Kamp Yapmadan Önce Mutlaka Unutmamanız Gereken Malzemeler


64
16 shares, 64 points

Boş vakitleri en verimli geçirmenizi sağlayacak aktivitelerden birisi olan kamp için gerekli malzemeler neler bunlardan bahsedeceğiz. Kendinizi doğanın kollarına bırakmak ruhunuza ve bedeninize iyi gelecek. Teknik bir kamptan ziyade keyif kampı yapacağınızı düşünerek pratik şekilde kamp yapmanız için neler gerekli bir göz atalım

Kamp
Kamp

Kamp Çantası

Listeleyeceğimiz malzemeleri kolayca taşıyabilmeniz için geniş bir kamp çantası edinirseniz sizin için faydalı olacak.   Zira küçük kamp evini ufak tefek çantalara sığdırmak ve onları taşımak zor olabilir.

Çadır
Çadır

Çadır

Gelelim en temel malzememiz olan, kampı kamp yapan çadıra… İnternetten, mağazalardan satın alabileceğiniz çadırın kaliteli olması fazlasıyla önemli. Üçgen çadırlardan ziyade esnek direkli çadırları almanızı öneriyoruz ve ağırlığını düşünerek kaç kişilik çadırın size yetebileceğini önceden kararlaştırmalısınız.

Uyku tulumu ve mat
Uyku tulumu ve mat

Uyku tulumu ve mat

Küçük boyutta sağlayacağız mat ve uyku tulumu çadırda üşümeden kaliteli bir gece geçirmenizi sağlayacak. Tabi kışın yapacağınız bir kamp içi ısı değeri ve kalitesi yüksek olan tulum ve mat seçmek durumundasınız. Bahar ve yazın yapacağınız kamp için hallice içine girebileceğiniz tulum ve yer kaplamayan bir mat sizi idare edecektir.

Kamp Mutfağı Malzemeleri
Kamp Mutfağı Malzemeleri

Kamp Mutfağı Malzemeleri

Yemek işini olabildiğince pratik yapmak için temel malzemeleri götürmenizi tavsiye ediyoruz. Küçük kamp ocağı, çakmak, tencere, tabak, çatal, bıçak, kaşık, bardak (varsa termos), çaydanlık sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır

Temizlik eşyaları
Temizlik eşyaları

Temizlik eşyaları

Peçete, ıslak mendil, sabun, havlu ve poşet yanınızda mutlaka hijyen için bulundurmanız gerekiyor. Bunların küçük boylarını tercih etmeniz önemli.

Kamp Yapma
Kamp Yapma

Lamba

Gece aydınlanmanız için yanınıza pilli ufak lambaları tercih etmelisiniz buna bağlı olarak yedek pilde taşımanız gerekebilir. Mum kullanma fikriniz varsa mumları kesinlikle çadırın içerisinde yakmamanız gerektiğinin altını çizelim.

Lamba
Lamba

Like it? Share with your friends!

64
16 shares, 64 points

What's Your Reaction?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
80
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
66
Eğlenceli
Gırgırına Gırgırına
53
Gırgırına
Sinirli Sinirli
40
Sinirli
Harika Harika
13
Harika
Mükemmel Mükemmel
120
Mükemmel
Başarılı Başarılı
80
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir