Fantastik Diziler : En İyi 30 Fantastik Dizi Önerisi

En iyi yabancı sürükleyici fantastik diziler hangileridir? veya Hangi Fantastik Diziyi izlemeliyim ? En iyi yabancı Fantastik Diziler hangisi gibi sorularınıza yanıt arıyorsanız bu konumuzda Şimdiye kadar En İyi Yabancı Fantastik Diziler ve Fantastik Dizi Önerileri yazımızla sizlerle buluşturuyoruz.

Fantastik Diziler

Her sahnesi aksiyon dolu fantastik öğelerle işlenmiş, sizleri imkansızlıklar dünyasına götürecek, inanılmaz efektleri ve büyüleyici senaryoları ile en iyi fantastik dizler önerisi..

Fantastik Diziler

Marvel Inhumans / IMDb : 5,1

Fantastik diziler listemizin son sırasında Marvel Inhumans yer alıyor. IMDb puanı oldukça düşük de olsa Marvel hayranlarının asla kaçırmaması gerekenbir dizi. üstelik dizi IMAX teknoloji ile çekiliyor. Dizimizin kahramanları, Inhumans karakterleri hiçbir Marvel karakterine benzemezler: Ne X-men’e ne de Avengers’a; çünkü hepsi akrabadır. Inhumans’lar Terrigen Mist denilen taşa maruz kaldığı için mutasyona uğrayıp başkalaşım geçirmiş bir ırktır.

Atlantis

Atlantis / IMDb : 6,7

Jason adlı kahamanımız kayıp olan babasını ararken, okyanusta açılan bir portal ile başka bir dünyaya geçiş yapar, aslında burası herkesin aradığı meşhur Atlantis şehirdir. Zamanla anne ve babasının da bu şehrin halkından olduğunu öğrenen cesur yürekli kahramanımız daha ilk bölümden kötülerle savaşmaya başlar bile. En yakın arkadaşı ise yunan mitolojisinin meşhur yarı tanrısı Herkül ! Ama bu bildiğimiz, dünyanın en güclü ve korkusuz kahramanı olan herkül değil,ki zatan bizi kandırmışlar, meğer Herkül ayyaş, göbekli ve korkak biriymiş ! Yunan Mitolojisi öğelerini içinde bol bol barındıran Atlantis dizisi, kahramanımız Jason’un başından geçen olayları Komedi-Fantastik öğelerle hayrmanlayarak sunuyor bizlere.

Fantastik Diziler

Dominion / IMDb : 6,8

Tanrı tatile çıkmıştır ve uzun zamandırda nerede olduğu hiçbir varlık tarafından bilinmemektedir. Bu durum Melekler arasında bir kaos yaşanmasına sebep olmuş, büyük meleklerden Gabriel bunun sorumlusunu insanlar olarak görmüş, büyük bir ordu kurarak tüm insanlığa savaş açmıştır. Ancak Baş Melek Michael kendi türüne sırt dönerek bu savaşta insanlığın tarafında yer almıştır.

Heroes

Heroes / IMDb : 6,9

2006 yılında çıktığı tarihte tüm dünyada büyük bir beğeni toplayan Heroes dizisi, “normal insanlar” gibi olduğu görülen ve bir gün bu inanılmaz yeteneklerle yataklarından kalkan insanların hikayesi anlatılıyor. Mesela Japon bir bilgisayar uzmanı, mekanı ve zamanı değiştirebildiğini keşfeder. New York’ta bir ressam ise geleceği resmedebilmektedir. İşte bunlar gibi çeşitli yeteneklere sahip bir grup insan, yok olmak üzere olan dünyanın kurtuluşu için bir araya geliyorlar.

Fantastik Diziler

Constantine / IMDb : 7,6

Constantine, DC Comics’in korku çizgi romanı olan Hellblazer’dan hem sinemaya hemde dizi olarak TV ekranlarına taşınmıştır. Sinema versiyonunda Keanu Reeves’ın başrol oynadığı film, cehennem ve gerçek dünya, iblisler, melekler ve şeytan arasında gidip gelen konusuyla taşıdığı fantastik öğelerinin yanı sıra aksiyon ve gerilim öğelerini de içinde barındırmaktadır.

Arrow

Arrow / IMDb: 7,7

Fantastik diziler deyince Arrow asla es geçilemez. Arrow dizisi DC Comics kahramanlarından Green Arrow’un hayat hikayesini ve düşmanları ile olan mücadelelerini konu alıyor. 2012 yılında yayına giren Green Arrow ilk bölümünden itibaren tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur. Her bölümde aksiyon ve macerayı seyircilerle buluşturan Green Arrow, uzun soluklu bir dizi arayanlar için kaçırılmaması gereken bir fantastik dizi.

Fantastik Diziler

The Vampire Diaries / IMDb : 7,7

Bir dönemin benzersiz efsanesi… Uzun yıllar devam eden dizinin dinamik kurgusu ve ilginç karakterleri dizinin sürekliliğini sağladı. Güzel ve yakışıklı vampir imajı ise, diziyi ilginç kılan bir diğer unsurdu

Teen Wolf

Teen Wolf / IMDb : 7,7

Daha genç bir kuşağa hitap eden dizinin odak noktası kurt adamlar… Fakat elbette ki bitmek bilmeyen serüvenler, diziyi bu kategoriye sokmaya yetiyor.

Fantastik Diziler

Legion / IMDb : 7,7

Legion dizisi, Marvel’ın ünlü X-Men evreninde geçmektedir. The Flash, Arrow tarzı süper kahraman dizilerinden sıkılanlar Legion’a kesinlikle ama kesinlikle bir şans vermeliler. Zira çok farklı bir anlatım, çok farklı bir tat!

Grimm

Grimm / IMDb : 7,8

Tek kelimeyle mükemmel bir fantastik dizi. Dünya üzerinde normal insanlar olduğu gibi, aynı zamanda insan gibi görünen yarı insan-yarı hayvan varlıklarda vardır, bu varlıklara da Wesen denilmektedir. Normal insanlar Wesen’leri ( Onlar istemediği müddetçe ) görememektirler. İşte Dedektif Burkhardt’ı farklı kılan olay burda başlıyor, o istemeseler dahi “Woge” yaptıklarında Wesen’leri görebilmektedir. Filmin başkahramanı olan Nick Burkhardt Portland Emniyetinde çalışan bir dedektiftir. Görev icabı birçok suçlu, ölüm ve değişik vakalarla ilgilenen Burkhardt’ın hayatı yakın bir akrabasının onu ziyaret etmesi ile tamamen değişecektir, zira normal insanların gördüğü dünyanın ardında bambaşka bir dünya vardır. Dedektif Burkhardt teyzesi sayesinde bir Grimm olduğunu öğrenir.

Fantastik Diziler

Hakan: Muhafız / The Protector / IMDb : 7,9

Türkiye’nin ilk fantastistik dizilerinden biri olan ve Netflix tarafından yayınlanan Hakan Muhafız, Netflix’in ilk Türk dizisi olma özelliğini taşıyor. Günümüz İstanbulu’nda yaşayan ve kadim bir gizli birlikle olan bağını keşfeden genç bir adam, şehri ölümsüz bir düşmandan kurtarmak için maceraya atılır. Dizide izleyiciler mütevazı bir hayatı olan Hakan’ın hem İstanbul’un hem de kendi kaderini sonsuza dek değiştirecek, bugün olması gereken kahraman olma yolundaki macerasına tanıklık edecek.

True Blood

True Blood / IMDb : 7,9

Vampir dizilerinin ilk örneklerinden biri… Elbette +18 içeriği çok fazla fakat öte yandan oldukça sürükleyici. İlk sezondan son bölümüne kadar dikkat çeken dizi, oldukça kemikleşmiş bir seyirci kitlesi yarattı

Fantastik Diziler

Da Vinci’s Demons / IMDb: 8,0

Dünyanın en çok bilinen ressamlarından Leanorda Da Vinci’nin gençlik yıllarına odaklanan dizi, bu konuyu fantastik bir şekilde ele alıyor. Dizi, 25 yaşındaki Da Vinci’nin icatlarının anlatılmamış hikayesini keşfediyor.

American Gods

American Gods / IMDb : 8,0

Amerikan Gods her sahnesiyle sizleri büyüleyecek sürükleyici fantastik diziler listesinin en iyilerinden biri. Neil Gaiman’ın aynı isimli romanından uyarlanan ‘American Gods’ Starz kanalının yaklaşan fantezi, drama dizilerinden biri olup genel özeti şöyledir; Shadow gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahiptir. Bir banka soygunundan dolayı 3 yıl hapis cezası çekip erken tahliye edilir ve artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır

Fantastik Diziler

Titans / IMDb : 8,1

DC Comics fanlarını ve Robin hayranlarını bu tarafa alaım. Dizi, Genç Titans’lar Robin, Raven, Starfire ve Beast-Boy’un başından geçenlere odaklanmış durumda. DC Comics’in en popüler kahramanlarından Batman tarafından eğitilen Robin artık Batman’dan ayrılmış, Robin olmaktan vazgeçmiş ve Detroit polis teşkilatından görev yapan bir polis olmuştur. Dizinin senaryosunu Greg Berlanti, Akiva Goldsman ve Geoff Johns kaleme alıyor. Güzel planlanmış çekim açıları, harika efektler ve konusu ile izlenmeyi hak eden bir yapım olmuş.

Lucifer

Lucifer / IMDb : 8,2

Şeytan cehennemden sıkılır ve tatil yapmak için bir insan kılığında dünyaya gelirse ne olur? Üstelik, genç, yakışıklı ve ünlü bir gece kulübü sahibiyese, karşınızda ; Lucifer Morningstar..Sam Kieth ve Mike Dringenberg tarafından yaratılan The Sandman çizgi roman serisinden esinlenilen dizinin senaryosunu Mike Carey yazmaktadır. En iyi fantastik dizilerden biri kabul edilen Lucifer yarım kalan hikayesiyle seyircisini hayal kırıklığına uğrattı.

Fantastik Diziler

The Flash / IMDb : 8,2

Dünyanın en çok tanınan çizgi film kahramanlarından, DC Comics evrenin en hızlı karakteri Flash’ın dünyasına hoş geldiniz. Kahramanımız barry Allen ve Marvel dünyasında gerçekleşen olaylara hazır olur. Flash, bu sefer çok daha güçlü ve çok daha hızlı.

Happy

Happy / Imdb : 8,3

Komedi ve Suç unsurlarını taşıyan dizi kendi türündeki diziler arasında liste başına oynuyor. 2017 ylında SyFy kanalında yayına giren dizinin yazar kadrosunda DC animasyon serilerinde görev almış olan Grant Morrison, Crank film serisinin yazarı Brian Taylor, The Punisher‘ın yazarı Ken Krisensen ve Marco Polo’nun yapımcısı Patrick Macmanus. Bu isimlere ek olarak serinin başrol oyuncusu Christopher Meloni ise yapımcı kadrosunda yer alıyor.

Fantastik Diziler

Orphan Black / IMDb : 8,3

Orphan Black dizisi, 30 Mart 2013 tarihinde hayatımıza girmiş bir dizidir. Dizi bir Amerikan-Kanada ortak yapımı olmakla beraber BBC America kanalında yayınlanmıştır. Bilim kurgu, dram ve aksiyonun yanında Orphan Black, pek çok diziden farklı olarak konu, kadın bakış açışı ve duruşu ile değerlendiriliyor. Dizide olaylar tek bir karakter veya klon etrafında dönmemesine rağmen Sarah Mannig dizimizin ana karakteri olarak görünüyor.

The Originals

The Originals / IMDb : 8,3

Efsanevi “Mikaelson” ailesi ile tanışmaya hazır olun. The Vampire Diaries dizisinin yan ürünü olarak yayına giren The Orginals o kadar çok sevilmiş ve beğenilmiştir ki aslının önüne geçmiştir diyebiliriz. Dizide, Vampirler, Kurtadamlar ve Cadılar arasında süre gelen güç kavgaları ve kendi aralarındaki iç çatışmalar yer almaktadır.

Fantastik Diziler

Person of Interest / IMDb : 8,4

Lost, Alias, Fringe gibi birçok dizinin yaratıcısı J.J. Abrams muhteşem bir bilim kurgu dizisi ile yeniden hayatımıza giriyor. Fringe, bir çok eleştirmenden olumlu yorumlar almış ve almaya da devam etmektedir. Zengin bir adam olan Mr. Finch, suçları önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı hayata geçirebilmesi için, bir başkasına ihtiyaç duyar. Kayıtlara göre ölü görünen eski CIA ajanı Reese, tam Mr. Finch’in aradığı adamdır. İlginç bir ikili oluşturan Mr. Finch ve Resee, suçları önlemek adına güçlerini birleştirirler.

Fringe

Fringe / IMDb : 8,5

2008 yılında Fox Tv’de yayınlanmaya başlayan Fringe dizisi, esrarengiz olaylar, hastalıklar, paralel evren gibi bir çok konu işlenmektedir.

Fantastik Diziler

Ash vs Evil Dead / IMDb: 8,5

Sam Raimi ve Bruce Campbell tarafından Starz kanalı için hazırlanan dizi, 1981 yılında çıkış yapan Evil Dead filminin 30 yıl sonrasını anlatıyor. Vahşet sahnelerinin, korku ve gerilimin, komedi ile başarılı bir şekilde harmanlandığı dizide, Ash Williams rolünde Bruce Cambell’i görüyoruz.

Supernatural

Supernatural / IMDb : 8,5

Winchester Kardeşler’in korku dolu fantastik dünyasına hoşgeldiniz, Keith R.A.Decandido’nun “Supernatural Nevermore” adlı eserinden diziye çevrilen bu muhteşem yapım, ilk bölümden itibaran sizleri kendilerine bağlayarak 14 sezon boyunca fantastik bir serüvene atılmanızı sağlıyor. Başrollerde yer alan Sam ve Dean Winchester Kardeşler’in babalarını bulmak ve annelerini öldüren yaratıktan intikam almak için çıktıkları bu yolculuk onları, melekler, şeytanlar, hayaletler ve hiçbir insanın inanmadığı türden yaratıkları avladıkları bir sürece dönüşecektir.

Fantastik Diziler

Daredevil / IMDb : 8,7

Sinema filmleri ile fırtınalar kopartan Marvel, yavaş yavaş dizi projeleri ile de gündeme gelmeye başlıyor. Marvel dünyasının sevilen kahramanlarında Daredevil ile de başarısını taçlandırmış görünüyor. Hikaye New York’un Hell’s Kitchen bölgesinde geçiyor. Matt Murdock ve Kingpin arasındaki devasa mücadeleye tanık olun.

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica / IMDb : 8,7

Battlestar Galactica ilk olarak 1978 yılında çekilmiş, başarısından sonra kitaplara, dergilere ve birçok diziye konu olmuştur. Gelecek bir dünyada, oldukça gelişmiş robotlara karşı dünyada köşeye sıkışmış olan insanların tek umudu Battlestar Galactica isimli bir uzay gemisidir.

Fantastik Diziler

The X Files / IMDb : 8,7

1993 yılında yayın hayatına başlayan The X Files dizisi yayınlandığı dönemde oldukça popüler olmuş, gelecek yıllarda birçok dizi ve film için mükemmel içerikler üretmiştir. Uzaylılardan paralel dünyalara, açıklanması imkansız olaylardan paranormal hikayelere kadar birçok konuyu ele almıştır.

Doctor Wh

Doctor Who / IMDb : 8,7

Tüm zamanların en iyi fantastik diziler listesinde zirveye oynayan bir dizi. Asla ama asla kaçırılmaması gereken dizilerden. 1963 Yılında ilk bölmü yayınlayan dizi, hala dünyanın en uzun süren dizisi ünvanına sahip. 2005 yılında tekrar seyinci ile bulaşan Doctor Who dünya çapında yüzmilyonlarca fan kitlesine sahip, Fantastik ve Bilim-Kurgu öğelerinin iç içe yer aldığı dizide zaman ve mekan kavramı bir anda ortadan kayboluveriyor. Ana karakterimiz Doctow Gallifrey gezegeninden, adının “Doktor olduğunu söyleyen serseri bir Zaman Lordu’nun ta kendisidir. Sahip olduğu Tardis ( Polis Kulübesi Şeklinde Zaman Makinesi ) ile tüm zamanda ve mekanda dileği gibi yolculuk yapabilmektedir. Dizi fanlarının çoğunun bir favori Doctor’u vardır, benim favorim ise ” Matt Smith” .

Fantastik Diziler

Stranger Things / IMDb : 8,9

Orjinal Netflix dizilerinden biri olan Stranger Things Duffer Kardeşler tarafından hazırlanmıştır. Bizleri gizemli bir macerayla 80’li yıllara ışınlayan bu yapım; gizem türünün yanı sıra bilim kurgu, gerilim ve fantastik türlerini de bünyesinde barındırıyor. Stranger Things dizisiyle tanışmaya hazırsanız, sırlarla dolu benzersiz bir dünyaya olan yolculuğumuza başlıyoruz.

Black Mirro

Black Mirror / IMDb: 8,9

Her bölümü bir sinema kalitesinde olan Black Mirror, her bölümde yarattığı ilginç ve bir o kadarda gündelik konulardan oluşan senoryasu ve mükemmel derecede hazırlanmış çekim teknikleri ile izleyicileri adeta ekran başına kilitliyor. Netflix aracılığı ile yayımlanan Black Mirror hiç süphesizki son dönemlerin en iyi fantastik dizilerinden biridi. Unutmadan belirtmek gerekir ki tüm bölümler hikaye açısından birbirinden bağımsız ve her bölümde oyuncular değişiyor.

Fantastik Diziler

Westworld / IMDb : 9,2

Son yılların en heyecan uyandırıcı ve en çok izlenen dizisi Westword, bilim kurgu, fantastik ve western hayranlarının asla kaçırmaması gerek bir dizi. Westworld dizisi, özellikle yapay zekanın doğmasıyla birlikte günahın nasıl olacağı konusundaki merak sonucunda ortaya çıkmıştır. Yani, yapımda teknolojik gelişmelerin nereye varabileceği ve bu gelişimin olumsuz etkilerinin nasıl olacağı üzerinde durulmuştur. IMDB’den 9,2 alan dizi kesinlikle puanını sonuna kadar hak ediyor.

Game Of Thrones

Game Of Thrones / IMDb : 9,5

Dizlerin babası, kralların kralı.. Uğruna kitaplar yazılan, şarkılar bestelenen, belgesel çekilen, tüm dünyayı etkisi altına almış destansı bir epik hikaye. Ne anlatmaya, ne onun hakkında farklı birşey söylemeye gerek yok. IMDb puanı 9,5 !! Game of Thrones’i eğer hala izlemediyseniz hiç vakit kaybetmeden hemen şimdi başlayın derim. Ne Harry Potter, Ne Yüzüklerin Efendisi, ne de başka bir fantastik yapım, hiç biri onunla boy ölçüşebilecek güçte değil ! Şu ana kadar yapılmış en iyi fantastik dizi hiç süphesiz ..

“Fantastik Diziler : En İyi 30 Fantastik Dizi Önerisi” üzerine bir yorum

 1. Fantastik diziler listesi oldukça başarılı olmuş ancak kanımca Doctor Who listenin ilk üçüne girmiş olmalıydı.

  Yanıtla
 2. Supernatural ve Fringe bence tam bir efsane ancak fantastik diziler listesinde bir numara Westworld olmalıydı. Game of Thrones biraz abartı sanki, iyi tabi ama tüm listenin başında durmayı ne kadar hak ediyor ?

  Yanıtla
 3. Ne yalan söyleyim fantastik diziler deyince benim ilk aklıma gelen Black Mirror oluyor, her bölümü ayrı bir macera ayrı bir heyecan

  Yanıtla
 4. Fantastik diziler denince Marvel Inhumans ‘ı tek geçerim ve kesinlikle tavsiye ederim. Bence çok faydalı bir paylaşım olmuş teşekkür ederiz, elinize sağlık

  Yanıtla
 5. Fringe gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında alıyor. insan onu izledikten sonra fantastik diziler arayışına girmiyor. 🙂 onun kadar True Blood dizisi de gerçek bir efsanedir

  Yanıtla

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler