Adet (Regl) Geciktirici Bitkiler ve Doğal Yöntemler

Adet geciktirici doğal yöntemler ve adet geçiktirici bitkiler günümüz kadınları tarafından oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Kadınların her ayın belli bir haftasında yaşadığı regl, bazen planları bozar. Tatil planları yaptıysanız, düğünüz yakınsa ya da özel bir gün için hazırlık yapıyorsanız planlarınızın bozulmaması için ilaçsız regl geciktirme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Peki nedir bu yöntemler?

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler

Tarçın

Regl geciktirme için ilaç kullanmak istemiyorsanız ilk başvuracağınız yöntem tarçın olmalıdır. Regl olmadan birkaç gün öncesinde çubuk tarçını suyunuza atabilir, sütünüze ya da yoğurdunuza toz tarçın serpebilirsiniz. Her gün tüketerek 5 güne kadar reglinizi geciktirebilirsiniz. Tarçın aynı zamanda uzun süren regl dönemini durdurmak için de kullanılabilir. Ancak bu tarz yöntemlerin regl döneminizi düzensizleştirebileceğini de unutmamalısınız.

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler

Civanperçemi ve Zencefil

Regl olmadan birkaç gün önce zencefil ve civanperçemini kaynatarak suyunu içtiğinizde sorunsuz bir şekilde regl geciktirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Ancak sallama çaylar yerine aktarlardan bitki şeklinde almaya özen göstermelisiniz.

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler

Maydanoz Çayı

İlaçsız regl geciktirme yöntemlerinden biri de maydanoz çayıdır. Sapları ile birlikte suda kaynatın ve suyunu için.

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler

Biberiye

Aktardan alacağınız biberiye bitkisini çay şeklinde demleyip içerseniz reglinizi bir haftaya kadar erteleyebilirsiniz.

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler

Elma Sirkesi

Her evde bulunan elma sirkesi de doğal bir regl geciktiricidir. Regl olmadan bir hafta önce suyunuza birkaç damla koyarak her gün tüketirseniz regliniz gecikecektir.

Hem ilaçlı hem de ilaçsız regl geciktirme yöntemlerinin regl düzenini bozacağını unutmayın. Eğer çok ciddi bir sebebi yoksa ve geciktirmek zorunda değilseniz reglinizi geciktirmeyin.

Yorum yapın