Gelinlik Tercih Etmeyen Gelin Adayları İçin En Şık Nikah Elbisesi Modelleri

Nikah Elbisesi seçiminizle de en az gelinlikte görünebileceğiniz kadar zarif ve büyüleyici olabilirsiniz. Her gelin adayı düğün ya da nikah gününün rüya gibi geçmesini istese de uzun ve ağırlık veren bir gelinlik tercih etmiyor olabilir. Bu durumda da diğer tercihlerden herkesin gözlerinde hayranlık yaratabilecek olan nikah elbisesi modelleri giriyor devreye.

Elbette nikah gününüzde kısa bir nikah elbisesi ile de muhteşem görünmek mümkün… Öte yandan nikah elbisesi seçimi de tıpkı gelinliklerde olduğu kadar karar vermesi zor olan bir işlem. O halde nikahınızda seçebileceğiniz elbise modellerinin özelliklerinden biraz söz edelim.  

Öncelikle klasik bir nikah elbisesi;  beyaz, krem ve ekru renklerinde olmalı. Ama bundan farklı olarak kalıpların dışına çıkmak isterseniz şeker pembesi, lila, pastel mor, bebe mavi, pudra, su yeşili, somon gibi iddialı renkleri de seçmeniz  de mümkün olabilir. Yeter ki saf ve duru güzelliğinizi gölgede bırakmayın artı zarif görünmeyi ihmal etmeyin…

Bu gibi özel bir günde daha ziyade kilolu gelin adaylarının çekimser kaldığı renk tonu elbette beyaz tonları olmakta.  Ama yukarıda da bahsettiğimiz gibi düğün gününüzde illa ki beyaz giyeceksiniz diye bir zorunluluk yok.

Tüm bunlara ek olarak nikah elbisenizin altına soft ve yumuşak tonlarda ayakkabı giymenizi öneririz.  Yine ayakkabı tonlarıyla aynı ya da yakın renklerde mini – zarif bir çantayla da şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Kıyafet seçiminiz bittiğinde ise size özel tasarlanmış taç, toka ya da tülleri saçlarınızın arasında tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.