Evde Beslemek İçin En Güzel Ev Bitkileri

En güzel ev bitkileri hangileridir? Evde beslemeye en uygun bitkiler nelerdir? Kolayca hayatta tutulabilecek bitki çeşitleri. Yetiştirmesi kolay ama oldukça faydalı bitkiler.

En Güzel Ev Bitkileri

Hepsini sizin için bu listede! Bitkiler insanın ruhunu besleyen, evlere karakter katan harika aksesuarlar. Eğer bitki bakımında yeniyseniz hiç endişelenmeyin, işte bakımı en kolay ev bitkileri..

Fil Kulağı

Güney Amerikanın Tropik havasını evinize getirecek bu bitkiyi kolaylıkla yetiştirebilirsiniz! Bakımı kolay olan Fil Kulağı güneşli yerleri ve nemli toprakları sever. Mutlaka toprağının nemini kontrol etmeli ve güneş aldığından emin olmalısınız ama endişelenmeyin, Fil Kulağı bunları unutsanız bile hatalarınızı affedecektir. Düzenli bakıldığında yaprakları bir metre çapına ulaşabilen bu bitki aynı zamanda ofisler için de harika bir ofis aksesuarı!

Salon Sarmaşığı

Dekorasyon için harika olan bu estetik bitki, eğer “Ben unutkan insanım. Öyle her gün hatırlayıp da sulayamam!” diyorsanız harika bir seçenek. Fazla su istemeyen, unuttuğunuzda bile sizi cezanlandırmayacak bir bitkidir. Evinizin yüksek bir yerine salon Sarmaşığı asarak çok zahmetsiz bir şekilde asil bir görüntü yakalayabilirsiniz. Estetik olmasının yanısıra Salon Sarmaşığı havadaki maddeleri temizleyerek evinizin havasını da tazeler! Ülkemizde oldukça tercih edilen en güzel ev bitkileri arasında yer alıyor.

Deve Tabanı

Kalp şeklinde yaprakları ile kumaş desenlerinde de çok tercih edilen Deve tabanı, aynı zamanda en çok tercih edilen salon bitkisidir. Deve tabanı nemli bölgelerden gelmiş bir bitki olduğu için toprağını nemli tutmak çok önemlidir. Özellikle sıcak yaz günlerinde sıklıkla suladığınıza emin olmalısınız. Bakımı kolay bu bitki salonunuza harika bir hava katacak!

Sukulentler

Kaktüs ailesinden olan ve susuz uzun süreler yaşayabilen sukulent aynı zamanda her türlü ortama da uyum sağlar! Çoğaltması da kolay olan bu bitkilerle bir defa tanıştığınızda vazgeçemeyeceksiniz!

Kaktüsler

Bakımı belki de en kolay bitki olan kaktüs bitkilerini istediğiniz boyutta ve çeşitte tercih edebilirsiniz! Su istemeyen bu bitkiler aynı zamanda ortamdaki radyasyonun bir kısmını da emerek size fayda sağlarlar. Ancak dikenleri dolayısıyla eğer evde patili dostlarınız varsa, kaktüs bakma kararınızı yeniden gözden geçirmekte fayda var. Günümüzde artık hemen hemen her evde yer alan ev kaktürleri en güzel ev bitkileri arasında.

Kurdele çiçeği

Sulamayı unuturum diyenler için bir seçenek daha. Hızlı bir şekilde büyüyen ve çok az su isteyen kurdele çiçeği evinize harika bir hava kayabilir. Sadece doğrudan ışık almayan bir yere yerleştirip büyümesini izlemeniz yeterli!

Örümcek Bitkisi

Kolay bir şekilde bitki yetiştirmek istiyorsanız doğal görünümlü ve yetiştirmesi oldukça kolay olan örümcek bitkisini de tercih edebilirsiniz. Güneş alan yerlerde ve nemli toprakla büyüyen bu bitki sizi hiç uğraştırmayacak!

Kraton Bitkisi

Eğer siz de evi ışık almayan insanlardansanız bu bitki tam size göre. Evinizin karanlık bir köşesinde hafta bir kez sulayarak siz de Kraton yetiştirebilirsiniz!

Salon Yaprağı Bitkisi

Listemizdeki belki başlangıç için en iyi olan bitki Salon Yaprağı Bitkisidir. Her türlü ışıklandırmada yaşayabilir ve düzensiz sulasanız bile hayatını sürdürebilir.

Paşa Kılıcı Bitkisi

Sert yapraklarıyla oldukça dayanıklı olan bu bitki, ne kadar az sularsanız o kadar iyi bir geri dönüş verecektir. Ayrıca gündüzleri topladığı oksijeni geceleri verdiği için yatak odaları için oldukça uygundur.

Para Ağacı

Güneşli yerlerde büyüyen bu bitki etli yaprakları olduğu için çok suya ihtiyaç duymaz. Tek yapmanız gereken şey yerleştirip büyümesini izlemek! Çoğu kimsenin bilmediği Para Ağacı bitkisi evinin güzelleştrimek isteyenler için ev bitkileri arayanlara tavsiye edilir.

Aşk Merdiveni Bitkisi

İç mekanlara kolayca uyum sağlayan bu bitki, doğrudan güneş ışığına konulmadığında haftada 1-2 defa sulamayla hayatını sağlıklı bir şekilde sürdürebilir.

Yelken Bitkisi

Loş ortamları seven ve çok sulanmaktan hoşlanmayan bu bitki eğer unutkansanız sizin için çok uygun. Aynı zamanda bulunduğu ortamın havasını da temizlediği için oldukça faydalı da.

Aloe Vera

Cilt bakımında da sıklıkla kullanılan bu adını çok duyduğumuz bitki evde kolayca yetiştirebilir. Düşük ışıkta ve arada sırada sulamayla hayatta kalabilen bu bitkiyi ev yapımı cilt ürünlerinizde de kullanabilirsiniz!

Dieffenbachia

Güneşi seven bu güzel bitkiyi de haftada 1 veya 2 kez sulayarak rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Güneş gördüğü tarafa eğildiği için yığılma istemiyorsanız arada bir saksıyı çevirmek ideal olacaktır.

“Evde Beslemek İçin En Güzel Ev Bitkileri” üzerine bir yorum

  1. Ev bitkileri arasında Kurdele çiçeği ve paşa kılıcı bitkisi biz Türklerin vazgeçilmezi sanırım..

    Cevapla

Yorum yapın