İhanete Uğrayan Kadınlar ve Aldatılma Sonrası

Birçok kadının yaşadığı ve oldukça zor bir durum olan aldatılmak, herkesin farklı tepkiler gösterdiği bir durumdur. Peki aldatıldığını öğrenen kadın ne yapmalı, ne yapmamalı?

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey sakin olmaktır. Acı verici bir durum olsa da dünyanın sonu olmadığını kendinize hatırlatmanız gerekir. Sakinleştikten sonra bunun sizin hatanız olmadığını idrak etmelisiniz. Aldatılan kadınlar genellikle suçu kendilerinde arar ve öz güven sorunu yaşar. Sizi aldatmış olması sizin hatanız değil partnerinizin hatasıdır.

Aldatıldığını öğrenen kadınlar arasında güçlü durmak için çabalayan çok fazla kadın vardır. Ancak bu şoku atlattıktan sonra ağlamamak için kendinizi tutmanız gerekmez. Tam tersine ağlayarak rahatlayabilirsiniz. Unutmayın ağlamak güçsüzlük göstergesi değildir.

Aldatıldığınızı öğrendiğinizde intikam planları yapmak yerine öncelikle partnerinizle yüz yüze konuşarak durumu açıklığa kavuşturun. Yanlış anlaşılma olasılığını ortadan kaldırdıktan sonra ise kabullenme aşamasına geçebilirsiniz. Bu durumu kabullenerek artık kendi hayatınıza bakmaya başlamalısınız. Ancak unutmayın ki yas sürecini yaşamadan tam anlamıyla iyileşemezsiniz. Üzülmek, ağlamak doğal tepkilerdir. Yalnızca bu süreci fazla uzatmamaya dikkat etmelisiniz.

Bu süreçten sonra ise sağlıklı beslenin, bir hobi edinin, sosyalleşin ve hayatınızın bu kötü kısmını geride bırakın. Unutmayın siz her şeyden daha değerlisiniz ve sizin kendinize değer vermeniz her şeyden daha önemlidir. Sizi aldatan kişiyi affedip affetmemek size kalmış. Ancak güven sorunu oluşan ilişkilerin tekrar toparlanmasının çok zor olduğunu da unutmayın.

Yorum yapın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.