Marvel Filmleri İzleme Sırası : Destansı Bir Yolculuk

Marvel filmleri izleme sırası, çıkış yılına göre mi yoksa kronolojik sırayla mı olmalı? 2008 yılında Iron Man ile başlayan Marvel Sinematik Evreni 2019 yılında Avengers : Endgame ile son buldu. Üstelik bu öyle bir sondu ki, adeta destansı bir şölen niteliğindeydi. Her filmi ile bizleri mest eden Marvel, çizgi film dünyasını filmleriyle adeta tüm dünyaya empoze etmiş oldu.

Marvel Filmleri İzleme Sırası

11 yıla 22 film sığdıran Marvel Studios bir çok filmi ile tüm dünyada gişe rekorları kırdı. İşte IMDB puanlarına göre Marvel Sinematik Evreni’nin en güzel filmleri ….

Captain Marvel
Marvel Filmleri / Captain Marvel

Kaptan Marvel

En güçlü Marvel kahramanını ilk başta izlemek sizlere tuhaf gelebilir, ancak film 1995 yılında geçiyor. Amerika’nın yetiştirdiği en yetenekli bayan pilolardan biri olan Carol Danvers 1989 yılında bir uçuş sırasında ortadan kaybolmuştur. Aslında kimsenin bilmediği, bu uçuş esnasında uzaylı bir ırkla savaştığıdır. Bu savaş sonrası oluşan patlamada insan üstü güçler elde eder. Yarı baygın bir halde iken, teknolojik açıdan çok ileri olan Kree ırkı tarafından hafızası silinir ve onlardan birisi olduğuna inandırılır. Aradan 6 yıl geçmiştir, kahramanımız Carol Danvers yavaş yavaş geçmişi hatırlamaktadır. Artık, gerçeklerle yüzleşmenin ve güçlerini keşfetmenin vakti gelmiştir.

 • Vizyon Tarihi : 2019
 • IMDb Puanı : 6,9
 • Orjinal Adı : Captain Marvel
Captain America: The First Avenger
Marvel Filmleri / Captain America: The First Avenger

Kaptan Amerika: İlk Yenilmez

Marvel Comics tarafından yaratılan çizgi roman karakteri Kaptan Amerika, yani Steve Rogers, bu filmde Kaptan Amerika olarak bilinen süper askere dönüşeceği deneysel bir programa katılmaya gönüllü olduğu zamanlardaki Marvel Evreni’nin ilk günlerine dönüyor. Kaptan Amerika , kötü Red Skull’ın liderliğindeki HYDRA organizasyonuyla savaşmak için Bucky Barnes ve Peggy Carter’la güçlerini birleştiriyor.

 • Vizyon Tarihi : 2011
 • IMDb Puanı : 6,9
 • Orjinal Adı : Captain America: The First Avenger
Iron Man
Marvel Filmleri / Iron Man

Demir Adam

Tony Stark, hem bir mühendislik dahisi hem de tam bir playboydur. Kendi ülkesinde teknoloji harikası füzeler ve silahlar üretmektedir. Afganistan’da yeni bir füzeyi tanıtırken esir düşer ve yaralanır. Onu kaçıranlar, kendileri için bir füze yapmasını isterler. Tony ise bunun yerine zırhlı bir giysi yapar. Bunu yapmaktaki amacı zekasını kullanarak farklı bir kurtuluş yöntemini planlamaktır.

 • Vizyon Tarihi : 2008
 • IMDb Puanı : 7,9
 • Orjinal Adı : Iron Man
The Incredible Hulk
Marvel Filmleri / The Incredible Hulk

İnanılmaz Hulk

Marvel filmlerinden bağımsız bir hikayeye dayanan The Incredible Hulk 2008 yılında, Iron Man’den bile önce çekilmiştir. Başrolde Edward Norton’un oynadığı film, en sevilen marvel karakterlerinden Hulk’ın en büyük düşmanı olan Abomination ile olan savaşına odaklanıyor.

 • Vizyon Tarihi : 2008
 • IMDb Puanı : 6,7
 • Orjinal Adı : The Incredible Hulk
Iron Man 2
Marvel Filmleri / Iron Man 2

Demir Adam 2

Küstah ama seksi bir işadamı görüntüsündeki Tony Stark aslında Iron Man’in ta kendisidir ve bu özelliğini tüm dünya ile paylaşmaktan hiç de çekinmiyordur. Sırrını paylaşması için “mahalle baskısı” gören Stark, orduya da hükumete de ser veriyor sır vermiyordur. Zırhının sırrı bir tek kahramanımıza ait olmalıdır! Teknolojisini orduyla paylaşması için iktidar, basından ve halktan baskı gören Tony, bilginin yanlış ellere geçmesinden korktuğu için Iron Man zırhının sırrını açıklamak istemez. Yanında Pepper Potts, ve James Rhodey Rhodes ile birlikte, Tony yeni ittifaklar kurar ve yeni büyük güçlerle yüzleşir.

 • Vizyon Tarihi : 2010
 • IMDb Puanı : 7,0
 • Orjinal Adı : Iron Man 2
Thor
Marvel Filmleri / Thor

Thor

Efsanevi Thor macerası, Marvel Evreni’nden, Asgard’ın mistik atmosferine kadar uzanıyor. “Thor” yalnız bir adamın destansı yolculuğunun, tahtın veliahdı hırçın bir prensken, tahta geçme hakkını kazanan bir süper kahramanın öyküsünü epik bir kurguyla anlatıyor… Uzun bir süredir sinemaya uyarlanmayı bekleyen efsanenin yönetmen koltuğunda, Shakespeare uyarlamalarıyla tanıdığımız yönetmen Kenneth Branagh var.

 • Vizyon Tarihi : 2011
 • IMDb Puanı : 7,0
 • Orjinal Adı : Thor
The Avengers
Marvel Filmleri / The Avengers

Yenilmezler

SHIELD adıyla tanınan uluslararası barış örgütünün başındaki isim Nick Fury, tüm dünyanın güvenliğine karşı büyük bir tehdit oluşturan düşmanla karşı karşıya kalır. Fury, dünyayı yaklaşan bu felaketten kurtarmak için en cesur ve en ‘süper’ kahramanlardan oluşan bir ekip kurmak zorundadır… İlki 1963’te yayınlanan ve o günden sonra çizgi roman fanatiklerinin mabedi haline gelen Marvel’ın en sevilen serilerinden olan “The Avengers”ın sinema uyarlaması olan yapımda baş rolleri de efsanevi bir kadro paylaşıyor.

 • Vizyon Tarihi : 2012
 • IMDb Puanı : 8,0
 • Orjinal Adı : The Avengers
Iron Man 3
Marvel Filmleri / Iron Man 3

Demir Adam 3

Milyarder iş adamı, kahraman ve mucit Tony Stark, bu sefer gücü ondan çok daha fazla, hatta sınırsız bir düşmanla karşı karşıya kalıyor. Üstelik bu düşman, o çok sinirlendirecek bir hamle yaparak özel hayatını yok ediyor. Stark şimdi bu olayların kaynağını araştıracağını zorlu bir mücadeleye giriyor. Fakat en yakınlarını korumak için zekasının ve cesaretinin yanı sıra içgüdülerine de ihtiyacı var. Stark’ın bu savaşında kafasında dönüp duran soru ise belki de tüm olayların en can alıcı yanı: Adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan?

 • Vizyon Tarihi : 2013
 • IMDb Puanı : 7,1
 • Orjinal Adı : Iron Man 3
Thor: The Dark World
Marvel Filmleri / Thor: The Dark World

Thor : Karanlık Dünya

Tanrıların dünyanın ötesindeki mücadelesi devam ediyor. İlk filmde babası tarafından güçleri elinden alınarak dünyaya sürgün edilen Thor, kendisini yenilmez yapan çekicini yeniden kullanmaya ve kendi hükümdarlığı olan Asgard’a geri dönmeye hak kazanmıştı. Ölümsüz Thor, Buz Devleriyle işbirliği yapan ve hükümdarlığı ele geçirmeye çalışan kardeşi Loki’den sonra şimdi de antik Dark Elves güçleriyle çarpışacak.

 • Vizyon Tarihi : 2013
 • IMDb Puanı : 6,9
 • Orjinal Adı : Thor: The Dark World
Captain America: The Winter Soldier
Marvel Filmleri / Captain America: The Winter Soldier

Kaptan Amerika : Kış Askeri

“Kaptan Amerika: İlk Yenilmez” seyircileri Marvel çizgi evrenin ilk yıllarına götürmüştü. Yenilmez kahramanımız günümüzde geçen bir devam filmiyle geri dönüyor. Steve Rogers, Nick Fury ve gizli SHIELD örgütü ile işbirliğini koruyarak modern dünyaya ayak uydurmaya çalışıyor. Devam filminde öykü bu sefer sosyalist dönem Rusya’sına uzanıyor. SSCB döneminde özel kuvvetler içerisinde yetiştirilen ve Winter Soldier (Kış Askeri) adı verilen bir adam aslında tam bir ölüm makinasıdır. Rusya tarafından donmuş bir gölde bulunur ve önüne çıkan her şeyi yerle bir etmeye kararlıdır.

 • Vizyon Tarihi : 2014
 • IMDb Puanı : 7,7
 • Orjinal Adı : Captain America: The Winter Soldier
Guardians of the Galaxy
Marvel Filmleri / Guardians of the Galaxy

Galaksinin Koruyucuları

Galaksinin Koruyucuları, evrenin kontrolünü ele geçirmeye çalışanları durdurmaya çalışan bir grup suçlunun hikayesini konu ediyor. Kendisine Star-Lord lakabını takan maceracı Peter Quill, esrarengiz bir küreyi çalınca güçlü, hırslı ve ihtiraslı bir kötü adam olan Ronan’la başı derde girer. Ronan’ın tek amacı küreyi ele geçirmektir ve bu hayali tüm evreni tehdit altına alabilir. Quill, ondan kurtulmak isterken bir anda kendisini birbiriyle hiçbir ilgisi olmayan uyumsuz bir ekibin içerisinde bulur; tehlikeyi yok etmek isteyen Star-Lord, silahlı bir rakun olan Roket, Rakun’un yoldaşı olan ağaç kılıklı Groot, ölümcül yeşil kadın Gamora ve gözünü intikam hırsı bürümüş Yokedici Drax ile işbirliği içerisine girer.

 • Vizyon Tarihi : 2014
 • IMDb Puanı : 8,0
 • Orjinal Adı : Guardians of the Galaxy
Avengers: Age of Ultron
Marvel Filmleri / Avengers: Age of Ultron

Yenilmezler : Ultron Çağı

İlk filmin başarısının ardından ikinci film için kolları sıvayan Avengers ekibi bu filme bütün kahramanları dahil ediyor; bu kez Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk’ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Bu kez hiç olmadığı kadar aksiyonlu bir macerayı vadeden film, her bir kahramanın kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapmayı hedefliyor. Iron Man, barışın sağlanması için bekletilen bir sistemi yeniden başlatmak ister fakat işler hiç de umduğu gibi gitmez. Bunun üzerine Thor, Kaptan Amerika, Hulk, Nick Fury, Black Widow ve Hawkeye yeniden bir araya gelir.

 • Vizyon Tarihi : 2015
 • IMDb Puanı : 7,3
 • Orjinal Adı : Avengers: Age of Ultron
Ant-Man
Marvel Filmleri / Ant-Man

Ant-Man

Marvel aleminin sevilen süper kahramanlarından biri olan Ant-Man de beyazperdeye zıplamayı başardı! Mesleğine aşık olan ve bu konuda Reed Richards’ı bile aman aman aratmayan biyokimya uzmanı Dr. Hank Pym; altatomik partiiküller üzerinden ilginç bir formül geliştirir. Fakat Pym’ın geliştiğirdiği ve insanlığın geleceğini tayin edeceğine inandığı bu formül daha önceki testlerin hiçbirinde başarılı olmamıştır.

 • Vizyon Tarihi : 2015
 • IMDb Puanı : 7,3
 • Orjinal Adı : Ant-Man
Captain America: Civil War
Marvel Filmleri / Captain America: Civil War

Kaptan Amerika: İç Savaş

Marvel alemi için sivil savaş alarmı! Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı; süper kahramanları, öykü evreninin en önemli konusunda karşı karşıya getiriyor. Yenilmezler’in dahil olduğu olay kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yapmaya başlarlar. Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden olur. Steve Rogers’ın önderliğinde Yenilmezler’in hükümet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup ve Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen bir diğer grup.

 • Vizyon Tarihi : 2016
 • IMDb Puanı : 7,8
 • Orjinal Adı : Captain America: Civil War
Doctor Strange
Marvel Filmleri / Doctor Strange

Doktor Strange

Başarılı cerrah Stephen Vincent Strange, geçirdiği bir trafik kazası sonucunda elindeki sinirler zarar görünce artık mesleğini yapamaz hale gelir. Tüm yaraları iyileştirebilen, Tibet’te yaşamakta olan Ancient One adlı büyücünün varlığını öğrenmesi onun için yeni bir umut olur. Tibet’e giden cerrah sandığından çok daha büyük güçlerle karşılaşacaktır. Marvel aleminin sevilen süper karakterlerinden biri olan Doctor Strange’in öyküsünü perdeye taşıyan filmde Doktor Strange’i İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch canlandırırken filmin yönetmen koltuğunda, ağırlıklı olarak korku-gerilim projelerinin aranan ismi haline gelen Scott Derrickson oturuyor.

 • Vizyon Tarihi : 2016
 • IMDb Puanı : 7,5
 • Orjinal Adı : Doctor Strange
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Marvel Filmleri / Guardians of the Galaxy Vol. 2

Galaksinin Koruyucuları 2

“Galaksinin Koruyucuları 2” filminde ekip uzayın uzak noktalarına yolculuklar ederken bir yandan da galaksiyi korumak adına farklı maceralara atılıyor. Koruyucular, artık aileleri haline gelen ekipte birbirlerini düşmanlara karşı korumak için savaşırken, Starlord olan Peter Quill’in gizemli geçmişinin sırları da çözülmeye başlıyor. Eski düşmanlar yeni müttefiklere dönüşürken, hayranların klasik çizgi romanlardaki favori karakterleri kahramanlarımızın yardımına koşuyor.

 • Vizyon Tarihi : 2017
 • IMDb Puanı : 7,6
 • Orjinal Adı : Guardians of the Galaxy Vol. 2
Spider-Man: Homecoming
Marvel Filmleri / Spider-Man: Homecoming

Örümcek Adam: Eve Dönüş

Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne kapılan genç Peter kendini kanıtlama isteğiyle dolup taşan bir gençtir. Ancak yaşı gereği birçok farklı sorumluluğu vardır. May halası ile yaşayan genç Peter bir yandan da ona göz kulak olan Demir Adam ile arkadaşlığını ilerletmiştir. Okul hayatına alışmaya ve sıradan bir genç gibi yaşamaya çalışan Peter’ın aklında ise suçla savaşmak ve dünyayı daha güvenli bir hale getirmek vardır. Vulture yepyeni bir düşmanı yaşadığı şehre gönderdiğinde ise Peter’ın kendini gösterme fırsatı çıkacak, ancak en değerli gördüğü herkes tehdit altında olacaktır…

 • Vizyon Tarihi : 2017
 • IMDb Puanı : 7,4
 • Orjinal Adı : Spider-Man: Homecoming
Thor : Ragnarok
Marvel Filmleri / Thor : Ragnarok

Thor: Ragnarok

Thor serisinin 2017 yılında izleyiciyle buluşacak olan üçüncü filminde, yaklaşmakta olan Norse kıyametine tanık olacağız. Asgard’tan uzakta, evrenin öbür ucunda hapsolmuş olan Thor çıkış yolu bulamamaktadır. Üstelik güçlü çekici de yanında değildir ve Asgard bir yıkımın eşiğindedir. Ragnarok zamanı gelmiştir, eğer gerçekleşirse bütün Asgardlıları yok edecek olan yıkımın sorumlusu ise acımasız Hela’dır. Ancak Asgard’ı kurtarabilmek için öncelikle özgür kalmalı, bunun içinde karşısına eski müttefiki Hulk’ı çıkaran ölümcül bir yarışmayı kazanmalıdır…

 • Vizyon Tarihi : 2017
 • IMDb Puanı : 7,9
 • Orjinal Adı : Thor : Ragnarok
Black Panther
Marvel Filmleri / Black Panther

Kara Panter

Babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T’Challa, hakkı olan tahta sahip çıkmak için izole yaşayan ancak teknolojik açıdan ileri seviyede olan halkına geri döner. Ancak güçlü bir eski düşman yeniden ortaya çıktığında, T’Challa’nın yeterliliği, Wakanda’nın ve tüm dünyanın kaderini tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için müttefiklerini toplamalı ve gücünü serbest bırakmalıdır…

 • Vizyon Tarihi : 2018
 • IMDb Puanı : 7,3
 • Orjinal Adı : Black Panther
Avengers: Infinity War
Marvel Filmleri / Avengers: Infinity War

Avengers: Sonsuzluk Savaşı

“Avengers Infinity War”un ardından pek çok süper kahraman küle dönüşmüştür. Doktor Strange, Gamora, Drax, Mantis, genç Örümcek Adam, Black Panther, Bucky Barnes, Groot, Scarlet Witch, Vision, Star Lord, Maria Hill, The Wasp ve Nick Fury gibi pek çok kahraman, Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirmesi ve kendi dengesini kurması yüzünden yok olmuştur ve dünya umutsuz haldedir. Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk kendi yaslarını tutmaktayken, Iron ve Nebula ise kontrol edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler. Süper kahramanlar takımı için işler pek de iyi görünmemektedir. Ancak Kuantum Bölgesi’nden çıkmanın bir yolunu bularak Avengers ekibinin kalan üyelerine giden Ant-Man, yeni bir umut ışığı olacaktır.

 • Vizyon Tarihi : 2018
 • IMDb Puanı : 8,4
 • Orjinal Adı : Avengers: Infinity War
Ant-Man ve Wasp
Marvel Filmleri / Ant-Man ve Wasp

Ant-Man ve Wasp

“Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” filminin ardından ev hapsinde olan Scott Lang hem baba hem Süper Kahraman olarak seçimlerinin sonucuyla uğraşmaktadır. Bir yandan ev yaşamıyla Ant-Man olarak sorumluluklarını dengede tutmaya çalışırken, acil bir görevle birlikte Hope Van Dyne ve Dr. Hank Pym ile karşı karşıya kalır. Scott bir kez daha kostümünü giymek ve geçmişin sırlarını ortaya çıkarmak için Wasp ile omuz omuz savaşmayı öğrenmek zorundadır.

 • Vizyon Tarihi : 2018
 • IMDb Puanı : 7,0
 • Orjinal Adı : Ant-Man ve Wasp
Avengers: Endgame
Marvel Filmleri / Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

“Avengers Infinity War”un ardından pek çok süper kahraman küle dönüşmüştür. Doktor Strange, Gamora, Drax, Mantis, genç Örümcek Adam, Black Panther, Bucky Barnes, Groot, Scarlet Witch, Vision, Star Lord, Maria Hill, The Wasp ve Nick Fury gibi pek çok kahraman, Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirmesi ve kendi dengesini kurması yüzünden yok olmuştur ve dünya umutsuz haldedir. Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk kendi yaslarını tutmaktayken, Iron ve Nebula ise kontrol edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler. Süper kahramanlar takımı için işler pek de iyi görünmemektedir. Ancak Kuantum Bölgesi’nden çıkmanın bir yolunu bularak Avengers ekibinin kalan üyelerine giden Ant-Man, yeni bir umut ışığı olacaktır.

 • Vizyon Tarihi : 2019
 • IMDb Puanı : 8,4
 • Orjinal Adı : Avengers: Endgame
Spider-Man: Far from Home
Marvel Filmleri / Spider-Man: Far from Home

Örümcek-Adam: Evden Uzakta

Avengers: Endgame’in ardından dünya yavaş yavaş eski haline gelmeye başlamıştır, Thanos tarafından silinenler, Iron Man sayesinde geri gelmiştir. Ancak, Spiderman’in bir baba figürü olarak gördüğü Iron Man ölmüştür. Bu durum onun için hiç kolay değildir. Tüm bu olaylar yaşanırken ortaya yeni çıkan bir süper kahraman insanların yeni gözdesi olmaya başlamıştır. Üstelik Nick Fury, Spider Man’in bu yeni kahramanla birlikte çalışmasını istemektedir. Peki birden ortaya çıkan bu yeni süper kahraman Mysterio, Spider Man’in en yakın dostu mu yoksa en büyük düşmanı mı olacaktır?

 • Vizyon Tarihi : 2020
 • IMDb Puanı : 7,5
 • Orjinal Adı : Spider-Man: Far from Home

Dikkatinizi Çekebilir: Marvel Karakterleri

“Marvel Filmleri İzleme Sırası : Destansı Bir Yolculuk” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - siyahbet / youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler