Bisiklet Markaları: En İyi Bisiklet Markaları Nelerdir?

En iyi bisiklet markaları, pek çok kritere göre incelenerek ve kullanıcılarının yorumları ile belirleniyor. En iyi bisiklet markası nedir? Çocukluğumuzdan başlayan bisiklet tutkusu, yaş aldıkça daha da büyülü bir hale gelir. Her yaşın en güzel anılarının başlangıcı olmayı hep başarır. Bu güzel anıların daha da güzelleşmesi için farklı kriterleri karşılayan en iyi bisikletleri kullanmak pek çoğumuzu hayalidir. Biz de Metaforya ailesi olarak sizler için beklentilerinizi karşılayacak okula, işe ve dağ gezilerine giderken kullanabileceğiniz bisiklet markaları bu yazıda topladık. Bu listemizde sizler için Türkiye’deki en iyi bisiklet markalarını sıraladık.

Bisiklet Markaları

Bisiklet tavsiyesi hangi marka ve model? Havaların ısınmasıyla ve pandemi dönemi devam ederken insanlar artık toplu taşıma kullanımını azaltmaya başladı. Bunun yerine bisiklet veya scooter gibi alternatif seçeneklere yöneldiler. Bizlerde size bisiklet bakarken yardımcı olabilmek adına yerli bisiklet markları ve yabancı bisiklet markaları listesini hazırladık. Keyifli okumalar.

En iyi bisiklet markaları nelerdir?

En iyi bisiklet markaları nelerdir?

Bu sorunun cevabı elbette kişiden kişiye, yada bisikletin hangi kategoriden olduğuna göre değişmektedir. Dağ bisikletinde aranan yada şehir bisikletinde aranan özellikler birbirinden farklıdır. Ancak, hız, vites sistemi, frenleme, kullanılan malzeme yapısı gibi birçok özellik, en iyi bisiklet markaları nelerdir sorusundan ziyade, en iyi bisiklet nasıl olmalıdır sorusu olmalı..

B-Twin Bisiklet
Bisiklet Markaları : B-Twin

B-Twin

En iyi bisiklet markaları arasında yer alan B-Twin, günümüzde Decathlon firması sayesinde alıştığımız bisiklet markalarından birisidir. Decathlon bizzat B-Twin markasına servis ve iade hizmeti de sunduğu için bu markayı tercih etmek oldukça avantajlı.

B-Twin Markası Bisikletler

Bianchi Bisiklet
Bisiklet Markaları : Bianchi

Bianchi

Bianchi Bisiklet nerenin malı? 1885 yılında İtalya’da F.I.V. Edoardo Bianchi S.p.A, dünyanın en eski bisiklet markasıdır. Türkiye’de Accell Bisiklet firması tarafından Bianchi marka bisikletler satılmaktadır. Bianchi bisikletler, şehir bisikleti, dağ bisikleti, çocuk bisikleti ve özel bisikletler olmak üzere klasmanlara ayrılmaktadır. Bianchi bisiklet markası, ülkemizde de en çok bilinen ve ilgi gören markalardandır. Markanın geçmişi çok uzun yıllara dayanmaktadır. İlk çıkışı 1885 yılında olan marka, tüm dünyada bilinen en eski üreticilerdendir. Eski bir marka olmasının verdiği güven ile tüm dünyada hala çok tercih edilen bisiklet markalarından bir tanesidir. Markanın ürettiği bisiklet modelleri, başlangıç seviyesinde olan bisiklet sürücülerine uygundur.

Bianchi Markası Bisikletler

BMC Bisiklet
Bisiklet Markaları : BMC

BMC

BMC firmasını görünce büyük ihtimalle aklınıza otomobil firması geldi. Ancak bu bisiklet firması olan BMC’nin otomobil firmasıyla bir alakası yok. Özellikle ağır yarış bisikletleri üreten BMC firması, çoğu bisiklet yarışında kendisini gösteren bir marka. BMC, bir İsveç markası.

BMC Markası Bisikletler

Cannondale Bisiklet
Bisiklet Markaları : Cannondale

Cannondale

1971 yılında Kanada’da kurulmuş bir Amerikan bisiklet firması olan Cannondale, kurulduğu ilk zamanlar “butik” bir bisikletçi olarak çalışıyormuş. Firma güçlenip büyüdükten sonra seri üretime geçmiş ve tüm dünyaya bisiklet satar hale gelmiştir. Bisiklet modelleri ile sürücülerin gözdesi olan Cannondale, tasarımları ile defalarca ödül almış bir markadır. En iyi bisiklet markaları arasında olan marka kaliteli sürüş keyfi yaşamak isteyen kullanıcılar tarafından ülkemizde de ilgi görüyor. Patentli amorsitörleri ile Ar-ge çalışmalarına verdiği önemi gösteren markanın bisikletleri kaliteleri ve güvenlikleri de ön plana çıkıyor. Dağ bisikleti arayan kullanıcıları tam memnun edecek modelleri de vardır. Trail serisi, dağ bisikleti arayan sürücülerin başlangıç seviyesinde tercih edebileceği güzel bir seçenek olabilir.

Cannondale Markası Bisikletler

Carraro Bisiklet
Bisiklet Markaları : Carraro

Carraro

1924 yılında kurulan İtalyan firması Carraro, dağ, şehir ve katlanır bisikletler olmak üzere farklı segmentlerde bisikletler üretmektedir. Accell Bisiklet, Carraro’nun Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Dayanıklı bisikletleriyle dünyanın en iyi bisiklet markaları arasında yer alan Carraro, ürettiği bisikletleriyle kaliteli sürüşün garantisini veren başarılı markalar arasında yer alır. Ürettiği bisikletler ile dağ, şehir ve yollarda kullanıma uygundur. Özel seri üretim bisikletleri konusunda başarılı olduğu gibi katlanabilir bisiklet ve elektrikli bisiklet modellerinde de büyük başarı elde etmiştir. Hemen hemen her yaşa uygun bir modeli vardır.

Carraro Markası Bisikletler

Corelli Bisiklet
Bisiklet Markaları : Corelli

Corelli

Sürekli olarak kendisini yenileyen, geliştiren bir firma olan Corelli bisiklet firmasının amacı her bütçeye uygun bisiklet üretmek ve tüketiciye ulaştırmak. Ürünlerine baktığınızda ise gerçekten de herkesin bisiklet kullanması için üretimler yaptığını hemen anlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda Corelli markasının kendine özel bisiklet servisleri de bulunmaktadır.

Corelli Markası Bisikletler

Corratec Bisiklet
Bisiklet Markaları : Corratec

Corratec

En iyi bisiklet markaları arasında yer alan Corratec, firmasının da Almanya’da bulunduğu bir Alman bisiklet markasıdır. Hangi marka şehir bisikleti? sorusuna verilecek en iyi markalardan biridir. Alman teknolojisini başarılı bir şekilde bisikletlere uyarlayan Corratec bisikletlerin en sevilen özelliği ne kadar kaldırımlardan zıplayarak inseniz de ayarlarının bozulmuyor olması. Özellikle bisiklet severlerin en sevdiği model Corratec Superbow.

Corratec Markası Bisikletler

Ümit Bisiklet
Bisiklet Markaları : Ümit

Ümit

Ümit Bisiklet, 1983 yılında kurulmuş bizzat has Türk markasıdır. Kullanıcı odaklı çalışan, her bütçeye uygun bisikletleriyle sadece yurtiçinde değil, yurtdışında da önemli bir bisiklet markasıdır Ümit. Şehir bisikletlerinden, katlanır bisikletlere pek çok farklı kategoride bisiklet üreten Ümit, 15 farklı ülkede hizmet vermektedir.

Ümit Markası Bisikletler

Salcano Bisiklet
Bisiklet Markaları : Salcano

Salcano

1975 yılında Salko Bisiklet olarak İstanbul’da kurulan Salcano, bir aile firmasıdır. Günümüze kadar hızla büyüyen ve gelişen Salcano şu an pek çok Avrupa ve Balkan ülkesine satış yapmaktadır. Salcano’nun bisiklet piyasasında bahsedilişi ise şöyledir: pahalı ve yüksek kalite. Yani eğer gerçekten yıllarca severek kullanacağınız bir bisikletiniz olsun istiyorsanız ve adeta bisikletinizle arkadaşsanız size bu markayı şiddetle tavsiye ediyoruz. En iyi bisiklet markaları arasında özellikle ülkemizde ilk akla gelen ve öne çıkan marka Salcano oluyor. İtalyan markası olan Salcano bisikletler kullanıcılarına sunduğu güvenilirlik ve sağlamlık ile ön plana çıkıyor. Daha çok tur bisikleti olarak biliniyor. 30 yıldan fazladır en iyi bisikletleri ile dünyanın büyük bir kısmında satışta olan marka, ülkemizde ve satışta olduğu tüm ülkelerde en çok ilgi gören markalar arasında yer alıyor. Profesyonellerden daha çok bisiklet sürme aktivitesini hobi olarak yapmak isteyen kişilere önerilir. Başlangıç seviyesi için de oldukça güzel bir seçim olacaktır.

Salcano Markası Bisikletler

Orbis Bisiklet
Bisiklet Markaları : Orbis

Orbis

1993 yılında kurulan bisiklet firması Orbis, her geçen yıllarda kendisini daha geliştirerek rakip firmaları geride bırakmaktadır. Özellikle bisikletlerin hafif olma özelliğiyle dikkat çeken Orbis, fiyat performans olarak da sevilen bir markadır.

Orbis Markası Bisikletler

Merida Bisiklet
Bisiklet Markaları : Merida

Merida

Merida, bir Alman firmasıdır ve Türkiye distribütörlüğünü Aslı Bisiklet yapmaktadır. Uzun yıllardır bisiklet üreten bir firma olan Merida, bisikletlerini yüksek Alman teknolojisiyle üretmektedir. Merida’nın fabrikası Taiwan’d bulunmaktadır ve üretimler orada gerçekleşmektedir.

Merida Markası Bisikletler

Orbea Bisiklet
Bisiklet Markaları : Orbea

Orbea

Son beş, altı yıldır ülkemizde resmi olarak satışı olan Orbea marka bisikletler yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır kullanıcılara. Profesyonel bisiklet isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Orbea, her model bisiklet üretmektedir. Orbea markası da dünyada en eski bisiklet üreticilerinden bir tanesidir. Marka ürettiği bisikletler içinde özellikle kullanıcı kaliteli parçalar ile ön plana çıkıyor. İyi bir sürüş keyfi yaşatmasının yanında markanın ürettiği bisikletler; denge, sağlam parça ve zorlu şartlarda sürüşe de uygundur.

Orbea Markası Bisikletler

Specialized Bisiklet
Bisiklet Markaları : Specialized

Specialized

Specialized marka bisikletler, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde önemli bir marka olarak öne çıkıyor. Kaliteli parçaları, sağladığı konfor ve özellikle de güvenli bir sürüş sağlaması nedeniyle profesyonel sürücüler tarafından tercih edilmektedir. Ülkemiz de profesyonel sürücüler tarafından tercih edilen Specialized marka bisikletler ülkemizde de yoğun bir ilgi görüyor. Profesyonel bir sürücü değilseniz de bu markanın size uygun modellerini bulabilirsiniz.

Specialized Markası Bisikletler

Scott Sports Bisiklet
Bisiklet Markaları : Scott Sports

Scott Sports

Scott Sports yalnızca dünyanın en iyi bisiklet markaları arasında yer almaz. Marka kayak, motocross ve koşu malzemeleri de üretmektedir. İsviçre markası olan Scott Sports, hafif süspansiyonlu bisiklet ve hafif kadrolu bisikletleri ile ön plana çıkıyor. Bu alandaki başarısı yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada ilgi görüyor. Performansı ile kullanıcılarına kendisini kanıtlamıştır.

Scott Sports Markası Bisikletler

Giant Bisiklet
Bisiklet Markaları : Giant

Giant

Giant, 4 yıl üst üste Eurobike Ödülü’nü kazanmış Tayvan çıkışlı bir markadır. En iyi bisiklet markaları arasında zirvededir. Bisiklet sürücülerinin favori markası olan Giant, dünyanın en iyi ve en büyük bisiklet üreticilerinin başında yer almaktadır. Profesyonel aşamadaysanız markanın size uygun güzel seçeneklerini bulabilirsiniz. Başlangıç seviyesinde olan sürücüler için de Talon ve ROAM serisinde yer alan bisikletler tavsiye edilmektedir. Dağ bisikleti hangi marka olmalı sorusunun en güzel cevabı Giant.

Giant Markası Bisikletler

Kron Bisiklet
Bisiklet Markaları : Kron

Kron

Kron, kaliteli parçalardan ürettiği dağ bisikletleri ile sürücülerin ilk sıralarında yer alan başarılı bir markadır. Zor alanlar için tasarlanan bisikletlerinde aynı zamanda kullanıcıların da konforu unutulmamıştır. Mekanik disk fren sistemi kullanılan, konfor performansı oldukça yüksek modelleri arasında XC100 dağ bisikleti ön plana çıkıyor. Dağ bisikleti almak istiyorsanız bu model tüm ihtiyacınızı karşılayabilir.

Kron Markası Bisikletler

Santa Cruz Bisiklet
Bisiklet Markaları : Santa Cruz

Santa Cruz

California merkezli Santa Cruz markası, dünyanın en iyi bisiklet markaları arasında yer alır. Özellikle sahip oldukları yaratıcı ve hoş tasarımlar ile kullanıcıların beğenilerini kazanmıştır. Yapılan tüm anketlerde sürücüler tarafından en çok tercih edilen markalar arasında yerini almıştır.

Santa Cruz Markası Bisikletler

Cube Bisiklet
Bisiklet Markaları : Cube

Cube

1993 yılında kurulan Cube, bir Alman markasıdır. Tüm dünyanın en iyi bisiklet markaları arasında yer almasının yanında en büyük bisiklet üretimi de markaya aittir. Sağlam, yüksek performanslı ve kaliteli bisikletleri ile ülkemizdeki bisiklet sürücüleri tarafından da tercih edilmektedir. Kaliteli ve sağlam bir bisiklet arayışında olan kullanıcılar için oldukça güzel model seçenekleri bulunuyor.

Cube Markası Bisikletler

Carraro Bisiklet
Bisiklet Markaları : Carraro

Carraro

Dayanıklı bisikletleriyle dünyanın en iyi bisiklet markaları arasında yer alan Carraro, ürettiği bisikletleriyle kaliteli sürüşün garantisini veren başarılı markalar arasında yer alır. Ürettiği bisikletler ile dağ, şehir ve yollarda kullanıma uygundur. Özel seri üretim bisikletleri konusunda başarılı olduğu gibi katlanabilir bisiklet ve elektrikli bisiklet modellerinde de büyük başarı elde etmiştir. Hemen hemen her yaşa uygun bir modeli vardır.

Carraro Markası Bisikletler

Trek Bisiklet
Bisiklet Markaları : Trek

Trek

ABD menşeili olan Trek marka bisikletler, en fazla Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilmektedir. Sağladığı üst düzey konfor ile rahatına düşkün bisiklet kullanıcılarına hitap etmektedir. Sağlık açısından da kullanıcılara rahat bir kullanım sunmaktadır. Yalnızca şehir içi günlük kullanıma değil dağ gibi gezilerde de kullanıma uygundur. Dünyanın en iyi bisiklet markaları arasında yer almasının yanında rahatlığı ve sağladığı konforlu sürüşü ile de ön plana çıkmaktadır.

Trek Markası Bisikletler

Bisiklet Markaları Listesi

 • B-Twin
 • Bianchi
 • BMC
 • Cannondale
 • Carraro
 • Claud Butler
 • Corelli
 • Corratec
 • Creme
 • Cube
 • Felt
 • Fuji
 • Gazelle
 • Geotech
 • Ghost
 • Giant
 • Goccia
 • Gomax
 • Kron
 • KTM
 • Lapierre
 • Merida
 • Mosso
 • Nirve
 • Orbea
 • Orbis
 • Raleigh
 • Salcano
 • Scott
 • Skoda
 • Specialized
 • Sedona
 • Trek
 • Ümit
 • Whistle
Bisiklet seçimi nasıl olmalı?

Bisiklet Seçimi Nasıl olmalı?

Paramız var pumuz var, içimizde bisiklete binme tutkusu var. Peki Bisiklet seçimi nasıl olmalı? Doğru bisikleti satın alırken nelere dikkat etmeliyiz. Tabi ki ilk göz önüne alınması gereken nokta bisikletin türü olmalıdır. Yani yarış bisikletimi, şehir bisikleti mi yoksa dağ bisikleti mi arıyorsunuz önce ona karar vermelisiniz. Ondan sonraki aşama ise ise bisikletin büyüklüğü; kendi vücut yapınıza uygun bisiklet almalsınız.

Mekanik özelliklerde ise bisikletin kaç vites olacağı çok önemli, rahat ve yormayan bir yolculuk için bisikletinizin sağlam bir vites yapısı olmalı. Sele seçimi ise konfor açısından oldukça önemlidir, uzun ve zorlu yolculuklarda sert ve biçimsiz bir sele keyfinizi tamamen bozabilir. Yapacağınız yolculuklarda en önemli seçim ise tekerlek ve jant seçiminin doğru olmasıdır. Unuymayınız ki yolculuğun neredeyse tüm yükünü bu sistem kaldırıyor. Diğer bir konu ise maşa ve amortisör, bisiklet aksamında en çok dikkat edilen konulardan birisidir. En son ve isteğe bağlı olarak dikkat edilecek nokta ise bagaj. Yapacağınız yolculuklara göre bagaj seçmek, tatsız olayların yaşanmasını engelleyecektir. Bisiklet seçimi nasıl olmalı? sorusuna verilebilecek en doğru karar yine size ait.

“Bisiklet Markaları: En İyi Bisiklet Markaları Nelerdir?” üzerine 5 yorum

 1. Çocukluğumdan beri Bianchi marka bisiklet kullanıyorum hiç pişman olmadım, bi ara BMC almıştım çok hantal gelmişti bana

  Yanıtla
 2. En iyi bisiklet markaları arasında BMX’in olmaması akıllara zarar veren bir durgunluk, listeyi hazırlayan arkadaş neyin kafasını yaşıyordu acaba.

  Yanıtla
  • Aynen katılıyorum kardeş, bmx marka bisikletler çocukluğumuz hayaliydi. Dağ bisikleti markası diye geçerdi diğer bisikletlerin yanında heybetli dururdu.

   Yanıtla
 3. Carraro marka bisiklet kullandım ve kimseye tavsiye etmem. Bir kere fiyatı çok pahalı diye kaliteli sandık ve öyle aldık. Ama hiç de göründüğü gibi çıkmadı, daha 2 hafta olmadan dişlilerde sorun çıktı ve sürekli zincir parçaladı. Fren sistemi desen hak getire, ayar yapıyoruz taş oluyor ayar yapıyor boş oluyor ömrümüz tamirle ayarla geçti.

  Yanıtla

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - valleyvascularsurgeons.com - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler