Göz Rengine Göre Saç Rengi Seçimi Nasıl Olmalı?

Göz ve ten renginize göre en uyumlu saç rengi hangisi eğer bu soruya yanıt arıyorsanız işte cevabı aşağıda yer alıyor. Böylelikle gözleriniz ve ten renginiz en iyi şekilde ortaya çıkacaktır.

  
Mavi Gözlere Uyumlu Saç Rengi

Eğer mavi gözlüyseniz soğuk tonlardaki doğal sarı tonlarından seçmenizi öneririz. Bu konuda  kumraldan başlayan 08 ve sarıya kayan 0-10 küllü tonları sizin için uygundur.  

  
Yeşil Gözlere Uyumlu Saç Rengi

Yeşil gözlü kadınlara altın sarısı gibi sıcak tonlar çok yakışır.  Yine kızıl kırmızı tonları da aynı şekilde. Bu yüzden 6 tonlarındaki kızıllar ve 9 – 10 tonlarındaki altın sarısı serilerini tercih edebilirsiniz.

Ela Gözlere Uyumlu Saç Rengi

Ela gözlü kadınlara açık kumral ve açık kızıl tonları çok yakıştığından 6/4 aralıklarını tercih edebilirsiniz.

Kahverengi Gözlere Uyumlu Saç Rengi

Kahve rengi gözleriniz varsa  orta – açığa kumral renkleri size çok yakışır. Bu konuda 6 – 7 – 8 renk aralıklarını tercih edebilirsiniz.

Saç rengi konusunda hala daha kararsız kalıyorsanız işte size farklı bir öneri daha…  Öncelikle gözlerinizin bir fotoğrafını çekin ve gözlerinizi zoomlayarak göz  renginizi kesin olarak belirleyin.  Ardından bilgisayar ve  yazıcı yardımıyla  panting programından destek alarak yüz çevrenizde bilgisayar üzerinde renklendirmeler yaparak size en çok yakışan renkleri bulabilirsiniz.

Yorum yapın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.