Marvel Dizileri Nelerdir? İzleme Sırası ve IMDb Puanları

Marvel Dizileri Nelerdir? Netflix Marvel dizileri hangi sırayla izlenmeli?… En iyi marvel dizileri, sinema dünyasını alt üst eden marvel, yayınladığı dizilerle gönül kazanmaya devam ediyor. Kaptain Amerika, Iron Man, Doctor Strange, Guradians of the Galaxy ve Avengers filmleriyle dünya sinema sektörüne damga vuran Marvel, aynı başarıyı dizilerde yakalayamamış olsa da asla pes etmiyor ve her geçen gün yeni bir süper kahraman dizisi ile yarışa kaldığı yerden devam ediyor. İşte IMDb Puanlarına Göre En İyi Marvel Dizileri…

Marvel Dizileri

Marvel Dizileri

Marvel evrenini seven izleyicileri mutlu edecek bir liste ile karşınızdayız. Bu listemizde en iyi Marvel dizilerini sizler için derledik. Bu listemizde şu zamana kadar yayınlanmış diziler olduğu kadar Marvel Stüdyo’sunun çıkaracağı yeni yapımlarda listemizde yerini aldı. Keyifli okumalar.

Marvel Rising Marvel Rising

Marvel Rising

Büyük umutlarla hazırlanan, ancak tam bir hayal kırıklığına ulaşan Marvel Rising, dünyayı kötü güçlere karşı korumak isteyen süpergüçlere sahip kahramanlardan oluşan bir ekibin hikayesini anlatıyor. Captain America,Iron Man, Squirrel Girl,America Chavez,Shuri, Kamala Khan, Ghost-Spider gibi karekterleri bünyesinde barındırsa da istediği başarıya bir türlü oluşamadı …

 • Yapım Yılı : 2018-2019
 • Yönetmen : Alfred Gimeno, Eric Radomski
 • IMDb : 5,3
Marvel Dizileri Inhumans

Inhumans

Inhumans, Marvel’in belki de en büyük hayal kırıklılığı en byük fiyaskosudur. En değerli karakterlerinin yer aldığı Inhumans dizisi eleştirmenler tarafından yerden yere vurulmuş, izleyiciler tarafından pek beğnilmeiş ve bu sebepten dizinin ömrü fazla olmamıştır. Yine de izlmek isteyenler için Black Bolt, Medusa, Crystal, Gorgon, Karnak, Luna, Lockjaw karakterleriyle tanışmak oldukça heyecanlı olacaktır. 2017 yılında yayınlanan Marvel dizisi Inhumans, daha önceden işlenmeyen bir konuyu ele alıyor. Kraliyet ailesi ve kral Black Bolt’un, bir darbe sonucu ıssız bir yere kaçmalarını ve orada tekrardan bir araya gelerek geri dönüşlerini konu ediniyor. Inhumans dizisinin başrollerinde Anson Mount, Serinda Swan, Ken Leung yer alırken dizinin yaratıcı kadrosunun başında Scott Buck yer alıyor.

 • Yapım Yılı : 2017
 • Yönetmen : Scott Buck
 • IMDb : 5,0
Marvel Dizileri Iron Fist

Iron Fist

The Defenders takımının üyesi olan Iron Fist, Netflix için için hazırlanmış Marvel dizileri arasında en çok beğenilenlerden biridir. Kahramanımız Danny Rand küçüklüğünden itibaren Uzak Doğu dövüş sanatlarında eğitim görmüş, gücünü ise K’un Lun adında bir mistik dünyadan alan ve Chi enerjisine odaklanarak insan üstü güçlere sahip olan biridir. 2017 yılında Netflix’de yayınlanmaya başlayan Iron Fist, toplam 23 bölümden oluşan bir Marvel dizisidir. Yıllardır ortada görünmeyen, insanüstü güce sahip Danny Rand, bir gün New York sokaklarına geri dönmeye karar verir. Aksiyon dolu konusuyla hiç sıkılmayacağınız bir dizi olan Iron Fist’in başrollerinde Finn Jones, Jessica Henwick ve Jessica Stroup yer alıyor. Yaratıcı kadrosunda ise Scott Buck bulunuyor.

 • Yapım Yılı : 2017-2018
 • Yönetmen : Scott Buck
 • IMDb : 6,4
Marvel Dizileri Cloak & Dagger

Cloak & Dagger

Aynı isimli çizgi romdandan uyarlanan dizide, küçük yaşlarda oldukça kötü bir olay yaşayan kahramanlarımız Tandy Bowen ve Tyrone Johnson yıllar sonra tesadüf eseri tekrar karşılacaktır. Birbirlerini tanıdıkça süper güçlerini de keşfedecek olan çiftimiz aynı zamanda kötü güçlerlerle de savaşmak zorunda kalacaktır. 2018 yılında yayınlanmaya başlayan Cloak & Dagger, toplam 20 bölümden oluşan bir Marvel dizisi. Birbirinden çok farklı olan iki genç arkadaş zamanla birbirilerine karşı yakınlık duyarken bir yandan da süper güçleri olduğunu fark ederler. Cloak & Dagger dizisinin yaratıcı kadrosunda Joe Pokaski yer alıyor. Dizinin başrollerinde ise Olivia Holt, Aubrey Joseph, Gloria Reuben bulunuyor.

 • Yapım Yılı : 2018-2019
 • Yönetmen : Joe Pokaski
 • IMDb : 6,7
Marvel Dizileri The Defenders

The Defenders

Bir nevi mini süper kahramanlar birliği oluşturan dizide, Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’in oluşturduğu Defenders takımının yaşadığı maceraları izleyeceğiz. The Defenders ile Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage bir araya geliyor. Hepsinin tek bir amacı ise New York’da bulunan ortak bir düşmanla savaşmak. Bu dörtlünün maceralarını anlatan The Defenders bir mini dizi. The Defenders dizisinin başrollerinde Charlie Cox, Krysten Ritter, Mike Colter, Finn Jones ve Elodie Yung yer alıyor.

 • Yapım Yılı : 2017
 • Yönetmen : Douglas Petrie, Marco Ramirez
 • IMDb : 7,3
Marvel Dizileri The Gifted

The Gifted

Fox Tv için yapılan The Gifted, Marvel’in en önemli kozlarından biri olan X-Men evreninde geçiyor. Bildiğimiz X-Men üyeleri ölmüş ya da ortadan kaybolmuşlardır. Devlet ise doğaüstü güçlere sahip mutantları teker teker avlamaya ve onları tutsak hale getirmeye başlamıştır. Mutantlar artık hedef tahtasındadır. En iyi Marvel dizileri listemizi keyifli bir dizi ile sonlandırıyoruz. The Gifted, X-Men ile aynı olay örgüsünd gelişiyor. Bir ailenin çocuklarının mutasyona uğraması sonucu hükümet korkunç bir muamele yapmaya başlar. Hükümetten kaçan aile, yeraltında mutasyona uğramış insanların arasına katılır. The Gifted dizisinin başrollerinde Stephen Moyer, Amy Acker, Sean Teale yer alıyor.

 • Yapım Yılı : 2017-2019
 • Yönetmen : Matt Nix
 • IMDb : 7,3
Marvel Dizileri Luke Cage

Luke Cage

Aynı adlı çizgi romandan esinlenilerek Netflix için hazırlanan dizi, cezaevinde maruz kaldığı deneyler sonucu kurşun geçirmez bir yapıya sahip olan Luke Cage’in kötülere karşı verdiği savaşı konu alıyor. 2016 yılında yayınlanmaya başlayan Luke Cage hiç kuşkusuz en çok sevilen Marvel dizilerinden birisi. Hapihanede yaşadığı süre boyunca çeşitli işkencelere maruz kalan Luke, yanlış giden bir deney sonucu insanüstü güçlere ve mermi işlemeyen bir deriye sahip olur. Luke Cage artık hayatını kötülerle savaşmaya adamıştır. Luke Cage dizisinin başrollerinde ise Mike Colter, Simone Missick ve Theo Rossi yer alıyor.

 • Yapım Yılı : 2016-2018
 • Yönetmen : Cheo Hodari Coker
 • IMDb : 7,3
Marvel Dizileri Agents of S.H.I.E.L.D

Agents of S.H.I.E.L.D

Mervel’in en çok beğenilen dizileri arasında yer alan Agents of S.H.I.E.L.D’in yönetmenliğini Joss Whedon üstleniyor. Ünlü S.H.I.E.L.D ajanı Phil Coulson ve ekibinin kötülere karşı savaşını konu alıyor. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan Agents of S.H.I.E.L.D. en çok izlenen Marvel dizilerinden birisi. Ajan Coulson, dünyayı olağanüstü güçlerden ve kötülüklerden korumak için bir ekip kurar ve bu ekip kendisini dünyayı kötülüklerden korumaya adamıştır. Agents of S.H.I.E.L.D. dizisinin yaratıcılığını Maurissa Tancharoen, Jed Whedon ve Joss Whedon yapıyor. Dizinin başrollerinde ise Clark Gregg, Ming-Na Wen, Brett Dalton yer alıyor.

 • Yapım Yılı : 2013-2020
 • Yönetmen : Maurissa Tancharoen, Jed Whedon, Joss Whedon
 • IMDb : 7,5
Marvel Dizileri Agent Carter

Agent Carter

ABC kanalı tarafından hazırlanan dizi, Captain America: The First Avenger filmi ile hafızalarımıza kazınan Peggy Carter’ın hayatına ve bir Gizli SSR ajanı iken yaşadığı maceralara odaklanıyor. 1946 yılında geçen dizide Tony Stark’ın babası Howard Stark’ı da yakından tanıma şansımız olacak. 2015 yılında yayınlanan Agent Carter, Kaptan Amerika’nın Spin-off’u olma özelliğini taşıyor. Aşık olduğu adamı Steve Rogers’ı kaybeden ajan Peggy, Howard Stark’ı temize çıkarmak için gizli görevlerde çalışmaya başlıyor. Agent Carter dizisinin yaratıcılığını Christopher Markus ve Stephen McFeely yapıyor. Dizinin başrollerinde Hayley Atwell, James D’Arcy ve Enver Gjokaj yer alıyor.

 • Yapım Yılı : 2015-2016
 • Yönetmen : Christopher Markus, Stephen McFeely
 • IMDb : 7,9
Marvel Dizileri Jessica Jones

Jessica Jones

Marvel’in en popüler kadın kahramanları arasında yer alan Jessica Jones kötü geçen süper kahramanlık deneyiminden sonra özel dedektiflik bürosu açıp eski hayatına veda eder. Ancak, ne geçmişi ne düşmanları onu rahat bırakmayacaktır .. 2015 yılında yayınlanan Jessica Jones, Brian Michael Bendis ve Michael Gaydos’ın çizgi romanından uyarlandı ve Netflix’de yayınlandı. Kimyasal sızıntı sonucu ekstra güçlü ve dayanıklı olan Jessica Jones, olağanüstü özelliklerini ihtiyacı olanlar için kullanmaya özen gösterirken ayrıca dedektiflik yapıyor. Jessica Jones dizisinin yaratıcı kadrosunda Melissa Rosenberg yer alıyor. Dizinin başrollerinde ise Krysten Ritter, Rachael Taylor ve Eka Darville yer alıyor.

 • Yapım Yılı : 2015-2019
 • Yönetmen : Melissa Rosenberg
 • IMDb : 7,9
Marvel Dizileri The Punisher

The Punisher

2017 yılında yayınlanan The Punisher, karanlık atmosferiyle diğer Marvel dizilerinden ayrılan bir yapıya sahip. Ailesini kaybeden kıdemli denizci Frank Castle’ı anlatan The Punisher, Castle’ın yeraltı dünyasına girmesini ve intikam için yol almasını anlatıyor. The Punisher dizisinin oyuncu kadrosunda Jon Bernthal, Amber Rose Revah, Ben Barnes yer alırken yaratıcı kadrosunda ise Steve Lightfoot yer alıyor.

 • Yapım Yılı : 2017-2019
 • Yönetmen : Steve Lightfoot
 • IMDb : 8,5
Marvel Dizileri Daredevil

Daredevil

Dünya çapında oldukça büyük bir izlenme sayısına ulaşan Daredevil, çocukken geçirdiği bir kaza sonucu görme yetisini kaybeden, ancak bu olayla birlikte diğer duyuları insanüstü bir şekilde gelişen Matt Murdock’un hayatına odaklanıyor. Gündüzleri Hell’s Kitchen’da avukatlık yapan Murdock, geceleri ise suçla ve adaletsizlikle kendi yöntemleriyle savaşan Daredevil olacaktır. En büyük düşmanı ise babasınında ölümünden sorumlu olan Kingpin’dir. 2015 yılında yayınlanan Daredevil, kör bir avukat olan ancak geceleri New York’un suçlularıyla savaşan bir süper kahraman. Korkunç görünümüne rağmen kalplerinizi fetheden Daredevil’in yaratıcısı ise Drew Goddard. Daredevil’ın başrollerinde ise Charlie Cox, Vincent D’Onofrio ve Deborah Ann Woll yer alıyor.

 • Yapım Yılı : 2015-2018
 • Yönetmen : Drew Goddard
 • IMDb : 8,6
Marvel Dizileri Loki

Loki

Heyecanla beklenen bir Marvel dizisi olan Loki ile listemize devam ediyoruz. 2021 yılında yayınlanmaya başlayacak Loki’nin senaryosu Rick And Morty’nin senaristi Michael Waldron’a ait. Thor’un kardeşi olarak bilinen Loki’nin hayatının anlatıldığı dizi, her hafta yeni bir bölüm şeklinde yayınlanacak. Loki dizisinin başrollerinde ise Tom Hiddleston, Owen Wilson, Sophia Di Martino yer alacak.

 • Yapım Yılı : 2021
 • Yönetmen : Michael Waldron
 • IMDb : 8,7
Marvel Dizileri The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

Özellikle son zamanlarda en çok izlenen Marvel dizisi The Falcon and the Winter Soldier ile listemize devam ediyoruz. Avengers: End Game sonrası yaşanan olaylarda Falcon ve Winter Soldier karakterlerini ve maceralarını anlatan dizinin başrollerinde Anthony Mackie, Sebastian Stan, Wyatt Russell yer alıyor.

 • Yapım Yılı : 2021
 • Yönetmen : Malcolm Spellman
 • IMDb : 7,3
Marvel Dizileri WandaVision

WandaVision

Marvel’ın en farklı dizilerinden birisi hiç kuşkusuz WandaVision. Sitcom tarzında geçmesi ve 1950’li yılları yansıtması sıcacık bir atmosfer oluştururken Wanda ve Vision’ın yaşadığı olaylara tanık oluyoruz. Eğer WandaVision’ı henüz izlemediyseniz mutlaka izlemeli ve diğer Marvel dizileri ile arasındaki farkı görmelisiniz. Elizabeth Olsen, Paul Bettany ve Kathryn Hahn’ın başrollerde olduğu WandaVision’ın yaratıcı kadrosunda ise Jac Schaeffer yer alıyor.

 • Yapım Yılı : 2021
 • Yönetmen : Jac Schaeffer
 • IMDb : 8,0
Marvel Dizileri She Hulk

She Hulk

Marvel çizgi romanlarında gördüğümüz Jennifer Walters ile tanışacağımız ilk yapım olan She Hulk, henüz yayınlanmayan ama heyecanla beklenen Marvel dizilerinden birisi. Tatiana Maslany’nin başrolde olacağı She Hulk, aksiyon kadar komedi ağırlıklı bir dizi olacağı tahmin ediliyor. She Hulk dizisi hakkında söylenen şeylerden birisi ise dizinin 6 saatlik olacağı. Onun dışında Marvel Stüdyolarından ne zaman çıkacağına dair net bir haber yok.

 • Yapım Yılı : 2022
Marvel Dizileri Marvel Studios: Legends

Marvel Studios: Legends

2020’de yayınlanacağı duyurulan Marvel Studios: Legends, 8 Ocak 2021 yılında prömiyerini yaptı. Disney+ için üretilen Marvel Studios: Legends, evrendeki her karakterin hayatını, özelliklerini anlatacak klip şov niteliği taşıyor. Her bölümün farklı olacağı Marvel Studios: Legends, canınız istediğinde açıp izleyebileceğiniz kısa bölümlerden oluşacak.

 • Yapım Yılı : 2021
 • IMDb : 6,5
Marvel Dizileri Ms. Marvel

Ms. Marvel

Marvel çizgi romanındaki ilk Müslüman süper kahraman olan Ms. Marvel’ın hayatını anlatan dizi ile devam ediyoruz. 16 yaşındaki Pakistan asıllı bir genç kız olan Kamala Khan şekil değiştirme güçlerine sahiptir. Ms. Marvel dizisinin oyuncu kadrosunda Matt Lintz, Laurel Marsden, Rish Shah yer alıyor, dizinin yaratıcı kadrosunda ise Bisha K. Ali yer alıyor. Ancak Ms. Marvel dizisinin ne zaman yayına gireceği belli değil.

 • Yapım Yılı : 2022
Marvel Dizileri Helstrom

Helstrom

Helstrom, klasik Marvel evreninin çok dışında geçen bir macera dizisi. Bir seri katilin çocukları olan Daimon ve Ana, birbirinden ve içlerindeki özden güç alırlar. Dünyadaki kötülüğe karşı yeteneklerini kullanmaya karar veren kardeşilerin hayatını anlatan dizi oldukça sürükleyici. Helstrom dizisinin başrollerinde Tom Austen, Sydney Lemmon, Elizabeth Marvel yer alırken yaratıcı kadrosunda ise Paul Zbyszewski yer alıyor.

 • Yapım Yılı : 2020
 • Yönetmen : Paul Zbyszewski
 • IMDb : 6,9
Marvel Dizileri Legion

Legion

Marvel’ın çok sevdiğimiz dizilerinden birisi olan Legion ile listemize devam ediyoruz. Legion, şizofren tanısı koyulan David Haller’ın bir karşılaşma sonucu özel güçlerinin olduğunu fark etmesini anlatıyor. 2017 yılında yayınlanan Legion toplam 27 bölümden oluşuyor. Legion dizisinin başrollerinde Dan Stevens, Rachel Keller, Aubrey Plaza yer alıyor. Legion dizisinin başarılı yaratıcı kadrosunda ise Noah Hawley bulunuyor.

 • Yapım Yılı : 2017
 • Yönetmen : Noah Hawley
 • IMDb : 8,2
Marvel Dizileri What If…?

What If…?

2021 yılında yayınlanacağı söylenen What If…? Marvel’ın yeni bir animasyon serisi olacak. Konusu ise oldukça heyecan verici. Marvel evrenindeki süper kahramanların başına gelen olayların alternatifleri yayınlanacak. Heyecanla beklenen What If…? kadrosunda ise Jeffrey Wright, Hayley Atwell, Josh Brolin, Chris Hemsworth ve Tom Hiddleston’ın yer alacağı biliniyor. Şu an net bir tarih açıklanmasa da 2021 yılının yaz aylarında yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Yapım Yılı : 2021
IMDb : 7,5

Marvel Dizileri İzleme Sırası

Marvel Dizileri İzleme Sırası

Marvel sinema dünyasında olduğu gibi, dizileri ile de gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Oluşturduğu fantastik dünya her geçen gün yayınlanan dizi ve filmlerle daha da büyüyor ve kocaman bir Marvel Evreni oluşturuyor. Bizlerde sizler için, yayınlanma tarihine göre Marvel Dizileri İzleme Sırası listesini hazırladık…

 1. Agents of S.H.I.E.L.D / 2013-2020
 2. Agent Carter / 2015-2016
 3. Jessica Jones / 2015-2019
 4. Daredevil / 2015-2018
 5. Luke Cage / 2016-2018
 6. Inhumans / 2017
 7. Iron Fist / 2017-2018
 8. The Gifted / 2017-2019
 9. The Defenders / 2017
 10. Legion / 2017
 11. The Punisher / 2017-2019
 12. Marvel Rising / 2018-2019
 13. Cloak & Dagger / 2018-2019
 14. Helstrom / 2020
 15. The Falcon and the Winter Soldier / 2021
 16. WandaVision / 2021
 17. Loki / 2021
 18. Marvel Studios: Legends / 2021
 19. What If…? / 2021
 20. Ms. Marvel / 2022
 21. She Hulk / 2022

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - valleyvascularsurgeons.com - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
deneme bonusu veren bahis siteleri
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler