Dünyanın En Temiz Şehirleri

Hepimiz mimari eserlerin ve de renkli aktivitelerin yoğun olduğu şehirleri gezip görmek isteriz. Peki ya en yaşanılır ve temiz olan şehirler? Bugün dünyanın en temiz ve hijyenik şehirlerini inceleyeceğiz.

Oslo – Norveç

Oslo – Norveç

Tertemiz kaldırımlarıyla ünlü olan Norveç’in Oslo şehri listemizin zirvesinde. Oslo’da çöp kutusu görmeniz imkansızdır. Yer altında bulundurdukları sistemleri çöpleri yok ediyorlar.

Singapur

Singapur

Bu şehrin sokakları tertemiz! Temiz şehirlerin en ileri seviyelerinde olan şehirlerden bir tanesidir.

Alberta – Kanada

Alberta – Kanada

Alberta bir metropoldür. Kanada’nın bası kesiminde bulunmakta olan Alberta eyaleti dünyanın en temiz şehirleri arasında yer almaktadır.

Kopenhag – Danimarka

Kopenhag – Danimarka

Temizliğe yaptığı yatırımlarla öne çıkan bu şehir dünyanın en temiz şehirlerinden biridir. Aynı zamanda Danimarka’nın en çok turist çeken şehri olarak bilinmektedir.

Adelaide – Avustralya

Adelaide – Avustralya

Yaşanacak yerler arasına girmeyi başarmış bir şehirdir bu şehir. Huzur kokan havası ve temizliğiyle listemizde olmazsa olmazdı!

Kobe – Japonya

Kobe – Japonya

Dünyanın en çok nüfusa sahipm ülkelerinden birisi olmasına rağmen Japonya’nın Kobe şehri, kullandıkları son teknolojiyle atık maddeleri ortadan kaldırmayı başarmıştır. Ne diyelim, helal olsun!

Helsinki – Finlandiya

Helsinki – Finlandiya

Bir İskandinav ülkesi olan Finlandiya’nın başkenti Helsinki ülkenin turizm ve ticaret anlamında en zengin olan şehirlerinden bir tanesi. Kalabalık bir şehir olması şehirde bulunan temiz ve son derece hijyenik olan sistemin işleyişini engelleyemiyor anlaşılan.

Yorum yapın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.