Fantastik Filmler : En İyi 30 Film Önerisi

En iyi fantastik filmler hangileridir? İzlemek için fantazi film önerisi nelerdir? Metaforya ailesi olarak sizlere tüm zamanların en iyi fantastik filmlerinden oluşan bir liste hazırladık. Fantastik Filmler listesinde yer alan isimler ve sıralamaları elbette kişiden kişiye göre değişebilir.

Fantastik Filmler

Sıralama yaparken IMDB puanlarına göre en iyi fantastik filmler olarak sıraladık. 2021 yılında hazırlanan bu listede, gizemli fantastik filmler, fantastik aşk filmleri, perilerle ilgili filmler, fantastik bilim kurgu filmleri de yer alıyor.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Dünyanın Merkezine Yolculuk

Dünyanın Merkezine Yolculuk

Dünyanın en iyi bilim kurgu yazarı olarak kabul edilen Jules Verne’nin aynı adlı eserinden esinlenilerek yapılmıştır. Filmin başrolünde Mumya filmlerinden de tanıdığımız Brendan Fraser oynuyor. Profesör Trevor Anderson yıllardır kayıp olan ağebeyi Max Anderson’ı ararken inanılmaz maceralara atılır. Profesör Trevor Anderson, yeğeni Sean ve yolculuk rehberleri Hannah, Max’a ait cihazlara kontrol etmek için çıktıkları İzlanda yolculuğunda, yıldırım düşmesi sonucu bir dağ içerisinde sıkışıp kalırlar. Dağdan çıkabilmek için izledikleri yol onları bir efsane olarak kabul edilen Dünyanın Merkezine götürecektir. Yolculuk boyunca dev mantarlar, dinazorlar ve tarih öncesi yaratıklarla başetmek zorunda kalacaklardır.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Sky Captain ve Yarının Dünyası

Sky Captain ve Yarının Dünyası

Fantastik filmler arasında pek bilinmeyen, 2004 yılında vizyona giren Sky Captain ve Yarının Dünyası filminde Gwyneth Paltrow, Jude Law ve Angelina Jolie gibi ünlü oyuncular yer alıyor. Fantastik bir geçmişte geçen filmimizde Sky Captain’ın dünyayı kötü güçlerden kurtarmasına tanıklık edeceğiz. SkyCaptain ve onun gözüpek sevgilisi, aynı zamanda bir gazeteci olan Polly Perkins ile birlikte çılgın bir bilim adamının hedeflerine ulaşmasını engellemeye çalışacaklar. Ancak bilmedikleri birşey var, bu bilim adamı yıllar önce ölmüştür ve tüm sistem robotlar tarafından kontrol edilmektedir. Ütopik bir Newyork dünyasında fantastik bir maceraya çıkmaya hazır olun.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Son Cadı Avcısı

Son Cadı Avcısı

Yönetmenliğini Breck Eisner’ın yaptığı dizinin başrolünde, Hızlı ve Öfkeli filmlerinden tanıdığımız Vin Diesel ve Yüzüklerin Efendisi Serisi’nden tanıdığımız Elijah Wood yer alıyor. Orta çağ’da tüm halk kötü cadının Veba laneti yüzünden yavaş yavaş yok olmaktadır. Cesur savaşçılardan oluşan bir birlik Kraliçe Cadı’nın yuvasına bir saldırı düzenler. Cadını tüm yandaşları öldürülür, Kraliçe Cadı ise Kaulder tarafından öldürülür. Ancak Cadı, ölmeden önce Kaulder’ı ölümsüzlükle lanetler. Kaulder 800 yıl boyunca Kilise ile birlikte cadılarla ve kötü yaratıklarla savaşır. Kaulder’ın akıl hocası ve dostu 36. Dolan emekli olacağı gece esrarengiz bir şekilde öldürülür. Kraliçe Cadı’nın planları işlemeye başlamıştır .. Mükemmel bir fantastik filmi.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / The Time Machine

The Time Machine

Zaman yolculuğu denilince akla gelen en büyük yazarlardan birisi hiç süphesi H.G Wells’dir. The Time Machine filmi ise yazarın aynı isimli romanından esinlenerek yapılmıştır. 1899 yılında New York’ta,Bilim adamı ve mucit Alexander Hartdegen zamanın da bir boyut olarak diğer üç boyuttan farksız olduğunu ve bu boyutta da aynı diğer boyutlarda olduğu gibi yolculuk yapılabileceğine inanmaktadır. Bu eşsiz zaman yolculuğuna ilgi duyanların kaçırmaması gerek bir başyapıt.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Altın Pusula

Altın Pusula

Başrollerinde Dakota Blue Richards, Nicole Kidman, Daniel Craig gibi oyuncuların yer aldığı Altın Pusula fantastik filmler arasında tam bir baş yapıt. Paralel evrenleri ve fantastik dünyaların yer aldığı filmde, her insanın onun ruhunu yansıttığına inanılan bir cini vardır. Bu cinler hayvan görünümlüdür. Kedi, kaplan, kuş bazen de bir yılan. Bu cinler aynı sahipleri gibi düşünebilir ve konuşabilirler ancak asla acıkmazlar. Bir isanın ölümde cini yada bir cinin ölümünde insanıda onunla birlikte ölür. Ülkenin önde gelen bilim adamlarında Lord Asriel ise bu bağın nasıl oluştuğuna kafayı takmış durumdadır. Onu öldürmek için düzenlenen bir suikasti yeğeni Lyra ve cini Pantalaimon engeller. Macera böylece başlamış olur… Fantastik filmler listesinde en tepede yer alan filmlerden.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Van Helsing

Van Helsing

Van Helsing filminin başrolünde dünyaca ünlü aktör Hugh Jackman yer alıyor. Vatikan adına görev yapan ünlü ve acımasız kelle avcısı Van Helsing’in yolu bu kez Transilvanya’ya düşecektir. Yıllardır insanlara korku salan Kont Dracula durdurulmalıdır. Zira vatikan için oldukça önemli bir aile kabul edilen Valerious Ailesi’nin soyu tükenmek üzeredir. Kurtadam ve vampir efsanelerini sevenler için kaçırılmaması gereken fantastik bir film. 2004 yılında çekilmiş olmasına rağmen oldukça etkileyici efektlere ve sahnelere sahip.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Dev Avcısı Jack

Dev Avcısı Jack

Sihirli Fasulye Masalı’ndan ilham alınarak senaryosu yazılan Dev Avcısı Jack harika bir fantastik film. Yönetmenliğini Bryan Singer’ın yaptığı, başrollerde ise Nicholas Hoult ve Eleanor Tomlinson’ın oynadığı film destansı hikayesi ile mutlaka izlenmeli. kahramanımız Jack, pazarda satması gereken atı, bir keşişten aldığı sihirli fasulyelerle değiştirince macera başlamış olur. Yağmurlu bir günde saraydan kaçan prenses farkında olmadan Jack’in evine sığınır. Yere düşen sihirli fasulyelerden biri suya temas eder ve gökyüzüne kadar uzanan koca bir sarmaşı her yeri kaplar. İmparatorluğun ve Jack’in artık tek bir görevi vardır; fasulyenin en tepesine tırmanmak ve prensesi kurtarmak. Ancak evde ki hesap çarşıya uymaz, zira gökyüzünde yaşayan devlerinde kendi planları vardır. Yeryüzüne inmek ve insanoğlu ile karınlarını tıka basa doyurmak.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında

Sizleri kendine hayran bırakacak destansı bir fantastik hikayeye hoşgeldiniz. Ünlü yönetmen Tim Burton tarafından yönetilen filmin başrolünde ise yine o kadar ünlü isimler yer alıyor. Johnny Depp, Anne Hathaway, Mia Wasikowska gibi oyuncular adeta oynadıkları rollere hayat veriyor. Hikâyesi İngiliz yazar Lewis Carroll’ın 1865 yılında yazdığı Alis Harikalar Diyarında adlı fantastik romanından esinlenmiştir. Babasının ölümünün ardından büyük bir bunalıma giren Alice, bir gün malikanenin bahçesinde dolaşırken mavi yelekli bir tavşanı takip eder ve kazara büyük bir tavşan deliğine düşer. Buradan bir ormana geçmiş olan Alice fantastik bir dünya ile karşılaşır. Fantastik filmler içinde daima ilk onda yer almıştır.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / John Carter : İki Dünya Arasında

John Carter : İki Dünya Arasında

Walt Disney tarafından üretilen mükemmel bir fantastik film. Yıllarca Amerikan Ordusu’nda görev yaptıktan sonra savaşlardan sıkılan ve altın arama serüvenin katılan John Carter, tesadüf sonucu girişinde örümcek sembolü olan bir mağaraya sığınır. Mağarada tanımadığı bir adamın elinde bulunan bir cihaz sayesinde aniden Mars’a ışınlanır. İlk başlarda nerede olduğunu bile anlamayan John Carter çok kısa bir süre sonra bir iç savaşın tam ortasında olduğunu fark eder. Kurtardığı güzel prensese aşık olan kahramanımız bir karar vermelidir, ya bu iç savaşta bir taraf tutmalı yada herşeyi geride bırakıp dünyaya geri dönmelidir.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Malefiz

Malefiz

Uyuyan Güzel hikayesinden esinlenilerek çekilen bu film, hikayede yer alan kötü perinin aslında nasıl biri olduğunu perinin gözünden bizlere gösteriyor. Muhteşem sahneleri, milyon dolarlık efektleri, inanılmaz hikayesi ve Angelina Jolie’nin mükemmel performansı ile dillere destan bir film serisi. İlk film malefiz ve ardından gösterime giren Malefiz : Kötülüğün Gücü sizleri adeta büyüleyecek.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Kral Arthur: Kılıç Efsanesi

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi

Kral Arthur hikayesinden yararlanılarak çekilen filmi Guy Ritchie yönetmiştir. Başrollerinde ise Jude Law, Charlie Hunnam ve Eric Bana gibi ünlü oyuncular yer almıştır. Farklı bir bakış açısı ile çekilen filmde, insanlar ve diğer varlıklar arasında bir barış bulunmaktadır. Ancak kötü niyetli kardeş Vortigern, ağabeyi Kral Uther ve Kraliçe Igraine’i öldürür. Kralın henüz çok küçük oğlu Arthur ise babasının sayesinde kaçar ve kurtulur. Ancak Arthur geçmişine ait hiçbirşeyi hatırlamadan Londinium sokaklarında bir piç olarak yaşamaktadır. Ancak bir gün Guinevere adlı tanıştığı bir kadın hem onun hem de ülkenin kaderinin değişmesine yol açacaktır.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Jumanji Serisi

Jumanji Serisi

Fantastik filmler deyince hiç süphesiz, geçmişten günümüze akla ilk gelen filmlerden brisi Jumanji serisidir. En son yayınlan iki film olan Jumanji: Vahşi Orman ve Jumanji: Yeni Seviye ise dünya çapında milyonlarca izleyici kitlesine ulaşmıştır. Bir grup lise öğrencisi yaptıkları yaramazlı sonrası ders bitiminde eski bir odayı toplama cezası alırlar. Temzilik yaparken canları sıkılan gençler odada eski bir ateri oyunu bulurlar. Oyunun adı ise Jumanji’dir. Ateriyi ekrana bağlayıp, oyna tuşuna bastıkları an birden tüm oyuncular ekranın içine çekilirler. Artık onlar birer oyuncu değil, oyunda yer alan karakterlerin ta kendileridir. Kurtulmanın tek yolu ise, can hakları bitmeden oyunu bitirmektir.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Narnia Günlükleri Serisi

Narnia Günlükleri Serisi

Çocuklar için yazılmış ünlü bir fantastik romandan esinlenilerek çekilen film, Aslan – Cadı ve Dolap, Prens Caspian ve Şafak Yıldızının Yolculuğu olmak üzere üçlü seriden oluşmaktadır. Peter, Susan, Edmund ve Lucy Pevensie savaştan kaçan küçük kardeşlerdir, uzak akrabaları olan bir profesör tarafından evlatlık edinirler. Malikede oynarken bir dolaba saklanan kardeşler tesadüf sonucu dolabın içerisinden başka bir evrene açılan bir kapı bulurlar. Bu sihirli dolap onları Narnia Ülkesine götürür. Narnia, hayvanların konuşabildiği, sihrin gerçek olduğu ve iyiyle kötünün birbirleriyle savaştığı bir dünyadır.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Barbar Conan

Barbar Conan

Eski ama etkileyici bir fantastik film olan Barbar Conan tüm dünyada olduğu gibi yayınlandığı dönemde ülkemizde de oldukça popüler olmuştur. Başrolde Arnold Schwarzenegger’in oynadığı film aynı zamanda çizgi roman karakteri efsanevi Barbar Conan’ın ilk beyazperde uyarlamasıdır. Kimerya’lı bir savaşçı olan Conan’ın ailesi o çok küçükken düşmanları tarafından katledilmiş, Conan ise köle olarak satılmıştır. Özgürlüğünü elde eden kahramanımızın ise tek bir hedefi vardır. Ailesinin intikamını almak.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Aladdin

Aladdin

Efsanevi Binbir Gece Masalları’ndan esinlenilerek çekilen filmin yönetmen koltuğunda Guy Ritchie oturuyor. Başrollerde ise Will Smith, Mena Massoud gibi dünyaca ünlü yıldızlar yer alıyor. Müthiş efektleri, şarkıları ve dansları ile mükemmel bir fantastik film olan Aladdin’in konusu hepimizin ezbere bildiği gibi. Kalbi temiz ama saf bir hırsız olan Aladdin, kötü vezirin tuzağına düşer ve kimsenin bilmedği bir mağaradan Sihirli Lambayı çalar. Bu lamba üç kere ovalandığında içinden bir cin çıkar ve lamba sahibine 3 dilek hakkı verir. Fantastik Film denilince onu es geçmek asla olmaz.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / HellBoy Serisi

HellBoy Serisi

Guillermo del Toro, Hellboy’u izleyenleri İkinci Dünya Savaşı’na götürüyor. İkinci Dünya Savaşı esnasında Naziler tarafından yapılan bir kara büyüde yanlışıkla bir yaratık doğar. Müttefik kuvvetler bu yaratığı Naziler’in elinden alır ve Profesor Broom’a verirler. Damarlarında kötülük akan Hellboy, Profesör Broom tarafından iyilikle büyütülür. Her ne kadar kötülükten doğmuş da olsa o dünyaya iyiliği yaymak için çabalayacaktır. Son dönenmlerde yer alan en iyi fantastik filmler arasında.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Güzel ve Çirkin

Güzel ve Çirkin

Lanetlenen yakışıklı prens, çirkin bir canavar olarak yaşarken genç bir kadının aşkıyla insan olmayı keşfeder. Anlattığı hikayenin özü, dış güzelliğin değil iç güzelliğin önemine vurdu yapar. Vakti zamanında ülkenin kralı büyük bir davet verir, misafirler davette eğlenirken ansızın kötü görünümlü yaşlı bir kadın gelir, ancak kral ve davetliler onunla alay eder, bunun üzerine yaşlı kadın kral ve davette bulunan herkesi lanetler. Kral çok çirkin bir yaratığa dönüşür. Aradan uzun yıllar geçer, Belle bir tesadüf sonucu şatoyu keşfeder ve bahçeden bir gül kopartır. İçinizi ısıtacak, bazı sahneleriyle sizleri hüzünlendirecek destansı bir hikaye böylece başlar…

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Stargate

Stargate

1994 yapımı Stargate filminin devamı niteliğindedir. Stargate (Yıldız Geçidi) filmi yayınlandığı yıl büyük bir gişe başarısı göstermiş hatta Star Wars’ın tahtını sallamıştır. Konusu, özgün konsepti, geçmiş ve geleceği başarılı bir şekilde birleştirmesi ve senaryosu ile milyonlarca fan kitlesine ulaşmıştır. 1928 yılında Giza’da yapılan kazılarda üstünde semboller bulunan ve dünyada bulunmayan elementlerden yapıldığı düşünülen bir Taş Halka bulunur, ancak 1994 yılına kadar Taş Halka üzerinde bulunan semboller bir türlü çözülemez. Mısır tarihi üzerine seminerler veren arkeolog ve dil bilimci Dr. Daniel Jackson bu projeye destek olması için çağırılmış ve daha 15 gün geçmeden sembolleri çözmeyi başarmıştır. Buldukları taş obje aslında bir yıldız geçitidir. Üzerinde bulunan semboller doğru şekilde konumlandırıldığında yıldız geçidi açılmakta ve oluşturduğu solucan deliği sayesinde başka gezegenlere seyehat etmek mümkün olmaktadır. Asla ama asla kaçırmamanız gereken fantastik bir film.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Mumya Serisi

Mumya Serisi

1932 yılında çevrilen aynı isimli korku filmi klasiğinin bir yeniden çevrimidir. Başrollerde Brendan Fraser, Rachel Weisz rol almaktadır. MÖ 1290 yılında baş rahip İmhotep ve Firavun’un karısı Anck-Su-Namun gizli bir aşk yaşamaktadırlar, ancak bu aşları bir gün fark edilir. Bu olay üzerine İmhotep daha önce hiç uygulanmayan ve korkulan bir lanetle cezalandırılır ve diri diri göülür. Aradan binlerce yıl geçer, Hamunaptra’yı bulmak için Mısır’a gelen Rick, Johnathan ve Evelyn bilmeden tapınaktaki ölüm kitabını bulur ve okur. Korkunç laneti 3000 yıllık uykusundan uyandırırlar.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Thor Serisi

Thor Serisi

Efsanevi Thor macerası, Marvel Evreni’nden, Asgard’ın mistik atmosferine kadar uzanıyor. “Thor” yalnız bir adamın destansı yolculuğunun, tahtın veliahdı hırçın bir prensken, tahta geçme hakkını kazanan bir süper kahramanın öyküsünü epik bir kurguyla anlatıyor… Uzun bir süredir sinemaya uyarlanmayı bekleyen efsanenin yönetmen koltuğunda, Shakespeare uyarlamalarıyla tanıdığımız yönetmen Kenneth Branagh var.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Fantastik Canavarlar Serisi

Fantastik Canavarlar Serisi

Fantastik Canavarlar seri dünyaca ünlü harry Potter serisininde yazarı olan J. K. Rowling tarafından kaleme alınmıştır. Seri Harry Potter’dan çok önceleri, 1920’li yılında geçmektedir. Albus Dumbledore bile henüz genç bir profesördür. Başrollerde Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Johnny Depp, Jude Law gibi dünyaca ünlü oyuncular yer almaktadır. Harry Potter serisinde hep küçük büyücülerin maceralarına şahit olmuştuk, Fantastik Canavarlar’da ise büyük büyücülerin aşlarına, savaşlarına ve yaşadıkları maceralara göz atacağız. Fantastik bir dünyanın kapılarını sihir ile açmaya hazır olun.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Stardust

Stardust

Stardust filmde dünyaca ünlü yıldız Robert De Niro yer alıyor. Kaptan Shekespaere karakterini canlandıran ünlü oyuncunun yanı sıra filmin yönetmeni ise Matthew Vaughn. Filmde sevdiği kadının aşkı uğruna bir adamın yapabileceklerinin bir sınırı olmadığını görüyoruz. Keyifle izleyebileceğiniz başarılı bir yapım.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Karayip Korsanları Serisi

Karayip Korsanları Serisi

Elbette fantastik filmlerden bahsedipte Karayip Korsanları’nı anmamazlık yapamazdık. Karayip Korsanları’nın ilk filmi olan Siyah İnci’nin Laneti 2003 yılında vizyona girip izleyicilerde dehşet bir hayranlık yarattı. Beş filmden oluşan Karayip Korsanları serisi hem sizi güldürecek hemde heyecanlandıracak. Johnny Depp’in sempatikliğiyle insanların gönlünü fethettiği film diyebiliriz.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Avatar

Avatar

3D olarak çekilen ve 2009 yılında vizyona girdiğinde sinema sektöründe çığır açan Avatar’ın yönetmeni tabi ki James Cameron. Destansı bir filim kurgu izlemek istiyorsanız asla kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. 360 Milyon dolar bütçeyle çekilen ve 2,788 milyar dolar hasılat elde eden film, bir çok sinema eleştirmenine göre sinemanın geleceğini etkilemiştir.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Hobbit Serisi

Hobbit Serisi

Hobbit Serisi, Yüzüklerin Efendisi serisininde yaratıcısı olan J. R. R. Tolkien’ın kaleminden çıkmış bir başyapıttır. Serinin yönetmenliğini Peter Jackson yapmıştır. Seri Beklenmedik Yolculuk, Smaug’un Çorak Toprakları ve Beş Ordunun Savaşı’ndan oluşmaktadır. Yüzüklerin Efendisi filminde hikaye Frudo Baggins’in etrafında dönmekteydi. Güç yüzüğünü ise ona akrabası, yaşlı Bilbo Baggins vermişti. Hobbit Serisi’nde ise yaşlı Bilbo Baggins’in gençlik yıllarına, güç yüzüğünü nasıl ele geçirdiğine, elfler, cüceler, insanlar arasında yaşadığı maceralara tanıklık edeceğiz.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Harry Potter Serisi

Harry Potter Serisi

Harry Potter Serisi ünlü İngiliz yazar Joanne Kathleen Rowling tarafından çocuklar için bir masal kitabı olarak yazılmıştır. Seri, Warner Bros tarafından çekilmiş 8 filmden oluşur. Başrollerde Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson yer almaktadır. Rowling tarafından yazılan kitabın sinema uyarlaması olan bu popüler film serisi oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip. Sihrin olduğu bir dünyayı ve karanlık karakterlerle yaşanan maceraları konu alan film; Harry, Ron ve Hermonie üçlüsünün Hogwards’daki büyücülük okulunda tanışmalarıyla başlar.

Fantastik Filmler
Fantastik Filmler / Yüzüklerin Efendisi Serisi

Yüzüklerin Efendisi Serisi

Tüm zamanların en iyi fantastik filmi / film serisi kabul edilen yüzüklerin efendisi John Ronald Reuel Tolkien tarafından yazılmıştır. Yönetmeliğini ise Peter Jackson yapmıştır. Filmin üç seriside tüm dünyada izlenme rekorları kırmıştır. Serinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği, Orta Dünya’nın ortaya çıkışını ve uğruna savaşların çıkacağı güç yüzüğünün de ortaya çıkışını göstermektedir. Orta Dünya tarihine kandan başka bir şey getirmemiş olan bu yüzük, üretiminden yüzyıllar sonra ortaya çıkar. Amcası tarafından, kendine emanet edilmiş bu yüzüğün önemini bilmeyen Frodo, büyücü Gandalf’ın söyledikleri ile adeta dehşete kapılır uğruna savaşların çıkacağı bu yüzükten hemen kurtulmak ister. Kahramanımız Frodo’nun yüzüğü yok etmek için yüzüğü Mordor’a götürmesi gerekmektedir ve bunun için kendini feda eden savaşçılardan bir ekip kurmuştur. Bakalım bu zorlu yolda, Frodo’yu neler beklemektedir?

“Fantastik Filmler : En İyi 30 Film Önerisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - siyahbet / youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler