Bilim Kurgu Dizileri : En İyi 30 Dizi Önerisi

İzlemeye doyamayacağınız en iyi bilim kurgu dizileri. Bilinmeyenler, gizem, fantastik ve bilim kurgu öğeleri, hayaller, ütopyalar.. İnsanoğlu varoluşundan bu yana hep merak ve gizem uyandıran konuların peşinden gitmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilim kurgu temalı filmler ve diziler popüler bir şekilde yükselişe geçti.

Bilim Kurgu Dizileri

Günümüzde yapılan yüksek bütçeli dizilerin ve filmlerin hemen hepsi bilim kurgu dizileri türünde. Bizlerde izlemekten keyf alabileceğinizi düşündüğümüz tüm zamanların en iyi 18 bilim kurgu dizisini sizler için derledik.

12 Monkeys

2015 yılında SyfY kanalında gösterime giren dizi son yıllarda çekilen en iyi bilim kurgu dizileri arasında yer alıyor. 1995 yılında gösterime giren ve başrollerinde Bruce Willis, Brad Pitt ve Madeleine Stowe’un oynadığı sinema filminin dizi uyarlaması seyirciler tarafından oldukça beğeni topluyor.

Black Mirror

Her bölümü bir sinema kalitesinde olan Black Mirror, her bölümde yarattığı ilginç ve bir o kadarda gündelik konulardan oluşan senoryasu ve mükemmel derecede hazırlanmış çekim teknikleri ile izleyicileri adeta ekran başına kilitliyor. Netflix aracılığı ile yayımlanan Black Mirror hiç süphesizki son dönemlerin en iyi bilim kurgu dizilerinden biridi. Unutmadan belirtmek gerekir ki tüm bölümler hikaye açısından birbirinden bağımsız ve her bölümde oyuncular değişiyor.

Gerçekliğin yüzümüze sert bir şekilde çarptığını Black Mirror ile görüyoruz. Teknolojinin getirdiği karanlık çağ önümüze farklı örnekler ile geliyor. Ben de bu karanlık dünyaya bakmak istiyorum diyorsanız; Black Mirror sizin için harika bir dizi! Birbirinden bağımsız bölümlere sahip bu dizi, teknolojinin ve insanlığın gelecek yıllardaki durumunu gözler önüne seriyor. Her bir bölümü bir film tadında olan bu harika dizi son zamanların en popüler bilim kurgu dizileri arasında.

Colony

2016 Yapımı olon Colony dizisi, tüm dünyada yankı uyandıran Lost dizisinin yapımcıları tarafından hazırlanmıştır. uzaylılar tüm dünyayı ele geçirmiş, ülkeler artık tamamen ortadan kaldırılmış insanlar ise uzaylılar tarafından belirlenmiş kolonilerde yaşamaktadırlar. Tüm bu olayların ortasında ise insanları bekleyen asıl tehlike, uzaylı istilasına rağmen hayatta kalabilmek ve yaşamlarını sürdürebilmektir.

Humans

Humans dizisi 2015 yılında AMC kanalında yayınlanmaya başlamış ve gelecekte insanlar ve onlara birebir benzeyen robotların birlikte yaşaması sürecini ele almış ütopik bir dizidir. Film eleştirmenlerce işleyiş tarzı olarak Black Mirror dizisine benzetilmektedir. Kullandığı efektler ve oyuncularının gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Legion

Legion dizisi, Marvel’ın ünlü X-Men evreninde geçmektedir. The Flash, Arrow tarzı süper kahraman dizilerinden sıkılanlar Legion’a kesinlikle ama kesinlikle bir şans vermeliler. Zira çok farklı bir anlatım, çok farklı bir tat!

Lost in Space

Lost in Space dizisi, 1965 yılında yayınlanan ve üç sezon süren, aynı isimli bilim kurgu dizisinden esinlenmektedir. 2046 yılında artık dünya yok oluşun eşiğine gelmiştir, bazı seçilmiş aileler belirlenen yerlerde öncü koloniler kurma amacıyla Jupiter adı verilen bir uzay gemisi grubuna yerleştirilir. Bu uzay gemisi grubu tek bir büyük gemiye bağlı şekilde ilerlerken, sebebini bölümde öğreneceğiniz bir nedenden dolayı kaza geçirir ve Jupiter grubu dağılır. Robinson’ları taşıyan Jupiter 2 gemisi, onların daha önce bilmediği bir gezegene düşer. Bu gezegende yaşam şartları o kadar zordur ki tek moral yükselten şey havanın solunabilir olmasıdır.

Marvel Inhumans

Bilim kurgu dizileri hayranları ve Marvel hayranlarının asla kaçırmaması gerekenbir dizi. üstelik dizi IMAX teknoloji ile çekiliyor. Dizimizin kahramanları, Inhumans karakterleri hiçbir Marvel karakterine benzemezler: Ne X-men’e ne de Avengers’a; çünkü hepsi akrabadır. Inhumans’lar Terrigen Mist denilen taşa maruz kaldığı için mutasyona uğrayıp başkalaşım geçirmiş bir ırktır. Hayal kırıklığı yaratmış bilim kurgu dizileri arasında …

Origin

Youtube red tarafından hazırlanan Origin dizisinde bir grup yabancı, uzak bir gezegene doğru yol alan bir uzay gemisinin içinde kaos ortamının içerisine uyanırlar ve hayatta kalma mücadeleleri başlar.

Orphan Black

Orphan Black dizisi, 30 Mart 2013 tarihinde hayatımıza girmiş bir dizidir. Dizi bir Amerikan-Kanada ortak yapımı olmakla beraber BBC America kanalında yayınlanmıştır. Bilim kurgu, dram ve aksiyonun yanında Orphan Black, pek çok diziden farklı olarak konu, kadın bakış açışı ve duruşu ile değerlendiriliyor. Dizide olaylar tek bir karakter veya klon etrafında dönmemesine rağmen Sarah Mannig dizimizin ana karakteri olarak görünüyor.

Stranger Things

Orjinal Netflix dizilerinden biri olan Stranger Things Duffer Kardeşler tarafından hazırlanmıştır. Bizleri gizemli bir macerayla 80’li yıllara ışınlayan bu yapım; gizem türünün yanı sıra bilim kurgu, gerilim ve fantastik türlerini de bünyesinde barındırıyor. Stranger Things dizisiyle tanışmaya hazırsanız, sırlarla dolu benzersiz bir dünyaya olan yolculuğumuza başlıyoruz. Mutlaka izlemeniz gereken bilim kurgu dizileri listesinde ..

Daredevil

Sinema filmleri ile fırtınalar kopartan Marvel, yavaş yavaş dizi projeleri ile de gündeme gelmeye başlıyor. Marvel dünyasının sevilen kahramanlarında Daredevil ile de başarısını taçlandırmış görünüyor. Hikaye New York’un Hell’s Kitchen bölgesinde geçiyor. Matt Murdock ve Kingpin arasındaki devasa mücadeleye tanık olun.

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica ilk olarak 1978 yılında çekilmiş, başarısından sonra kitaplara, dergilere ve birçok diziye konu olmuştur. Gelecek bir dünyada, oldukça gelişmiş robotlara karşı dünyada köşeye sıkışmış olan insanların tek umudu Battlestar Galactica isimli bir uzay gemisidir. 12 koloni halinde yaşamlarını sürdürürken Saylonlar, yapacakları saldırılar ile yıllardır süre gelen tüm düzeni değiştirecektir. Saylonlar, diğerleri gibi görünen ancak geçmiş zamanda insanların yapay zeka ile ürettikleri birer robottur ve zamanla kendi bilinçleri oluşmuştur. Askeri bilim kurgu kategorisinde yer alan bu dizi, 1978’de yayınlanan Battlestar Galactica dizisinin yeniden uyarlamasıdır.

Fringe

Bilim kurgu dizileri türünü sevenler için Fringe adeta bu türün atası diyebiliriz. Zeki, eğlenceli ve farklı bir karakter olan Walter Bishop, geçmiş tarihte yaptığı deneylerin sonucunu uzun yıllar sonra almaya başlıyor. Deneylerin olumlu bir şekilde ilerlemesi gerekirken tüm evren için durumun daha farklı olduğunu izliyoruz. Aynı zamanda oğlu Peter’e olan sevgisini de görüyor ve Walter Bishop ne yaparsa yapsın onu daha çok seviyoruz.

FBI Ajanı Olivia Dunham’ın karşılaştığı garip uçak kazası onu dünyanın en zeki adamlarından biri olan Walter Bishop’a götürür. O esnada bir akıl hastanesinde olan Walter, FBI ile çalışmayı tek bir şartla kabul eder. Yaşamı boyunca uğruna her şeyi göze aldığı oğlunun yanında olmasını ister. Ve tüm olaylar bu üçlünün bir araya gelmesiyle akıl almaz hale gelir. Lost’un yapımcısı tarafından yapılan bu dizi, bir ajan ve bilim adamının paralel evrenler arasındaki mücadelesini konu alıyor. Şimdiye kadarki en iyi bilim kurgu dizileri arasında yer almayı hak eden muhteşem bir yapım.

Person of Interest

Lost, Alias, Fringe gibi birçok dizinin yaratıcısı J.J. Abrams muhteşem bir bilim kurgu dizisi ile yeniden hayatımıza giriyor. Fringe, bir çok eleştirmenden olumlu yorumlar almış ve almaya da devam etmektedir. Zengin bir adam olan Mr. Finch, suçları önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı hayata geçirebilmesi için, bir başkasına ihtiyaç duyar. Kayıtlara göre ölü görünen eski CIA ajanı Reese, tam Mr. Finch’in aradığı adamdır. İlginç bir ikili oluşturan Mr. Finch ve Resee, suçları önlemek adına güçlerini birleştirirler.

The X Files

1993 yılında yayın hayatına başlayan The X Files dizisi yayınlandığı dönemde oldukça popüler olmuş, gelecek yıllarda birçok dizi ve film için mükemmel içerikler üretmiştir. Uzaylılardan paralel dünyalara, açıklanması imkansız olaylardan paranormal hikayelere kadar birçok konuyu ele almıştır. Gizli dosyalar departmanında çalışmaya başlayan iki ajanı izliyoruz. Atanmış oldukları departman, tuhaf ve paranormal olayların ilişkilerini incelemektedir. İki ajan içinde buraya ve olaylara uyum kolay olmayacaktır.

The Flash

Dünyanın en çok tanınan çizgi film kahramanlarından, DC Comics evrenin en hızlı karakteri Flash’ın dünyasına hoş geldiniz. Kahramanımız barry Allen ve Marvel dünyasında gerçekleşen olaylara hazır olur. Flash, bu sefer çok daha güçlü ve çok daha hızlı. Marvel’in bilim kurgu dizileri arasında ..

Westworld

Son yılların en heyecan uyandırıcı ve en çok izlenen dizisi Westword, bilim kurgu ve western hayranlarının asla kaçırmaması gerek bir dizi. Westworld dizisi, özellikle yapay zekanın doğmasıyla birlikte günahın nasıl olacağı konusundaki merak sonucunda ortaya çıkmıştır. Yani, yapımda teknolojik gelişmelerin nereye varabileceği ve bu gelişimin olumsuz etkilerinin nasıl olacağı üzerinde durulmuştur. IMDB’den 9,2 alan dizi kesinlikle puanını sonuna kadar hak ediyor. Sadece zenginlere hitap eden bir eğlence parkı düşünün. Eğer Black Mirror gibi karanlık bir geleceği izlemeye hazırsanız Wesworld sizin için eşsiz bir dizi!

Doctor Who

Asla ama asla kaçırılmaması gereken dizilerden. 1963 Yılında ilk bölümü yayınlayan dizi, hala dünyanın en uzun süren dizisi unvanına sahip. 2005 yılında tekrar seyirci ile bulaşan Doctor Who dünya çapında yüzmilyonlarca fan kitlesine sahip, Fantastik ve Bilim-Kurgu öğelerinin iç içe yer aldığı dizide zaman ve mekan kavramı bir anda ortadan kayboluveriyor. Ana karakterimiz Doctow Gallifrey gezegeninden, adının “Doktor olduğunu söyleyen serseri bir Zaman Lordu’nun ta kendisidir. Sahip olduğu Tardis ( Polis Kulübesi Şeklinde Zaman Makinesi ) ile tüm zamanda ve mekanda dileği gibi yolculuk yapabilmektedir. Dizi fanlarının çoğunun bir favori Doctor’u vardır, benim favorim ise ” Matt Smith” . Ölmeden önce izlenmesi gereken bilim kurgu dizileri listenize ekleyin.

11.22.63

Sade ve basit bir lokantanın geçmişe açılan bir kapısı olsa siz ne yapardınız? İlgi çekici geldiyse eğer bu mini diziye göz atabilirsiniz.

Warehouse 13

İki ajan başkanın hayatını kurtarmanın ardından büyük bir terfi alır. Terfiyi alan iki ajan gizemli ve esrarengiz bir üsse gitmek zorunda kalır. Bu iki ajana verilen görev ile beraber dizi sürükleyici bir hal alır.

Utopia

Oyuncularının performansı ve sanatsal görüntüleri ile ilgileri üzerine çeken Utopia, bilim kurgu türüne ilgi duyanlar için oldukça önemli bir dizi. Son yüzyıllarda yaşanmış olan felaketleri gösteren bir çizgi romana dahil olmaya hazır mısınız?

Orphan Black

Sarah, yaşamış olduğu yerden kaçar. Kaçmasının devamında ise intihar eden bir kişinin yanı başında kendisini bulur. Ve işin ilginç tarafı ise beklenmedik bir şekilde Sarah, intihar eden kişinin yerine geçer. İlerleyen bölümlerde ise başına geleceklerden bihaberdir.
Pis işler gerçekleştiren ve düzensiz bir hayata sahip olan Sarah, hiç beklemediği bir olayın ardından tüm bu yaşantısını ardında bırakmak ister. Tanışacağı küçük kız yeni hayatına atacağı ilk adıma yardımcı olacaktır.

The 100

Bir uzay gemisinde yaşamak zorunda olan 2000 kişi için hayat oldukça zor bir hale girmiştir. Gemide yer alan kaynakların büyük bir kısmı neredeyse tükenmek üzeredir. Dünya’dan kaynak bulmaları gerektiğinde aralarından bir grup oluştururlar. Bu grubun Dünya’ya gönderilmesi ile beklenenlerden daha farklı olaylar yaşanıyor. Bir kıyamet senaryosu olan The 100 dizisinde dünyanın sonu gelmiştir. Hayatta kalan 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. 97 yılın ardından kaynakların tükenmeye yaklaşması sonucu seçilen 100 adet genç tekrar Dünya’ya gönderilir. Popüler bilim kurgu dizileri listesinin tepesinde.

Heroes

Sahip olmak isteyebileceğiniz yeteneğe sahip olan bir grup insan. Yetenekler ile bezenmiş olan insanların aynı zamanda özel bir görevi bulunuyor. Dünyayı kurtarmak bu özel insanların en önemli görevi!

Luke Cage

Luke Cage, hapishanedeyken üzerinde farklı deneyler gerçekleştirilmiştir. Bu deneylerin sonucunda karakterimiz süper insan güçlerine sahip oluyor.

Altered Carbon

Dizide insanların karakterlerini ve ruhlarını yeni olan bedenlere aktarılıyor. Alternatif bir gelecekte geçen dizi, bir çizgi roman uyarlamasıdır.

Travelers

Büyük ölçüde azalmış olan Dünya nüfusunda birbirini tesadüfen bulan bir grup insan, zaman makinesini keşfeder. Bu keşiften sonra gerçek bir grup halini alırlar ve isimleri ‘Travelers’ olur.

Sense8

Dünyanın farklı konumlarında yaşamını süren 8 kişiyi izliyoruz. Bu 8 kişinin arasında oldukça farklı ve gizemli bir bağ vardır.
Telepati yoluyla birbirlerinin hayatlarına giren 8 yetenekli kişinin yaşadıklarını anlatan bu bilim-kurgu dizisi de yayınlandığı dönem büyük ses getirmişti.

Firefly

2517 yılında uzay gemisinde çalıştığını gördüğümüz ekip, Serenity gemisi kaptanı ve bir kısmı iç savaşta kaybeden tarafta olan askerlerdir. Dizide bu ekibin maceralarını izliyoruz. Bilim kurgu dizisi denildiğinde akla gelen ilk dizi Firefly denilebilir. Yayınlandıktan sonra unutulmayanlar arasında yerini almıştır.

Dark (2017– ) IMDb: 8,6

Yeni bir dizi olmasına rağmen kısa sürede popüler olan Dark, Netflix orijinal dizisidir. Alman yapımı olan bu dizide, bir çocuğun ortadan kaybolmasının ardından 3 nesli birden ilgilendiren bir gizem ortaya çıkar. Netflix’in bilim kurgu dizileri listesinde.

Lost (2004–2010) IMDb: 8,4

Bir dönemin en popüler dizilerinden biri olan Lost, bir uçak kazası sonucu ıssız bir adaya düşen bir grup insanın yaşam mücadelesini ve adadaki esrarengiz olayları konu alıyor.

“Bilim Kurgu Dizileri : En İyi 30 Dizi Önerisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - youtube abone satın al - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler