Bitcoin Nasıl Satın Alınır ?

Bitcoin Nasıl Satın Alınır? Güvenli depolama nedir, sıcak ve soğuk cüzdan ne demek ?Bitcoin Satın Almanın Alternatif Yolları.. Her Bitcoin yatırımcısının kripto para birimi hesabı, kişisel kimlik bilgileri, güvenli internet bağlantısı ve ödeme metodu gibi pek çok araca ihtiyacı vardır.. Kripto para birimi hesabı dışında kişisel bir cüzdanı olması önerilmektedir. Kripto para birimleri satın alınırken banka hesapları, banka kartları ve kredi kartları geçerli bir ödeme yöntemidir. Ayrıca, Bitcoin satın alma işlemi özel ATM’lerle ve uçtan uca şifreli işlemlere gerçekleştirebilir. Ancak, Bitcoin ATM’lerinin 2020 yılının başlangıcından itibaren hükümet tabanlı kimlik kartlarına ihtiyacı arttığı dikkate alınmalıdır.

Bitcoin Nasıl Satın Alınır ?
Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Bitcoin Nasıl Satın Alınır ?

Bitcoin yatırımcıları gizlilik ve güvenlik için önemli konulardır. Fiziksel Bitcoin olmasa da, büyük birikimlerle övünmek genellikle kötü bir fikirdir. Bitcoin blok zinciri üzerinde ki açık anahtara sahip her kişi işlemlerde yetkilidir. Siber suçlular büyük birimleri öğrenirlerse bunları çalmaya teşebbüs edebilirler. Bu durum, birbirine doğrudan bağlı olmayan ve banka işlemlerinde kullanılan açık adresler de ki önemli yatırımları güven altında tutmak için güzel bir fikirdir.

Blok Zincirin’de yapılan işlemler herkes tarafından görüntülenebilir. Ancak işlemler blok zincirine halka açık olarak kaydedilirken, kişisel kullanıcı bilgileri halka açık değildir. Bitcoin blok zincirinde, bir işlemin yanında yalnızca bir kullanıcının genel anahtarı görünür – işlemler gizli yapılır, ancak anonim değildir. Bir bakıma, Bitcoin işlemleri nakit işemlerinden daha şeffaf ve izlenebilirdir ancak Bitcoin anonim olarak da kullanılabilir.

Bu önemli bir ayrımdır. Uluslararası araştırmacılar ve FBI, kullanıcıların diğer online hesapları ve sanal cüzdanlarında yaptıkları Bitcoin blok zincirindeki işlemleri takip edebildiklerini iddia etmektedirler. Örneğin, birisi Coinbase’de bir hesap oluşturuyorsa kimliğini doğrulamalıdır. Artık, o kişi Bitcoin satın aldığında ismine bağlı işlem gerçekleştirir. Başka bir cüzdana gönderirlerse, hesap sahibinin kimliğine bağlı Coinbase satın alımına kadar izlenebilir. Bu çoğu yatırımcıyı endişelendirmemelidir çünkü Bitcoin ABD’de ve diğer birçok gelişmiş ülkede yasaldır.

Bir Dömüşüm Seçin
Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Bir Dömüşüm Seçin

Bir kripto para birimi hesabına kaydolmak, kripto para birimi satın almanıza, satmanıza ve tutmanıza olanak tanır. Borsalar, kullanıcıların kişisel cüzdanlarından para çekme işlemini güvende tutmalarına izin vermek için kullanılan genel bir yöntemdir. Buna izin vermeyen birçok borsa ve komisyoncu platformu bulunmaktadır. Bu özellik, sürekli olarak bitcoin ve diğer kripto para birimleri alım satımını isteyenler için önemli değildir.

Birçok kripto para birimi borsası vardır. Merkeziyetçi olmayan bitcoin ve bireysel egemenlik kültürü ile bazı borsalar kullanıcıları anonim olarak kalmasına izin verir ve kişisel bilgilerin girilmesini zorunlu tutmaz. Borsalar bu işlemleri otomatik ve merkeziyetçi olmayacak biçimde gerçekleştirir. Diğer bir deyişle, yasadışı aktiviteler meydana geldiğinde, bu durumdan endişe duyabilecek ve ilgili durumun takibini yapabilecek herhangi bir düzenleme mekanizması için Ceo, kişi, veya bir grup yoktur.

Bu gibi sistemler, suç içeren aktivelere için kullanılma potansiyeline sahipken aynı zamanda bankasız dünya için servisler sağlamaktadır. Bu gibi insanlar banka veya yatırım hesabı için kimlik kartı istenmeyen ülkelerde ki mültecileri içermektedir. Finansal durumu kötü olan ve yatırımlarını biriktirerek yoksulluktan kurtulmak isteyen insanlar için bu gibi servisler iyi bir fırsattır.

Günümüzde sıklıkla kullanılan borsalar merkeziyetçi değildir ve KYC istemektedir. Coinbase, Kraken, Gemini, ve Binance U.S ABD’da bulunan borsalardandır. Bu borsaların her biri sundukları fırsatlar ölçüsünde gelişmektedir. Coinbase, Kraken, ve Gemini, Bitcoin ve sayıları giderek artan birçok alternatif coini barındırmaktadır. Bu üç borsa muhtemelen tüm kripto endüstrisinde ki kolay işlem yapılan borsalardandır. Binans daha üst düzey kullanıcılara hitap eder ve ciddi derecede alım-satım özelliğini fonksiyonunu ve birçok alternatif coini seçme fırsatı sunar.

Bir kripto para birimi değişim hesabı oluştururken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, güvenli internet uygulamaları kullanmaktır. Bu, iki faktörlü kimlik doğrulamanın kullanılmasını ve çeşitli küçük harfler, büyük harfler, özel karakterler ve sayılar dahil olmak üzere benzersiz ve uzun bir parola kullanmayı içerir.

Satım İşlemlerinizi bir Ödeme Seçeneğine Bağlayın
Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Satım İşlemlerinizi bir Ödeme Seçeneğine Bağlayın

Bir değişim seçtikten sonra, artık kişisel belgelerinizi toplamanız gerekir. Değiş tokuşa bağlı olarak, bunlar ehliyet, sosyal güvenlik numarasının yanı sıra işvereniniz ve fon kaynağı hakkında bilgiler içerebilir. İhtiyaç duyabileceğiniz bilgiler, yaşadığınız bölgeye ve ülkenizde ki yasalara bağlı olabilir. Süreç, büyük ölçüde tipik bir aracı kurum hesabı oluşturmakla aynıdır.

Değişim kimliğinizi ve meşruiyetinizi sağladıktan sonra artık bir ödeme seçeneği oluşturabilirsiniz. Yukarıda listelenen borsalar ile banka hesabınızı doğrudan banka hesabınıza doğrudan ilişkilendirilebilir veya bir banka veya kredi kartına bağlayabilirsiniz. Kripto para birimi satın almak için kredi kartı kullanabilirsiniz, ancak kripto para birimlerinin yaşayabileceği dalgalanma nedeniyle genellikle kaçınılması gereken bir şeydir.

Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal olsa da, bazı bankalar bu fikre çok sıcak bakmıyor ve kripto ile ilgili sitelere veya borsalara para yatırmayı sorgulayabiliyor. Çoğu banka bu mevduata izin verirken, bankanızın seçtiğiniz borsada para yatırmaya izin verdiğinden emin olmak için kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Banka hesabı, banka kartı veya kredi kartı ile para yatırmak için değişen ücretler vardır. Örneğin, yeni başlayanlar için sağlam bir borsa olan Coinbase, banka hesapları için% 1.49, banka ve kredi kartları için% 3.99 ücretine sahiptir. Sizin için en uygun ödeme seçeneğinin seçilmesi için her ödeme seçeneğiyle ilişkili ücretleri araştırmak önemlidir.

Sipariş Verin
Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Sipariş Verin

Bir alış-satış hesabı seçip bir ödeme seçeneği bağladıktan sonra artık Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alabilirsiniz. Son yıllarda kripto para birimi ve borsaları yavaş yavaş daha yaygın hale geldi. Borsalar likidite ve özelliklerinin genişliği açısından önemli ölçüde büyüdü. Bir zamanlar dolandırıcılık veya şüpheli olarak düşünülen birçok endişe, güvenilir ve meşru kabul edilebilecek bir şeye dönüştü.

Artık, kripto para birimi borsaları, hisse senedi aracı kurum muadilleriyle neredeyse aynı özelliklere sahip bir noktaya geldi. Bir borsa bulup ve bir ödeme yöntemi bağladığınızda, borsa için hazırsınız.

Günümüzde kripto borsaları bir dizi emir türü ve yatırım yolu sunmaktadır. Hemen hemen tüm kripto borsaları hem piyasa hem de limit emirleri sunar ve bazıları da zararı durdurur emirlerini tanıtır. Yukarıda bahsedilen borsalardan olan Kraken en çok sipariş türünü sunar. Kraken, piyasa, limit, stop-loss, stop-limit ve kar-al limit emirlerine izin verir.

Borsalar, çeşitli emir türlerinin yanı sıra, müşterilerin tercih ettikleri yatırımlara ortalama dolar maliyeti sağlamalarına olanak tanıyan yinelenen yatırımlar kurma yolları da sunar. Örneğin Coinbase, kullanıcıların her gün, her hafta veya her ay için yinelenen satın alımlar ayarlamasına izin verir. Bir borsada hesap almak, Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini satın alabilmek için gerçekten yapmanız gereken tek şeydir, ancak daha fazla güvenlik ve güvenlik için göz önünde bulundurmanız gereken başka adımlar da vardır.

Güvenli Depolama
Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Güvenli Depolama

Bitcoin ve kripto para cüzdanları, dijital varlıkları daha güvenli bir şekilde saklamak için uygun bir yerdir. Kripto paranızın borsa dışında veya kişisel cüzdanınızda olması, paranızın özel anahtarı üzerinde yalnızca sizin kontrolünüzün olmasını sağlar. Ayrıca, borsadan uzakta bir fon saklamanız ve borsanızın saldırıya uğraması sonucunda paranızı kaybetme riskinden kaçınma şansı sağlar.

Çoğu borsa, kullanıcıları için cüzdanlar sunarken, güvenlik birincil işleri değildir. Buna bağlı olarak, genellikle büyük veya uzun vadeli kripto para varlıkları için bir değişim cüzdanı kullanmanızı önermiyoruz.

Bazı cüzdanların diğerlerinden daha fazla özelliği vardır. Bazıları yalnızca Bitcoin’tir ve çok sayıda altcoin saklama yeteneği sunar. Ayrıca, bazı cüzdanlar bir jetonu diğeriyle değiştirme olanağı sunar.

Bir Bitcoin cüzdanı seçmeye gelince, bir dizi seçeneğe sahipsiniz. Kripto cüzdanları hakkında anlamanız gereken ilk şey, sıcak cüzdanlar (çevrimiçi cüzdanlar) ve soğuk cüzdanlar (kağıt veya donanım cüzdanları) kavramıdır.

Sıcak Cüzdanlar
Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Sıcak Cüzdanlar

Çevrimiçi cüzdanlar aynı zamanda “sıcak” cüzdanlar olarak da bilinir. Sıcak cüzdanlar, bilgisayarlar, telefonlar veya tabletler gibi internete bağlı cihazlarda çalışabilen cüzdanlardır. Ancak, bu cüzdanlar, internet bağlantılı cihazlarda paralarınızın özel anahtarlarlarını oluşturdupundan güvenlik açığı yaratabilir. Bir sıcak cüzdan, varlıklarınıza hızlı bir şekilde erişme ve işlem yapma biçiminiz açısından çok kullanışlı olabilirken, özel anahtarınızı internete bağlı bir cihazda saklamak, onu bir hacklenmeye karşı daha savunmasız hale getirir.

Bu kulağa çok zor gelebilir, ancak bu sıcak cüzdanları kullanırken yeterli güvenlik önlemi kullanmayan kişilerin paraları çalınabilir. Bu nadir görülen bir olay değildir ve çeşitli şekillerde gerçekleşebilir. Örnek olarak, Reddit gibi halka açık bir forumda, herhangi bir güvenlik önlemi almadan Bitcoin varlığınız ile övünmek ve ardından onu sıcak bir cüzdanda saklamak akıllıca olmaz. Ancak, bu cüzdanlar, önlemler alındığı sürece güvenli hale getirilebilir. Güçlü parolalar, iki faktörlü kimlik doğrulama ve güvenli internet taraması minimum gereksinimler olarak düşünülmelidir.

Bu cüzdanlar, bir borsada aktif olarak işlem yaptığınız küçük miktarlarda kripto para birimi veya kripto para birimi için en iyi şekilde kullanılır. Sıcak bir cüzdanı bir çek hesabına benzetebilirsiniz. Geleneksel finansal bilgelik, paranızın büyük bir kısmı tasarruf hesaplarında veya diğer yatırım hesaplarında bulunurken, yalnızca bir çek hesabında para harcamak gerektiğini söyler. Aynı şey sıcak cüzdanlar için de söylenebilir. Sıcak cüzdanlar, mobil, masaüstü, web ve döviz hesabı saklama cüzdanlarını kapsar.

Daha önce belirtildiği gibi, takas cüzdanları, borsa tarafından sağlanan saklama hesaplarıdır. Bu cüzdan türünün kullanıcısı, bu cüzdanda tutulan kripto para biriminin özel anahtarının sahibi değildir. Takasın saldırıya uğradığı veya hesabınızın ele geçirildiği bir olay meydana gelirse, paranız kaybolur. “Anahtarınız değil, madeni paranız değil” ifadesi, kripto para forumlarında ve topluluklarında yoğun bir şekilde tekrarlanan bir kavramdır.

Soğuk Cüzdanlar
Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Soğuk Cüzdanlar

Soğuk bir cüzdanın en basit tanımı, internete bağlı olmayan ve bu nedenle tehlikeye atılma riski çok daha düşük olan bir cüzdandır. Bu cüzdanlar aynı zamanda çevrimdışı cüzdanlar veya donanım cüzdanları olarak da adlandırılabilir.

Bu cüzdanlar, bir kullanıcının özel anahtarını internete bağlı olmayan bir şey üzerinde saklar ve paralel olarak çalışan bir yazılımla birlikte gelebilir, böylece kullanıcı portföyünü özel anahtarını riske atmadan görüntüleyebilir.

Kripto para birimini çevrimdışı depolamanın belki de en güvenli yolu bir kağıt cüzdan kullanmaktır. Kağıt cüzdan, belirli web sitelerinden oluşturabileceğiniz bir cüzdandır. Daha sonra, bir kağıda yazdırdığınız hem genel hem de özel anahtarlar üretilir. Bu adreslerde kripto para birimine erişme yeteneği, yalnızca özel anahtarla o kağıt parçasına sahipseniz mümkündür. Pek çok insan bu kağıt cüzdanları lamine ediyor ve onları bankalarındaki emanet kasalarında veya hatta evlerinde bir kasada saklar. Bu cüzdanlar, yüksek güvenlik ve uzun vadeli yatırımlar içindir. Çünkü bu şekilde depolanan Bitcoin’i hızlı bir şekilde satamaz veya takas edemezsiniz.

Daha yaygın olarak kullanılan bir soğuk cüzdan türü, bir donanım cüzdanıdır. Bir donanım cüzdanı, genellikle bir kullanıcının özel anahtarlarını çevrimdışı olarak güvenli bir şekilde saklayan bir USB sürücü cihazıdır. Bu, kişinin bilgisayarına bulaşabilecek virüslerden etkilenmediği için sıcak cüzdanlara göre ciddi avantajlara sahiptir. Donanım cüzdanlarıyla, özel anahtarlar ağa bağlı bilgisayarınız veya potansiyel olarak savunmasız yazılımınızla asla temas etmez. Bu cihazlar aynı zamanda tipik olarak açık kaynaklıdır ve topluluğun güvenliğini, kullanımın güvenli olduğunu beyan eden bir şirket yerine kod denetimleri yoluyla belirlemesine olanak tanır.

Soğuk cüzdanlar, Bitcoin’inizi veya diğer kripto para birimlerini saklamanın en güvenli yoludur. Ancak çoğunlukla kurulum için biraz daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorlar.

Cüzdanlarınızı kurmanın iyi bir yolu, üç şeye sahip olmaktır: satın almak ve satmak için bir alış-satış hesabı, ticaret yapmak veya satmak istediğiniz küçük ila orta miktarlarda kripto tutmak için sıcak bir cüzdan ve son olarak daha büyük varlıkları saklamak için soğuk bir donanım cüzdanına sahip olmak güvenli cüzdanlar kurmanızı sağlar.

Bitcoin Satın Almanın Alternatif Yolları
Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Bitcoin Satın Almanın Alternatif Yolları

Coinbase veya Binance gibi borsalar, Bitcoin satın almanın en popüler yollarından bazıları olmaya devam ederken, tek yöntem bu değildir. Bitcoin sahiplerinin kullandığı bazı ek işlemler aşağıdadır.

Bitcoin ATM'leri
Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Bitcoin ATM’leri

Bitcoin ATM’leri, şahsen Bitcoin alışverişi gibi davranır. Bireyler makineye nakit para ekleyebilir ve daha sonra güvenli bir dijital cüzdana aktarılan Bitcoin satın almak için kullanabilir. Bitcoin ATM’leri son yıllarda giderek daha popüler hale geldi; Para ATM Radarı, en yakın makinelerin izlenmesine yardımcı olabilir.

P2P Değişimleri
Bitcoin Nasıl Satın Alınır

P2P Değişimleri

Alıcıları ve satıcıları anonim olarak eşleştiren ve işlemin tüm yönlerini kolaylaştıran merkezi olmayan borsaların aksine, kullanıcılar arasında daha doğrudan bir bağlantı sağlayan bazı eşler arası (P2P) değişim hizmetleri vardır. Yerel Bitcoin’ler böyle bir değişimin bir örneğidir. Bir hesap oluşturduktan sonra, kullanıcılar ödeme yöntemleri ve fiyat hakkında bilgiler de dahil olmak üzere Bitcoin satın alma veya satma taleplerini gönderebilirler. Kullanıcılar daha sonra alış ve satış tekliflerinin listelerine göz atarak işlem yapmak istedikleri ticaret ortaklarını seçerler.

Yerel Bitcoin’ler, ticaretin bazı yönlerini kolaylaştırır. P2P borsaları, merkezi olmayan borsalarla aynı anonimliği sunmasa da, kullanıcılara en iyi anlaşma için alışveriş yapma fırsatı verir. Bu borsaların çoğu, kullanıcıların işlem yapmadan önce potansiyel ticaret ortaklarını değerlendirme yoluna sahip olmaları için derecelendirme sistemleri de sağlar.

Yorum yapın

yabanci dizi izle - dizikorea - asya dizileri izle - Türkçe dublaj film izle - BirCasino Giriş - TrBet Giriş - 2024 filmleri izle - madridbet - meritking - meritking giriş - kingroyal - kingroyal giriş - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - Deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren bahis siteleri - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - canlı casino siteleri - infoisrael.net - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
Bedava Bonus - Casino siteleri - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler - 1xbet - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler