Açlık Zamanı Sizleri Uzun Süre Tok Tutan Yiyecekler

Pazartesi ile başlayan diyetler ne yazık ki gün bitmeden veya hafta sonunu göremeden bozulur. Bunun en büyük sebebi ise kişilerin motive olamaması veya hissettiği açlıktır. Açlık ile baş edemeyen kişilerde hemen karbonhidratlı yiyeceklere saldırır. Bunun yerine daha doğru besinleri tercih ederek açlık hissiyatımızı uzun süreliğine bastırabiliriz. Bu yazımızda ise tercih edilmesi gereken beş besini görebilirsiniz.

Yumurta

Hazırlanması en kolay olan ve her öğünde rahatlıkla tüketilebilen yumurta tam bir vitamin deposu. Mideyi tok tutmak açısından birebir.

Yulaf Ezmesi

Yulaf kepeğinden yapılan yulaf ezmesi lifli yapısı ile öğütülmesi zor bir besin olsa da süt ve su ile birleştiğinde midenizi tok tutmaktadır.

Maydanoz

Sağlık açısından yararları saymakla bitmeyen maydanoz aynı zaman vitamin açısından da çok zengin, mideyi tok tutmada işe yarıyor.

Salatalık

Anayurdunun Kuzey Hindistan olan salata meyvesi, sahip olduğu kalori, protein, karbonhidrat ve kalsiyum ile sizi epey tok tutacaktır.

Elma

Elmanın A, B6, C, E ve K vitamini deposu olduğunu ve bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirir ve siz tok tutar.

Greyfurt

Enfeksiyonlara karşı vücudu koruması ve içerdiği proteinler açısından hem bedeninizi yenileyecek hem sizi aç bırakmayacaktır.

Patates

Tam bir potasyum deposu olan patates aynı zamanda kalsiyum , demir, magnezyum, demir, bakır, manganez içermektedir.

İncir

Kemikler besleyen ve bağışıklığı güçlendiren incir aynı zamanda da esin deposu, ancak içerdiği şeker oranından dolayı diyabet hastaları aşırı tüketmemeli.

Havuç

Bir porsiyon doğranmış havuçta ortalama % 10 K vitamini, % 6 C vitamini ve % 2 kalsiyum bulunur. Yüksek miktarda A vitamini içerir. Bir nevi havuç her derde deva ..

Yorum yapın