En İyi Gizem Dizileri : En İyi 20 Dizi Önerisi

En iyi gizem dizileri, bazen gerilecek bazen heyecanı damarlarınıza kadar hissedeceksiniz. Polisiye, gerilim, sırlar ve cinayetler.. Çözülmesi zor gizemleri, merakla ekran başında beklemeyi sevenlerdenseniz en iyi gizem dizileri listemizde tam size göre pek çok diziyi listeledik. Listeye göz atarken en sevdiğiniz dizi türünü de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Gizem Dizileri
Gizem Dizileri

Gizem Dizileri

En iyi gizem dileri ile sizleri ekrana kitleyecek bir liste hazırladık. Korkudan fantastik türüne kadar pek çok gizem dizisi bir arada. Keyifli okumalar.

Gizem Dizileri / Supernatural

Supernatural

En iyi gizem dizileri listemize oldukça sevilen bir dizi ile başlıyoruz. Supernatural, 2005 yılında yayınlanmaya başlayan oldukça uzun soluklu bir yapım. Normal bir hayatları olduğunu zanneden iki kardeş, zaman içinde babalarının bir avcı olduğunu ve sıradan bir dünyada yaşamadıklarını öğrenirler. İblislerle, canavarlarla dolu bu dünyada sıradaki avcı onlardır. Başrollerinde Jared Padalecki, Jensen Ackles ve Jim Beaver’ın yer aldığı başarılı dizinin yönetmenliğini ise Eric Kripke yapıyor.

Gizem Dizileri / Line of Duty

Line of Duty

2012 yılında yayın hayatına başlayan Line of Duty, polisiye ve gizem türünün en başarılı dizilerinden birisi. Line of Duty, polislerin yolsuzlukla mücadele ekibi olan AC-12’de gerçekleşen bir sıra gizem dolu olayı konu ediniyor. Line of Duty dizisinin başrollerinde Adrian Dunbar, Martin Compston, Vicky McClure gibi başarılı isimler yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini ise Jed Mercurio yapıyor.

Gizem Dizileri / Stranger Things

Stranger Things

Gizem dizisi denilince akla ilk gelen isimlerden birisi ise Stranger Things. Sıradan bir kasabada yaşayan üç arkadaştan bir tanesinin bir gün kaybolması ile yaşadıkları kasabanın hiç de normal olmadığını fark ederler. Hatta ilerleyen zaman dilimlerinde yaşadıkları dünyanın dışında bir dünya olduğunu fark eden arkadaşları oldukça gizem dolu maceralar bekliyordur. Stranger Things dizisinin başrollerinde Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder gibi yetenekli isimleri görüyoruz.

Gizem Dizileri / The Blacklist

The Blacklist

2013 yılından beri yayınlanan ve hem başarılı bir gizem hem de başarılı bir polisiye dizisi olan The Blacklist, işe yeni başlayan bir FBI ajanı olan Elizabeth’in başına gelen ilginç olayları anlatıyor. Yıllardır yakalanmayan bir suçlu olan Raymond, gizemli bir şekilde Elizabeth ile iletişime geçmek ister. Raymond, Elizabeth’in geçmişine yönelik oldukça fazla bilgiye sahiptir. Her bölümünden çok keyif alacağınız bu dizinin yönetmen koltuğunda Jon Bokenkamp yer alıyor.

Gizem Dizileri / The OA

The OA

Daha önce izlemediğinize çok pişman olacağınız Netflix yapımı bir dizi olan The OA, ilginç konusuyla dikkatleri çekiyor. The OA, yıllar önce kaybolan görme engelli bir kızın bir anda ortaya çıkmasını anlatıyor. Ancak kız geri döndüğünde görme engeli geçmiş bir şekilde dönüyor. Bu bazıları bunu mucize olarak yorumlarken bazıları bunu tehlike olarak yorumluyor. Harika bir hayal gücüyle üretilen bu dizinin yaratıları ise Zal Batmanglij ve Brit Marling.

Gizem Dizileri / The Umbrella Academy

The Umbrella Academy

Zaman çizgisinde kaybolacağınız, meraktan kendinizi yiyip bitireceğiniz oldukça keyifli bir dizi ile listemize devam ediyoruz. Aynı tarihlerde ve farklı bölgelerde dünyaya gelen, birbirinden ilginç yeteneklere sahip çocukların yaşadığı The Umbrella Academy, toplam 2 sezondan oluşuyor. Beraber büyüyüp, eğitim alan bu çocukların gizemli ve macera dolu hayatına siz de tanık olun. Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda gibi isimleri oyuncu kadrosunda görürken yönetmen koltuğuna baktığımızda Steve Blackman ve Jeremy Slater’ı görüyoruz.

Gizem Dizileri / Dark

Dark

Son zamanların en gizemli dizilerinden birisi hiç kuşkusuz Dark. Karanlık atmosferi izleyicileri ekranın içine çekiyor ve kendinizi Almanya’da bir kasabada buluyorsunuz. Bu kasaba ne kadar sakin gözükse de her ailenin birbirinden sakladığı bir sır var. Bu sırlar ise kasabada birilerinin ölümüne sebep oluyor. Belli yıllar arasında tekrarlanan bu ölümlerin sebebi ne? Ya da suçlusu kim? Dark hem sizleri şaşırtacak hem de sırları çözmeye çalışırken çok keyif alacağınız bir gizem dizisi. Bu başarılı dizinin yaratıcıları ise Baran bo Odar ve Jantje Friese.

Gizem Dizileri / Sense8

Sense8

Hem gizem hem fantastik hem de macera dolu bir dizi olan Sense8 ile en iyi gizem dizileri listemize devam ediyoruz. Birbirinden farklı yerlerde, farklı kültürlerde yaşayan sekiz kişinin birbirine duyusal olarak bağlı olmasını anlatan Sense8 oldukça farklı bir konuya sahip. Bu sekiz kişi bir gün aynı anda birisinin ölümünü hissederler. Başlangıç noktası olan bu olay beraberinde pek çok olayı da getirir. Üstelik bu sekizlinin sonunu getirmek isteyen bir ekip de var. Bu macera dolu dizinin oyuncu kadrosunda ise Bae Doona, Jamie Clayton, Tina Desai gibi başarılı isimleri görüyoruz.

Gizem Dizileri / Westworld

Westworld

2016 yılında yayınlanmaya başlayan Westworld, çıktığı zaman adeta dizi dünyasına bir bomba gibi düşmüştü. Çünkü hem konusu gereği çok sıradışı bir diziydi hem de müziğiyle, temalarıyla, oyuncularıyla tam anlamıyla kusursuzdu. Westworld, izleyicileri yakın geleceğe götürüyor ve burada onları istedikleri döneme götüren bir dünya var. Bu dünyadaki herkes robot ve içeride dilediğinizi yapabiliyorsunuz. İzleyicinin hayal gücünü zorlayan bu başarılı dizinin yaratıcıları ise Lisa Joy ve Jonathan Nolan.

Gizem Dizileri / Dexter

Dexter

Eminiz ki daha önceden Dexter’ı duymuşsunuzdur. Herkesin sevdiği bir karakter olan Dexter gündüzleri polise yardım eden, uysal bir adam olan kan sıçrama analisti. Ancak Dexter sadece uysal bir adamdan ibaret değil. Geceleri katilleri avlayan bir seri katil. Her sahnesinden çok keyif alacağınız bu dizi için bir minik uyarı yapalım. Eğer kan görmek sizi rahatsız ediyorsa en iyi gizem dizileri listemizden başka bir dizi seçmenizi öneririz. Çünkü bu dizide bolca kanlı sahne mevcut.

Gizem Dizileri / Prison Break

Prison Break

2005 yılında yayınlanmaya başlayan Prison Break, elbette listemizin en sevilen dizilerinden birisi. Hapisten kaçış denilince ilk akla gelen isimlerden birisi olan Prison Break aynı zamanda en iyi gizem dizilerinden birisi. Suçsuz olduğu halde hapihaneye düşen bir adamın hayatını anlatan Prison Break, aynı zamanda bu adamın bu hapishaneden kaçış sürecini de oldukça heyecan verici bir şekilde anlatıyor. Bu başarılı yapımın arkasındaki başarılı senarist ise Paul Scheuring.

Detaylı İnceleme : Prison Break Konusu ve Oyuncuları

Gizem Dizileri / Law & Order

Law & Order

Hem polisiye hem de gizemleri çözmeyi, kanıtları bulmayı seven izleyiciler için harika bir dizi olan Law & Order ile listemize devam ediyoruz. Law & Order dizisinin konusuna baktığımızda aslında dışarıdan oldukça normal görünen cinayet olayları, soruşturmaları, davaları anlattığını görüyoruz. Ancak bu olayların ve ipuçlarının veriliş zamanıyla, izleyicinin meraktan sabırsızlanmasıyla ve olayların çözüme ulaşma süreciyle kusursuz bir dizi ortaya çıkıyor. Law & Order dizisinin yaratıcısı ise Dick Wolf.

Gizem Dizileri / Sherlock

Sherlock

En iyi gizem dizilerinin olduğu bir liste olur da içerisinde Sherlock olmaz mı? Tüm dünyada delice sevilen bir karakter olan Sherlock Holmes ve arkadaşının eğlenceli ve sırlarla dolu maceralarını anlatan bu harika dizi gizem dizisi sevenlerin gözbebeği. Çünkü hem izleyicileri gülümsetirken bir yandan da çözülmemiş sırlarla izleyicileri daima canlı tutuyor. Sherlock dizisinin başrollerinde ise herkesin bayıldığı o iki isim var; Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman. Bu başarılı dizinin yaratıcıları ise Mark Gatiss ve Steven Moffat.

Gizem Dizileri / Blue Bloods

Blue Bloods

En iyi gizem dizileri listemize 2010 yılında yayınlanmaya başlayan polisiye dram dizisi olan Blue Bloods ile devam ediyoruz. Blue Bloods, New York kolluk kuvvetlerinde çalışma geçmişi bulunan bir ailenin hayatını anlatıyor. Reagans ailesinin her bireyi hayatını bu alanda kazanırken karşılarına da oldukça ilginç olaylar çıkıyor. Bu olayları izlerken arkasından ne gibi sırlar çıkacağı da izleyicileri heyecanlandırıyor. Blue Bloods dizisinin yaratıcıları Robin Green ve Mitchell Burgess.

Gizem Dizileri / Clarice

Clarice

2021 yılında yayınlanmaya başlayan Clarice, oldukça sevilen bir roman olan Kuzuların Sessizliği’ne dayanıyor. Başrollerinde Rebecca Breeds, Michael Cudlitz ve Jayne Atkinson yer aldığı Clarice, romandaki olaylardan yaklaşık bir yıl sonra sahaya geri dönen FBI ajanı Clarice Starling’in hayatını anlatıyor. Oldukça hoş ve devam dizisi niteliğinde olması Clarice dizisini listemizde özel bir yere taşıyor.

Gizem Dizileri / House M.D.

House M.D.

House M.D diğer bir ismiyle House, medikal drama türünde bir dizi olarak en iyi gizem dizileri listemizde yerini alıyor. House M.D. dizisinin konusu ise Dr. House, başarılı bir doktor olmasına rağmen oldukça da çılgın bir adamdır. Aynı kendisi gibi üç kişiden oluşan bir ekibe sahiptir. İyileşmeyen hastalar üzerinde çeşitli yöntemler deneyerek iyileştirmeye çalışan Dr. House ve hayatını anlatan ilgi çekici bir dizidir. House M.D. dizisinin yaratıcılığını David Shore yapmıştır.

Gizem Dizileri / True Detective

True Detective

Listemizdeki en karanlık gizem dizilerinden birisi olan True Detective aynı zamanda oldukça da başarılı. Yıllardır yakalanmayan bir seri katilin izini süren iki başarılı detektifin hayatını anlatan True Detective dizisi polisiye alanında da en çok sevilen dizilerden birisi. Bu başarılı dizinin Nic Pizzolatto senaristliğini yaparken yönetmen koltuğunda ise Cary Fukunaga yer alıyor. True Detective dizisinin oyuncu kadrosunda ise Vince Vaughn, Colin Farrell, Rachel McAdams gibi oldukça iyi isimler var.

Gizem Dizileri / Tell Me Your Secrets

Tell Me Your Secrets

2021 yılında yayınlanmaya başlayan Tell Me Your Secrets, şimdiden oldukça iddialı diyebiliriz. Hızlı bir şekilde izleyicilerden güzel puanlar alarak ilerleyen Tell Me Your Secrets, birbirinden farklı olan üç kadının hayatını anlatmaktadır. Bu üç kadının geçmişinden karanlık gölgeler onları takip etmektedir. Kadınların adımları ise cinayeti daha da bulandırmaktadır. Heyecandan tek seferde bitireceğiniz Tell Me Your Secrets dizisinin yaratıcısı ise Harriet Warner.

Gizem Dizileri / Servant

Servant

En iyi gizem dizileri listemizin sonlarına doğru yaklaşırken Servant dizisi ile listemize korku gizem türünün başarılı bir örneğiyle devam ediyoruz. Apple Tv için üretilen Servant, Philadelphia’da yaşayan bir çiftin küçük çocukları için bir dadıyla anlaşmasını konu ediniyor. Ancak eve giren bu dadı beraberinde korkunç olayları da getirmeye başlıyor. Ne yapacağını bilemeyen aileyi oldukça gerilimli dakikalar bekliyor. Servant dizisini yazan ve yaratıcılığını üstlenen harika isim ise Tony Basgallop.

Gizem Dizileri / The Sinner

The Sinner

Gizem ve polisiye türünün oldukça özgün ve başarılı bir örneği olan The Sinner, Petra Hammesfahr’ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Genç bir annenin içindeki öfkeyi ve şiddeti ekranlara getiren The Sinner oldukça karanlık bir temaya sahip. Dedektifin genç anneye yardım etmesiyle geçmişin sır perdeleri aralanırken siz ekranın başından ayrılamayacaksınız. The Sinner dizisinin yaratıcılığını Derek Simonds gerçekleştiriyor ve ödüllü oyuncu kadrosunda Jessica Biel, Bill Pullman, Dohn Norwood ve Adam LeFevre yer alıyor.

“En İyi Gizem Dizileri : En İyi 20 Dizi Önerisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - siyahbet / youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler