Bebek Pudrasının Faydalarını Biliyor Muydunuz?

Bebek pudrası deyip geçmemek gerek; sadece bebekler için değil, yetişkinler içinde oldukça kullanımı geniş. Makyajda, saçta, çeşitli alternatiflerde bir çok faydası var bebek pudrasının. Maliyeti oldukça uygun olan bebek pudrasının gelin nerelerde kullanabileceğimize bir göz atalım.

Saçın temiz görünmesini sağlıyor

Bebek pudrasının saçta kuru şampuanla aynı etkiyi yarattığını söyleyebiliriz. Eğer saçlarınız yıkandığınızın ertesi günü hemen yağlanıyorsa veya saç diplerinizin daha hacimli durmasını istiyorsanız, saçınızın o bölgesine çok hafif bebek pudrasını döküp ellerinizde beyazlık gidene kadar silkelemeniz işe yarayacak. Saçlarınızın yağlı görünmesini engelleyerek dipteki saçların yapışmasını önleyecek.

Saçın temiz görünmesini sağlıyor

Ayakkabılarınızı rahatça giyebilirsiniz

Giyimi zor olan ayakkabılarınız için bebek pudrası tamda aradığınız çözüm. Ayakkabının giriş ve topuk kısmına dökeceğiniz bebek pudrası sayesinde ayağınız ayakkabıya daha rahat şekilde girecek.

Ayakkabılarınızı rahatça giyebilirsiniz

Makyaj sabitleme

Bebek pudrasını aynı zamanda makyajınızı sabitlemek için kullanabilirsiniz yüzünüze fırça yardımıyla hafifçe dağıtacağınız bebek pudrası, makyajınızın daha kalını olmasını sağlayacak. Aynı zamanda uğraşmamak için bitmiş bir pudra veya allık kutusunun içerisine bebek pudrası, alkol ya da kolonya ile karıştırıp bir bardak altı ile pressleyip sıkıştırılmış pudra olarak yanınızda taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda rimelden önce kirpiklerinize sürmeniz rimelin daha hacimli durmasını sağlayacak.

Makyaj sabitleme

Terlemeyi önlüyor

Koltuk altınıza dökeceğiniz bebek pudrası, terlemenizi önleyerek koltuk altınızın kuru kalmasını ve kötü kokmasını engelleyecek.

Terlemeyi önlüyor

Bacaklarınızı pürüzsüz yapın

Yazın özellikle mini kıyafetler için bacaklarınıza masaj yaparak uygulayacağınız bebek pudrası, bacaklarınızın daha pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlayacak.

Bacaklarınızı pürüzsüz yapın

Yorum yapın