Tek Başınıza İzlememeniz Gereken En İyi Korku Filmleri


64
16 shares, 64 points

Özellikle arkadaş toplantılarda özenle seçilen korku filmleri korkutsa da izlemekten kendinizi alıkoyamazsınız. Çığlıklar, kovalamaca, bolca kan ve daha korkutucu birçok şey korku filmlerinde sizi beklemektedir. Çoğu filmi izlediğinizi sanıyor olsanız bile hala keşfedilmemiş yerli- yabancı birçok korku filmi vardır. İşte en iyi korku filmleri…

Exorcist En İyi Korku Filmleri

Exorcist (Şeytan)

En iyi korku filmi denildiği zaman kesinlikle herkesin aklına gelen film Exorcist’tir. Şeytan çıkarma olayını sinemaya ilk taşıyan film çıktığı zaman büyük yankı uyandırmıştı. Regan adındaki bir kızın içine şeytan girmesini konu alan filmi eğer izlemediyseniz muhakkak izlemelisiniz.

1408 En İyi Korku Filmleri

1408

Yine bir Stephen King uyarlaması olan film psikolojik gerilim içeren konusuyla en iyi korku filmleri arasında yerini almaktadır. Ünlü bir korku yazarı hayaletli olduğu söylenen yerlere giderek orada hayalet olup olmadığına bakmaktadır. Bu yerlerden birisi de Dolphin Otel’in 1408 numaralı odasıdır. Bu oda da 1 gece geçirecek olan yazarın başına neler gelecektir.

Hush En İyi Korku Filmleri

Hush (Fısıltı)

2016 yapımı olan yabancı korku filminde “Sessiz Bir Yer” filmi gibi neredeyse hiç replik bulunmamaktadır. Sağır bir kadın olan Maddie şehirden uzak bir kırsal da tek başına yaşamaktadır. Üzerinde çalıştığı bir kitabı da olan Maddie kitabı ile ilgilenirken gelen bir mesaj ile dünyası değişir. Mesaj da evin dışından çekilmiş fotoğrafı vardır. Maskeli bir sapık tarafından köşeye sıkıştırılan Maddie hayatta kalma savaşını kazanabilecek midir?

A Quiet Place En İyi Korku Filmleri

A Quiet Place (Sessiz Bir Yer)

Farklı bir konusu ve sözlü diyaloğun yok denecek kadar az olması sebebiyle 2018 korku filmlerinin en ilginci olabilir. Eğer korku filmleri klişelerinden sıkılmış ve tüm film boyunca gerilim ve heyecanı hissetmek istiyorsanız işte aradığın film burada. Bu filmin konusunda 2 çocuklu bir aile izole edilmiş kırsal bir yerde yaşamaktadır. Bu aile hiçbir şekilde konuşmayıp ses bile çıkarmadan yaşamaktadır. Sadece işaret dili ile anlaşan ailenin bu durumda olmasının sebebi dışarıda sadece sese duyarlı ve aç bir yaratığın olmasıdır. Eğer çıt dahi çıkarırlarsa o yaratığa yem olacaklardır.

Rosemary’s Baby En İyi Korku Filmleri

Rosemary’s Baby (Rosemary’nin Bebeği)

Bir Roman Polanski filmi olan Rosemary’s Baby yani “Rosemary’nin Bebeği” oldukça etkileyici bir yapım olarak en iyi korku filmleri arasında bulunmaktadır. Rosemary ve eşi yeni bir eve taşınırlar. Rosemary’nin kocası başarısız bir aktördür. Ve Rosemary’nin hoşuna gitmese de kocası yan komşuları ile çok iyi anlaşmaktadır. Kısa süre sonra hamile kalan Rosemary’i neler beklemektedir?

Scream En İyi Korku Filmleri

Scream / Çığlık

En iyi korku filmlerinde olan ve usta korku filmi yönetmesi Wes Craven imzalı film tam bir kült olmuştur. Küçük bir kasaba da maskeli bir katilin gençleri tek tek öldürmesiyle başlayan filmde asıl katil Sidney Prescott’tur. Peki, katil ondan ne istemektedir?

Suspiria En İyi Korku Filmleri

Suspiria

Dario Argento’nun en bilinen filmi olan Suspria en iyi korku filmleri arasında yer almaktadır. Almanya’ya bale okuluna gelen Suzy daha geldiği ilk geceden itibaren okulda garip olaylar fark eder. Okulda gitgide garipleşen olayları Suzy çözebilecek midir? Şuan yeniden çevrimi hazırlanan film tam bir klasiktir.

The Others En İyi Korku Filmleri

The Others (Diğerleri)

Nicole Kidman’ın başrolünde olduğu film, ters köşe sonu ile en iyi korku filmleri arasında yerini almaktadır. Kocası cepheye giden Grace güneşe alerjisi olan iki çocuğu ile büyük bir malikanede yaşamaktadır. Tamamen güneş ışığından izole yaşayan aile garip olaylar yaşamaya başlayarak işin içinden çıkamaz hale gelirler.


Like it? Share with your friends!

64
16 shares, 64 points

What's Your Reaction?

Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
Başarısız Başarısız
106
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
93
Eğlenceli
Gırgırına Gırgırına
80
Gırgırına
Sinirli Sinirli
66
Sinirli
Harika Harika
40
Harika
Mükemmel Mükemmel
13
Mükemmel
Başarılı Başarılı
106
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir