. Aklını, ruhunu ve güçlerinin başka bir mutantın bedenine aktarabilir. En güçlü ve en kötü Marvel karakterlerindendir.

Magneto
Magneto

Magneto

Magneto, Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan Marvel çizgi roman kahramanıdır. Quicksilver ve Scarlett Witch’in babasıdır. Magneto, Alfa-Mutant türündendir. Muazzam bir güce sahip olamakla birlikte en güçlü mutanlardandır. Her türlü metali istediği gibi kontrol edebilme ve kullanabilme yeteneğine sahiptir.

Dormammu
Dormammu

Dormammu

Dormammu, kozmik bir varlıktır. Yaşını ve gücünün sınırıları bilinmeketedir. Enerji patlamaları, süper güç, ışınlanma, zaman yolculuğu, evrenleri gözetleme gibi sayısız güce sahiptir.

Thanos
Thanos

Thanos

Thanos adlı Çılgın Titan, tüm gerçeklik boyunca var olan en güçlü varlıklardan biri olarak bilinir. Kana susamış ve en güçlü kötü karakterlerdendir. Ölüm Tanrıçasına aşıktır, onu mutlu edebilmek için evrenin yarısını yok etmeyi göze almıştır. En güçlü silahı Infinity Gauntlet (Sonsuzluk Eldiveni) ‘i kullanarak evrene yeni bir düzen getirmek istemektedir. Ölüm Tanrıçası tarafından hediye edilen tahtı ile evrende çok hızlı bir şekilde seyahat edebilmektedir. Neredeyse ölümsüzdür, çünkü öldüğünde tekrar dirilebilmektedir. Güç, zeka, dayanıklılık ve hız dahil olmak üzere yeteneklerinin çoğu eşsizdir. Enerji manipülasyonunu, telepatisini ve ölümsüzlüğünü ile yenmesi imkansız bir düşmandır.

Dark Phoenix
Dark Phoenix

Dark Phoenix

Henüz doğmamış olan hayatı temsil eden Phoenix Force, bilinen en güçlü ve en eski kozmik varlıklardan biridir. Yenilmez ve ölümsüzdür. Yaşamın ilk gücünün tezahürüdür. Hemen hemen her şeyi yaratma ve yok etme gücüne sahiptir. Phoenix Force, marvel evreninde en çok korkulan varlıktır. Tek başına Galactus’u devirmiştir.

Amatsu-Mikaboshi
Amatsu-Mikaboshi

Amatsu-Mikaboshi

Amatsu Mikaboshi, Japon şeytan tanrısı olarak bilinir. O dünyaları yok eden bir varlıktır. Fiziksel gücü diğer tanrılardan daha az olsa da, Amatsu-Mikaboshi’nin muazzam büyülü güçleri ve dayanıklılığı vardır. Eşsiz yeteneklerinden biri, yakın zamanda vefat etmiş insanların astral bedenlerini yakalamak ve onları alıkoymaktır. Sahip olduğu güçler arasında ölümsüzlük, şekil değiştirme, süper güç, türlü enerji yansıtma kabiliyetleri bulunmaktadır.

Surtur
Surtur

Surtur

Surtur, Marvel evreninde, bin güneşin gücünü kullanan muazzam kötü güçtür. İnsanüstü güçle birlikte Surtur, alev, telekinezi, pirokinez ve ölümsüzlük yeteneklerine sahiptir. Bazıları onun gücünün Odin’inkine eşit olduğunu söyler.

Onslaught
Onslaught

Onslaught

Magneto’nun yetenekleri ve Profesör Xavier’in bilincinin bir araya gelmesiyle yaratılan son derece güçlü bir varlıktır. Nesneleri kontrol etmesi, telepati, süper zeka gibi hemen hemen her güce sahiptir, neredeyse durdurulamaz.

Galactus
Galactus

Galactus

O, büyük patlamadan öncede vardı, sonra da. Milyarlarca yıldır yaşayan en büyük tanrılardan biri. Kozmik ve sonsuz bir güce sahip. Gücü, yetenekleri ve dayanıklılığı ile neredeyse diğer hiçbir Marvel karakteri onunla bire bir dövüşemez. Gezegenleri yok ederek onların enerjilerini emer ve güçlenir. Sınırsız kozmik güç ve bilgiye sahiptir.

Cyttorak
Cyttorak

Cyttorak

Marvel kötüleri listesinin başında yer alan isim ise, Cyttorak. Hem Tanrı hemde Şeytan’dır. Kızıl Kozmos’a sürülmeden önce Dünya’da tapılan inanılmaz derecede güçlü bir varlıktır. En güçlü kozmik tanrılardan biridir. O kadar güçlüdür ki Galactus bile kendisini tutsak eden Cyttorak’ın elinden kurtaramaz. Juggernaut’un ve dünyadaki elit büyücülerden Dr. Strange, Dormammu ve Zom’un da güçlerinin kaynağı Cyttorak gelmektedir.

“Marvel Kötüleri ve En Güçlü 25 Marvel Karakteri” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler