Bridgerton Konusu ve Oyuncuları

Bridgerton dizi konusu, oyuncuları, cast, dizi karakterleri, yorumları, incelemesi, IMDb puanı hakkında merak ettikleriniz Metaforya’da. Netflix en çok izlenenler listesinde yer alan Bridgerton, başarılı yazar Julia Quinn’in aynı isimli romanının bir uyarlamasıdır. 25 Aralık 2020 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizi kısa sürede en çok konuşulan Netflix yapımları arasına girmeyi de başardı. Toplamda 2 sezon süren dizi; drama, romantik ve tarihi aşk kategorilerinde yer alıyor. Tarihi romanların tutkunlarının yanı sıra romantik bir yapım arayanlar için güzel bir seçenek olabilir.

Bridgerton Konusu

Bridgerton Konusu

1813 yılında geçen hikâyede, her soylu aile kız çocuklarının iyi bir evlilik yapmasını istemektedir. Kızların doğru bir evlilik ile statülerinin güçlenmesini sağlayacaktır. Evlilik çağına gelmiş olan kızları olan Bridgertonlar ve Featherington ailesi de bu takdim gecesine hazırlanmaktadır. Featherington ailesinin üç kızı da takdim edilecek iken Bridgerton ailesinden yalnızca Daphne, sosyeteye takdim edilir. Daphne, kendi özgürlüğünü kazanması, varlığını tamamlayabilmesi için en doğru evliliği yapmasının gerektiğinin bilincindedir. Tüm bunların bilincinde gerçekten aşık olacağı bir adam ile evlenmek istemektedir.

Mükemmel görünen ailesi ve güzelliği ile Daphne, her kızın isteğine sahip gibi durmaktadır. Bu özellikleriyle de pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başaracaktır. Özellikle Kraliçe Charlotte’un dikkatini çekmesi onu sosyete takdim zamanının en popüler kızı yapacaktır. Ancak tüm bunların yanında hayatın ona getireceklerinden habersizdir.

Daphne Bridgerton / Phoebe Dynevor

Daphne Bridgerton / Phoebe Dynevor

Ailesinin geleceğini evliliği ile belirleyecek olan Daphne, mantığını dinlerken bir taraftan da seveceği ve aşık olacağı bir adam ile evlenmek ister. Ailesi ve sosyete tarafından kendisine biçilen rolü, genç kadın kusursuz bir şekilde oynar. Bu esnada hayatına girecek olan adam ise onun içten içe istediği aşk evliliği için güzel bir adım olacaktı. Dizide Daphne karakterine Phoebe Dynevor hayat veriyor.

Simon Basset / Regé-Jean Page

Simon Basset / Regé-Jean Page

Bir dük olan Simon Basset, babasının ölümü sonrasında bu unvanı almıştır. Bu unvanı almasıyla beraber sosyetenin en gözde bekarları arasına da girmiştir. Tüm olumlu özelliklerinin yanında oldukça kendini beğenmiş ve burnu havada bir adamdır. Bu tavırlarının arkasında ise travmatik bir geçmişin izleri vardır. Dizide dükün karakterine Regé-Jean Page hayat veriyor.

Vikont Anthony Bridgerton / Jonathan Bailey

Vikont Anthony Bridgerton / Jonathan Bailey

Bridgerton ailesinin en büyüğü olan Vikont, babasını kaybetmelerinden sonra ailenin tüm sorumluluğunu almak zorunda kalmıştır. Babasının yerine geçmesinin ardından ilk görevi olarak Daphne’yi evlendirmesi gerekir. Ancak Vikont, kardeşine kimseyi yakıştıramamaktadır. Jonathan Bailey, dizide Vikont karakterine hayat veriyor.

Benedict Bridgerton / Luke Thompson

Benedict Bridgerton / Luke Thompson

Abisi Vikont olurken Benedict daha rahat bir yaşam sürmektedir. Ailesinin ortanca çocuğudur. Pek çok kural onun düşünceleri ile uyuşmaz. Bu nedenle abisinin öne çıkmasından memnundur.

Colin Bridgerton / Luke Newton

Colin Bridgerton / Luke Newton

Colin ailede maceracı ve centilmen karakteri ile ön plana çıkıyor. Kendisinin bil beklemediği bir karar ile tüm olayların büyük bir karmaşaya dönüşmesini sağlayacaktır.

Eloise Bridgerton / Claudia Jessie

Eloise Bridgerton / Claudia Jessie

Evlilik olaylarından çok uzakta olan Eloise, ailenin en uçarı çocuğudur. Evlilikten ziyade sanat, macera ve edebiyat ile bir hayat sürmek ona her zaman daha cazip gelmektedir.

Penelope Featherington / Nicola Coughlan

Penelope Featherington / Nicola Coughlan

Eloise’nin yakın arkadaşı olan Penelope, tüm sosyeteye takdim edilen kızlardan farklı bir düşünce yapısına sahiptir. Davetsiz bir misafirin gelmesine dek Penelope için kitapları arasında vakit geçirmek, en zevk aldığı zaman dilimleri oluyor. Anlayışlı, esprili ve oldukça zeki bir kadın olan Penelope karakterine Nicola Couglan hayat veriyor.

Lady Violet Bridgerton / Ruth Gemmell

Lady Violet Bridgerton / Ruth Gemmell

Bridgerton ailesinin annesi olan Lady, sekiz çocuğu ile beraber yaşamaktadır. Tek istediği kızı Daphne’in güzel bir evlilik yapmasıdır.

Kraliçe Charlotte / Golda Rosheuvel

Kraliçe Charlotte / Golda Rosheuvel

Meraklı ve bir o kadar asil bir kadın olan Kraliçe, tüm alışılmış kraliçelerden farklı bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Yeni, genç aşıkları izlemek Kraliçe için büyük bir keyif oluyor.

Bridgerton Oyuncuları ( Cast )

 • Adjoa Andoh / Lady Danbury
 • Lorraine Ashbourne / Mrs. Varley
 • Jonathan Bailey / Anthony
 • Ruby Barker / Marina Thompson
 • Sabrina Bartlett / Siena Rosso
 • Harriet Cains / Philippa
 • Bessie Carter / Prudence
 • Nicola Coughlan / Penelope Featherington
 • Phoebe Dynevor / Daphne Bassett
 • Ruth Gemmell / Violet, Dowager
 • Florence Hunt / Hyacinth Bridgerton
 • Claudia Jessie / Eloise Bridgerton,
 • Ben Miller / Archibald
 • Luke Newton / Colin Bridgerto
 • Regé-Jean Page / Simon Bassett
 • Golda Rosheuvel / Queen Charlotte
 • Luke Thompson / Benedict Bridgerton
 • Will Tilston / Gregory Bridgerton
 • Polly Walker / Portia
 • Julie Andrews / Lady Whistledown

Yorum yapın